Jump to content

UEFA Champions League 2020/21


goldberg

Recommended Posts

21 minutes ago, dzoneee said:

Nisam puno citao o njoj, ali znam da je bilo price, doduse pre korone, da bi vec od sledece sezone trebala takva liga da krene. Ne znam sta ce onda biti za LS? Da li bi ti klubovi igrali samo takvu ligu, sta ce biti sa svojim nacionalnim ligama? Meni iskreno nema smisla da se sad Man City takmici i u toj superligi i plus igra Premer ligu. Jer i ovo je liga i imace dosta utakmica plus to su sve na papiru jake utakmice.  

Igraće oni svoje lige ali će ti LŠ biti vikendom verovatno u udarnim terminima.  Sada u LŠ igraš 13 utakmica ako dođeš do finala, cilj je da se igra više utakmica, te neku ligu od 16 ili možda kao i sada 32 pa onda 16 u četiri grupe, pa četvrtfinale, ne treba isključiti. Još uvek se ne zna koji će sistem biti sproveden, e sada svima nama pogotovo ljudima koji su najveći deo ili ceo život gledali samo ovaj format LŠ je to bauk ali generalno su se formati velikih takmičenja menjali.

 

Po meni jedini koliko toliko pravedan način je taj da 10 prvaka ide direktno a ostali u kvalifikacije pa izvoli, uđi kao četvrti klub neke lige i osvoji, nije problem.

 

LŠ će na kraju biti zabava kao Holivud, kao bioskop, kao sve što je mejnstrim, i zato nećemo ni gledati više dobar fudbal.

 

9 minutes ago, gggggggg said:

koga briga za benficu? nikoga

Briga navijače Benfike, eto najbolje da se pogase svi klubovi pa da imamo 32 instant veštačka kluba koji će da igraju a navijači na tribinama će im biti turisti u prolazu.

Edited by Joki
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, McLeod said:

Zidan je trenercina, realno gledano. Nikad ga nisam preterano voleo, cak mi bilo malcice i drago sto je zavrsio fudbalsku karijeru kako je zavrsio, ali sto se kvaliteta na terenu i sa klupe tice samo kapa dole.

 

I ne, ne bi mogao ovo svako, jer ovaj Real vise nije najjaci na svetu, a vidjali smo kako je Gvardiola recimo prolazio sa najjacim timovima na svetu vise puta posle Barselone.

Zidan je trenercina koja je do sada trenirala iskljucivo siroti Real, koji ima dva tima. To je kao kada ljudi kazu da je Phil Jackson najbolji trener na svetu , a trenirao je Bullse sa Jordanom i Lakerse.

Ne kazem da covek nije dobar trener, ali daj da ga vidimo kakav bi uspeh napravio sa recimo Arsenalom? Rece kolega gore kakvu je kombinaciju napravio u udbrani sa rezervama. Slazem se da je dobro odigrao , ali da vidim kako bi to izveo da ima Davida Luisa i Holdinga.:classic_biggrin:

Edited by DJORDJE
Link to comment
Share on other sites

a ko inace brani benfici da dodju do kraja takmicenja? niko. to sto su nesposobni nije krivica najbogatijih ekipa. spucali su 100 miliona eura na transfere letos i dobili kuricnu od paoka u kvalifikacijama za ls. nakon toga ih izbacio nikad gori arsenal iz lige evrope. arsenal koji je deseti u engleskoj izbacio vicesampiona portugalije. da, bas njih hocu da gledam i da ih zalim.

  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, gggggggg said:

 

svaka im cast. ali koga briga. kul je sve to, ali to koliko je velik ne igra neku veliku ulogu u sadasnjem fudbalu. najbolji primeri su taj milan i inter.

 

najsmesnije mi sto se ljudi ovde na balkanu ali i sire koji navijaju za ove strane klube sire kako je ovaj ili onaj klub veci i bolji, racunajuci sve trofeje od pre 120 godina. i to 99% ljudi koji su liverpool ili manchester videli samo na mapi i na tv-u. 

kao neko ko navija za psg, city, chelsea, leipzig je manje navijac od onoga koji navija za liverpool ili united, jer tradicija...kao da su doziveli ili pratili taj klub pre 45 godina kada su osvojili fa cup ili kpk.

