Jump to content

The Rings of Power


SteveFrancis#3

Recommended Posts

28 minutes ago, alcesta said:

Nikako se ne može iz trejlera znati je li prazno i besmisleno. Sasvim je moguće da bude, nemam neka očekivanja, ali stvarno se preteruje s pljuvanjem po celoj seriji na neviđeno, na osnovu par minuta.

 

aWg3vg6_460swp.webp 

:D

 

Iskreno, stvarno cu se pozitivno iznenaditi ako na kraju ispadne gledljiva OK serija i to ce mi, kao casual LOTR fanu, biti sasvim dovoljno.

Na osnovu svega do sada i dalje nisam siguran da li je vredno uplacivati prime-a i cekati premijeru ili cu verovatno da citam Stevine weekly analize na ovom topiku pa na kraju da odlucim da li da izbindzujem.

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Serija mora biti savršena da bi se svidela LOTR fanovima,realno.Serijal Pesme Leda i Vatre ima dosta fanova i producentima Igre Prestola nije bilo lako da ispoštuju verne pratioce i "na kraju" su upropastili seriju,ali to nije ništa na pritisak koji sad čeka ljude koji snimaju The Ring of Power.

Da Piter Džekson nije snimio onakve filmove,verovatno bi prošlo svašta,dobro ne bas svašta, kao ok,ovako....

Ja sam pročitao od Tolkina samo Gospodar Prstenova i Hobita.Ostalo je još uvek na čekanju,nažalost.Deca Hurinova je na polici.Verovatno ću da pogledam prvu sezonu i da se onda bacim na čitanje.Tako da nisam upoznat kao dosta forumaša ovde o istoriji Tolkinovog sveta.O @SteveFrancis#3 da ne govorim :classic_biggrin:.

 

edit:kad sam već kod knjiga,šta prvo čitati-Deca Hurinova ili Silmalirion?

Link to comment
Share on other sites

Silmarilion.

7 minutes ago, sasha arsenal said:

Serija mora biti savršena da bi se svidela LOTR fanovima,realno

Njima se u ogromnom broju nisu dopali ni filmovi kad su se tek pojavili :classic_biggrin: kad se samo setim koliko je bilo kuknjave oko Toma Bombadila koji realno u filmovima apsolutno nema šta da traži.

Retrospektivno, posebno sad kad smo dobili nažalost i Hobit trilogiju, može da se vidi koliko su LOTR filmovi zapravo ispoštovali izvorni materijal.

Samo se nadam da nam na kraju posle serije neće u poređenju i Hobit filmovi izgledati mnogo bolje :default_sofa:

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Skroz je legit biti skeptican u eri cash grab projekata i opste zloupotrebe likova i motiva iz poznatih i voljenih ip-eva kako bi se navabila publika, a zauzvrat dao prazan, bezlican, bajat, neinventivan, pocesto i groteskno glup proizvod koji u potpunosti obesmisljava i te iste likove i citavu fransizu ciji deo treba da budu.

 

U tom smislu je i logicno da na pomen ovakvih projekata poput TROP prva reakcija bude podizanje obrve. Teret Jacksonove trilogije je ogroman i sigurno da nimalo ne olaksava u smislu ocekivanja. Medjutim, mora se biti realan i reci da nije sasvim pravedno imati tako visok kriterijum - LOTR trilogija nije staple samo u fantasy zanru ili holivudskoj blokbaster industriji; ona izmice bilo kakvom kalupu i kategorizaciji, to su prosto filmovi sa velikim F i tu ide tacka.

 

Ima svakako i razlozne kritike, medjutim, glavnina ovog otrova koji se izbacuje na osnovu do sada objavljenog materijala potice od cistog nepoznavanja knjizevnog predloska (tacnije njegove strasne oskudnosti) kod tih istih purista i boraca za delo profesora Tolkiena. Da, vec smo pisali, ocigledno je Amazon izabrao bas taj period jer daje najvise slobode da se isprica i neka nova, originalna prica. Medjutim, to je svakako neuporedivo posteniji pristup (ukoliko se ostane u okvirima opste hronologije i ne iskasape nacisto kljucni dogadjaji koje je autor sam opisao tako da ruse citavu unutrasnju logiku i koncept izmisljenog sveta) od uzimanja nekog poznatog imena za naslov kao obicnog mamca za stare fanove ip-a da bi se ispostavilo da je fokus serije/filma neko ili nesto sasvim drugo, a likovi/dogadjaji iz naslova samo puki epizodisti i jeftini kederi. 

