Jump to content

The Rings of Power


SteveFrancis#3

Recommended Posts

On 9/24/2022 at 4:06 PM, Drug Crni said:

.mislim da je Adar nagovestio da ce uskoro sunce biti trajno prekriveno tamom..i da ce to pomoci Orcima da se nesmetano krecu zemljom i danju..a kako? Pa,tako sto cemo svedociti erupciji Mount Dooma..nakon cega ce celo podrucje konacno postati Mordor kakvog znamo..ja mislim da je stari kralj imao upravo viziju ovoga..i zato je cerki uputio ovakve reci..nisam siguran da cemo ovu erupciju videti u sledecoj epizodi (verovatnije je da necemo),ali hocemo do kraja prve sezone..to sam 100% siguran.

 

anchorman-boy-that-escalated-quickly.gif

Epizoda je (kao i sami kraj) bomba! Eksplozija od epizode..bukvalno je malopre zavrsih..uh...konacno prava akcija..(a ovo je samo nagovestaj onoga sto nas tek ceka)..ali kvalitet epizode nije samo u akciji..da malo sredim utiske,pa cu i opsirnije

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Ko bi rekao da ce onakvo mestasce postati uporiste mracnog gospodara. 

 

Jeste bilo providno da Adar nije pobegao sa onim macem, vec da ga je dao onom liku, ali opet, konacno sjajna radnja.

 

Halbrand se vratio medju svoje, saznacemo i istoriju izmedju njega i Adara, videcemo nakon ove erupcije sta ce se sve desavati. 

 

Jeste da se nisu dotakli Patuljaka i Harfuta, ali mozda je tako i bolje sto su se fokusirali u ovoj epizodi samo na desavanja u Juznim zemljama.

Link to comment
Share on other sites

Epizoda je bila dobra. Ne moze bez wtf momenata, ocigledno, ali nisu toliko smetali e6 kao celini.

 

Rekao bih da southlands prica ide u smeru onoga sto smo hipotetisali - Adar je potvrdjeno jedan od prvih vilenjaka koje je uhvatio Morgoth, Saurona mrzi jer ga dozivljava kao porobljivaca i eksploatatora njegove vrste. Zbog te spike i bekgraunda je i pridobio orke, odnosno otudjio ih od Saurona kao potencijalnog naslednika trona Mracnog gospodara. Oni leakovi se samo potvrdjuju kako vreme i epizode odmicu. Iz ove perspektive se savrseno uklapa da Galadriel ispadne korisna budala za Sauronovu rekonkistu buduceg Mordora. Halbrand je stvarno sus as fuck.

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Na samom pocetku epizode (ali skriven od Orka) i Adar u zemlju sadi semena iste biljke kao Arondir i Bronvin..i taj detalj potvrdjuje njegovo poreklo.

No,meni je od ovoga zanimljivije sto je u govoru Orcima otkrio i njihovo poreklo. On kaze da "su putovali od Ered Mithrina do Ephel Arnena"..drugi toponim je zasigurno izmisljen (iako se ima gde smestiti),ali prvi je zanimljiv. Ered Mithrin su Sive Planine,severno od Greenwooda koje ce kasnije biti poznatije kao Mrka Suma (Mirkwood). Ovaj planinski lanac je poznat kao mesto u kojem su se izlegali Zmajevi..samim tim mi i deo odore koje Orci ovde nose postaje jasniji..jer deluju kao delovi zmajske koze kojom se stite od sunca..ko zna - mozda su tamo sredili nekog zmaja i posluzili se njegovom kozom..

Ephel na jeziku Vilenjaka Sindara znaci "okruzujuca" ili "spoljna" ograda..a Arnen je drugi naziv za zemlje Itiliena..posto ovde Gondor jos ne postoji,Adar misli na zemlje koje se granice sa Mordorom

Ima i Crnog jezika u epizodi. Nampat na jeziku Mordora znaci "Smrt. "Udun" kao ime epizode ima dvojako znacenje - to ce biti duboka dolina na samom severozapadnom cosku Mordora..na samom ulazu Crne Kapije..medjutim Udun je bilo drugo ime za prvo Morgothovo utvrdjenje - Utumno. Jos sam posle prve epizode izneo teoriju da je Galadriel sa cetom pronasla bas ostatke ove tvrdjave. Konacno,rec "Udun" na jeziku Sindara znaci "mracnu jamu, podzemlje" ili "pakao". Obzirom na kraj epizode,njen naziv vise ukazuje na ovo nego na lokaciju..jer..
 