 

sto se tice lige sampiona, hvala bogu da je ovaj format a ne onaj od pre 30 godina kada su velikani kao zvezda i steaua osvajali to takmicenje. koga briga za benficu? nikoga. niko ne bi gledao polufinale benfica - psg i austria wien - bayern. postoji odlican razlog zasto se taj stari sistem promenio u ovaj modifikovani sadasnji.

ja bih cak pre gledao west ham ili leicester nego razne shakhtare ili krasnodare i slicne koji su najveci smaraci u evropskom fudbalu. puca mi penis za ove poluekipe sa ovih prostora i generalno istocne evrope koji igraju uzasan fudbal i samo su kanta za napucavanje. 

dinamo iz ove i prosle sezone je jedini klub sa ovih prostora i malo sire koji je igrao smislen fudbal. mozda jos i rijeka, ostali su svi bili velike nule. 

 

Nogomet je postao globalan i najbolji klubovi su na televiziji non stop. Tako da ne čudi da klinci navijaju za strane klubove kao što ja navijam za domaći. Jedina razlika je što sam ja imao mogućnost da neke velike pobjede svog kluba vidim u živo. I što me ostali navijači mog kluba ne smatraju manjim od sebe.

Koji klub je najbolji, najuspješniji ili najveći ne određuju navijači s Balkana nego rezultati tj. trofeji. 13>7>6>5>4>3>2>1. Jednostavno.

Naravno da netko ko navija za Chelsea nije manje navijač od nekoga ko navija za Liverpool jer Liverpool ima više trofeja. Ne znam od kuda ta ideja. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

40 minutes ago, Joki said:

Igraće oni svoje lige ali će ti LŠ biti vikendom verovatno u udarnim terminima.  Sada u LŠ igraš 13 utakmica ako dođeš do finala, cilj je da se igra više utakmica, te neku ligu od 16 ili možda kao i sada 32 pa onda 16 u četiri grupe, pa četvrtfinale, ne treba isključiti. Još uvek se ne zna koji će sistem biti sproveden, e sada svima nama pogotovo ljudima koji su najveći deo ili ceo život gledali samo ovaj format LŠ je to bauk ali generalno su se formati velikih takmičenja menjali.

 

Po meni jedini koliko toliko pravedan način je taj da 10 prvaka ide direktno a ostali u kvalifikacije pa izvoli, uđi kao četvrti klub neke lige i osvoji, nije problem.

 

LŠ će na kraju biti zabava kao Holivud, kao bioskop, kao sve što je mejnstrim, i zato nećemo ni gledati više dobar fudbal.

 

Briga navijače Benfike, eto najbolje da se pogase svi klubovi pa da imamo 32 instant veštačka kluba koji će da igraju a navijači na tribinama će im biti turisti u prolazu.

Bas ce prvaci van prvih 5 liga da podignu kvalitet fudbala, veci je kvalitet da ucestvuju po 5 klubova iz liga petice plus po jos neko tipa Ajax. Vecina njih su kante za napucavanje. Kao simpatizer Zvezde ne bih voleo da se igra zatvorena LS sa najjacim klubovima, ali kao ljubitelj kvalitetnog fudbala bih voleo. Kog jos interesuje da gleda klubove iz istocne Evrope u LS sem njihovih navijaca. 

 

Jedna od najbezveznijih reci je instant klub. Ta rec se moze upotrebiti ama za bas svaki veliki klub. Verovatno su ti najveci instant klubovi domace komunisticke tvorevine Zvezda i Partizan, jer su stvoreni da bi osvajali trofeje, a od starta su bogatiji od ostalih klubova te im otimali najbolje igrace. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Jeste vrhunac fudbala će biti Atletiko - Totenhem, samo još da dođe treća ekipa koja će da igra.

 

Fudbal se igra za navijače, bar bi trebao da se igra i sam si rekao sem njihovih navijača... 

 

Shvataš da bi samim tim što im daš jednaku šansu neki manji klub u jednom momentu imao tim koji će nešto da uradi, ovako je nemoguće jer 8 klubova pokupuje sve što valja, bez da su zaradili taj novac koji troše.

