Jump to content

US Open 2020.


Boxy

Sampioni  

5 members have voted

  1. 1. Osvaja titulu?

    • Naomi Osaka
    • Viktorija Azarenka
  2. 2. Osvaja titulu?

    • Aleksandar Zverev
    • Dominik Tim


Recommended Posts

Just now, wwww said:

kao je rekao neku ruznu rec na ruskom :wink2:

mislim, idiotizam na kub!

kakav je to sport gde ne smes da pokazes nikakve emocije (pa i frustraciju)?

 

Ma glupost, evo i na ESPNu govore da je bez razloga dobio opomenu i cude se.

Link to comment
Share on other sites

Gledao sam malo Seku protiv Pironkove, veoma se lose krece i namesta na udarce, ne znam kako izvlaci ove sve silne meceve u 3 seta protiv respektabilnih protivnica i evo, uspela je da se dogega do 1/2. Vec trecu godinu za redom ulazu u SF+ USO-a, tacnije izgubila je poslednja 2 finala USOa i prosle godine je imala 2 finala Slama (USO,W). Mada baksuzni USO, zadnji put ga je uzela '14 ... '15 sokantni poraz od Vinci u SF, '16 SF od Pliskove, sedamnaeste mislim da nije igrala kad je Sloun uzela. 12,13,14 titule, 11 finale -> stvarno neverovatna konstantnost na ovom Slamu. Ali Osaka je tezak meecap za nju, prilicno. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, wwww said:

e ovo je sad glupost za sta je Rubljov dobio opomenu. :twak:

Pusti, bre, momka da izbaci frustraciju, nije nikog ni povredio ni ubio!

Idiotizam!

Zasto glupost? Prekrsio pravilo i kaznjen, sta je problem?

 

e) Audible Obscenity

i) A player shall not use an audible obscenity while on-site. Audible obscenity is defined as the use of words commonly known and understood to be profane and uttered clearly and loudly enough to be heard.

ii) Violation of this section shall subject a player to a fine up to $5,000 for each violation. In addition, if such violation occurs during a match, the player shall be penalized in accordance with the Point Penalty Schedule. In circumstances that are flagrant and particularly injurious to the success of a tournament, or are singularly egregious, a single violation of this section shall

Link to comment
Share on other sites

Osaka i Azarenka u finalu.

 

Brejdi bila mozda cak i za nijansu bolja u prvom setu, ali je TB Osaka resila sampionski, drugi set je dobila Amerikanka, ali u trecem je malo pala, a Osaka bila odlicna na par bitnih peona i dobila 6-3.

 

Serene u prvom setu pregazila Azarenku, koja je bila bas losa u razmenama. Ipak u drugom mnogo visi nivo Azarenke i od sredine drugog seta je jasno bolja igracica na terenu, napravila je seriju 5-1, a zatim dobila i prva 3 gema u trecem setu. Do kraja je uspela da sigurno odradi svoje gemove, mec zavrsila sa servis vinerom i asom. Zanimljivo je da je Serena brejknuta u trecem setu u gemu u kome je imala 40-0, a da u 8 poslednjih servis gemova Azarenke nije imala BL. Mislim da je ovo prva pobeda Azarenke protiv Serene na GS, par puta je bila blizu, ali je padala u zavrsnici, veceras ipak izdrza.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Meni je Serenina situacija pokazatelj kako bi bilo koji od Big 3 u svakom momentu mogao da prođe.

Serena je do 2015 kidala, od tada još 2 titule i dosta finala.

 

Sereni je taj 24ti velik kao kuća i lako moguće da ga ni ne dostigne.

 

Isto i u muškom, samo da se ova omladina skoncentriše i preuzme.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Biće odlično finale :classic_cool: zanimljivo bi bilo da se uporedi gledanost ženskih i muških polufinala kasnije.

Ne znam šta je bilo Azarenki u prvom setu, nije postojala na terenu, stisla se kao prvi meč da igra, srećom pa se otkravila na vreme. :classic_smile:

I prvi meč je bio odličan, teška artiljerija samo seva, i strašan tempo, srećom ne bez mozga na obe strane :classic_biggrin:

 

Pešikan je nešto pričao da je Serena između setova protiv Pironkove izlazila s terena a da je pre toga izašao i Muratoglu, nisam čula od početka o čemu se radi.

1 minute ago, Ser Jaime! Rickon! Dickon. said:

Meni je zapanjujuće koliko mi je Vika bila antipatična kad je bila klinka, i koliko je sad to dijametralno suprotno.

