Jump to content

The Rings of Power


SteveFrancis#3

Recommended Posts

17 minutes ago, Drug Crni said:

Sta da vidi?

Palantiri nemaju moc predvidjanja..oni sluze za medjusobnu komunikaciju izmedju sebe,tj.onih koji ih koriste..na jeziku Vilenjaka za to se koristi termin "Osanwe"..ili interakcija misli..takodje,Palantir moze da pokaze neku lokaciju ili osobu u Srednjoj zemlji,ali zato je potrebno da njegov korisnik poseduje vece moci i znanja.. Palantiri nemaju moc predvidjanja buducnosti..

Da, znam. Samo sam napisao da nije bilo opcije pomoću koje bi znali da se bitka nije završila 10 dana ranije.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

U "Dve Kule" postoji deo u kojem Gandalf govori o moci Palantira..iz tog odlomka se moze zakljuciti da Palantir moze eventualno da pokaze dogadjaje iz proslosti,a da li i buducnosti - to ostaje nerazjasnjeno..pre ne,nego da.
Uostalom,u epizodi koju pominjes,ni Miriel ne dobija viziju unistenja Numenora iz Palantira,vec iz sna iz kojeg se uznemireno budi. Po toj logici,Galadriel u Seeing-Stone-u zapravo vidi refleksiju njenog sna..ja tako to tumacim..

Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, Henry Chinaski said:

Meni najveći wtf momenat, kada konjica Numenora galopira, bez ikakvog razloga.

Kako oni mogu znati da je bitka u toku ????

Galadriel jos nema vizije, kraljica pomoću palantira nije mogla da vidi, Halbrand je davno napustio Southlands.

 

 

Ne znaju da je bitka u toku, ali znaju da su se Orci uputili na Jug, i to posle niza napada na ljudska naselja u toj oblasti - to im je rekao Halbrand. Ako se sećaš, Miriel je lupom gledala baš to područje na mapi.

 

Meni bi bio veći problem da su ih prikazali kako lagano jašu i razgledaju okolinu, a kao krenuli da spašavaju rodbinu sa Juga.

Edited by implant
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Jedino što mi je više zasmetalo

 

Spoiler

Bronwy preživljava 2 strele i to nakon ne toliko brze intervencije, dok neki random likovi padaju ko pokošeni nakon jedne strele. Ok ako je morala da preživi ali moglo je to malo ubjedljivije. Ovo generalno može da bude zamjerka za većinu filmova, iako možda neko ne obraća pažnju na takve scene. 

 

Borba između Arondira i velikog orka je meni dobra, naročito na kraju kad mu izbija krv iz oka. Glumac koji igra njegovu ulogu je odličan, iako se ne mogu navići na tamnoputog vilenjaka. 

 

Više puta spomenuto ali orci su baš fantastični. 

 

Scena kad Galadriel i Numenor upadaju je mogla biti malo spektakularnija - uvijek mi padne na pamet Battle of the bastards i dolazak Sanse. Mada i ovako je ok. 

 

Meni je priča oko Halbranda baš nejasna i nekako mi on štrči kao višak u seriji. 

 

Elem, vjerovatno bi mi utisak nakon svake epizode bio slabiji da ne gledam u 4k.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ok..da konacno napisem neke moje utiske o epizodi 6.

Da najpre napisem ono sto se meni nije dopalo,jer je toga u ovoj epizodi znatno manje od pozitivnih stvari:

- Arondirov govor Juznjacima u selu. Nije promasen,ali opet (kao sto vec jednom napomenuh) isuvise bazican..fali tu malo Tolkinove poetike. A nije da bas ne znaju da napisu.. Kada Isildur i Galadriel pricaju na palubi broda on joj u jednom momentu kaze: "Keen are the eyes of the Elves". Spot on. Dakle,umeju,ali su ocito isuvise lenji..
- Jedan deo dijaloga Adara i Galadriel
 

Spoiler

Kada Adar kaze da je ubio Saurona. Nonsens. Cak i Adar mora znati da Sauron ne moze biti "ubijen". Cak i ako njegovo telo bude unisteno,njegov duh ce preziveti. No,moguce je da je jednostavno mislio (pogresno) da ga je ubio..