 

Njihovi navijači i pune stadion, ne ti i ja koji ćemo gledati to na TV. A upravo ti navijači i nama kraj TVa prave atmosferu dobre utakmice, ispade da samo bogati igraju dobar fudbal a gomila dobrih utakmica se igra i u cvajti ali jbg nije mejnstrim pa nikog to i ne zanima previše.

 

 

Edited by Joki
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Martin Mystere said:

Opet to više govori o sistemu takmičenja gde važi ono "novac na prvom mestu" neki što je bitan sportski aspekt ali to je već druga priča.

 

Ako je igde bitan sportski princip, bitan je u evropskom klupskom fudbalu.

 

Eno, imamo kosarku i EL sa 18 klubova gde ne sme da se uvede ispadanje jer moraju da igraju svake sezone 11 velicanstvenih klubova, a od nedavno i Alba i Asvel ciji su kvaliteti jer dolaze iz mocne Francuske i Nemacke.

 

Samo PL bi mogla da popuni 10 mesta u LS, ali imaju samo 4, a tu su City, United, Arsenal, Leicester, Tottenham, Chelsea, Liverpool. Cak i broj mesta koje jedna liga ima se odredjuje po sportskim rezultatima - pa dodjemo do toga da uboga LLSL moze da ima 2 tima u kvalifikacijama jer Crvena zvezda ima odlicne rezultate.

 

Secam se da je tako nesto bilo i u kosarci kad je Crvena zvezda sa Gurovicem razbijala Real - u Eurocupu! A onda je neko odlucio da Real mora da igra pa makar se otvorili svi vulkani i zbrisali sve sa planete. I ne samo Real, mozes da igras drugu ligu kao Olympiacos i opusteno imas mesto u privatnoj ligi.

 

U fudbalu bar znam da bi bukvalno svaki klub iz Srbije mogao da igra LS ako osvoji titulu, niko ne bi bio nepozeljan. Da OFK Beograd osvoji titulu, niko ne bi rekao "daj Crvenu zvezdu, oni imaju para, koga briga za anonimni klub sa raspalim stadionom" .U kosarci se natezemo da li iko iz ABA moze da igra tamo bez obzira na sve.

 

 

Edited by goldberg
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Svakako će Atletiko Spurs privući više pažnje gledaoca, i doneti više para nego Zvezda Bajern. 

 

Fudbal se ne igra samo zbog navijača već zbog svih ljubitelja te igre iliti gledaoca, ne bitno da li na tribinama ili putem tv-a. Ako više ljudi gleda fucu tv prava će biti skuplja, a to je osnovni vid zarade, barem u normalnim zemljama. 

 

3. pasus. Slabi klubovi ili klubovi iz istočne Evrope nikada neće imati jednaku šansu jer finansijski nikada neće prici najjačim fudbalskim magnatima. Jer igraju u finansijski slabo profitabilno ligama za koje vlada slabo interesovanje, a to je zbog slabe propracenosti od gledalaca zbog beton kvaliteta fudbala, pa ne mogu da privuku sponzore ili uzeti veliku cifru za tv prava. 

 

4. pasus, Cvajta. Nemoj porediti kvalitet i zanimljivost. Ako se u Cavjti igra zanimljiv fudbal to je zbog načina na koji igraju klubovi, tj otvoren napadacki fudbal, ali to ne znači da je tamo veći kvalitet nego u nekoj top ligi gde je odigran neatraktivan derbi sa puno taktiziranja. A utakmice u Cvajti su ti zanimljive upravo zato što tamo igraju klubovi sličnog kvaliteta, a ne ko u LS gde je velika razlika između top4 i bottom5. 

Link to comment
Share on other sites

Pa isto tako ti veliki klubovi ne garantuju dobar fudbal. Šta nam je dobar fudbal ako ne zanimljiv? Pogotovo ako ode u smeru NBA.

 

Imamo ovde kod nas primer Dinama, kluba daleko ispod Zvezde i Partizana koji je dolaskom samo jednog čoveka podigao njihov nivo daleko iznad onoga što su ikada bili. 