Spoiler

smo videli prvi korak ka tome da Mordor upravo prostaje mracna jama..


Kad sam kod Orka..jos jednom da pohvalim njihov dizajn..kostime..prostetiku..ono je sve topcider..

(stajem ovde..jedva nabadam tastaturu od pospanosti..vise o epizodi ujutru)

Edited by Drug Crni
slova
  • Like 5
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

I da se nadovezem - sjajna epizoda. Skoro mi se sve svidelo i hajlajt gde konacno razumem (ali evo Crni as juzual daje dodatno znacenje) sta znaci kada Gandalf kaze balrogu: flame of Udun. Malo sam mozda razocaran sto Galadriel nije rekla Adaru hello brother tako da nista od meni omiljene teorije da je Adar ustvari poslednji Feanorov sin. 

 

Sve u svemu - odlicno, ziv nisam dok se ne otkrije ko je Sauron.  

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Sam kraj je izvukao epizodu posto prvih 45+ minuta je neki walking dead level bullshita gde gledas i ne verujes sta gledas i na sta trosis vreme.

Kad nema middle earth ewoksa tu su brzi elf i HIMYM lady da useru epizodu :twak: kakva tuga je svaki potroseni sekund na njih dvoje.

 

Ne znam ko je gradio ono utvrdjenje ali da cela kula visi o koncu (bukvalno) je bas vredjanje gladalaca. Ali cak ni to mi nije najveca pobeda, vec masterplan da se magic key mora dobro sakriti da niko zivi ne zna gde je… resenje: gurni ga ispod tepiha u prostoriji gde cemo svi da se krijemo. :Hail: fuck you show

 

Inace, pitanje za poznavaoce materije, postojanje tog magic key-a je po canonu ili je izmisljeno za potrebe serije?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Darth Steva said:

postojanje tog magic key-a je po canonu ili je izmisljeno za potrebe serije?

U Tolkinovom svetu mnogi macevi imaju svoje posebnosti, neki i magicna svojstva,a poneki cak imaju i moc govora..medjutim,ovaj je nepoznanica i potpuno je kreacija autora serije..drugim recima:izmisljen..

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Drug Crni said:

U Tolkinovom svetu mnogi macevi imaju svoje posebnosti, neki i magicna svojstva,a poneki cak imaju i moc govora..medjutim,ovaj je nepoznanica i potpuno je kreacija autora serije..drugim recima:izmisljen..


I pretpostavio sam da je to slucaj jer deluje epic sve dok ne pocnes da razmisljas o tome.


Posto ocigledno tuneli dolaze hiljadama godina kasnije i planovi su nekog drugog bad guy-a, koju bi svrhu taj mac imao kada je napravljen? Poplavice svo voce kod ovih juznjaka ako ne budu bili odani gospodaru? Sve u svemu, glupost… ali ajde, bar je epilog bio vrhunski i to je dosta.

Link to comment
Share on other sites

Ocigledno je mac bio aktivator poplava. Zato su orci i kopali tunele, da naprave mrezu koja ce sprovesti vodu do vulkana i naterati Orodruin da eruptira cime ce topografija potpuno da se izmeni i sunce zakloni kako bi orci imali 'dom' i van jama i pecina i ne bi se vise morali skrivati aka ziveli kao sav normalan svet. To je poenta Adarovog plana. Kako ce se tu uklopiti Sauron i njegov masterplan, ostaje da se vidi.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, sreta-steta said:

I da se nadovezem - sjajna epizoda. Skoro mi se sve svidelo i hajlajt gde konacno razumem (ali evo Crni as juzual daje dodatno znacenje) sta znaci kada Gandalf kaze balrogu: flame of Udun. Malo sam mozda razocaran sto Galadriel nije rekla Adaru hello brother tako da nista od meni omiljene teorije da je Adar ustvari poslednji Feanorov sin. 

 

Sve u svemu - odlicno, ziv nisam dok se ne otkrije ko je Sauron.  

 

Ako se Sauron uopšte pojavi u prvoj sezoni, najbolji kandidat za njegovu ulogu je Halbrand. Bilo bi malo lejm da izađe niotkuda 5 minuta pred kraj sezone, u oblaku vatre i dima. 

 

Elem, to bi se potpuno uklopilo u ono što znamo o njemu, da je lukav, harizmatičan i ostalo. Plus, ako se to ostvari, očekujem da Galadrijel deksplodira na ekranu i u kasnijim sezonama počne da se ponaša onako kako smo i navikli od nje. Drugim rečima, zrela je da je neko malo spusti na zemlju, Halbrand kao Sauron je idealan za to.

