Jump to content

POPULIZAM- političari, pokreti, botovi i cyber warfare


melankolic

Recommended Posts

Zamislio sam ovu temu kao prostor gde će ljudi iznositi svoje utiske o modernom (trenutno vladajućem desnom ali i levom koji se valja iza brda) populizmu, njihovim intelektualcima i glasnogovornicima, Facebook, twitter i njihova odgovornost u popularizaciji populista, medijima koji su baza širenja tih ideja, i zemlje koje rade na tom projektu urušavanja zapadnih demokratija.

 

Izvolite...

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Doc Holiday said:

jednom sam  prokomentisao neku vest na b92  i opljuvao i vlast i opoziciju....

  zaradio sam rekordan broj minusa  😄

Stvar je mnogo ozbiljnija.

Imaš, recimo, predsednika Brazila koji između mnogih gadosti koje je izgovorio iznosi stav da je veći broj ljudi trebalo poubijati za vreme vojne hunte.

Mene konkretno interesuje koliki su dometi politike koju vode takvi umobolnici?

Link to comment
Share on other sites

internet i drustvene mreze su postale veoma uticajne svakako....

gledao sam par snimaka onih ljudi koji brane gradjane od izvrsitelja koje podpomaze policija prilikom izbacivanja iz stanova.... gde su i sami sporovi zbog kojih ih izbacuju u najmanju ruku cudni....

 naime ti sto brane stanu kod vrata stana i puste da snimak ide uzivo... preko FB i drugih mreza....  policija stoji , ceka naredjenje... predpostavlja se da gledaju kolko njih ce gledati to putem mreza...  i uglavnom cim postigne neku vecu gledanost, npr 1000 i preko... odustaju od izvrsenja...  inace verovatno da nema velike gledanosti bi radila palica...

Link to comment
Share on other sites

Na mene je ostavio utisak kakve reakcije kod ljudi izaziva jedan (bilo koji) Trumpov twitt: s jedne strane vidiš kako se rapidnom brzinom povećava broj like- ova a s druge, skoro pa istom brzinom, broj (uglavnom) kritičkih / uvredljivih komentara.

Ovaj svet zaista srlja u propast.  

Link to comment
Share on other sites

pa ocigledno botovanje nije samo nas izum...

 

 Sa druge drustvene mreze su i ocigledno dobro mesto da se ljudi za neke stvari samoorganizuju....kao na primer ono kod nas prosle godine sa blokadama za gorivo.. pa je vlast ubacivala u grupu botove sa laznim nalozima ne bi li kompromitovala proteste..

 

  imas prostor da se informacije ( istina - cesto i dezinformacije) sire velikom brzinom...  nekada , npr.. za vreme bombardovanja su informacije sirili uglavnom samo radioamateri....  sada je do globalnog karaktera....

a opet , internet ti mesto koje "sve pamti"   ... pa tako za srbe obolele od amnezije- koja je kod nas bolest epidemijskih razmera, postoje snimci....  sta im radio i govorio "vodja"  dok je bio sa losim momcima.... cuvenih 100 za 1 i slicno...  cisto da se ipak sete...

Link to comment
Share on other sites

Putinu je jeftinije da preko Fejsbuka i Tvitera razbija EU, USA i NATO, nego da salje skalamerije od tenkova i da mu gine vojska. Botovi kostaju puno manje, a izgleda su i efikasniji od raketa. 

Ponesto mu ovi pomognu i sami ali sustina je da ako ne naucimo da kontrolisemo protok dezinformacija, najebacemo. Social media platforme bi morale podlijegati zakonima, ne mogu se vaditi na to da oni samo obezbjedjuju platformu bez ikakve odgovornosti. 

Edited by Honey Badger
p
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Honey Badger said:

Putinu je jeftinije da preko Fejsbuka i Tvitera razbija EU, USA i NATO, nego da salje skalamerije od tenkova i da mu gine vojska. Botovi kostaju puno manje, a izgleda su i efikasniji od raketa. 

Ponesto mu ovi pomognu i sami ali sustina je da ako ne naucimo da kontrolisemo protok dezinformacija, najebacemo. Social media platforme bi morale podlijegati zakonima, ne mogu se vaditi na to da oni samo obezbjedjuju latformu bez ikakve odgovornosti. 

U potpunosti saglasan.

Samo bih dodao još nešto a što mislim da je jako bitno u dobu u kojem živimo.

Naime, mislim da ljudi konstantno treba da se edukuju po pitanju distribuiranja fake news. Pod tim podrazumevam da se u mainstream medijima redovno objavljuju informacije i pozivaju novinari koji šire te informacije. Takođe i da se putem sudskih tužbi za širenje panike onemogući svakoj budali da navodi mase na ludačke postupke. To, deljenje video snimaka nekakvog ubijanja pred džamijom i protokoli neonazi kretenoida bi trebalo rigorozno brisati sa svih platformi i ganjati na svaki mogući pravni način.