Baš sam rekla, koliko je sad vedrija, opuštenija nekako i manje u grču, koliko znači kad je van terena stanje sređeno :classic_smile: ranije je bila namrgođena stalno.

Link to comment
Share on other sites

Serena je (protiv Pironkove) valjda izasla do wc, a onda su prikazali kako Moratoglu trci uz stepenice, sto je on kasnije prokomentarisao kao da je i on isao u wc.

Protiv Azarenke je u sred svog servis gema u 3. setu uzela MTO, na snimku nisu mogli da pronadju kad se povredila, a kasnije je rekla da je u pitanju Ahilova peta. Previli su joj i nastavila je mec.

Takodje, Serena je pre pocetka samog meca izlazila s terena zbog necega, pa su je cekali za bacanje novcica i posle za pocetak meca.

Inace je bilo neverovatno kako su odzvanjali poklici u praznoj, zatvorenoj areni. A bile su glasne, obe (standardno).

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Najbolje zensko finale koje smo mogli da dobijemo :thumbsup:
(nadam se da ce se obaj put zaista i odigrati)

Serena nece vise imati bolju priliku za #24 od ove. Em je imala dovoljno vremena da se dovede u red fizicki,zaleci povrede,em je zbog epidemioloskih razloga izostao jedan broj ozbiljnih rivalki,em se igralo pred praznim tribinama (po mom tumacenju ovo je plus za Serenu jer nije bilo punog stadiona da joj svali pritisak na ledja)...Kao sto sam napisao prekjuce - sad da rascisti najpre sa sobom,pa da sedne na razgovor sa roditeljima (koji jos igraju bitnu ulogu u njenom zivotu i karijeri),sestrom i na kraju sa Muratogluom.
Ona je legenda sporta,jedna od najvecih ikada i sem tog rekorda kojeg vija,nema sta ikome vise da dokazuje. Sportska ambicija je,ocito,jos ne napusta (sto je pohvalno),ali ocito je da ne moze da je realizuje.

Shvatiti kad je dosta i osetiti trenutak nakon koga na kocku stavljas sportsko dostojanstvo,oduvek je bila odlika najvecih sportista.

P.S.ja sam cak ocekivao i raniju eliminaciju,ali to je prica za onaj drugi PDF :classic_biggrin:
 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Meni je zao sto i Brejdi nije prosla, to bi mi bilo skroz super finale, bilo bi mi drago ko god da pobedi.

Osaka mi je postala ekstremno antipaticna, prosto je neverovatno koliko se to brzo desilo :classic_ninja: od simpaticne teniserke i osobe do teskog smaraca

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Meni nije postala nesimpatična, samo mi nije više onako simpatična kao u početku, i dalje mi se sviđa njena igra a nije uradila nešto toliko drastično da je omrznem :classic_biggrin: ali u ovakvim situacijama uvek navijam za stariju teniserku, ko zna koliko će prilika Vika još imati, a Osaka ima još mnooogo vremena pred sobom. 

30 minutes ago, Crni Bombarder said:

Ona je legenda sporta,jedna od najvecih ikada i sem tog rekorda kojeg vija,nema sta ikome vise da dokazuje.

Iskreno rečeno meni i nije jasno što se upela toliko, ne znam ko još danas uzima za ozbiljno taj rekord Margaret Kort (osim možda Australijanaca :classic_biggrin:). Štefi je bila ta koju je trebalo preteći, ovo drugo mi je čista formalnost, može a ne mora.

  • Like 2
  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, alcesta said:

Meni nije postala nesimpatična, samo mi nije više onako simpatična kao u početku, i dalje mi se sviđa njena igra a nije uradila nešto toliko drastično da je omrznem :classic_biggrin: ali u ovakvim situacijama uvek navijam za stariju teniserku, ko zna koliko će prilika Vika još imati, a Osaka ima još mnooogo vremena pred sobom. 

Iskreno rečeno meni i nije jasno što se upela toliko, ne znam ko još danas uzima za ozbiljno taj rekord Margaret Kort (osim možda Australijanaca :classic_biggrin:). Štefi je bila ta koju je trebalo preteći, ovo drugo mi je čista formalnost, može a ne mora.

Dadoh ti 'srce' (dok ga ne ukinu :classic_biggrin:)

Znas kako..jeste pretekla Steffi po broju GS titula (ne znam bas podatke za broj week#1,zavrsni broj 1 na kraju godine),ali Serena npr.nema godinu kao sto je Nemica imala 1988.kad je osvojila sveee!! :classic_biggrin:

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...