Spoiler

- Proglasenje Halbranda "kraljem". Zbrzano. Bronvin primecuje Halbrandov privezak i to je,eto,dovoljan znak da je on taj kojeg su dugo cekali.. Ako nista,i sama scena je mogla biti masovnija..makar bi dobili na efektu.

To je to sto se mojih prigovora tice. Dakle,vrlo malo..sto je nekakav iskorak u dobrom smeru (nadam se).

Dalje zelim da ukazem na neke prigovore koji se mogu naci u komentarima (i zasto ja mislim da ne stoje ili su bas subjektivni dozivljaji).

- Ako do sada nije bilo jasno,nakon ove epizode jeste; ovo je dosta nasilnija verzija Srednje Zemlje od onoga sto smo navikli da gledamo u filmovima. Ne radi se samo o tome sto Orci idu redom i ubijaju zarobljenike,probijaju im trbuhe secivima..krv..krv je na sve strane..ona vidljivo sprica iz rana,kaplje i curi na sve strane.. Ovo pomalo lici na GoT..vise nego na LoTR..i zato potpuno razumem zasto se ovo mnogim fanovima ne dopada ili im nije "leglo".. Meni ne smeta..ocekujem da serija u pojedinim delovima bude jos mracnija. Kazem - shvatam zasto neko (mnogi?) nece biti ljubitelj/i ovakvog pristupa,ali mislim da nije promasen.

- Adarov razgovor sa Galadriel
 

Spoiler

Adar kaze da ce "Sauron da izleci svet i uspostavi (po)red(ak) u njemu". Prvi deo recenice je sporan,ali drugi uopste nije. Sauronova opsesija za redom ga je i prvobitno privukla,a onda i prevela na mracnu stranu..tako da je Adarova izjava tacna..Naravno,Sauronov smisao reda je drugaciji od pretpostavljenog i u sustini se svodi na potcinjavanje svih njegovoj volji. Medjutim,iz njegove perspektive - to jeste (po)red(ak).
Inace,Adar kao lik (koji je u prosloj epizodi naredio da se ubije decak,Theov drugar) ocito nije pozvan da ocenjuje razliku izmedju dobra i zla..


Topografija u seriji je i dalje jak adut. Vec ste rekli da je na ovu epizodu spucano brdo love,ali nije bilo uzalud. Uzmite u obzir da ovo nije neka masovna bitka;takve nas tek cekaju. Btw - scena kada se Numenorejci ukazuju na konjima (sa suncem iza njih) je odlicna i podseca na neke scene bitaka iz filmova (Bitka kod Helmovog Ponora, Bitka Pelenorskih polja),samo sto je kadar prekratak..mogli su da ga produze bar jos par sekundi..

Posebno cu se osvrnuti na lik Galadriel u ovoj epizodi.

Kritikovao sam do sada kako je napisan,ali u ovoj epizodi konacno i prvi put vidimo nagovestaj Galadriel kakvu poznajemo. To je pomenuta scena u kojoj na palubi broda razgovara sa Isildurom. Isildur se pita da li je "pravi Numenor" ikada postojao i od nje dobija odgovor: "Postojao je i postoji makar i samo u srcu obicnog cistaca stale". E,to je prvi put da od njenog lika vidimo/cujemo neku mudrost i odmerenost.
Serija je do sada toliko snazno insistirala na njenoj tvrdoglavosti,da nismo videli nista sto bi nas podsetilo da je to zaista ista osoba koju znamo iz Treceg Doba. Pri tome,ponavljam - ne mislim da u ovom vremenu treba da bude bas ista G kao u filmovima,ali bi bolja ravnoteza njenog lika bila dobrodosla.
Kasnije,kada ima dijalog sa Adarom,opet poriv za osvetom iskace u prvi plan. Ocigledno je da su autori svesni da to (jos uvek) nije Lady of the Light i forsiranjem ove strane njenog bica hoce da ukazu da treba da dozivi promenu. Samo,treba nam malo vise balansa u njenom liku.

