Jump to content

The Rings of Power


SteveFrancis#3

Recommended Posts

Mislim da nakon ove epizode imamo jos ozbiljnih tragova da Halbrand nije Halbrand. Bacio je pricu jos onomad da su ga orci isterali, dakle mora biti da je bar na kratko video i Adara, a opet, ovaj ga se ne seca... Mozda zato sto pri poslednjem njihovom susretu Halbrand nije ni postojao, a Adar je video sasvim drugo oblicje..? Koja je verovatnoca da Adar kao vilenjak, pa makar i Uruk, tako brzo zaboravlja, ne pamti lica, nema oko za detalje...? Takodje, postavlja se pitanje zasto bi ga Sauron u formi Halbranda pitao seca li ga se, kada zna kakav ce odgovor dobiti? Je li to jos jedno 'curenje' pravog, autenticnog Gorthaura, sitna pukotina u fasadi lika, poput epizode sa kovacima u onoj ulicici?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Zanimljiv osvrt svakako ^
Nemoj zaboraviti ni kraj epizode i dijalog izmedju Halbranda i Galadriel. On joj kaze nesto kao "nije mogao da ostavi proslost za sobom do danas.." i kako "zeli da zadrzi taj osecaj boreci se zajedno sa njom"..vezuci ga za njegovo samo bice..hm..veoma indikativno..jos jedan trag koji vodi ka njemu kao S?

Da..veoma moguce i sve vreme deluje da je to najrealniji scenario za Halbranda. Ja se (jos uvek) nadam da on nije S. Da ce postati nesto drugo,nakon sto ne uspe u nameri da postane pravi Kralj Juznjaka..da ce bas postati Which King..(mada potencijalno pogledavam i ka Theu nakon sto pokazuje opcinjenost onim macem,kojim se vec i porezao,obelezio). Mislim da Halbrandova prica (sada je vec sasvim jasno) ide u dva pravca:
1) On je Sauron koji je sve prevario,obmanuo..i lukavo povlaci poteze kao u partiji saha,koristeci cak i Galadriel kao pijuna..mada je (pomenuh vec) spasao isuvise neprijatelja do sada..
2) On treba da postane Aragorn pre Aragorna - obecani Kralj koji ce povesti svoj narod i osloboditi ga zauvek iz senke..na tom putu ce pokleknuti,pasti i postati neciji sluga.. Vise "navijam" za ovaj razvoj dogadjaja,ali nisam siguran vise..

Neko je spomenuo scenu izmedju H i G pri kraju epizode..vidite..meni se to uopste nije dojmilo kao neka romansa izmedju njih dvoje..vise kao razgovor dvoje likova koji nose svaki svoj teret i pomazu jedno drugom da ga se oslobode..ali jos vise kao dvoje protagonista bitke u kojoj su imali uvid u snagu i moc onog drugog..cak mi se ucinilo da je Galadriel upravo zbog toga,mozda prvi put, posumnjala u njegovo poreklo i pricu..kao da se to mozda osetilo u malim tragovima kod nje.

Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, medobrundo said:

Žao mi je što svi Vilenjaci nisu crnci, da odmah odustanu svi kojima smeta i taj jedan.

 

 

Mislim da ljudima kojima serija nije nista spec vise smeta sto su dijalozi losi, sto je Galadriel Kill Bill, Gil Galad izgubljen u prostoru i vremenu, glupava i nepotrebna teorija o mitrilu, totalno izmenjeni orci koji su odjedanput samo tuzni i neshvaceni muskarci i zene koji zele svoje parce zemlje, neke jako lose uradjene koreografije macevanja, slow mo kamera unekim scenama je urnebesna...

 

Ovo sto ti spominjes je sjajan marketinski trik Amazona - ako ti se ne dopada nasa verzija Tolkina to je zato sto si rasista, a ne zato sto smo zasrali. Ili ako je lik Bronvin totalno nepotreban sa ocajnim pokusajima da od travarke pravimo vojskovodju koji drzi zapaljive govore, jbg onda si mizogonista.

 

Po meni za sada sem sjajne muzike, scenografije i par glumaca glavna pozitivna stavka je nagadjanje oko Saurona. E sad ako i tu ako urade da je resenje Halbrand koje se namece jos dok je jurio da bude kovac, onda jbg.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Ima nade.Dali su mi mnogo razloga da odustanem,ali spektakularan kraj i sjajna muzika pokazuju znake da možemo očekivati kvalitetniji nastavak.I pored mana koje ste naveli,i sa kojima se slažem,ipak je ova epizoda za klasu bolja od prethodnih.

