Jump to content

UEFA Champions League 2020/21


goldberg

Recommended Posts

25 minutes ago, Martin Mystere said:

Lično, meni se to što igra četvrti klub svoje zemlje apsolutno ne sviđa i sam naziv takmičenja biva tako obesmišljen ali ko nas pita za to kad taj četvrti klub donosi više profita nego većina šampiona svojih zemalja.

Da Ligu prvaka igraju samo prvaci, svi bi gledali Ligu Europe. Eto, zato Ligu prvaka igraju i ne prvaci. Ako netko stvarno misli da bi natjecanje u kojem bi se Bayern, Real, PSG, City, Juventus, Ajax, Porto igrali protiv Slavie, APOELa, Ludogoreca, Dinama, Zvezde, Steaue, BATE Borisiva, Žalgirisa bilo zanimljivije od natjecanja di bi Barcelona, Atletico, Villarreal, Lyon, Monaco, Lille, Milan, Inter, Napoli, Liverpool, Tottenham, United, Dortmund, Gladbach, Leipzig igrali međusobno, onda ne znam što bih rekao. Liga prvaka bi tada zanimala samo navijače klubova koji nastupaju, dok bi Liga Europe zanimala sve ostale 

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, Joki said:

Ne moraju da igraju prvaci samo ali neka prvaci idu direktno a ostali u kvalifikacije.

Ali tako i je. Klubovi koji daju više klubova direktno su to zaslužili rezultatima. Nije im to nitko dao. Što bolje rezultate imaš, zarađuješ više novca, i onda lakše ponavljaš dobre rezultate i daješ više klubova izravno. Ja se svakako slažem da bi klubovi iz manje atraktivnih liga trebali imati lakši put. Platinijev sustav je bio dobar. Ali koliko god CL ne bila fer, ipak daje priliku i Dinamu i Zvezdi da uđu u nju, zarade pare koje tamo donose upravo ti najbogatiji, i ostvare rezultate koji bi im omogućili da u budućnosti lakše ulaze među elitu. Alternativa toj CL je zatvorena liga najbogatijih. Ako se to desi, ode mogućnost zarade za nebogate. Zarađivali bi samo prodajom igrača. Na draftu ti neki City izabere nekog talenta. Pa ti ga uzme besplatno kad stasa, ili ti ipak plati ako ga želi odmah. 

Edited by Bugl Khan
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Bugl Khan said:

Ali tako i je. Klubovi koji daju više klubova direktno su to zaslužili rezultatima. Nije im to nitko dao. Što bolje rezultate imaš, zarađuješ više novca, i onda lakše ponavljaš dobre rezultate i daješ više klubova izravno. Ja se svakako slažem da bi klubovi iz manje atraktivnih liga trebali imati lakši put. Platinijev sustav je bio dobar. Ali koliko god CL ne bila fer, ipak daje priliku i Dinamu i Zvezdi da uđu u nju, zarade pare koje tamo donose upravo ti najbogatiji, i ostvare rezultate koji bi im omogućili da u budućnosti lakše ulaze među elitu. Alternativa toj CL je zatvorena liga najbogatijih. Ako se to desi, ode mogućnost zarade za nebogate. Zarađivali bi samo prodajom igrača. Na draftu ti neki City izabere nekog talenta. Pa ti ga uzme besplatno kad stasa, ili ti ipak plati ako ga želi odmah. 

LŠ daje priliku Dinamu i Zvezdi da popune eventualno neko mesto, teoretski 3 engleska kluba mogu da ne prođu kvalifikacije i da opet Zvezda recimo osvoji LŠ. Ovako ti manji klubovi nemaju nikakvu šansu u nokaut fazama.

 

Pa i sada je LŠ liga bogatih, zašto je prošireno na 4 direktna učesnika iz najbogatijih liga nego da bi se napravila liga bogatih, sada će se na to dodati samo još poneki direktni učesnik mimo svake logike. 

Naravno da će se desiti a desiće se upravo jer ljudi podržavaju ovo lagano pretvaranje u ligu bogatih, samo me čudi da to neki ljudi ne vide i da misle da u jednom momentu to neće postati isključivo liga bogatih, to ti je do 2025 garantovan scenario.