 

Spoiler

Dopao mi se veoma deo u kojem joj Adar kaze: "Perhaps the search for Morgoth's successor should have ended in your own mirror". Glavni negativac prve sezone ovde nije nimalo preterao..toliko je Galadriel mracna za sada..ali ovo je izvanredan osvrt i na detalj iz "Druzine Prstena" kada Galadriel (u prisustvu Froda i Prstena) testira sebe u njenom ogledalu.


Eksplozivan kraj..Galadriel zatvara oci kao da prihvata sudbinu..mrak..i onda fenomenalna tema kao muzicki outro do sada najbolje epizode. Nimalo mi nije smetalo sto je kompletno bila posvecena jednom delu price. U sledecoj cemo verovatno gledati Harfoote i Stranca,kao i Khazad-dum.

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, Drug Crni said:

Ok..da konacno napisem neke moje utiske o epizodi 6.

Da najpre napisem ono sto se meni nije dopalo,jer je toga u ovoj epizodi znatno manje od pozitivnih stvari:

- Arondirov govor Juznjacima u selu. Nije promasen,ali opet (kao sto vec jednom napomenuh) isuvise bazican..fali tu malo Tolkinove poetike. A nije da bas ne znaju da napisu.. Kada Isildur i Galadriel pricaju na palubi broda on joj u jednom momentu kaze: "Keen are the eyes of the Elves". Spot on. Dakle,umeju,ali su ocito isuvise lenji..
- Jedan deo dijaloga Adara i Galadriel
 

  Hide contents

Kada Adar kaze da je ubio Saurona. Nonsens. Cak i Adar mora znati da Sauron ne moze biti "ubijen". Cak i ako njegovo telo bude unisteno,njegov duh ce preziveti. No,moguce je da je jednostavno mislio (pogresno) da ga je ubio..

  Hide contents

- Proglasenje Halbranda "kraljem". Zbrzano. Bronvin primecuje Halbrandov privezak i to je,eto,dovoljan znak da je on taj kojeg su dugo cekali.. Ako nista,i sama scena je mogla biti masovnija..makar bi dobili na efektu.

To je to sto se mojih prigovora tice. Dakle,vrlo malo..sto je nekakav iskorak u dobrom smeru (nadam se).

Dalje zelim da ukazem na neke prigovore koji se mogu naci u komentarima (i zasto ja mislim da ne stoje ili su bas subjektivni dozivljaji).

- Ako do sada nije bilo jasno,nakon ove epizode jeste; ovo je dosta nasilnija verzija Srednje Zemlje od onoga sto smo navikli da gledamo u filmovima. Ne radi se samo o tome sto Orci idu redom i ubijaju zarobljenike,probijaju im trbuhe secivima..krv..krv je na sve strane..ona vidljivo sprica iz rana,kaplje i curi na sve strane.. Ovo pomalo lici na GoT..vise nego na LoTR..i zato potpuno razumem zasto se ovo mnogim fanovima ne dopada ili im nije "leglo".. Meni ne smeta..ocekujem da serija u pojedinim delovima bude jos mracnija. Kazem - shvatam zasto neko (mnogi?) nece biti ljubitelj/i ovakvog pristupa,ali mislim da nije promasen.

- Adarov razgovor sa Galadriel
 

  Reveal hidden contents

Adar kaze da ce "Sauron da izleci svet i uspostavi (po)red(ak) u njemu". Prvi deo recenice je sporan,ali drugi uopste nije. Sauronova opsesija za redom ga je i prvobitno privukla,a onda i prevela na mracnu stranu..tako da je Adarova izjava tacna..Naravno,Sauronov smisao reda je drugaciji od pretpostavljenog i u sustini se svodi na potcinjavanje svih njegovoj volji. Medjutim,iz njegove perspektive - to jeste (po)red(ak).
Inace,Adar kao lik (koji je u prosloj epizodi naredio da se ubije decak,Theov drugar) ocito nije pozvan da ocenjuje razliku izmedju dobra i zla..

Posebno cu se osvrnuti na lik Galadriel u ovoj epizodi.

