Jump to content

UEFA Champions League 2020/21


goldberg

Recommended Posts

Od Milana je veći. Ne znam čemu loženje na LŠ? Turnir kao i svaki i zašto bi se on vrednovao više od prvaka države? Pa Milan je manji klub i od Juventusa.
Prvo se klubovi "lože" na tu LŠ jer da pitaš bilo kog igrača, trenera ili vlasnika kluba šta bi pre odabrao, faktički svi bi više voleli da budu prvaci Evrope nego šampioni svoje zemlje.

Uostalom, ako je tako lako biti prvak Evrope zašto ga drugi veliki klubovi poput PSG ili MC nisu osvojili barem jednom?
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Bogati jesu, veliki nisu.

 

Veličinu kluba definišu međunarodni i domaći trofeji, pa onda sve ostalo, uključujući novac, globalnu prepoznatljivost i popularnost.

 

U tom smislu, Siti i PSŽ nisu ni blizu da se nazovu velikim klubovima. 

Edited by Dzistrou
Link to comment
Share on other sites

41 minutes ago, Joki said:

Od Milana je veći. Ne znam čemu loženje na LŠ? Turnir kao i svaki i zašto bi se on vrednovao više od prvaka države? Pa Milan je manji klub i od Juventusa.

CL nije turnir kao svaki drugi nego najveći trofej koji postoji u klupskom nogometu. Kao što reče kolega MM, na taj trofej se lože i igrači, i treneri, i navijači, i predsjednici, apsolutno svi. I to ga čini najvećim trofejem. Pa taj Juventus radi sve kako bi osvojio taj trofej. Ako nije bitan, možemo i Marseille stavit među najveće. CL nije jedino mjerilo, ali je svakako vrlo bitno, ako ne i najbitnije. 

Edited by Bugl Khan
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Bugl Khan said:

CL nije turnir kao svaki drugi nego najveći trofej koji postoji u klupskom nogometu. Kao što reče kolega MM, na taj trofej se lože i igrači, i treneri, i navijači, i predsjednici, apsolutno svi. I to ga čini najvećim trofejem. Pa taj Juventus radi sve kako bi osvojio taj trofej. Ako nije bitan, možemo i Marseille stavit među najveće. CL nije jedino mjerilo, ali je svakako vrlo bitno, ako ne i najbitnije. 

Turnir koji osvoji klub koji je 4 u svojoj ligi. Kako god Junajted je rame uz rame sa Realom pre svega.

Link to comment
Share on other sites

Pazi, ja prvi ne volim te klubove u koje su razni šeici upumpali silan novac i ne smatram ih velikim, tako da je moja greška što nisam stavio navodnike na ono veliki ali ako gledamo domaće trofeje ne vidim zašto PSG ne bi smatrali velikim bar u okvirima Francuske s obzirom da im klubovi sa najviše trofeja u Ligue 1 (Marsej i Sent-Etjen) beže samo jednu titulu.

 

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Martin Mystere said:

Pazi, ja prvi ne volim te klubove u koje su razni šeici upumpali silan novac i ne smatram ih velikim, tako da je moja greška što nisam stavio Nagorno-Karabah na ono veliki ali ako gledamo domaće trofeje ne vidim zašto PSG ne bi smatrali velikim bar u okvirima Francuske s obzirom da im klubovi sa najviše trofeja u Ligue 1 (Marsej i Sent-Etjen) beže samo jednu titulu.

Jer postoje 50 godina. Marsej, Lion, Sent Etjen... Ali kapiram tvoju poentu.

 

1 minute ago, Bugl Khan said:

Turnir di najbolji klubovi Europe igraju međusobno da odrede najboljeg.

Nebitno. Lets agree to disagree.

Najbogatiji misliš.

Edited by Joki
Link to comment
Share on other sites

Turnir koji osvoji klub koji je 4 u svojoj ligi. Kako god Junajted je rame uz rame sa Realom pre svega.

To što Ligu šampiona mogu da igraju čak i timovi koji nikad nisu bili šampioni svoje zemlje je jedno sasvim drugo pitanje koje apsolutno nema nikakvih dodirnih tačaka sa time koji je trofej veći/bitniji i koji trofej bi apsolutno svaki klub izabrao da osvoji.

 

Lično, meni se to što igra četvrti klub svoje zemlje apsolutno ne sviđa i sam naziv takmičenja biva tako obesmišljen ali ko nas pita za to kad taj četvrti klub donosi više profita nego većina šampiona svojih zemalja.

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Joki said:

Turnir koji osvoji klub koji je 4 u svojoj ligi. Kako god Junajted je rame uz rame sa Realom pre svega.

Nema to veze sto 4. osovji CL. Znaci da je bio bolji H2H u odnosu na ostale klubove medju kojima su i ti sto guraju u prvenstvu bolje nego oni/

Link to comment
Share on other sites

Just now, Bugl Khan said:

A koji to najbolji klubovi ne igraju Ligu prvaka?

Ne možeš da proceniš jer ne igraju direktno protiv njih. Sistem je glup, da li bi uvek 4 klub Engleske, Italije, Španije prošao kvalifikacije?

 

1 minute ago, Martin Mystere said:

Zato što neko ko izgubi toliko finala u odnosu na broj učešća u istim, poput Benfike, pa još u nizu i ne zaslužuje da bude svrstan rame uz rame sa najvećima.

 

Pa dva puta su osvojili.

Link to comment
Share on other sites

Pričamo o onim koji su najviše puta osvojili a od njih po tom pitanju ima puno većih - da ne pominjem koliko puta su izgubili što ih po tom kriterijumu pre svrstava u luzere nego u najveće.

 

Naglašavam, da ne bude nesporazuma - nisam rekao da nisu veliki već da nisu rame uz rame sa najvećima bar po kriterijumu osvajača trofeja prvaka Evrope.

 

 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Martin Mystere said:

Pričamo o onim koji su najviše puta osvojili a od njih po tom pitanju ima puno većih - da ne pominjem koliko puta su izgubili što ih po tom kriterijumu pre svrstava u luzere nego u najveće.

Jbg sad, finalista luzer a osvajač bogom dan.  Prvo Liga Šampiona nema veze sa onim što se igralo nekada, ako ćemo već tako.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Martin Mystere said:

Ako gledamo sistem takmičenja u pravu si, ako gledamo kontinuitet takmičenja nisi u pravu.

Benfika je recimo prekinula niz Reala, i to drugim trofejom u direktnom okršaju protiv "najjačeg" Reala "ikad". Po starom sistemu bi se sigurno ponovila Zvezda, po ovom novom nikada se neće ponoviti ni Porto jer će uvek neki bogataš da kupi Ronalda.

Link to comment
Share on other sites

  • Xpert locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...