Jump to content

The Rings of Power


SteveFrancis#3

Recommended Posts

21 hours ago, implant said:

I scena sa jahanjem i vetrom u kosi, falio je samo Dejvid Haselhof u pozadini - maljavih grudi, u crvenim kupaćim gaćama, kako odobravajuće klima glavom. 

 

Ta scena je po meni cisto kurchenje ovih iz Amazona - gledajte kako izgleda skup CGI na radnom mestu. 

 

Inace meni je serija za sada skroz ok, preteruje se sa rantom po internetima. 

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Knipex said:

@Drug Crni Imaš li teoriju ko je došao kometom kod Harfuta? Gandalf? Znam da ne odgovara time line pojavljivanje Gandalfa ovako rano, ali ne odgovara ni ovo sa Harfutima generalno.

Za sada sve inicira da je to on, sprijateljio se sa Nori, znamo da je bio dobar sa Hobitima kasnije, ali ajde da sacekamo.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Sreten Žujkić, penzioner said:

 

Ta scena je po meni cisto kurchenje ovih iz Amazona - gledajte kako izgleda skup CGI na radnom mestu. 

 

Inace meni je serija za sada skroz ok, preteruje se sa rantom po internetima. 

 

Ne znam koliko tu ima komplikovanog CGI-a, ipak samo jaše onog konja ali nije ni važno, scena me je malo izbacila iz priče. Serija je i više nego ok, nadam se da će gluposti tog tipa biti svedene na minimum (ako već mora da ih ima) - u tri epizode ima 3-4 scene koje mi ne rade, to je prevazišlo sva moja očekivanja.

 

Da, to je taj Isildur, trebalo je shvatim čim je čuo ženski glas koji ga doziva iz daljine, odmah pošto je spasao onog klinca na brodu. Njegov čuveni potomak je takođe čuo svakakva obraćanja... porodica u kompletu za proučavanje 😉.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, necke said:

Nisam citao ali se i u filmu moglo saznati po cemu je postao "cuven". 

 

Pitam se da li ce se serija zavrsiti tim ratom kojim pocinje film.. 🤔

 

Ma da, nego ne mogu da se setim otkud je sada njegova porodica u ovako (relativno) skromnoj ulozi u gradskoj hijerarhiji, a u filmu je bio znaš već šta. Pa reko', bolje da pitam.

 

Verovatno sve to ima veze sa kraljem koji bleji u svojim odajama jer je prijatelj Vilenjaka, to bi imalo logike.

Edited by implant
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Knipex said:

@Drug Crni Imaš li teoriju ko je došao kometom kod Harfuta? Gandalf? Znam da ne odgovara time line pojavljivanje Gandalfa ovako rano, ali ne odgovara ni ovo sa Harfutima generalno.

Pa,kad je rec o Carobnjacima u ME,tu najpe treba reci sledece.

Njihovo pojavljivanje se veoma razlikuje u Tolkinovim knjigama. Carobnjaci (Istari) su zapravo emisari Valara koje su oni poslali u ME da pomognu slobodnim narodima u borbi protiv Saurona. Po ranijim Tolkinovim radovima, oni stizu u ME tek u Trecem dobu. Medjutim,pred kraj zivota, Tolkin je drasticno izmenio ovaj podatak i njihov dolazak zabelezio nekih 2800 godina ranije,sto znaci vec u Drugom dobu. I to bas u neko vreme koje i ova serija "gadja" (manje vise par stotina godina,jer u seriji necemo imati bas precizno prenesen tajmlajn,to je ocito).

Ja bih stoga rekao da je Meteor-Man Plavi carobnjak..to bih vise voleo kao deo price. Medjutim,ono sto se ne uklapa u ovaj deo price je sto su postojala dva Plava carobnjaka koja su delovala.. skoro u paru. Morienathar i Romestamo. Ono sto se zna o njima iz knjige "Narodi Srednje Zemlje" se moze lako uklopiti u pocetak ove price iz serije...no znajuci da su autori ugurali Harfoote u show,uopste me ne bi iznenadilo ni da je ovo stvarno Gandalf.

 

Spoiler

Sto se lika Halbranda tice. Sto vise razmisljam,sve sam ubedjeniji da on nije Sauron. A da smo Saurona mozda videli na kraju poslednje epizode.

