Jump to content

US Open 2020.


Boxy

Sampioni  

5 members have voted

  1. 1. Osvaja titulu?

    • Naomi Osaka
    • Viktorija Azarenka
  2. 2. Osvaja titulu?

    • Aleksandar Zverev
    • Dominik Tim


Recommended Posts

Da ne citiram sve, evo mojih par zapazanja o nekim stvarima koje su pomenute.

 

@ Serena i velika trojka - ne bih pravio bas takvu paralelu, jer njih je trojica i "zajedno" su jaci i tezi za savladati, dok se Serena sama bori protiv svih ostalih. Da nije napravila prekid 2017. zbog porodjaja, nisam bas siguran da bi jos uvek stajala brojka 23 pored njenog imena kada su GS trofeji u pitanju. Ma koliko mladji napredovali, teze je srusiti 3 rivala, nego samo jednog, sto i vidjamo poslednjih godina.

 

@Serena i pubilka/povlacenje - mislim da je njoj odmoglo sto nema publike, a njenim rivalkama pomoglo. Nosi nju citav stadion, nije to bas ugodan osecaj za drugu stranu, naelektrise se atmosfera, lako se izgubi fokus (Azarenki je to "uspelo" u finalu 2012, Andresku bila na ivici prosle godine). Ali sto se povlacenja tice, tu sam priblizan tvom razmisljanju, mada ocekujem da napadne Vimbldon sledece godine (bas zbog mentaliteta o kome si pisao) i da se onda na USO povuce.

 

@rekord Margaret Kort - po meni potpuno neopravdano zapostvljen, uz to ona je zbog udaje i porodjaja imala par prekida karijere, a van AO je uzela cak 13 GS. Mnogi je svrstavaju iza Navratilove i Evert kada se govori o najboljim igracicama svih vremena, po meni opet nezasluzeno. Ironija je da je ona upravo sada zahvaljujuci Sereni dobila naknadnu paznju i da se vec par godina govori o tom njenom dostignucu, pa ce se u buducnosti mozda i malo drugacije to posmatrati kao i njen opsti ucinak u karijeri (ima ona i godisnji GS, sto se takodje cesto "zaboravi").

 

@Stefi uzela sve 1988 - nije zavrsni Masters, tako da nije bas idealna godina. Cak nije igrala ni finala na svim turnirma, sto joj je recimo uspela godinu pre i godinu posle toga. Moze to bolje :classic_biggrin: .

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

@Milutinov Tatasta znam..Serena je izgubila dva finala (v Andrescu & v Osaka),jedno polufinale (v Vinci)..sve sa publikom. Hajp oko obaranja rekorda je bio ogroman. Navijaci,novinari..cela atmosfera je u svim ovim slucajevima bila takva da "mora" da osvoji. Secas se one godine kada je izgubila od Vinci,kako je stadion bio dosta prazan u sve-italijanskom finalu? Pokupovali ljudi sve ulaznice za vidjeno finale (i titulu) Serene.
I ona kao tako velika sampionka nije uspevala da se do kraja izbori sa takvim pritiskom.

Protivnice?
Pa,one su svakako bile autsajderke u tim mecevima i unapred prezaljene. Ne verujem da je na njih publika nesto previse negativno uticala.

A sto se tice Grafove.
Bio sam ubedjen da je '88 uzela sve - 4xGS,zlato u Seulu i zavrsni masters sezone. 

Link to comment
Share on other sites

On 9/9/2020 at 5:16 AM, nlavrnja said:

 

Sve je ovo zbog seta od 6-0, a fale i 2 kljucne stvari, greske i bp konverzija, npr ova 2 seta sto su otisla u tb su po pbp morala biti Bustina i pre... Cenim da su mozda @Kido from JunkovacJunkovac i @Milutinov Tata gledali mec, najbolje oni da kazu je li zasluzeno ili jok, ja sam gledao samo 5. set

 

Kasnim sa odgovorom, ali @Lavrnju moram da ispostujem :classic_smile:. Naravno da je taj 4. set statisticki bacio potpuno drugo svetlo na mec, kao i prvi u kome je Sapovalov nakon pretpljenog brejka odmah na startu u sustini izdominirao. U 3 seta koja je dobio Busta je bio bolji, ili bolje receno mudriji. Odigrao je svoju neku standardnu igru, drzao lopticu u igri, koncentrisao se na servis, a Sapovalov je bio previse agresivan, mozda i ponesen lako dobijenim prvim setom, zurio i mnogo gresio.

 

Gledao sam Zvereva u dva meca u Nju Jorku, odlicno servira (sem duplih naravno), ali u samoj igri ne deluje nista specijalno, medjutim nema neke padove u igri, dosta je stabilan i ocekujem da danas ide bez problema u duze ramene, a onda je dosta na Busti da li ce moci da napada dovoljno efikasno. Ako je uspeo da prelomi Corica, verujem da ce i Bustu dobiti, mozda isto tako u 4 seta.

Link to comment
Share on other sites

Gledajući ovo, nisam uopšte sigurna da bi Zverev pružio bolji otpor u finalu. U svakom slučaju, idući meč je finale pre finala, ne vidim kako pobednik ovog meča može imati šanse.

Je li ovo Marijana Veljović i sa nosem nešto radila? Šta su joj trebale te preinake pobogu :ajme:

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, alcesta said:

Je li ovo Marijana Veljović i sa nosem nešto radila? Šta su joj trebale te preinake pobogu :ajme:

Ne'am pojma..otkako me nije prihvatila na Instasu,vise je ne volim :wink2:
Imala je vec par pogresnih procena.

 

 

1 minute ago, 12Laki said:

Jel u ovom mecu Zverev u svom klasicnom raspad izdanju?

Voleo bih da se kamere ukljuce u stan Davida Ferera. Da vidimo kako on reaguje na ovakvu partiju svog pulena.
 

Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, Boxy said:

Tacno ce Busta da osvoji slem :classic_ninja:

Ma neće, ali ako bi se slučajno desilo, eto prilike da se Đoković okrivi i za to :classic_laugh:

Edit: tačno mi je dosad jedno 5 puta trebao tužni smajli za ovaj meč :classic_biggrin:

Edited by alcesta
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...