Link to comment
Share on other sites

Moglo se igrat jos 3 dana i opet Liverpool ne bi dao gol. Ovo sto Zidane radi se vise ne moze nazvati srecom. Rezervni stoperski par+veznjak na desnom beku+mrtav CMK i Benzema bez postenog odmora vec par mjeseci i opet rutinski rijesene tri velike tekme u 7 dana. Prvi mec totalna dominacija posjedom i sakrivanjem lopte od Liverpoola, drugi mec im pustio loptu da napadaju ovakvu skrpanu odbranu Reala i opet Liverpool nije bio u stanju stvoriti vise od jedne-dvije postene sanse. 

  • Like 1
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

Zidan je trenercina, realno gledano. Nikad ga nisam preterano voleo, cak mi bilo malcice i drago sto je zavrsio fudbalsku karijeru kako je zavrsio, ali sto se kvaliteta na terenu i sa klupe tice samo kapa dole.

 

I ne, ne bi mogao ovo svako, jer ovaj Real vise nije najjaci na svetu, a vidjali smo kako je Gvardiola recimo prolazio sa najjacim timovima na svetu vise puta posle Barselone.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

U studiju Arene se 9 minuta prica o utakmicama, a onda 12 minuta o sudjenju. Komentarisu se neki faulovi na sredini terena, da li je trebalo dati zuti karton ili ne...i o svemu tome govori Dejan Santrac. Dakle jedini gost u studiju je bivsi sudija koji maltene nema sta pametno da kaze o fudbalu i tu je manje vise samo da komentarise sudjenje. 

 

Ja ne znam da li jos negde postoji ovolika opterecenost sudjenjem kao na ovim prostorima. Ovi u studiju analiziraju neke situacije koje bukvalno ne zanimaju ni navijace klubova koji su upravo igrali, a kamoli prosecnog gledaoca u Srbiji.

  • Like 2
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Joki said:

Naravno da će se desiti a desiće se upravo jer ljudi podržavaju ovo lagano pretvaranje u ligu bogatih, samo me čudi da to neki ljudi ne vide i da misle da u jednom momentu to neće postati isključivo liga bogatih, to ti je do 2025 garantovan scenario.

Zar ne treba ovo da pocne vec naredne sezone? :smiley33: Ili je mozda korona sve usporila?

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, dzoneee said:

Zar ne treba ovo da pocne vec naredne sezone? :smiley33: Ili je mozda korona sve usporila?

Pa ne baš u onom obliku u kom se planira. Na kraju će se to igrati kao Evroliga u košarci. Pa i sada samo 6 ekipa ulazi kroz kvalifikacije, ne vidim zašto ne bi iz prvih 10 liga išli šampioni a ostali svi u kvalifikacije, pa eto vam izvolite 22 mesta pa kom opanci kom obojci. Ovako se govori kako neko ima jednaku šansu a nema je, jer teoretski Zvezda da je izbacila Milan one godine Milan ne bi bio šampion evrope, opet teoretski Partizan da nije izbacio Njukastl možda bi Njukastl danas bio Šampion evrope i klub u top 4 u PL. 

Mnogo ljudi zanemaruju kvalifikacije i zahvalni su jer je eto sveta UEFA dala šansu da 5, 6 ekipa uđu u to takmičenje preko kvalifikacija, kao da ostali klubovi nisu članice UEFA pa eto i vama dajemo šansu.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Foden je izuzetno potcenjen igrac, malo se o njemu priča, a on u Sitiju ove sezone pored De Brujnea i Gundogana najbolji ofanzivni igrač u timu. Malo se i  o njemu priča, a on to koristi na odličan način, jer su mediji uglavnom više zainteresovani za Medisona, Sanca, Grilisa, a Foden ispod radara pokazuje da je možda čak i bolji. 

 

Očekuje nas sjajan dvomec izmedju Sitija i PSZ, a sa druge stane ocekujem Real u finalu. 

 

Rana prognoza, osvaja PSZ. 

Edited by Sir Baron Jr.
Link to comment
Share on other sites

Ne znam da li se prica o jednakosti i ko kaze to, nisam bas obracao paznju. Cinjenica jeste da je sada u kvalifikacijama sa ovom podelom na stazu sampiona i ove ostale data malo izglednija sansa klubu kao sto je Zvezda da uopste dodje do LS ali da je tu prica o nekoj jednakosti sada sveukupno nema govora po meni. 