 

U tom kontekstu (lupam samo kao primer) ako je Tolkien napisao da je Khamul The Easterling bio kralj istocnih ljudi u ME, dobio prsten i postao jedan od devetorice i ni slovo vise o njegovom zivotu, poreklu i slicno, nemam nikakav problem sa tim da recimo autori serije ispricaju bas taj deo koji nedostaje. E sad, da li bi takva prica bila sranje i krindz materijal ili odlicno smisljena i ispredena tako da deluje kao da ju je i napisao sam JRRT, to je drugi par rukava. Dakle, po mom vidjenju formula je da se postuje kostur koji je Tolkien postavio u pogledu desavanja tokom Second Agea, kao i da se postuju likovi i karakterizacija radi u skladu sa literarnom, bez sumanutih izvrtanja naglavacke i nekakvog 'ponovnog pisanja vec napisanih likova', te da se u tim koordinatama dodaju i neki novi likovi i ispricaju neke nove price uz popunjvanje rupa i zaokruzivanje u jednu koherentnu celinu. 

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

 

17 hours ago, Drug Crni said:

Ma,pustite @Darth Steva..njemu su svi osiguraci pogoreli posle Kenobija..a stisla vrucina..:lol_2:
 

Mislim da imas 30 days free trial period. Tman da vidis na cemu si :classic_biggrin:

 

Ovde sam casual fan, tako da mogu da mi prodaju pricu i sa nekom Mordor Revom i sestrom bliznakinjom. 😁

 

Eee vidis, mogao bi taj free period da se iskoristi nakon sto izadje jedno 4-5 epizoda.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

 

Na 0.20 krece snippet iz neke epizode i traje 50ak sekundi

 

Ako uspevam da razaznam dobro, Galadriel kaze nesto tipa these orcs were meddling with the power of the unseen world. Some dark sorcery of old. But what was the purpose? Onda joj ovaj neki rendom kolega vilenjak odgovara surely, it's lost for the ages now, whatever happened here it was long ago. Onda mu ona trazi da joj doda vodu, sipa na kamen i kaze Even the stone can not hide the mark of one...(ovaj deo ne razumem, idu neke 2-3 reci pa onda is flame unquenched. He was here, Sauron was here. Tell the others to (opet nisam ukacio rec) all they can

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Jebesga Frenso, gledam ovaj snimak, pa nju nasminkanu u studiju, pa njene i Kejtine slike sto si kacio, jednostavno mi nije dovoljno lepa. Trebalo je nekog upecatljivijeg da nabave. 

A i ovaj batica pored nje, kako uopste da znamo da je vilenjak dok se bas bas ne zagledamo u usi? Pogotovo u ovako mracnoj sceni.

Ne bi me cudilo da su se i ovde malo uplasili da ce da se jave neki zgubidanovici da kukaju kako ovi elfovi mogu da budu visi, lepsi jaci od obicnih ljudi, sram ih bilo! Hocemo manje razlike. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ma to je skroz ok, ne mora svakome da se dopadne. Nisam ni ja tvrdio da je Clark miss univerzuma, vec da je dovoljno prijatne spoljasnjosti da mi to ne bude nikakav problem. Narocito sto je uvek gluma prva, osnovna i najvaznija, pa onda sve ostalo. 

 

Primera radi, za mene je vizuelno Anya Chalotra kao Yennefer iz Witchera totalni promasaj, medjutim radi korektan posao i njena pojava je bukvalno najmanji problem (ako je uopste i problem) te serije. Nisam se jos uvek navikao na nju, niti cu, ali mi to ne stvara neku poteskocu da gledam seriju, vec masa nekih drugih stvari koje su apsolutno pojele taj miscast da se tako izrazim.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Meni nece da pokrene snimak :classic_sad:

Kad sam vec ovde,da napisem koji redak.
Posto je vec jasno da cemo u seriji svedociti padu Numenora,logicno je da ce jedan znacajan deo radnje i biti smesten u ovo ostrvsko kraljevstvo. Videli smo dosta snimaka Numenora u tizerima i trejleru.

Meni se dopada kako su ga dizajnirali.
Ima izgled nekog drevnog mediteranskog grada..iz epohe Rima ili anticke Grcke recimo.. Raskosan,svetao,blistav. Citadela veoma podseca na onu u Minas-Tiritu,sto je,jelte, logicno. Gradom dominira ogromna statua..ja mislim Earendila? Takodje,i dve velike statue Argonatha..od kojih se na jednoj vidi mac koji neodoljivo podseca na Narsil/Anduril kojeg ce Aragorn poneti u RoTK..