 

 

Možda sam ja romantik ali ja i dalje verujem da bi u boljem sistemu opet iskočio neki Porto.

Edited by Joki
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Markoss said:

Foden je majstor, al je golman ovo morao da brani. 

I ja to pomislih, ali na usporenom snimku se videlo koliko je Foden zabiberio tu loptu - izuzetno jako i precizno. Više je do Fodena nego do golmana.

3 hours ago, BattleBender said:

Foden je najtalentovanij fudbaler since Messi.

De Bruyne je u Sitiju tata-mata, preteruješ malo. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ako je vec tako onda moze i svetsko prvenstvo da se reformise. Stalni ucesnici da budu Brazil, Argentina, Urugvaj, Italija, Francuska, Španija, Portugalija, Engleska, Nemacka i Holandija. Jos dve ekipe kroz maratonske kvalifikacije. Eto sanse za Hrvatsku, Belgiju, kao sto ima sanse za Dinamo i Zvezdu da udju u LŠ. Napravi se liga na mundijalu, malo zgusne termin i eto resenja. Mnogo zanimljivije nego da gledamo Saudi Arabiju, Kinu, Iran...Je li tako?

Postaje besmisleno. Ta kao sansa za par klubova je samo izlog gde ce ove azdaje moci da snime potencijale za svoje pogone.

Na kraju ce se sami podaviti u svojoj pohlepi.

 

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

On 3/21/2021 at 1:34 AM, MrTripleDouble said:

Real rutinski odradjuje pool.

I bi tako. :default_coffee:

11 hours ago, Del Piero said:

U studiju Arene se 9 minuta prica o utakmicama, a onda 12 minuta o sudjenju. Komentarisu se neki faulovi na sredini terena, da li je trebalo dati zuti karton ili ne...i o svemu tome govori Dejan Santrac. Dakle jedini gost u studiju je bivsi sudija koji maltene nema sta pametno da kaze o fudbalu i tu je manje vise samo da komentarise sudjenje. 

 

Ja ne znam da li jos negde postoji ovolika opterecenost sudjenjem kao na ovim prostorima. Ovi u studiju analiziraju neke situacije koje bukvalno ne zanimaju ni navijace klubova koji su upravo igrali, a kamoli prosecnog gledaoca u Srbiji.

Naravno da ne postoji, prosecan Srbenda je preopterecen sudjenjem i sudijama i pun teorija zavera. U kosarci je to jos izrazenije. Pogledaj samo Zvezdinu temu, dva dana pred utakmicu se palamudi dal je sudija Hristodulu, Lamonika, Pukl ili Radovic i naravno uvek se unapred trazi opravdanje u slucaju nepovoljnog rezultata. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, berti said:

Ako je vec tako onda moze i svetsko prvenstvo da se reformise. Stalni ucesnici da budu Brazil, Argentina, Urugvaj, Italija, Francuska, Španija, Portugalija, Engleska, Nemacka i Holandija. Jos dve ekipe kroz maratonske kvalifikacije. Eto sanse za Hrvatsku, Belgiju, kao sto ima sanse za Dinamo i Zvezdu da udju u LŠ. Napravi se liga na mundijalu, malo zgusne termin i eto resenja. Mnogo zanimljivije nego da gledamo Saudi Arabiju, Kinu, Iran...Je li tako?

Postaje besmisleno. Ta kao sansa za par klubova je samo izlog gde ce ove azdaje moci da snime potencijale za svoje pogone.

Na kraju ce se sami podaviti u svojoj pohlepi.

 

 

Nije uporediv reprezentativni fudbal i klupski. 

 

U reprezentativnom raspolazes s talentom koji imas na nivou zemlje. Dok u klupskom novac odredjuje ko ce igrati za koji klub. Kada ti u reprezentativnom fudbalu naidju generacija kao te od Belgije i Hrvatske mozes da napravis uspeh, jer tebi ne moze niko da oduzme/kupi te igrace. Imas primer Azara i Modrica koliko su se zadrzali u klubovi iz drzave za ciju repku nastupaju. 

 

Reprezentativni fudbal ima pravicniji format od LS. Svi timovi ucestvuju u kvlifikacijama, pa ko je najbolji neka se plasira na SP, a tranferi igraca ne postoje, tako da svi imaju sansu da jednom naprave nesto veliko na SP.

