Jump to content

POPULIZAM- političari, pokreti, botovi i cyber warfare


melankolic

Recommended Posts

19 hours ago, Kido from Junkovac said:

 

Vidim ovde malecki jab,

pa ajde da rascistimo. Nekako mi izgleda da si vodjen tim (da Kazem) grassroots principom po kome se demokratija osvaja ozdo.

Cini mi se da sam video tvoj stav o vlastodrscima kao projekciji naroda.

 

Ali ako se vratimo na kratko na video Timoti Snajdera, on ima sumnju da demokratija dolazi od narodnih masa, vec da je proces koji ide uprkos

drustvu I nije napravljen iz 'tradicionalne energije naroda'

 

Ja takodje mislim da je demokratija splet okolnosti koji se postize kad 

na vlast dodju ljudi koji su iz nekog razloga sirih shvatanja od narodnog proseka I + imaju viziju da menjaju drustvo.

 

 

 

 

 

Imaš primer 1/1 iz ne tako davne prošlosti i upravo iz društva o kojem je priča počela: 

 

Dr. Zoran Đijnjđić & Srbija

 

Ne, nikakvi grassroots koji sami niču. Neko morah prvo da pripremi teren, pa da poseje seme demokratije i dobro izđubri. Kužiš? 

 

Znači ni Ataturk/Petar Veliki fazon - jer to samo postavlja presedan za jednog Erdoana/Staljina, ali ni nekakva samonikla trava. 

 

Potreba je kultura (često se ista meša sa “mentalitetom”) i postepeno menjanje društva u novom pravcu. To su paralelni procesi: želja/mogoćnost za promenu odozdo + podsticaj/znanje za postavljanje lestvice odozgo. Kada se u društvu ostvari kritična masa za promene - one se spletom okolnosti i dešavaju. 

 

Poenta o Srbiji je da te kritične mase za demokratiju nema & nije je bilo. A zašto je nema? - je pitanje na koje ti i ja dajemo različite odgovore. 

 

Ja sam rekao kakva ‘nam’ je kultura/tradicija (boldovano) i da to predstavlja “najveće zlo”. Opozicija se ne ističe željom/znanjem da istu promeni. Ovo pak, ako deset puta nisam ovde ponovio nisam ni jednom, ne znači da AVa i svaku sledeću vlast u zemlji ne treba menjati - naprotiv, to je jedna od odlika demokratije / Promenjljivost većine / ali, upravo na primeru Slobe, Bote, AVa vidimo da to ne funkcioniše. 

 

Stoga neki istrajni proces rada na,

kako se to kaže, promovisanju & popularizovanju nove kulture društva je neophodan. Sutra da skinu vođu - iste probleme će morati da rešavaju a nemaju sredstvo za to. 

 

A sad ti meni lepo reci, ko to u Srbiji radi?Prof. Snayder?

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, GlennGould said:

Ja sam rekao kakva ‘nam’ je kultura/tradicija (boldovano) i da to predstavlja “najveće zlo”. Opozicija se ne ističe željom/znanjem da istu promeni. Ovo pak, ako deset puta nisam ovde ponovio nisam ni jednom, ne znači da AVa i svaku sledeću vlast u zemlji ne treba menjati - naprotiv, to je jedna od odlika demokratije / Promenjljivost većine / ali, upravo na primeru Slobe, Bote, AVa vidimo da to ne funkcioniše. 

 

A što ne funkcioniše? Osim SM smenjivanja gde je to bio praktično referendum za ili protiv njega, ostali su smenjeni na izborima. Civilizovano i ne na ulici.

 

Smenite AV ako ga ne volite, pa imate li vi izbore?

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, GlennGould said:

Ja sam rekao kakva ‘nam’ je kultura/tradicija (boldovano) i da to predstavlja “najveće zlo”. Opozicija se ne ističe željom/znanjem da istu promeni. Ovo pak, ako deset puta nisam ovde ponovio nisam ni jednom, ne znači da AVa i svaku sledeću vlast u zemlji ne treba menjati - naprotiv, to je jedna od odlika demokratije / Promenjljivost većine / ali, upravo na primeru Slobe, Bote, AVa vidimo da to ne funkcioniše. 

