Jump to content

UEFA Champions League 2020/21


goldberg

Recommended Posts

Pa i ne moras, ali evo posto ga najvise gledas, reci koji su to njegovi kvaliteti osim onih koji bi bukvalno trebalo da se podrazumevaju za jednog DMCa?

 

A onda ga uporedi sa recimo Tomasom Gravesenom iz 2005, pa mi reci onako objektivno da li je Rajs bolji igrac od celavka koji je posle u Realu sluzio za sprdnju? A u to vreme u Premijer ligi i dalje Vijera i Kin, u Boltonu jedan Ivan Kampo drzao celu sredinu plus isao napred.

 

Bukvalno je prvih osam ekipa na tabeli u 11 imalo bolje veznjake nego sto je Deklan Rajs.

 

To sto je trenutno oseka dobrih igraca na toj poziciji ne znaci da je Rajs objektivno ne znam ni ja koliko dobar.

 

Za Vest Hem bi bio sjajan posao da ga proda vec ovog leta, jer on vise od ovoga sto vredi sad vredeti nece nikad.

 

Za njega bi bilo bolje da ostane u Vest Hemu i postane legenda kluba jer mu je to otprilike maksimalni domet kao igraca.

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, McLeod said:

Rajs je vrlo prosecan igrac, samo se u Engleskoj godinama nije pojavio takav na toj poziciji pa se sad dize prasina oko njega. Njemu je Vest Hem puna kapa, bolje da bude novi Nobl tamo i postane legenda nego da ide po najvecim klubovima. Odlicne fizikalije, dobar i siguran na lopti, simple passer. To je otprilike to. Ogranicen kao terasa u napadu. Ne znaci da ne bi mogao da bude koristan vecim klubovima, ovo su otprilike kvaliteti (i jos ponesto) sto je imao i jedan Roj Kin, ali hype oko njega se javlja samo zato sto je domaci igrac.

 

Foden je eksplodirao u ovoj sezoni, moram da priznam da to nisam video u njemu. Videcemo kako ce nastaviti.

Ne zalazim u overall kvalitet Rajsa i Kina (naravno da je veci Kinov jer je ovaj jos klinac), niti mi se prica o plafonima... ali oni nisu zapravo ni isti tip igraca. Keane je po potrebi bio i box-to-box.
Generalno mnogo dinamicniji igrac.

Foden jos nije eksplodirao, tek ce taj da eksplodira. Evolucija fudbalskog talenta. Refleksi i ludilo gejmerskih generacija stavljeni  u nekakav oblik funkcionalnog kvaliteta sa legendary-class tehnikom i balansom kakvi se dese jednom u 10,15 godina. Savicevic, Messi, Maradona itd itd. A ima takticku pismenost moderngo fudbala, i potencijalno moze da bude ta igrac koji ce po potrebi da iskace iz sablona i citljivosti modernog fudbala i da baca magije. Taman kad treba.

Paklen talenat.
Jebace nam majku svima u PL u narednim godinama.
On moze da bude i Messi i David Silva i Iniesta i KDB. Nebo je granica za tog momka, ako radi dobro, i ako ga zaobidju povrede.

Link to comment
Share on other sites

Fodenov najveci kvalitet do sada je taj nerealni balans koji je nekako mesijevski mada nisu isti tip igraca. Brutalno snazne noge za te godine, plus lakoca pokreta u smislu da dok je u punom trku njemu kao je film u glavi slow motion i uspeva da izvede stvari koje ne bi trebalo da budu tako lake iz punog trka.

 

Ali da, eventualne povrede bi mogle da ga uniste nacisto, jer je ova dominacija mahom uzrokovana nerealnim fizickim performansama.

 

Sto se tice Kina, naravno, upravo o tome i pricam, Kin iako nije bio nesto nadaren tehnicki je imao dosta dodatnih kvaliteta van ovih koji se podrazumevaju. Pa si opet u isto vreme imao Vijeru i Makelelea.

 

Slicno je sa stoperima, to sto ih sada zaista nema, ne znaci da treba da zaboravimo sta je dobar stoper, pa da hajpujemo neke poluproizvode.

Edited by McLeod
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, McLeod said:

Pa i ne moras, ali evo posto ga najvise gledas, reci koji su to njegovi kvaliteti osim onih koji bi bukvalno trebalo da se podrazumevaju za jednog DMCa?

 

A onda ga uporedi sa recimo Tomasom Gravesenom iz 2005, pa mi reci onako objektivno da li je Rajs bolji igrac od celavka koji je posle u Realu sluzio za sprdnju? A u to vreme u Premijer ligi i dalje Vijera i Kin, u Boltonu jedan Ivan Kampo drzao celu sredinu plus isao napred.

 

Bukvalno je prvih osam ekipa na tabeli u 11 imalo bolje veznjake nego sto je Deklan Rajs.

 

To sto je trenutno oseka dobrih igraca na toj poziciji ne znaci da je Rajs objektivno ne znam ni ja koliko dobar.

 

Za Vest Hem bi bio sjajan posao da ga proda vec ovog leta, jer on vise od ovoga sto vredi sad vredeti nece nikad.

 

Za njega bi bilo bolje da ostane u Vest Hemu i postane legenda kluba jer mu je to otprilike maksimalni domet kao igraca.