2 hours ago, Darth Steva said:


I pretpostavio sam da je to slucaj jer deluje epic sve dok ne pocnes da razmisljas o tome.


Posto ocigledno tuneli dolaze hiljadama godina kasnije i planovi su nekog drugog bad guy-a, koju bi svrhu taj mac imao kada je napravljen? Poplavice svo voce kod ovih juznjaka ako ne budu bili odani gospodaru? Sve u svemu, glupost… ali ajde, bar je epilog bio vrhunski i to je dosta.

 

Pa i nisu planovi drugog bed gaja, to je zajednički plan Morgotha i Saurona - ako neko pošječe Morgotha, Sauron upada kao njegova zamena.

Edited by implant
Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, SteveFrancis#3 said:

Ocigledno je mac bio aktivator poplava. Zato su orci i kopali tunele, da naprave mrezu koja ce sprovesti vodu do vulkana i naterati Orodruin da eruptira cime ce topografija potpuno da se izmeni i sunce zakloni kako bi orci imali 'dom' i van jama i pecina i ne bi se vise morali skrivati aka ziveli kao sav normalan svet. To je poenta Adarovog plana. Kako ce se tu uklopiti Sauron i njegov masterplan, ostaje da se vidi.

 

Ali, ko je i kad postavio mehanizam, zajedno sa mačem, koji će pokrenuti te poplave? Ostirith je morao onda biti izgrađen od ruke / po planovima Saurona. 

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Eddard said:

 

Ali, ko je i kad postavio mehanizam, zajedno sa mačem, koji će pokrenuti te poplave? Ostirith je morao onda biti izgrađen od ruke / po planovima Saurona. 

 

Postavili su ga Morgoth i Sauron, za slučaj da Morgoth bude ubiven - ako ja dobro shvatam stvari. A kada, pa davno 😀, dok je Morgoth još bio živ.

 

P.S. seti se razgovara u biblioteci, posle one čuvene scene jahanja sa vetrom u kosi. Galadrijel čak i delimično objašnjava plan koji je zapisan na onom pergamentu, da se napravi zemlja u kojoj zlo ne bi samo opstajalo, već i prosperiralo.

Edited by implant
Link to comment
Share on other sites

Neće se Morgoth pojaviti u seriji, tolike budale nisu. 

Tolkien je imao ideju da Četvrto Doba bude ono u kome će se desiti njegov povratak u ME i kome će se desiti neki Rat svih ratova između Morgoth i Slobodnog sveta, ali ga je smrt sprečila da nastavi sa pisanjem. 

 

Evo, Stiv je bio brži

Edited by Drug Crni
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, SteveFrancis#3 said:

Ma nece ga biti u seriji, nemaju prava, ali sto se tice tog nekog canona Morgoth je zarobljen na kraju First Agea, ali ne i unisten. 

 

Pa dobro, onda činjenica da je živ i ne menja puno. Ali, možda može da objasni Adarovo ponašanje, možda je u tripu da je on taj koji treba da dovrši plan i zauzme Sauronovo mesto.

Link to comment
Share on other sites

Zvucim kao dezurni hejter ali meni i ova epizoda ima neke manje ili vece falinke:

- na samom pocetku "orcs now you are brothers and sisters" 😂😂, ocekujem u sezoni 2 dodaju i they/them orke i da pricaju svi ruskim akcentom

- jedno konopce koje drzi citavu kulu

- borba izmedju vilenjaka iz Bronksa i dzinovskog orka je urnebesno lose uradjena

- ona svena sa Galadriel i eksplodirajucim orkom sto postavih u proslom postu

- Galadriel i dalje kill bill/ glupa sam ko noc fazonu

 

Od pozitivnih stvari, poslednjih 20ak min i kraj su stvarno dobri, muzika standardno sjajna.

Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, Henry Chinaski said:

kraljica pomoću palantira nije mogla da vidi,

Sta da vidi?

Palantiri nemaju moc predvidjanja..oni sluze za medjusobnu komunikaciju izmedju sebe,tj.onih koji ih koriste..na jeziku Vilenjaka za to se koristi termin "Osanwe"..ili interakcija misli..takodje,Palantir moze da pokaze neku lokaciju ili osobu u Srednjoj zemlji,ali zato je potrebno da njegov korisnik poseduje vece moci i znanja.. Palantiri nemaju moc predvidjanja buducnosti..

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...