 

Stoga neki istrajni proces rada na,

kako se to kaže, promovisanju & popularizovanju nove kulture društva je neophodan.

 

Upravo to, da bi se bilo sta promenilo na politickoj sceni, prvo treba donji sloj u vidu kulture da se promeni, pa onda sa tim ide promena svih gornjih slojeva koje ta kultura drzi, znaci trziste, drustvo, drzava, politicki sistem itd. 

 

Kako se to radi, to je drugo pitanje. Moze to uz promovisanje i popularizovanje nove kulture, ali ima tu (delom u okviru toga) mocnijih i jos nedovoljno ispitanih strategija u vidu kulturnog i memetskog iznenjeringa, sto je za sada rekao bih komplikovano, narocito ako govorimo o ozbiljnim, kompleksnim i "teskim" memama koje ljudski mozak treba da svari (naucno znanje, ideje i teorije, prosvetiteljske ideje, vrednosti zapadne civilizacije itd). Sa jednostavnim, "laksim" i banalizovanim memama tipa vest u Informeru mozak lakse radi, jer su lakse za obraditi, no to na duzi rok zaglupljuje coveka i ispira mu mozak, tako da takav vid memetskog inzenjeringa donosi samo stetu. Recimo kod Trumpa su alt right i Kekestanci koristili proste (i glupe i smesne) meme internet karaktera za memetski rat protiv njegovih neistomisljenika.

 

Do sada su se kulture u svetu razvijale mimo volje nekog pojedinca ili pokreta, vec cistim nesvesnim evolutivnim putem kroz interakcije ljudi. Mozemo i tako ostaviti, da se za 200 godina u Srbiji npr nesto promeni, a mozemo probati i ovo gore sto sam spomenuo, neki vid kulturnog inzenjeringa. 

Link to comment
Share on other sites

Ma bilo kako, ali neko od 0pozicije mora da ima neku ideju koja odstupa od već opisanog i viđenog obrasca. 

Imaj muda pa budi veći evropljanin od AVa, bolji državnik u regiji i smeliji reformator u zemlji. A skidaj ga kako znaš i umeš - samo nemoj da ostavljaš vajum, jer će društvo isti, kao i do sada, brzo popuniti prema matrci koja fercuje.

 

Da šematizujem. I SMrad i ovaj talog kace ‘90s su došli i jašu na Kosovskom mitu. Ponudi EUropski mit. Boljeg nemaš, a potreban ti je. Iskoristi ga da se reformišeš, središ i otarasiš balasta XIX stoleća (etno-nacionalnih država). Pa onda biraj šta i kako dalje. 

Link to comment
Share on other sites

22 hours ago, GlennGould said:

Ma bilo kako, ali neko od 0pozicije mora da ima neku ideju koja odstupa od već opisanog i viđenog obrasca. 

Imaj muda pa budi veći evropljanin od AVa, bolji državnik u regiji i smeliji reformator u zemlji. A skidaj ga kako znaš i umeš - samo nemoj da ostavljaš vajum, jer će društvo isti, kao i do sada, brzo popuniti prema matrci koja fercuje.

 

Da šematizujem. I SMrad i ovaj talog kace ‘90s su došli i jašu na Kosovskom mitu. Ponudi EUropski mit. Boljeg nemaš, a potreban ti je. Iskoristi ga da se reformišeš, središ i otarasiš balasta XIX stoleća (etno-nacionalnih država). Pa onda biraj šta i kako dalje. 

 

Ovo je naivno. EU je primila ekspresno mikimaus države samo kao otklon prema Rusiji, kao kordon. Srbija nije na tom EU strateškom putu. Uvlači se do neba, nisu zainteresovani ne samo strateški nego ni da prime zemlju staraca koja još ima svoje probleme sa susedima pa i svojim stanovništvom. Albancima.

 

Link to comment
Share on other sites

Just now, GlennGould said:

Grešiš i podležeš srpskoj medijskoj sceni. 