Negde sam naisao na podatak (ne mogu da pronadjem taj thread na tviteru) da je tokom snimanja bio izgradjen masivni set Numenora,tj.da je mnogo toga sto cemo videti iz ovog kraljevstva zaista bilo konstruisano..two thumbs up za ovo svakako..

Sve u svemu,meni se dopada kako su dizajnirali Numenor.

P.S.naidjoh i na teoriju o meteorima koje smo vidjali i u tizerima i u trejleru - da su to Blue Wizards koji stizu u ME. :classic_blink:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Prve 2 epizode premijerno prikazane u LA-u i Mexico City-u. Kazu 2 sata i 10 minuta traju kombinovano. Necu prenositi utiske na koje sam naisao posto su za mene savrseno irelevantni. Da ne spojlujem previse, izgleda da cemo Morgotha videti samo na blic, kao senku, ali da ce biti pominjan kroz seriju. Navodno i Saurona pod punom ratnom opremom (koji je kontekst, videcemo), a neko je napisao i da je Finrodova smrt kao u knjigama, ali pominju da je kao on trazio/lovio Saurona, ali da je ovaj navatao njega prvi.... To mi je tesko da procesuiram, znam da nemaju prava na pricu o Berenu, Luthien i Silmarillima, ali ovo moze da bude u direktnoj kontradikciji sa source materijalom... Zna se zasto je Finrod posao sa Berenom, a to sigurno nije bilo zato sto ga je pukao trip da 'ulovi' Saurona i gistro ocisti ME od zla - zaboga, pa tada je Morgoth bio i dalje ziv&zdrav, kao i Gothmog. Ok mi je da se za Galadriel ubaci personal vendetta kao jedan od glavnih pokretaca za mrznju i delanje protiv cika Mairona, ali je vise nego glupo to prisivati i Finrodu tako da ispada da je to nekakav amanet unutar kuce Finarfinove.

  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

uz sav rizik da sinjora alcesta, frensis i crni posalju nazgule na mene :57:
jali citao neko The Last Ringbearer?
jali bar priblizno zanimljivo kao sama premisa? 

 

Quote

Eskov bases his novel on the premise that the Tolkien account is a "history written by the victors". Eskov's version of the story describes Mordor as a peaceful constitutional monarchy on the verge of an industrial revolution, that poses a threat to the war-mongering and imperialistic faction represented by Gandalf (whose attitude has been described by Saruman as "crafting the Final Solution to the Mordorian problem") and the racist elves.

 

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Nikad ne čitam nastavke drugih autora ni kad su autorizovani, a kamoli fan fiction.

Jedini izuzetak je ruska varijanta nastavka Čarobnjaka iz Oza koja mi se dopala više od originala, ali to je možda i zato što sam ih čitala obrnutim redom :classic_biggrin:

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Hej, Frenso,ajde se spusti malo u rudnik i kopaj u potrazi za mithrilom :classic_biggrin:. Naime,naleteh negde danas (samo na naslov,nisam imao vremena da istrazujem) da je neko kupio prava od Tolkien Estatea za ne-znam-tacno-koje materijale..ali ako je ovo tacno,to znaci da bi smo mogli dobiti jos filmova i/ili serija u bliskoj buducnosti...

Edited by Drug Crni
Link to comment
Share on other sites

To je komplikovana prica, to sa pravima, ko sta drzi, kako i pod kojim uslovima nije bas tako straightforward. Uglavnom vec znamo od ranije da ce i sam Amazon raditi spinoff projekte ukoliko ova bazna serija postigne uspeh i pokaze se kao isplativa jer su prema medijskim navodima kupili prava i na to. Warner radi anime seriju War of the Rohirrim... Bice tu jos sigurno ME sadrzaja, mozda cak odu i u krajnost pa pocnu da stancuju poput cuvenog Marvel univerzuma... Nadam se da nece biti tako, ali money talks...

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Ovo?

https://news.cision.com/embracer-group-ab/r/embracer-group-enters-into-agreement-to-acquire-ip-rights-to-the-lord-of-the-rings-and-the-hobbit-li,c3615875

 

Posebno mi se sviđa ova formulacija:

Quote

Other opportunities include exploring additional movies based on iconic characters such as Gandalf, Aragorn, Gollum, Galadriel, Eowyn and other characters from the literary works of J.R.R. Tolkien, and continue to provide new opportunities for fans to explore this fictive world through merchandising and other experiences.

Oni nama tolike mogućnosti otvaraju da trošimo pare a mi nezahvalni to ne umemo da cenimo :classic_tongue:

Edited by alcesta
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...