Link to comment
Share on other sites

Mora se naći neko srednje rešenje. Ako neko misli da je ovaj format lige šamiona zbog isklučivo zanimljivih utakmica, u dobrom delu greši. Ovakav format LŠ je kompromis u smislu da će se bogatim klubovima manje više garantovati učešće (sem Engleske), time će se obezbediti priliv kapitala i srečiti da bogati se ne odvoje i formiraju neko svoje takmičenje koje neće biti pod kontrolom UEFA. Koliko će ovaj status kvo da traje, ne znam, verovatno ne dugo, ali pretpostavljam da će trajati dok veliki i bogati klubovi odluče da je besmileno da igraju takmičenje sa malim klubovima i da je isplatljivije da imaju svoje takmičenje. I to će se desiti kad tad, i to ne samo kada su u pitanju klubovi, pošto su se eto Englezi skoro zapitali, kakva je svrha da igraju mečeve sa San Marinom, recimo.

Vraćanje na stari format gde će igrati samo šampioni jednostavno nije moguć upravo iz ovog razloga, veliki klubovi neće prihvatiti takvo takmičenje. Niti će biti isplativo za njih, niti ih nešto preteravno zanima da se lomataju, ako ne moraju, po Litvaniji, Srbiji, Belorusiji, i slično.

Da se vratim na Engleze, oni su u suštini najviše zainteresovani za ligu bogatih klubova, pošto sadašnji format LŠ ne može da "pokrije" sve klubove koji imaju i želju i novac da učestvuju, ali i kvalitet. Jedino šta njih koči je Premier liga koja donosi ogroman novac, čak i veći nego LŠ, ali ako se tu nešto značajno promeni, pretpostavljam da će im biti u interesu zatvoreno takmičenje.

Sve u svemu, na srednje i duge staze, manjim klubovima će biti u budućnosti biti smanjena mogućnost učestvovanja, sve dok se ne spusti rampa u potpunosti, i tada treba tražiti izlaz kroz regionalna takmičenja, pošto će klubovi ili veliki deo klubova propasti.

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Betolingar Misdongard said:

To ne može nikako, mora da postoji određena kvota reprezentacija iz svih kontinenata.

 

Zašto mora? Za mene bi SP trebalo da bude takmičenje najboljih SP koji prođu worldwide kvalifikacije. Ovako imamo Australiju npr kojoj je dovoljno da bude bolja od Novog Zelanda, Fidžija i sličnih.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, mr clutch said:

Nije uporediv reprezentativni fudbal i klupski. 

 

U reprezentativnom raspolazes s talentom koji imas na nivou zemlje. Dok u klupskom novac odredjuje ko ce igrati za koji klub. Kada ti u reprezentativnom fudbalu naidju generacija kao te od Belgije i Hrvatske mozes da napravis uspeh, jer tebi ne moze niko da oduzme/kupi te igrace. Imas primer Azara i Modrica koliko su se zadrzali u klubovi iz drzave za ciju repku nastupaju. 

 

Reprezentativni fudbal ima pravicniji format od LS. Svi timovi ucestvuju u kvlifikacijama, pa ko je najbolji neka se plasira na SP, a tranferi igraca ne postoje, tako da svi imaju sansu da jednom naprave nesto veliko na SP.

Sve ovo stoji, hteo sam samo da ukazem da je bezvezno staviti kao argument nezanimljivost takmicenja ako igraju jos neki klubovi. Uvek je tvrdo u Atini, Istanbulu, Donjecku. Ponekad i u Beogradu. 

Nije nas najbolje poredjenje, ali evo na sta lici EL u kosarci. Totalno nezanimljivo takmicenje. Stari format, ma koliko tamo bilo pacera, imao.je mnogo vecu draž. I sada budala hoce i Engleze da ubaci. Zato ce uvek lepsa prica da bude trofej KKP nego nekakav Bajern u kosarci, kao i trofeji Zvezde i Steaue nego jurnjava ogavnog psz-a.