Kritikovao sam do sada kako je napisan,ali u ovoj epizodi konacno i prvi put vidimo nagovestaj Galadriel kakvu poznajemo. To je pomenuta scena u kojoj na palubi broda razgovara sa Isildurom. Isildur se pita da li je "pravi Numenor" ikada postojao i od nje dobija odgovor: "Postojao je i postoji makar i samo u srcu obicnog cistaca stale". E,to je prvi put da od njenog lika vidimo/cujemo neku mudrost i odmerenost.
Serija je do sada toliko snazno insistirala na njenoj tvrdoglavosti,da nismo videli nista sto bi nas podsetilo da je to zaista ista osoba koju znamo iz Treceg Doba. Pri tome,ponavljam - ne mislim da u ovom vremenu treba da bude bas ista G kao u filmovima,ali bi bolja ravnoteza njenog lika bila dobrodosla.
Kasnije,kada ima dijalog sa Adarom,opet poriv za osvetom iskace u prvi plan. Ocigledno je da su autori svesni da to (jos uvek) nije Lady of the Light i forsiranjem ove strane njenog bica hoce da ukazu da treba da dozivi promenu. Samo,treba nam malo vise balansa u njenom liku.

 

  Reveal hidden contents

Dopao mi se veoma deo u kojem joj Adar kaze: "Perhaps the search for Morgoth's successor should have ended in your own mirror". Glavni negativac prve sezone ovde nije nimalo preterao..toliko je Galadriel mracna za sada..ali ovo je izvanredan osvrt i na detalj iz "Druzine Prstena" kada Galadriel (u prisustvu Froda i Prstena) testira sebe u njenom ogledalu.


Eksplozivan kraj..Galadriel zatvara oci kao da prihvata sudbinu..mrak..i onda fenomenalna tema kao muzicki outro do sada najbolje epizode. Nimalo mi nije smetalo sto je kompletno bila posvecena jednom delu price. U sledecoj cemo verovatno gledati Harfoote i Stranca,kao i Khazad-dum.

 

Očekujem da će je događaj kojem je upravo prisustvovala (Mount Doom) dobrano spustiti na zemlju i pokazati joj da, bukvalno, pojma nema o tome šta se zapravo dešava. Još ako se ispostavi da je H=S...kapiram da joj sledi jedna ozbiljna introspekcija i sumnja u sebe, kroz čitavu drugu sezonu.

 

Osim ako ne odluče da i dalje teraju Kill Bill fazon, što bi bila šteta i propuštena prilika.

 

edit: u trailer-u za sedmu epizodu se Galadriel vidi kako tumara kroz pepeo, ruzmarin i šaš, tako da nam sledi aftermath ovog događaja i kroz oči likova iz 6e epizode, ali verovatno u nekoj sažetoj verziji.

Edited by implant
Link to comment
Share on other sites

Ja msilim da ce njena transformacija da se dogodi pre vezano za nekog lika,nego za dogadjaj. Jasno ja da ciljam na Halbranda. Jer ko god da on zaista jeste,nece biti ono sto je G ocekivala..
 

Spoiler

Ako je Halbrand zaista Dark Lord,moram reci da je onda do sada u seriji spasio isuvise veliki broj svojih neprijatelja. :lol_2: U ovoj epizodi cak i Elendila

 

Link to comment
Share on other sites

Sto se tice 'ubijanja Saurona', ja sam to shvatio u sasvim prenesenom znacenju - ubio ga je kao ideju, ubio ga je za orke kojima je ponudio da budu nesto vise od pukog roblja i potrosne robe za teznje mracnog gospodara. Ne mislim ni da je writers' team toliko glup niti da su Adara napisali tako nekompetentnim da nema predstavu o takvim, bazicnim stvarima. Videcemo u narednim epizodama kako se njegova prica zavrsava (ubedjen sam da je on potrosan lik i da ga mozda necemo ni gledati dalje od ove prve sezone). 

 

Arondirov govor pati od iste boljke kao i onaj od Bronwyn/Waldrega iz prosle epizode - mora se brzo ici sa razvojem radnje i preci na sledeci plot point, a opet su svesni da neki prelaz mora postojati i da se ne moze samo preci na novi cut pa nam se servijraju takve do pola pecene sekvence. Zato su i uradjene lenjo jer fazon nemaju kad da se bave tim stvarima, valja se posvetiti onome sto dolazi, sledecoj celini.

