Jump to content

UEFA Champions League 2020/21


goldberg

Recommended Posts

Cluj nije imao sanse da prodje nakon 5. serije.

 

Golman im je bas los, a peti izvodjac ih je sasvim ukanalio. Tako se ne sutira kada nemas toliki imperativ da pogodis.

 

Ispao i Celtic. Povlascene ekipe su Dinamo, Young Boys, Crvena zvezda, Qarabaq i Maccabi Tel Aviv, a nepovlascene Molde, Midtjylland, Ferencvaros, Omonia i Dynamo Brest.

 

Sve nepovlascene ekipe osim Moldea su izbacivali nosioce, pa su se tako od Lige sampiona oprostili Celtic, Ludogorec, Legia i Astana.

 

U drugom delu zreba prosli su Rapid, AZ Alkmar je eliminisao Plzen golom u 95. minutu i PAOK. Sad se ukljucuju Benfica, Dynamo Kiev i Gent.

Link to comment
Share on other sites

Ispadose i Kelti.
Kao sto pricah (cini mi se na starom forumu), ta (skotska) liga je rang nase superlige. Mozda cak i za nijansu slabija. Dva kluba kojima je cela zemlja podredjena i ostatak lige na polu-profeionalnom nivou. Ni pre ispadanja Rendzersa u 4-u ligu nisu bili neki faktor u Evropi, ali od tada se samo nastavio sunovrat. Moze se reci da skotska repstacija i njihovi domaci klubovi su jedni od vecih underperformera  sto se tice evropske fudbalske scene - sport broj jedan u zemlji i sa ogromnom tradicijom, solidna infrastruktura, ekonomski jedna od najrazvijenijih regija, ali ucinak u fudbalu jedan ogroman corak.
Oduvek sam svedsku ligu smatrao neshvatljivo slabom (oni su jos gori od nas verovatno), dok nisam pre nekoliko godina citao o tome kako su zakoni tamo otezavajuca okolnost za napredak na tom polju i rad u skladu sa modernim tokovima (ogromni porezi, dozvoljeni procenat vlasnistva privatnog lica u klubu i sl.) sto je valda razlog zasto nema zainteresovanih investitora. Pitam se da li je u Skotskoj isto.

Link to comment
Share on other sites

Sjećam se prije nekih 5 godina, kada je Dinamo Celticu prodao Šimunovića, da su bile neke priče da su tražili da njihovi treneri dođu učit tu u omladinsku školu, tako nešto. Ili da naši idu tamo davat neke savjete, zaboravio sam. To sam na nekom njihovom forumu pročitao. 

Ne znam što im se desilo. Prije su bar bili prilično redovni na EP i SP, sad ih nema nigdje. Ne znam ni kakvi su im igrači osim Robertsona i McTominaya. Ugl, propali ko Mađari.

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, Dropkick Murphys said:

Dobijate onda Ferencvaroš i idete u Mađarsku da dokažete da su propali 😛

Ferencvaros je prošle sezone bio loš. Dinamo je igrao s njima u 3. pretkolu. Prva u Zg završila 1:1. Na press konferenciji poslije utakmice je Bjelica rekao bez brige, prolazimo sigurno. 4:0 ih razbili tamo. Sad, ne znam da li su se i kako pojačali, koje promjene napravili. Možda,su stvarno dobri ove godine. Ali sumnjam.

Edited by Bugl Khan
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, RatzenStadt said:

Ispadose i Kelti.
Kao sto pricah (cini mi se na starom forumu), ta (skotska) liga je rang nase superlige. Mozda cak i za nijansu slabija. Dva kluba kojima je cela zemlja podredjena i ostatak lige na polu-profeionalnom nivou. Ni pre ispadanja Rendzersa u 4-u ligu nisu bili neki faktor u Evropi, ali od tada se samo nastavio sunovrat. Moze se reci da skotska repstacija i njihovi domaci klubovi su jedni od vecih underperformera  sto se tice evropske fudbalske scene - sport broj jedan u zemlji i sa ogromnom tradicijom, solidna infrastruktura, ekonomski jedna od najrazvijenijih regija, ali ucinak u fudbalu jedan ogroman corak.
Oduvek sam svedsku ligu smatrao neshvatljivo slabom (oni su jos gori od nas verovatno), dok nisam pre nekoliko godina citao o tome kako su zakoni tamo otezavajuca okolnost za napredak na tom polju i rad u skladu sa modernim tokovima (ogromni porezi, dozvoljeni procenat vlasnistva privatnog lica u klubu i sl.) sto je valda razlog zasto nema zainteresovanih investitora. Pitam se da li je u Skotskoj isto.