 

 

Ja nisam bio u Srbiji skoro 30 godina. TV nisam gledao 30 godina. Pa opet, vidi se sa Meseca, da tamo nema nikoga osim "fence seaters" koji gledaju kada će neko nešto da uradi i reši.

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Malo stariji ali ipak odlican clanak koji objasnjava pojavu Jordana Pietersena i slicnih intelektualaca:

 

THE INTELLECTUAL WE DESERVE

 

Jordan Peterson’s popularity is the sign of a deeply impoverished political and intellectual landscape…

 

If you want to appear very profound and convince people to take you seriously, but have nothing of value to say, there is a tried and tested method. First, take some extremely obvious platitude or truism. Make sure it actually does contain some insight, though it can be rather vague. Something like “if you’re too conciliatory, you will sometimes get taken advantage of” or “many moral values are similar across human societies.” Then, try to restate your platitude using as many words as possible, as unintelligibly as possible, while never repeating yourself exactly. Use highly technical language drawn from many different academic disciplines, so that no one person will ever have adequate training to fully evaluate your work. Construct elaborate theories with many parts. Draw diagrams. Use italics liberally to indicate that you are using words in a highly specific and idiosyncratic sense. Never say anything too specific, and if you do, qualify it heavily so that you can always insist you meant the opposite. Then evangelize: speak as confidently as possible, as if you are sharing God’s own truth. Accept no criticisms: insist that any skeptic has either misinterpreted you or has actually already admitted that you are correct. Talk as much as possible and listen as little as possible. Follow these steps, and your success will be assured. (It does help if you are male and Caucasian.)

Jordan Peterson appears very profound and has convinced many people to take him seriously. Yet he has almost nothing of value to say. This should be obvious to anyone who has spent even a few moments critically examining his writings and speeches, which are comically befuddled, pompous, and ignorant. They are half nonsense, half...

 

The rest

 

Toplo preporucujem.

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

...

:smiley26:

>> Current Affairs is an American bimonthly magazine that discusses political and cultural topics from a progressive worldview.[1] It is published in print and online, and supplemented by a podcast.[2] The publication describes its missions as "to produce the world's first readable political publication and to make life joyful again".[3] Its format was influenced by other magazines such as Jacobin and Spy.[4] The magazine has been praised by influential figures including Noam Chomsky and Glenn Greenwald.[5]

Writings in Current Affairs include critiques and history of popular culture,[6][7][8] discussions of policy and its implementation,[9][10] and creative fixes for societal problems.[11][12] The magazine has also published several long deconstructions of works by popular right-wing figures such as Charles Murray,[13] Tucker Carlson,[14] and Jordan Peterson.[15] ... <<

:hammer:

...

Link to comment
Share on other sites

:roflmao: Najtoplije preporucujem ....... Current Affairs ..... americka podruznica The Guardian (of Stalinism)..... srdacno preporucujem idiotski magaCin........ Lefticarska ikona, samozvani radikalni levicar, doktor narodne odbrane i drustvene samozastite, levicarski bog - Slavujko Zizek je pao u lefticarsku nemilost i proglasen za rasistu, izdajnika, plagijatora i reakcionara .......... maloumna revolucija zdere svoju najbolju decu ...... upravo ono o cemu je profesor Peterson govorio :thumbup:

 

Quote

The celebrated “leftist” “philosopher” is a racist and reactionary whose intellectual product is worthless. The Left should have nothing to do with him.

 

https://www.currentaffairs.org/2019/10/what-is-zizek-for

 

 

 

 

Edited by Denis Jasharevic
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Za one kojima je tekst predugacak (a inace je komunjarsko smece iz lefticarske klozetare), nesrecni Slavujko je pao na revolucionarnom cvecu - muslimanima.

 

Izletelo mu je da je muhamedanska kultura nekompatibilna sa evropskom i da ih zbog toga ne bi trebalo naseljavati u Evropu.

 

Srecom po nesrecnog Slavujka gulazi jos nisu ponovo otvoreni inace bi vec bio u jednom od njih.