 

Jos uvek ne mogu sebi da objasnim zasto je osveta uzeta kao glavna pokretacka snaga kod Galadriel, osim da je to je bio jedini nacin da realizuju svoju inicijalnu zamisao - uvodjenje Saurona na drugaciji nacin od onog kanonskog (jer npr nisu uspeli da dogovore nista od prava za ime Annatara i desavanja pre kovanja prstenova). Ovako im je potrebna ljuta, zaslepljena Galadriel koju je moguce izmanipulisati, jer u suportnom nikako ne bi gledaocima mogli prodati pricu ambiciozne, ali i strasno trezvene i pronicljive Galadriel koja je o Ardi vec naucila daleko vise nego ijedan drugi vilenjak u danima druzenja sa Melian u Doriathu.

 

Soundtrack je za svaku pohvalu, mnogo doprinosi opstem utisku. Scena potere za Adarom je 3x snaznija i upecatljivija upravo zbog muzicke podloge. To vazi naravno i za mnoge druge scene. Bearu se mora skinuti kapa, do sada je prakticno svaka tema top notch.

 

Ako pricamo o wtf momentima, osim vec pomenutih, tu je svakako i uloga/polozaj kraljice tokom sukoba i neposredno nakon, pa ona Isildurova solo deonica sa jurisom koji totalno out-of-place, 'sakrivanje' seciva pod prvu ciglu i uopste koncept da Theo moze imati ikakva saznanja o njegovoj lokaciji, lupanje obicnim cekicem po secivu nekoliko puta da bi se potom onako znacajno istaklo kako se ne moze unistiti nikakvim metodom koji vilenjaci poznaju (mislim ono, gtfo, bukvalno se nisi iscimao ni 15 sekundi), pa sam zaplet sa podvalom i diverzijom gde se nakon sto uhvate Adara apsolutno niko ne seti da eksuli i proveri sta je u zavezljaju koji su zaplenili... Kazem, ima toga jos, medjutim nista nije bilo toliko strasno da "obori" epizodu u potpunosti. Da, kumovale su tome da ona ne bude zaista epska i grandiozna kao sto je mozda mogla, medjutim i dalje je to sasvim solidan uradak.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, SteveFrancis#3 said:

Sto se tice 'ubijanja Saurona', ja sam to shvatio u sasvim prenesenom znacenju - ubio ga je kao ideju, ubio ga je za orke kojima je ponudio da budu nesto vise od pukog roblja i potrosne robe za teznje mracnog gospodara.

Da,ovo je vec smislenije...zapravo,vec si to i napisao u jednom od postova..ja sam to smetnuo sa uma nekako

 

 

2 hours ago, SteveFrancis#3 said:

'sakrivanje' seciva pod prvu ciglu i uopste koncept da Theo moze imati ikakva saznanja o njegovoj lokaciji,

Zar Theo nije pratio pogledom Arondira nakon sto je on uzeo zavezljaj? Meni je odmah bilo sumnjiv..sad..mozda (sigurno) su to trebali drugacije osmisliti,ali meni ovo nije bio (toliki) problem.

Jos jedan lep detalj: Galadriel u jurnjavi za Adarom sapuce konju Noro Lim,bas kao Arwen koja u FoTR tako bezi Crnim jahacima noseci Froda u Rivendel.

Link to comment
Share on other sites

Nekako najveci problem ostaju dijalozi, nekad su toliko losi da ti dodje da ukljucis mute i samo gledas krajolike. Prednjaci Galadriel sa svojim govorima kako se ubijaju orci, ali ipak najsmesniju su flertovanja sa Sauronom, samo sto se ne povataju. Odmah posle nje je Bronvin, oni pokusaji da napali masu kao Vilijam Volas su urnebesni, nisu bolji ni romanticni razgovori sa bratom iz Bronksa.

O pogresnim karakterizacijama likova smo vec pisali, ali u poslednjoj epizodi smo dobili totalno drugacije orke nego sto su ikad predstavljeni u knjigama:

- orc men and women 

- majka Tereza Adar koji samo trazi mesto (da nije) pod Suncem za svoju neshvacenu bracu i sestre orke

 

Edited by drperce
Slovo
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, Sector said:

Nego, šteta što nisu ispoštovali Numenorce iz knjiga. Trenutno se ne razlikuju od običnih ljudi. 