Skoti i mi mrtva trka...

Dva dominantna kluba i ostali da popune ligu.... tako je bilo osim u vreme kada je Rendzers izbacen u III ligu...

Secam se da smo se negde polovinom devedesetih dobro namucili da prodjemo Harts u nekim kvalifikacijama...

Smederevo je cini mi se negde pocetkom 2000ih rasrafilo mislim Dandi kod kuce bas ubedljivo....

 

Edited by mare80
Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, Bugl Khan said:

Ferencvaros je prošle sezone bio loš. Dinamo je igrao s njima u 3. pretkolu. Prva u Zg završila 1:1. Na press konferenciji poslije utakmice je Bjelica rekao bez brige, prolazimo sigurno. 4:0 ih razbili tamo. Sad, ne znam da li su se i kako pojačali, koje promjene napravili. Možda,su stvarno dobri ove godine. Ali sumnjam.

 

Zasto Dinamo nije doveo nikoga dosad?

Gledam njihov sastav, samo dva stranca i to Teophile - Catherine sto je pocrveneo i Ademi. Dilavera, Gavranovica, Gojaka i Stojanovica racunam u domace igrace.

Link to comment
Share on other sites

Dosta igrača se vratilo s posudbi, i doveli su par HNL igrača. Momčad je dobro popunjena. E sad, da li do kraja roka planiraju još neko pojačanje ne znam. Ali sumnjam. Prodali su Moru, Šempera, i Kandziora. Sve skupa za 14.5M. 

Ademi je najmanje stranac od svih nabrojanih 🙂

Edited by Bugl Khan
Link to comment
Share on other sites

Teška utakmica, kao što sam i pretpostavio. Izvođač 5-og penala za Kluž (Golofka) je igrač u rangu Simića, možda čak i slabiji, lik celih 60 minuta nije uradio jednu korisnu stvar. Kluž je imao baš velikih problema zbog korone, umal da izvise za titulu. Znao sam i da Boli maši penal, videlo se kako prilazi lopti da to nije tehničar i da će je ala Ramos lansirati preko prečke.

 

Svaka čast mladom Gvardiolu, baš je momački izveo penal. Deluje da je jak kao stena, a uz sve to brz i agilan, baš moderan tip štopera. Ne znam zašto on ne dobija šansu ispred Katrina koji je već zahrđao. Uzeće Dinamo ozbiljan keš za njega, ako su one olupine Benkovića i Šimunovića utrapili za ozbiljne pare, onda će za ovog dečka uzeti 20+ miliona (ako ne bude neke ludnice na tržištu).

 

@Bugl Khan Šta je sa Antonio Marinom? Znam da je dominirao u LŠ za mlade, pa me interesuje kako to da ga nema ni u protokolu? Nisu zadovoljni njegovim napretkom?

Edited by Liska Manjina
Link to comment
Share on other sites

Ma priključen je on prvoj momčadi, samo neće ovakvu jednu utakmicu igrat odma. Imati će minute u HNL-u sigurno. 

Od Gvardiola se puno očekuje. Meni bi odma igrao u prvoj nakon pomračenja uma onog kretenoida jučer. I nije mu prvi put, tako da u bitnim utakmicama mi taj više ne bi pio u protokolu uopće.

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Crni Bombarder said:

Zar nisu doveli Kastratija iz Lokomotive? Dinamove "filijale"?

Lokomotiva više nije filijala, ima već neko vrijeme. Kastrati se vratio s posudbe tamo ja mislim.

1 hour ago, Liska Manjina said:

Baš jutros pišu da ode u Lil za 10 miliona eura. Projekat jeste, ali ozbiljne su to pare za igrača koji nije sastavio 5 ozbiljnih takmičarskih utakmica.

Nisam vidio vijest. Al ne bi me čudilo. Stopere prodaju na prvu uglavnom. Gvardiola prodaj a Teophilu daj 1M po sezoni. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • Xpert locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...