 

Fudbal je veliki biznis i to se nece zaustaviti i bice sve unosniji kako vreme bude odmicalo, tacnije sve dok ljudima sirom sveta bude interesantno da prati. To je jednostavno tako. Nekim mocnim ljudima i klubovima verovatno su dosadile ove sadasnje cifre i porasli su im apetiti i zele jos vise tako da je ta super liga ili kako ce se vec zvayi logican sled svega.

 

Nisam puno citao o njoj, ali znam da je bilo price, doduse pre korone, da bi vec od sledece sezone trebala takva liga da krene. Ne znam sta ce onda biti za LS? Da li bi ti klubovi igrali samo takvu ligu, sta ce biti sa svojim nacionalnim ligama? Meni iskreno nema smisla da se sad Man City takmici i u toj superligi i plus igra Premer ligu. Jer i ovo je liga i imace dosta utakmica plus to su sve na papiru jake utakmice.  

Edited by dzoneee
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Bugl Khan said:

Liverpool je najveći engleski klub i jedan od najvećih klubova Europe. Real, Bayer, Milan, Liverpool. To je to društvo od 5+ naslova prvaka Europe. I Barcelona, da. 

 

svaka im cast. ali koga briga. kul je sve to, ali to koliko je velik ne igra neku veliku ulogu u sadasnjem fudbalu. najbolji primeri su taj milan i inter.

 

najsmesnije mi sto se ljudi ovde na balkanu ali i sire koji navijaju za ove strane klube sire kako je ovaj ili onaj klub veci i bolji, racunajuci sve trofeje od pre 120 godina. i to 99% ljudi koji su liverpool ili manchester videli samo na mapi i na tv-u. 

kao neko ko navija za psg, city, chelsea, leipzig je manje navijac od onoga koji navija za liverpool ili united, jer tradicija...kao da su doziveli ili pratili taj klub pre 45 godina kada su osvojili fa cup ili kpk.

 

sto se tice lige sampiona, hvala bogu da je ovaj format a ne onaj od pre 30 godina kada su velikani kao zvezda i steaua osvajali to takmicenje. koga briga za benficu? nikoga. niko ne bi gledao polufinale benfica - psg i austria wien - bayern. postoji odlican razlog zasto se taj stari sistem promenio u ovaj modifikovani sadasnji.

ja bih cak pre gledao west ham ili leicester nego razne shakhtare ili krasnodare i slicne koji su najveci smaraci u evropskom fudbalu. puca mi penis za ove poluekipe sa ovih prostora i generalno istocne evrope koji igraju uzasan fudbal i samo su kanta za napucavanje. 

dinamo iz ove i prosle sezone je jedini klub sa ovih prostora i malo sire koji je igrao smislen fudbal. mozda jos i rijeka, ostali su svi bili velike nule. 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, dzoneee said:

Ne znam da li se prica o jednakosti i ko kaze to, nisam bas obracao paznju. Cinjenica jeste da je sada u kvalifikacijama sa ovom podelom na stazu sampiona i ove ostale data malo izglednija sansa klubu kao sto je Zvezda da uopste dodje do LS ali da je tu prica o nekoj jednakosti sada sveukupno nema govora po meni. 

Kvalifikacije su tu najmanji problem, a tim kao Zvezda nikada nece doci do finala LS jer cetiri najbogatije lige pokupuju sve najbolje fudbalere i zato vec dvadeset godina timovi iz tih zemalja dominiraju evropskim takmicanjima. Poslednji izuzetak je bio Porto sa Murinjom , a do sledeceg ima da se nacekamo. Tu ne racunam ako PSG dodje do neke titule posto su Emirati tu sipali takvu kolicinu novca da tim vredi koliko i pojedine lige. Ako se ne ogranici broj stranaca koje timovi mogu da imaju ovo ima da se nastavi u nedogled, a fudbal u ostalim zemljama ce biti zanimljiv kao kada gledas utakmicu izmedju dva seoska tima, mnoge lige vec sada tako izgledaju. Komercijalizacija je dovela i do toga da Bajern, Juventus, PSG osvajaju domace sampionate pre samog pocetka pa su i neke od tih liga postale dosadne stalnom dominacijom jednog tima. Na nacionalnom nivou to jedino moze da se izmeni uvodjenjem neke vrste drafta kao u NBA, medjutim UEFA je komercijalizovana do te mere da nece nista uraditi sto moze da im ugrozi prihode.

Edited by DJORDJE
Link to comment
Share on other sites

  • Xpert locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...