 

Profesor Peterson je ukazivao na neminovnost sukoba unutar levice, islamskih fundamentalista, feminista, LGBT i ostalih travestita jer osim zajednicke mrznje prema kapitalizmu, Americi i hriscanskoj civilizaciji oni sustinski jesu potpuno suprotstavljeni identiteti.

 

Slavujko je samo prva zrtva u nizu koji sledi.

Link to comment
Share on other sites

WHY BERNIE HAS TO WIN

This man will sacrifice so much to bring about a better world. He needs all of our help.

by 

 

HOW TO GET BERNIE SANDERS ELECTED PRESIDENT OF THE UNITED STATES

With a lot of work and a bit of luck, something extraordinary could happen…

by 

 

Lik kritikuje E. Warren zato sto nije dovoljno progresivna😂

  •  
  • Petersonove ideje(ne toliko politika koliko psihologija, filozofija, sociologija....) dobrim delom i nisu njegove ideje. Osnovu njegove karijere kao klinickog psihologa cini rad Karla Junga. Senka, shadow je posebno zanimljiv koncept kojim se cesto bavi na svojim predavanjima. Cesto pominje i Nicea, Dostojevskog...

https://pulse.rs/jungova-senka-svacije-tamno-ja/

 

Secam se da su ga forumasi, potpuno nesvesni postojanja ove ideje proglasili za relativizatora nacistickih zlocina. Civilizacija na prelasku, Jungova knjiga kojom objasnjava popularnost nacizma kod obicnih Nemaca.

 

Basically, Hitler je bio senka svakog Nemca. Zlo koje lezi u svima nama, zlo kojeg mi uopste nismo svesni. A kako da reagujes blagovremeno ako nisi svestan postojanja svega toga? Nema morala u prostodusnoj, dobrocudnoj osobi koja misli da nije sposobna za takve grozote. Korisno je biti svestan cinjenice da mozes biti monstrum, da si u stanju da cinis rdjave stvari... Treba to zneti na videlo samom sebi i onda to kontrolisati. Ne mozes biti dobra osoba ako nisi u stanju da pojmis za kakve grozote si sposoban. 

 

We could never persue goodness if we didn't know the consequences of evil

 

Sve je to open for discussion ali iskljucivo sa strucne strane. Ne sa ideolosko politicke, kao sto je slucaj sa ovim gore likom, bas kao i ovdasnjim forumasima

 

I da li neko moze da navede izjave koje su su donele titulu(laskavu, moram reci s obzirom ko ga sve danas optuzuje) populiste, fasiste, rasiste??? 

 

 

Edited by dude
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

37 minutes ago, dude said:

... Basically, Hitler je bio senka svakog Nemca. Zlo koje lezi u svima nama, zlo kojeg mi uopste nismo svesni. A kako da reagujes blagovremeno ako nisi svestan postojanja svega toga? Nema morala u prostodusnoj, dobrocudnoj osobi koja misli da nije sposobna za takve grozote. Korisno je biti svestan cinjenice da mozes biti monstrum, da si u stanju da cinis rdjave stvari... Treba to zneti na videlo samom sebi i onda to kontrolisati. Ne mozes biti dobra osoba ako nisi u stanju da pojmis za kakve grozote si sposoban. ...

 

hint: Liliana Cavani - 'Il portiere di notte'.

(a ima i kod Mizesa o nasilju i tiraniji, i sta se dogodi sa sociumom koji uvede principe ugnjetavanja i represije)

 

Ostalo Robinsonovo bulaznjenje nije vredno komentara.

To je leftisticka kloaka.

:puke:

 

...

Edited by Kinik
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Da li je ovaj video, botovanje, cyber warfare, da li je za ili protiv Trampa ili samo zezanje. Moderacija ga je skinula sa politike, mada sto neko rece, kada izaberes klovna za predsjednika, onda moras da ocekujes cirkus.

Sto se mene tice moze i pod Vicevi, ali video je toliko dobro uradjen da ga je steta ukloniti.

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...