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Chaos Is Me said:

 

Zašto mora? Za mene bi SP trebalo da bude takmičenje najboljih SP koji prođu worldwide kvalifikacije. Ovako imamo Australiju npr kojoj je dovoljno da bude bolja od Novog Zelanda, Fidžija i sličnih.

SP je globalno takmičenje. Njegov cilj je bio ujedini svijet kroz fudbal, koliko je to moguće. Draž prvenstva u nekoj mjeri je dolazak tih malo anonimnijih selekcija, to daje tu raznolikost natjecanju. Pomenuo si Australiju, oni su uvijek igrali korektaan fudbal, nikad nijesu bili rupa na tim prvenstvima. Imali su dobrih igrača: Kejhil, Kjuel, Viduka, itd. 

Edited by Betolingar Misdongard
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ja sam za to da SP igra 32 najbolje reprezentacije neovisno od kontinenta s kojeg dolaze kao i da LP igra 32 najbolja tima isto tako neovisno iz koje drzave dolaze. Ako bi to znacilo npr po 8 Spanaca i Engleza, po 5 Svaba i Italijana itd neka bude tako. Draze mi je vala gledati derbije najboljih ekipa svijeta nego da poluekipe iz Rusije, Turske il ove nase zabokrecine sluze kao kanta za nabijanje jer eto prvaci su svoje zemlje. 

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Betolingar Misdongard said:

SP je globalno takmičenje. Njegov cilj je bio ujedini svijet kroz fudbal, koliko je to moguće. Draž prvenstva u nekoj mjeri je dolazak tih malo anonimnijih selekcija, to daje tu raznolikost natjecanju. Pomenuo si Australiju, oni su uvijek igrali korektaan fudbal, nikad nijesu bili rupa na tim prvenstvima. Imali su dobrih igrača: Kejhil, Kjuel, Viduka, itd. 

 

I sav taj kolorit na tribinama, sudar različitih kultura...meni je i to uvijek vezano uz SP i ne bih volio da se mijenja. Barkley je imao odličan post u kafani jednom na tu temu.

Jedino što mislim da ovo proširenje na 48 repki nije dobro nikako, razvodnit će se kvaliteta kao i na EP-u kad su uveli 24 ekipe, a i povećat prostor za kalkulacije.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, berti said:

Ako je vec tako onda moze i svetsko prvenstvo da se reformise. Stalni ucesnici da budu Brazil, Argentina, Urugvaj, Italija, Francuska, Španija, Portugalija, Engleska, Nemacka i Holandija. Jos dve ekipe kroz maratonske kvalifikacije. Eto sanse za Hrvatsku, Belgiju, kao sto ima sanse za Dinamo i Zvezdu da udju u LŠ. Napravi se liga na mundijalu, malo zgusne termin i eto resenja. Mnogo zanimljivije nego da gledamo Saudi Arabiju, Kinu, Iran...Je li tako?

Postaje besmisleno. Ta kao sansa za par klubova je samo izlog gde ce ove azdaje moci da snime potencijale za svoje pogone.

Na kraju ce se sami podaviti u svojoj pohlepi.

 

 

Tu bi prije bilo eto šanse za Japan, Meksiko, SAD i takve. Hrvatska i Belgija bi igrale stalno. Ako podrazumijevamo da bi igrale 32 najbolje reprezentacije, ili po novom 48. 

A SP je svjesno rađeno na ovaj način u svrhu popularizacije nogometa. 

Edited by Bugl Khan
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, bistru vodu mutim said:

 

I sav taj kolorit na tribinama, sudar različitih kultura...meni je i to uvijek vezano uz SP i ne bih volio da se mijenja. Barkley je imao odličan post u kafani jednom na tu temu.

Jedino što mislim da ovo proširenje na 48 repki nije dobro nikako, razvodnit će se kvaliteta kao i na EP-u kad su uveli 24 ekipe, a i povećat prostor za kalkulacije.

Baš tako. Ako se poveća broj na 48 polako će da izumire ta draž vezana za SP. Onda će neko za 15-20 godina da predloži da igraju 64 reprezentacije , tada odlazak na SP i neće biti neki veliki uspjeh. 

Link to comment
Share on other sites

  • Xpert locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...