 

Jasno je i tebi i meni kakva ga karijera očekuje nakon ovoga...neovisno šta u ovom trenutku mislimo o njemu. :lol_2:

  • Like 1
  • Thanks 1
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

14 hours ago, bistru vodu mutim said:

Fodena nisam mnogo gledao, ali ovo što jesam, zaista se vidi da ima nešto posebno, messiesque bih rekao.

Ima kontrolu lopte u trku i dribling sličan u smislu da ne koristi neke flashy poteze kao npr Neymar i mladi CR, nego uglavnom promjenu smjera i varke tijelom. Zanima me kako će izgledati na EURU ovo ljeto i sljedeće sezone. Kroz koji tjedan puni 21 godinu i mora početi u kontinuitetu igrati na najvišem nivou. 

Link to comment
Share on other sites

A šta to znači u kontinueitetu? Da mu svaki meč bude ovakav, gol, asistencija i brdo key moves bez greske?
To je mozda uspeo samo Messi u nekoliko sezona, sa bitnom razlikom da je igrao u ludackoj Barceloni u La Ligi gde je lakse to da se izvodi.

Njegovih 21 su kao necijih 18. Bioloski...

Ne mogu on i Mbappe da se porede. Mbappe je sa 16 imao formiranu muskulaturu, Foden i dalje maže ricinusovo ulje svako veče da mu izade neka dlaka.

Link to comment
Share on other sites

Messi sa 18 bio bitan igrac u Barceloni sa Ronaldinhom i driblao citave protivnicke ekipe ko Maradona 86e Engleze. Foden je vec sad vrhunski igrac ali de nemojmo porediti neuporedivo.

 

Mbappe je u sezoni kad se probio izgledao kao neuhranjeni africki djecacic. Kakva crna muskulatura. Ni danas ne izgleda ko neki kiborg tipa Haalanda. Slazem se da ne mogu da se porede, Mbappe je po dosad prikazanom daleko iznad bilo kojeg talenta. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Foden je jos uvek mlad igrac,potencijal,ali imam osecaj da ga Pep vrlo pametno koristi. Svestan je da postoji realna opasnost da mali "izgori" prebrzo,pa mu dozira minutazu i postepeno uvodi u tim.
Naravno,trenutno je vidno iza Halanda i M'bapea.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Znači da se prestane pričati on će i počne pričati on je. Neki igrači kasnije sazrijevaju, i to je u redu. Ali ako se o tebi govori da ćeš bit jedan od najboljih na svijetu, onda u kontinuitetu znači da odigra više od 3-4 vrhunske utakmice u sezoni. Nitko ne misli da svaku utakmicu mora riješiti i igrati za 10, ali Kaka je npr. u njegovim godinama došao u Milan, Del Piero razbijao u Juventusu...

7 minutes ago, Crni Bombarder said:

Foden je jos uvek mlad igrac,potencijal,ali imam osecaj da ga Pep vrlo pametno koristi. Svestan je da postoji realna opasnost da mali "izgori" prebrzo,pa mu dozira minutazu i postepeno uvodi u tim.
Naravno,trenutno je vidno iza Halanda i M'bapea.

O ovome govorim. Znači to je sve u redu, ali onda ga se ne može uspoređivati s igračima koji imaju godina kao on, a već 2-3 sezone igraju glavne uloge na najvišem nivou.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ali kakva scena u pozadini Vernera koji skače na gol liniji. Igrač Čelsija koji se zagreva pored aut linije i koji se hvata za glavu i garant čeka da ovaj promaši prazan gol. :classic_laugh:

Edited by Baros
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Baros said:

Ali kakva scena u pozadini Vernera koji skače na gol liniji. Igrač Čelsija koji se zagreva pored aut linije i koji se hvata za glavu i garant čeka da ovaj promaši prazan gol. :classic_laugh:

 

Verovatno se hvatao za glavu zbog prečke Haverca, ali OK...duhovit je komentar :classic_biggrin:

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Baros said:

Ali kakva scena u pozadini Vernera koji skače na gol liniji. Igrač Čelsija koji se zagreva pored aut linije i koji se hvata za glavu i garant čeka da ovaj promaši prazan gol. :classic_laugh:

Nisam puno gledao Chelsea, ali sam vidio da lik ima dvoznamenkasti broj golova i asistencija ove sezone. A svi pričaju o tome koliko promašuje. Znači da je frajer stalno u šansi i tim promašajima mora doći kraj. Neki promašaji jesu komični, ali ne razumijem hejt prema liku. Nije da je kao Torres u Chelseau da samo promašuje zicere i ne pridonosi ničemu.

Link to comment
Share on other sites

Dosta lici ova utakmica na onu od sinoc, solidna čekalica domacina, s' tim sto je Chelsea bolji od ManCity-ja u tranziciji. Mirise na crveni Ramosa ukoliko Real ne napravi nesto konkretno do 70. minuta. 

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, Bugl Khan said:

Nisam puno gledao Chelsea, ali sam vidio da lik ima dvoznamenkasti broj golova i asistencija ove sezone. A svi pričaju o tome koliko promašuje. Znači da je frajer stalno u šansi i tim promašajima mora doći kraj. Neki promašaji jesu komični, ali ne razumijem hejt prema liku. Nije da je kao Torres u Chelseau da samo promašuje zicere i ne pridonosi ničemu.

Vidi se da ga nisi mnogo gledao. Loš mu je i desicion making a i tehnika prijema, kontrole lopte, suta/dodavanja, pa često usere dobre akcije.

 

Ne bih bio zadovoljan sa njim da sam simpatizer Celsija. Možda se vcrs is kupi xd

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • Xpert locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...