 

Generalno,ovo je mnogo ispod očekivanja.

Link to comment
Share on other sites

On 10/1/2022 at 2:27 PM, Eddard said:

 

Ali, ko je i kad postavio mehanizam, zajedno sa mačem, koji će pokrenuti te poplave? Ostirith je morao onda biti izgrađen od ruke / po planovima Saurona. 

Mislim da ti je implant odgovorio, ali stisnuh slučajno kvot, pa da potvrdim. Ostirith je podigao Morgoth ili neko od njegovih sledbenika. Moguće i sam Sauron. 

Haha.. @neckenisam gledao trejler za epizodu. Nećeš verovati, ali nikad ga ne pogledam. Slike potvrđuju da ćemo gledati Harfoote i Stranca.. A likovi koje sam nazvao "kultistima" su im verovatno na tragu 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Joj, samo da ne razvodne previše sa 3-4 storilajna...mora aftermath prošle epizode da se vidi, da mu bude posvećena makar polovina e07.

 

E, da - videli smo u prošloj epizodi reakcije svih bitnijih likova na eksploziju, osim Halbrandove. On kao da je u zemlju propao dok se to dešavalo, zašto li je to tako, pitam se:

 

monty-mp.gif

Edited by implant
Link to comment
Share on other sites

44 minutes ago, implant said:

 

Pa brate, krunisali ga i posle 10 minuta ode mu pola kraljevstva u gnjurac, a njega nigde nema.

Lepo si zapazio to, sada sve ukazuje da je on Sauron, mada bih voleo da je ipak neko drugi. 

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, necke said:

Lepo si zapazio to, sada sve ukazuje da je on Sauron, mada bih voleo da je ipak neko drugi. 

 

Ne znam, ja ne bih imao ništa protiv toga, ako će se Sauron uopšte pojaviti do kraja sezone. Jer, ko drugi? Meteor Man? Isuviše smo malo imali interakcije sa njim, a i nekako mi se ne uklapa. Neki novi lik? Premalo je vremena, imo, svega dve epizode. Ako će to da odlože za drugu sezonu, onda ok, može i neko drugi.

Link to comment
Share on other sites

 
Ne znam, ja ne bih imao ništa protiv toga, ako će se Sauron uopšte pojaviti do kraja sezone. Jer, ko drugi? Meteor Man? Isuviše smo malo imali interakcije sa njim, a i nekako mi se ne uklapa. Neki novi lik? Premalo je vremena, imo, svega dve epizode. Ako će to da odlože za drugu sezonu, onda ok, može i neko drugi.
Meni sve ide ka tome da necemo saznati u prvoj sezoni. Mozda je previse rano, ipak planiraju 5 sezona.

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, necke said:

Meni sve ide ka tome da necemo saznati u prvoj sezoni. Mozda je previse rano, ipak planiraju 5 sezona.

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
 

 

Može biti. Po nekim teorijama sa Reddit-a (koje se oslanjaju na kanon, valjda), on bi trebalo da je sada kod Vilenjaka, obrađuje ih polako za prstenje...a verovatno stoji i iza priče da im je Mithril neophodan za opstanak, što bi trebalo da bude laž. U svakom slučaju, moguće je da ga još nismo sreli, da još uvek deluje iz pozadine.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Znalo se da ce posle onoliko akcije u prosloj epizodi ova biti sporija ali bas su uradili epizodu u kojoj se nista ne desava. Bukvalno je moglo da se napise epizoda kao intro pred sledecu epizodu - niko bitan nije umro, ta postala Filip Visnjic, they/them sto jure Gandalfa su nadrkani, harfuti postali hrabri.

70min smaranja, a epizodu jedino vadi sjajni Durin da ne bude totalni krs.

Jadan Celeborn, saranise ga pre vremena

Link to comment
Share on other sites

Sta znam, okej epizoda, uvod za finale prve sezone. Dali su nam jednu epizodu akcije, mi sad hocemu svaku takvu 😂 Ne mora u svakoj epizodi da bude klanja, ubijanja da bi bila sadrzajna. 

 

I mene zacudilo kad je Galadrijel rekla da je Keleborn mrtav, ako moze neko od upucenijih ovde da prokomentarise taj deo... Znam da oni zagrizeni fanovi uvek kritikuju ekranizovanje Tolkinovoh dela jer verujem da su dobro upuceni u ista, al sa druge strane mi je nerealno da su ljudi koji rade filmove/serije tolike budale da prekrajaju dogadjaje iz knjiga iz ma kog razloga.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...