Jump to content

Tenet


Drug Crni

Recommended Posts

Jako naporan film za pracenje, 150 minuta, a opet izgleda zbrzano.

Brzi prelazi, gomila kratkih i nabacanih scena, komplikovana radnja, nerazradjeni likovi.

Jednostavno pred kraj filma totalno sve jedno kako ce se zavrsiti, ko ce najebati, za koga navijati.

 

Mogla se napraviti odlicna mini serija sa 10ak epizoda, ovako film ide u donju polovinu Nolanovih ostvarenja.

 

Steta.

  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Cooper said:

Jako naporan film za pracenje, 150 minuta, a opet izgleda zbrzano.

Brzi prelazi, gomila kratkih i nabacanih scena, komplikovana radnja, nerazradjeni likovi.

Jednostavno pred kraj filma totalno sve jedno kako ce se zavrsiti, ko ce najebati, za koga navijati.

 

Mogla se napraviti odlicna mini serija sa 10ak epizoda, ovako film ide u donju polovinu Nolanovih ostvarenja.

 

Steta.

 

Idi gledaj FMP!

 

 

:s_d:

Link to comment
Share on other sites

Mnogo hteo a vrlo malo ispunio. SF elemenat je isuviše plitak i neobjašnjen da bi ovo prihvatila SF publika. Radnja je deja vu tako da ostaje jedino akcioni element za pohvalu. Preporuka samo za ljubitelje akcionih filmova, ostali slobodno zaobiđite.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...
  • 10 months later...

Konačno pogledala i prilično se razočarala. Prvih pola sata mi je bilo OK, a onda što je više film odmicao sve mi je bilo dosadnije, prosto ne mogu ovakav film da gledam ako me nije briga za likove i šta će se kome desiti, a oni su baš apstrahovani, verovatno namerno. Povezanost između Ket i Protagoniste mi je skroz veštačka i usiljena. Još mi je ruski negativac povremeno i najljudskije delovao.

Ogromna količina akcije nije pomogla, ne bih želela ovakav film da gledam u bioskopu. Za razliku od Inceptiona gde su me i akcioni delovi bukvalno držali na ivici sedišta do kraja, ovde mi je to bio samo dodatni smor. Inception sam gledala više puta i mogu još nekoliko puta sigurno, ovo ne bih da ponovim, koliko god bilo inteligentno sklopljeno i puno detalja.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Iskreno, Nolan (možete i pod rođaci) je po meni odličan posao obavio samo u svojoj Betman trilogiji, i jednom od najboljih novijih SF filmova Interstellar, od kojih je Mračni vitez remek djelo tog žanra o superherojima iz stripova. Sve ostalo, pokazuje jednu njegovu ogromnu manu. Čovjek je operisan od osjećanja i duhovnog u čovjeku. Sve neke mozgalice, čista logika i zavrzlame, trebao je da pravi video igrice, da mozgaš kako da pređeš na sledeći nivo. Ne kažem nije to nezanimljivo, ali nema veze sa umjetnošću. Vrhunski je to odrađeno, vizualno besprijekorno, ali šta je poenta? Da kaže ljudima, jeste vidjeli kako sam pametan, kako sam to zakukuljio, zamrsio. Jednostavno njegovi filmovi su po meni duhovno i emotivno osakaćeni, previše je opsjednut tom logičkom stranom ljudskosti, čak su i Vulkanci osjećajniji.

Što se tiče Teneta, tipičan njegov film. Odgledao sam ga ima već dosta vremena, nekako po njegovom izlasku, ali da je neko toliki antitalenat da pokaže barem malo emocija kroz svoje djelo, ja stvarno ne razumijem. Skoro svi njegovi filmovi osim Betman trilogije i Interstellar mu nemaju dušu. Pogotovo Interstellar je zalutao u njegov opus, ali ga izvlači dosta u mojim očima. Zato mu ne mogu osporiti da je majstor svog zanata.

Edited by Radoznalko
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Radoznalko said:

Iskreno, Nolan (možete i pod rođaci) je po meni odličan posao obavio samo u svojoj Betman trilogiji, i jednom od najboljih novijih SF filmova Interstellar, od kojih je Mračni vitez remek djelo tog žanra o superherojima iz stripova. Sve ostalo, pokazuje jednu njegovu ogromnu manu. Čovjek je operisan od osjećanja i duhovnog u čovjeku. Sve neke mozgalice, čista logika i zavrzlame, trebao je da pravi video igrice, da mozgaš kako da pređeš na sledeći nivo. Ne kažem nije to nezanimljivo, ali nema veze sa umjetnošću. Vrhunski je to odrađeno, vizualno besprijekorno, ali šta je poenta? Da kaže ljudima, jeste vidjeli kako sam pametan, kako sam to zakukuljio, zamrsio. Jednostavno njegovi filmovi su po meni duhovno i emotivno osakaćeni, previše je opsjednut tom logičkom stranom ljudskosti, čak su i Vulkanci osjećajniji.

Što se tiče Teneta, tipičan njegov film. Odgledao sam ga ima već dosta vremena, nekako po njegovom izlasku, ali da je neko toliki antitalenat da pokaže barem malo emocija kroz svoje djelo, ja stvarno ne razumijem. Skoro svi njegovi filmovi osim Betman trilogije i Interstellar mu nemaju dušu. Pogotovo Interstellar je zalutao u njegov opus, ali ga izvlači dosta u mojim očima. Zato mu ne mogu osporiti da je majstor svog zanata.

 

Ovo je kvalitetan hejt i tu se malo sta moze uraditi osim dati palac gore

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Ne bih rekao ni da je Inception "emotivno osakacen"..tu su vrlo izrazeni motivi Cobbove grize savesti,kao i potraga za katarzom Roberta Fischera..i to pozitivnom katarzom. No,postujem stav. 

Dodatak: svakako nisi prva osoba od koje sam cuo ovakav rezon spram Nolanovih filmova.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...