Bilo im glupo da kad su vec uradili Galadriel od metar ipo da bracu koji trebaju da imaju 2.5m urade vise od FC3. Pa Elendil the Tall je ovde malecak (btw veliki rispekt za glumca, on i Durin su sjajni dok su Galadriel i Arondir katastrofa jer stalno imaju facijalnu ekspresiju kao da ce da prdnu)

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Drug Crni said:

Zar Theo nije pratio pogledom Arondira nakon sto je on uzeo zavezljaj? Meni je odmah bilo sumnjiv..sad..mozda (sigurno) su to trebali drugacije osmisliti,ali meni ovo nije bio (toliki) problem.


Da, i ja sam to shvatio kao da ce mali da ga prati kada je ovaj krenuo sakrije mac.

Ono sto sam vec pisao, velika je glupost sakriti to ispod tepiha u sobi gde ce svi da se kriju tokom borbe i to nakon epskog govora koliko je bitno da se ovo dobro sakrije kako ga niko nikada ne bi pronasao… fuck logic

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Darth Steva said:


Da, i ja sam to shvatio kao da ce mali da ga prati kada je ovaj krenuo sakrije mac.

Ono sto sam vec pisao, velika je glupost sakriti to ispod tepiha u sobi gde ce svi da se kriju tokom borbe i to nakon epskog govora koliko je bitno da se ovo dobro sakrije kako ga niko nikada ne bi pronasao… fuck logic

 

Oni su imali logiku obrnutog vuka i tri praseta - zasto se braniti iz osmatracnice od kamena kad mozes iz kucica od slame, jos sve vreme koristis vatru, sjajno.

Tako su i za skrivanje, ostavis in plain sight da mogu pola seljana da vide gde si stavio i nadas se da niko ne progovori

Link to comment
Share on other sites

40 minutes ago, drperce said:

Bilo im glupo da kad su vec uradili Galadriel od metar ipo da bracu koji trebaju da imaju 2.5m urade vise od FC3. Pa Elendil the Tall je ovde malecak (btw veliki rispekt za glumca, on i Durin su sjajni dok su Galadriel i Arondir katastrofa jer stalno imaju facijalnu ekspresiju kao da ce da prdnu)

 

Iskreno ja nemam problem sa glumcima. 

 

Čak se polako zaljubljujem u Galadriel, strah me da pogledam njene real life slike da se ne razočaram. :classic_love:

Link to comment
Share on other sites

Kakve veze ima sto je mac sakriven ispod plocnika, ili gde vec, kad ga svakako nisu nasli Orci nego Teo, koji je video Arondira gde ga je sakrio. Totalno bezveze polemika, isto bi bilo sakrio ga tu ili u nekom podrumu, Teo bi im otkrio gde je.  

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Ni ja nemam problem sa glumcima. Ok, neki su bolji od drugih, medjutim mislim da sa ovim sto su dobili rade i vise nego korektno. Kad dobijes ovakve, uglavnom posne dijaloge i kada se sve fokusira na jedan trait karaktera tvog lika koji uzmu da mamuzaju besomucno, kao glumac bas i nemas narocito prostora da zablistas. Glumci su mi nekako poslednja adresa za polivanje.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Žao mi je što svi Vilenjaci nisu crnci, da odmah odustanu svi kojima smeta i taj jedan.

 

Koja uloga čeka Tea? Ne deluje da je tu samo tek tako, odnosno deluje da ga čeka neka značajnija sudbina. S obzirom koliko i kako ga privlači mač, možda i na tamnijoj strani. Pritom prikazuju iz prikrajka njegova kolebanja..

 

Mnogo je potencijalnih zamerki u razvoju i likova i radnje, ali ruku na srce, stvarno je komplikovan univerzum, jedno 10x komplikovaniji od HoD.m + gomilu materijala ne smeju da koriste. I ovde pokušavaju da tek postave događaje i likove u odnosu na ono što sledi. I pored svega toga, rado gledam, prija očima.

  • Like 2
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...