 

Spoiler

Takodje,u sledecoj epizodi cemo imati jos jedan "test" poklapanja knjiga i serije. Jer ce u sledecoj epizodi kraljica-regentica Miriel koristiti Palantir. Pa da vidimo sta i koga ce ona i Galadriel tamo ugledati.

 

Link to comment
Share on other sites

U svim ovim nagađanjima treba imati na umu da Amazon nema prava ni na kakve druge Tolkinove radove osim Hobita, LOTR i Dodataka. Dakle sve ono u Silmarilionu, Nedovršenim pričama i ostalim beleškama ne može da se upotrebi ako nije pokriveno u nekom od radova na koje imaju prava. Što verovatno znači da će da izmišljaju kako im šta odgovara ako nije skroz u suprotnosti s kanonom, a gledaće da uguraju likove na koje imaju prava gde god mogu, pa ako imaju prava na Gandalfa 90% je verovatnoće da će Gandalfa i upotrebiti a ne nekog drugog čarobnjaka. Ne sećam se da li se Plavi Čarobnjaci u Dodacima uopšte pominju...

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Situacija oko prava ocigledno nije bas tako crno-bela. Vec smo ranije culi reporte, a i na osnovu vidjenog u prve 3 epizode ocigledno je da mimo Appendixa imaju pristup jos ponekoj sitnici koja se odnosi iskljucivo na Second Age, verovatno po dozvoli Estatea na case-by-case osnovi. 

 

Sto se tice Halbranda, evidentno je jos nakon onih intervjua da on zapravo nije Amazonov 'originalni' lik, odnosno da to jeste samo imenom koje koristi. Vickers onomad rece da su mu Tolkienova pisma mnogo pomogla u karakterizaciji. Daleko od toga da sam ih sve procitao, ali sam prilicno siguran da je u pitanju neki od poznatijih likova iz legendarijuma jer je uglavnom samo takvima i posvecivao paznju u odgovorima i raspravama koje je vodio tim putem.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Sme li jedna teorija? :classic_biggrin:

 

Spoiler

U E01 Gil-galad i Galadriel vode diskusiju. Uzviseni kralj pokusava da je nagovori da odstupi,odrustane od njene potrage..u jednom momentu joj,iznerviran,kaze da ce im na neki nacin doneti Saurona. Mislim da je to povezano sa onim sto Miriel govori na samom kraju E03. Mislim da ce G nesvesno dovesti do toga da Halbrand stekne neke moci..i pomoci ce Sauronu da izadje na povrsinu..i bukvalo (iz onih tunela) i u prenesenom smislu..

 

Link to comment
Share on other sites

Koliko se secam, tu recenicu o vracanju zla koje zeli da ukloni Gil-galad govori Elrondu... Ali da, i meni je to zaparalo usi i pitao sam se koje tacno znacenje bi to moglo imati.

 

Sto se mene tice, nema sanse da je Adar=Sauron. To bi bilo toliko ocigledno nakon onog razgovora izmedju zarobljenih Arondira i Watchwardena, a istovremeno i prilicno nelogicno ukoliko je Sauron jos uvek pritajen i moze uzimati oblik i formu kakvu hoce (a morao bi biti jer jos uvek ima sve sposobnosti iz First Agea).

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ajde evo teorija

Spoiler

Mozda Halbrand jeste Sauron. Posto ga Galadriel vrbuje za svoju borbu, mozda povratkom u ME sa vojskom Numenora i Halbrandom kraj sebe razjebe orke, odnosno Adara koji je mozda samo Iznogud ove serije i zapravo samo zeli da zauzme upraznjeno mesto Mracnog gospodara. Tako bi se obistinile te omnious reci Gil-galada The same wind that seeks to blow out a fire may also cause it to spread.