Moguće da postoje i bolji načini da se toj političkoj epidemiji stane na put ali trenutno nemam bolje rešenje.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, melankolic said:

Stvar je mnogo ozbiljnija.

Imaš, recimo, predsednika Brazila koji između mnogih gadosti koje je izgovorio iznosi stav da je veći broj ljudi trebalo poubijati za vreme vojne hunte.

Mene konkretno interesuje koliki su dometi politike koju vode takvi umobolnici?

 

Zapravo kad pogledas, ko od trenutnih lidera velikih sila nije populista? Tramp, Putin, Erdogan, Bolsonaro, komunjare u Kini, Tereza Mej i brexit konzerve...

Ostaju nam Makron i kancelarka, mozda... 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ozu said:

 

Zapravo kad pogledas, ko od trenutnih lidera velikih sila nije populista? Tramp, Putin, Erdogan, Bolsonaro, komunjare u Kini, Tereza Mej i brexit konzerve...

Ostaju nam Makron i kancelarka, mozda... 

Ne znam za Terezu Mej, ne pratim često njene izjave ali mi se ne čini kao populista. Pre kao neko ko spašava samu sebe od katastrofe.

Link to comment
Share on other sites

20 hours ago, melankolic said:

Zamislio sam ovu temu kao prostor gde će ljudi iznositi svoje utiske o modernom (trenutno vladajućem desnom ali i levom koji se valja iza brda) populizmu, njihovim intelektualcima i glasnogovornicima, Facebook, twitter i njihova odgovornost u popularizaciji populista, medijima koji su baza širenja tih ideja, i zemlje koje rade na tom projektu urušavanja zapadnih demokratija.

 

Izvolite...

sta cemo sa antifom, sjw, libtardima koji prave svinjarije po Ameriki, koji rade na projektu urusavanja zapadne demokratije, slobode govora i svega onoga sto jednu drzavu cini demokratskom? 

Edited by Eddard
Link to comment
Share on other sites

20 hours ago, melankolic said:

Ne znam za Terezu Mej, ne pratim često njene izjave ali mi se ne čini kao populista. Pre kao neko ko spašava samu sebe od katastrofe.

Pa to zato što je u UK kao Vučić u Srbiji, a pred Endži manja od makovog zrna. 

Link to comment
Share on other sites

On 4/29/2019 at 4:03 PM, dude said:

sta cemo sa antifom, sjw, libtardima koji prave svinjarije po Ameriki, koji rade na projektu urusavanja zapadne demokratije, slobode govora i svega onoga sto jednu drzavu cini demokratskom? 

A na cemu rade desni....

Link to comment
Share on other sites

Ustav Sjedinjenih Americkih Drzava pisan 1776 garantuje slobodu govora i pravo na javna okupljanja svima, pa i rasistima. Nema to veze sa danasnjim demokratama ni republikancima. Okupe se kkk-ovci, izdeklamuju svoje bljuvotine, razidju se i svako svojim putem. U medjuvremenu ljudi obavljaju svoje poslove nesmetano. Tako to funkcionise u Ameriki. Svako ko je makar solidno upucen u ttenutne drustvene i politicke prilike u Americi moze jasno da vidi sta rade tzv libtardi, divljanje po koledzima, organizovanj dana bez belaca, upadanje i prekidanje tribina organizovaih od strane konzervativaca, lazne optuzbe sa ciljem upropascavanja karijere ljudima, presretanje i maltretiranje ljudi na ulici koji nose kackete i majice sa likom Trumpa, i jos mnogo, mnogo toga. Zao mi je sto to moram da vam kazem, ali levica(ili baream ekstremniji deo) je trenutno najveci problem unutrasnjeg poretka Amerike. 

 

Zaista foreste, sta radi desnica(ili trump, ako hoces) sto ugrozava americku demokratiju? Mozda sam nesto propustio, stvarno bih voleo da znam.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, dude said:

Ustav Sjedinjenih Americkih Drzava pisan 1776 garantuje slobodu govora i pravo na javna okupljanja svima, pa i rasistima. Nema to veze sa danasnjim demokratama ni republikancima. Okupe se kkk-ovci, izdeklamuju svoje bljuvotine, razidju se i svako svojim putem. U medjuvremenu ljudi obavljaju svoje poslove nesmetano. Tako to funkcionise u Ameriki. Svako ko je makar solidno upucen u ttenutne drustvene i politicke prilike u Americi moze jasno da vidi sta rade tzv libtardi, divljanje po koledzima, organizovanj dana bez belaca, upadanje i prekidanje tribina organizovaih od strane konzervativaca, lazne optuzbe sa ciljem upropascavanja karijere ljudima, presretanje i maltretiranje ljudi na ulici koji nose kackete i majice sa likom Trumpa, i jos mnogo, mnogo toga. Zao mi je sto to moram da vam kazem, ali levica(ili baream ekstremniji deo) je trenutno najveci problem unutrasnjeg poretka Amerike. 

 

Zaista foreste, sta radi desnica(ili trump, ako hoces) sto ugrozava americku demokratiju? Mozda sam nesto propustio, stvarno bih voleo da znam.

 

nacelno, to je tacno, medjutim jedna mala sitnica kvari zurku.

 

kkk-ovci imaju istoriju teroristickih napada nazad od 70ih, 60ih, lincovanja 20ih pa do 1870ih nakon gradjanskog rata. kako za organizaciju cija je istorija satkana od terorizma, nasilja i ubistava civila ocekivati ista drugo?

 

drugim recima, ukoliko vec nije, treba se zalagati da kkk bude zaveden kao teroristicka organizacija, jer nije sloboda govora postavljati bombe po crkvama i vesati afroamerikance po americkom jugu...

Edited by Ozu
Link to comment
Share on other sites

57 minutes ago, dude said:

 

 

Zaista foreste, sta radi desnica(ili trump, ako hoces) sto ugrozava americku demokratiju? Mozda sam nesto propustio, stvarno bih voleo da znam.

 

 

Ti bas ne pratis dogadjaje izgleda. Sloboda govora nije jedino demokratsko pravo, nego jedno od njih. 

 

Tramp nije osetitio jos uvek demokratiju, ali nije da se ne trudi. 

 

Od napada na novinare da pisu lazne vesti, napadi na FBI, napadi na pojedince i/ili grupacije, drzavnog tuzioca, ministarstvo pravde... i to sve jer njemu i njegovom delovanju ne idu u prilog jeste pokusaj da se ugrozi americka demokratija. 

 

Ovo tebi zvuci demokratski, lici na Ameriku kakvu poznajemo?

 

 

During President Donald Trump’s visit to the border at Calexico, California, a week ago, where he told border agents to block asylum seekers from entering the US contrary to US law, the President also told the commissioner of Customs and Border Protection, Kevin McAleenan, that if he were sent to jail as a result of blocking those migrants from entering the US, the President would grant him a pardon, senior administration officials tell CNN.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Sprivel said:

 

Nasilno prekidanje tribina, odvajanje na osnovu boje koze, presretanje i maltretiranje na ulici je sloboda govora? Cool. I nisu u pitanju nikakvi Sljivancanini, zlocinci i fasisti nego konzervativci, legitimna politicka opcija u svakoj drzavi, sta god neko mislio o njima. S tim da postoji razlika izmedju americkih i evropskih konzervativaca. MAGA i slicni izrazi su korisceni kao slogan u kampanjama od 80-ih i Regana, Clintona, njegove vestice 2008... Trump je to nekako najvise popularizovao. Sta je to sto vas svrbi u vezi tog izraza? 

 

Just now, Baby said:

 

 

Fake news nije Trampova izmisljotina. Bilo je svakakvih izmisljotina od strane CNN-a, pre svega.  Histerija i panika biblijskih razmera od strane likova koji nisu zeleli da prihvate da je jebeni Trump postao predsednik USA. Ne branim ja njega, neka je to o tim napadima istina, opet je on manje zlo u ovom trenutku. Sto njegov izbor, ali i rast popularnosti govore. 

 

Just now, Ozu said:

 

 

To je sramotan deo americke istorije. Ali kakve to veze ima sa trenutnom situacijom? Ko vesa crnce danas, ko postavlja bombe po crkvama? KKK je danas na marginama americkog politickog i drustvenog zivota.

 

Moze se ovo prebaciti na USA topic ako treba, pa da tamo nastavimo

Edited by dude
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, dude said:

 

Fake news nije Trampova izmisljotina. Bilo je svakakvih izmisljotina od strane CNN-a, pre svega.  Histerija i panika biblijskih razmera od strane likova koji nisu zeleli da prihvate da je jebeni Trump postao predsednik USA. Ne branim ja njega, neka je to o tim napadima istina, opet je on manje zlo u ovom trenutku. Sto njegov izbor, ali i rast popularnosti govore. 

 

 

 

Ne znam da li je bitno cija je izmisljotina "fake news" ili je bitnije ko to svakodnevno koristi da zataska sopstvene nestasluke.

To da je Tramp manje zlo od liberala ili Hilari (nisam sigurna na koga ciljas) je veliko pitanje koje ce imati odgovor nakon njegovog predsednikovanja.

Svi oni koji su zeleli Trampa za predsednika ce se kajati svojim ovacijama ako mu dopuste da pomeri granice ovlascenja predsednika, jer kada tada (za 2 ili 6 godina) ce najverovatnije doci predsednik koji ce im se svidjati manje nego Tramp i koji ce biti mozda srecan da iskoristi sve te prednosti stecene u Trampovo vreme. 

Sto se tice liberalne retorike, pa svako se cese tamo gde ga svrbi i na to ima pravo kao sto sloboda govora dopusta. Mene vise brine retrogradni govori mrznje koje on siri s vremena na vreme, nego sirenje prava nekim grupacijama (dok ne ugrozavaju necija druga prava). U svakom slucaju, oba fenomena se javljaju kao zakon akcije - reakcije. 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...