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Bem ti sunce ali vi odoste... trece oko. Sigurno 3/4 ljudi koji su gledali LOTR nije citalo knjige a od one 1/4 3/4 nije Silmarilion. Oni moraju da naprave neku vezu sa ljudima koji su gledali filmove a sad gledaju seriju - jer to im je ciljana publika. Zar neko stvarno misli da je ono plavi carobnjak (cija imena ja nisam ni cuo do danas, a bogami citao sam knjige i pisma i ostalo)? To je Gandalf. A Halbrand je po meni buduci Vestac kralj jer sve se uklapa: kralj, sa juga, sklon iskvarivanju... Za Saurona ziv nisam da ga vidim. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, sreta-steta said:

Bem ti sunce ali vi odoste... trece oko. Sigurno 3/4 ljudi koji su gledali LOTR nije citalo knjige a od one 1/4 3/4 nije Silmarilion. Oni moraju da naprave neku vezu sa ljudima koji su gledali filmove a sad gledaju seriju - jer to im je ciljana publika. Zar neko stvarno misli da je ono plavi carobnjak (cija imena ja nisam ni cuo do danas, a bogami citao sam knjige i pisma i ostalo)? To je Gandalf. A Halbrand je po meni buduci Vestac kralj jer sve se uklapa: kralj, sa juga, sklon iskvarivanju... Za Saurona ziv nisam da ga vidim. 

 

Vrv im ciljna grupa i nisu diehard fanovi Silmariliona, vec casual fanovi zanra i oni cije znanje o Tolkinu uglavnom pocinje i zavrsava filmovima. Mozda se zato pre svega i kupovalo ono sto je poznato siroj publici.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Sreten Žujkić, penzioner said:

Vrv im ciljna grupa i nisu diehard fanovi Silmariliona,

Normalno da nisu, znaju u startu da im ne mogu ugoditi a i nema ih dovoljno, da ne pominjem tek one koji su čitali pisma, Istorije SZ i slično :classic_biggrin: sećam se kakva je povika bila na LOTR filmove kad su se pojavili i kako su se scene tranžirale u sitna crevca :classic_biggrin:

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Halbrand kao Witch King znaci direktnu koliziju sa lore-om. 3 od 9 prstenova su dati Numenoreancima, a jedan od njih je upravo Witch King koji je vrv i postao gospodar Nazgula i desna ruka Saurona bas stoga sto je kao covek sa Numenora bio superiorniji od ostalih, 'obicnih' ljudi. Doduse, nije kao da se Amazon stidi da protivreci napisanom, tako da je sve otvoreno.

Link to comment
Share on other sites

Postoji mogucnost da je on Khamul - jedan od Devetorice. Ono sto se (donekle) ne uklapa u ovu teoriju je sto je Khamul jedan od Istocnjaka,a Halbrand se i sam predstavio kao Juznjak..ako se ne varam..tj.teorija ide u pravcu toga da ce on postati jedan od Utvara prstena.

Sto se tice Elendilove cerke..posto se devojka bavi arhitekturom,rekao bih da..
 

Spoiler

..ce ili ucestvovati u izgradnji hrama posvecenog Morgothu (ovo se ne bi smelo nikako preskociti u seriji) ili u izgradnji Elendilove flote..treceg nema.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ne nuzno. Pod pretpostavkom da mu je Adar suparnik (da ga tako nazovemo) koji je orcima prodao neku drugu pricu i vezao ih za sebe tako da ga sada vide kao ocinsku figuru, Sauron ostaje bez jednog od glavnih resursa. Ovako moze da iskoristi Galadriel da mu prakticno ona ocisti buduci Mordor, dok usput kupi intel i sa Numenora da bi znao koju zicu kasnije da udari. 

 

A postoji i druga opcija, da je ovo Sauron sa jos uvek prisutnim tragovima Mairona, odnosno da je zbog sveopste kompresije vremenskog okvira, on sada u fazi kada je trazio oprostaj od Valara pa se kolebao. Mozda je upravo zato zavrsio na pucini gde se srece sa Galadriel. 

 

Svakako nisam fan ovakvog raspleta, samo hipotetisem. Meni daleko najbliza varijanta je da se Sauron pojavi tek kasnije, npr da ga uvede Celebrimbor u fazonu, hej, vidite mog novog drugara, on je kovac jebe kevu...

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Da,pridruzujem se Frensou u delu teorije da cemo Saurona (odakle god se pojavio) videti kasnije..ja bih rekao na samom kraju prve sezone. Posebno ako se obistini (ovo je samo moja) pretpostavka da u prvoj sezoni uopste necemo ni videti kovanje Prstenova moci..u svakom slucaju za ovakav razvoj dogadjaja najvise i drzim fige..

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...