Jump to content

UEFA Champions League 2020/21


goldberg

Recommended Posts

1 hour ago, Betolingar Misdongard said:

Navas je u Realu branio vrhunski. Uzeo je 3 LŠ kao prvi golman. Da je bio velika kiksara nema šanse da bi opstao toliko na golu i Real sigurno ne bi uzeo tolike titule.

Nisam puno pratio nastupe Navasa u Realu ali na SP jesam i ocigledno je golman koji ima stofa, golmanski tajming i neku staru skolu koja je puno kvalitetnija od onog sto je sada domen ovih fudbalskih golmana. Inace reper je svakako, i Nojer a kiksevi golmana su normalna stvar, desavaju se bas svakom ali pitanje kvaliteta je uocljivo. Nisu naravno u pitanju samo tzv refleksne odbrane, i situacije 1 na 1, vec postavljanje, kretanje iza odbrane i naravno sigurnost. Mislim da ima i individualne kvalitete koji nisu u prvom planu, odraz, brzina i spretnost.

 

Belgijska skola je period svakih deset godina i generacija ...od osamdesetih Pfaf, devedesetih Prudom, dvehiljaditih Proto, Kurtoa je izdanak visokih ali i nedovoljno spretnih i brzih racionalnih golmana, dominantan kod visokih lopti i relativno siguran kod suteva, kvalitetan golman, ali mora da popravi svoje  performanse. Minjole je njegov parnjak, ne bih trosio tekst na njega, ima kvaliteta ali mora mnogo rada...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Inace Kurtoa je bio ocajan u svojoj prvoj sezoni u Realu. Mnogo je kiksirao, sada se popravio.

 

3 hours ago, Betolingar Misdongard said:

Ne slažem se, vadio je on Real konstantno. Imao je problema sa izlijetanjima, ali skidao je mnogo zicera kroz te 3-4 sezone na golu Reala. Marselo je već genijalan igrač, u tim pohodima Reala je bio u 3-4 najbolja igrača, ko njega ne bi volio.

100 posto delim misljenje. Navas je bio odlican u Realu. Neretko ih je vadio iz govana kao i sinoc.

 

Naravno da je Nojerov prvi gol, jbg lopta je isla u njegov ugao, a sut je bio iskosa nogom kojom je teze dati gol sa te pozicije.

Link to comment
Share on other sites

Vidim vec par puta da se provlaci da je Borusija ostecena kada su svirali faul nad golmanom i ponistili im gol, ono je klasican primer opasne igre, tako da iako navijam protiv Engleza, apsolutno ispravna odluka sudije. Golman ima posed, ovaj ide sa otvorenom kopackom i visoko podignutom nogom, skolski primer opasne igre.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Magia said:

Vidim vec par puta da se provlaci da je Borusija ostecena kada su svirali faul nad golmanom i ponistili im gol, ono je klasican primer opasne igre, tako da iako navijam protiv Engleza, apsolutno ispravna odluka sudije. Golman ima posed, ovaj ide sa otvorenom kopackom i visoko podignutom nogom, skolski primer opasne igre.

 

Ne , gresis  😄

 

 Pogledaj ponovo snimak koji sam postavio  Uopste nije bilo "otvoreno stopalo" , cista oduzeta lopta... stopalo je bukvalno u vodoravnom polazuju i vrhom kopacke je "oduzeo" loptu 🙂

Link to comment
Share on other sites

Nema sta on da dize nogu kad je lopta kod golmana koji treba da je ispuca, to je opasna igra, svira se od najnizeg uzrasta. 

Uostalom, evo proverio sam i kod ortaka koji je profesionalni sudija i on kaze cista situacija. 

Link to comment
Share on other sites

U studiju HRT njihov stalni sudijski konsultant u analizi rekao da je to "velika pogreska glavnog suca". A sto je nejgore,magarac umesto da dozvoli nastavak akcije (kao sto sada pravila nalazu) odmah svira faul i time onemogucava da se VAR javi. Dakle - dvostruka greska.

Tom kolegi poruci da se na vreme mane sudjenja. Da ne gubi covek bezveze vreme na nesto sto mu ocito ne ide.

Link to comment
Share on other sites

14 hours ago, Magia said:

Vidim vec par puta da se provlaci da je Borusija ostecena kada su svirali faul nad golmanom i ponistili im gol, ono je klasican primer opasne igre, tako da iako navijam protiv Engleza, apsolutno ispravna odluka sudije. Golman ima posed, ovaj ide sa otvorenom kopackom i visoko podignutom nogom, skolski primer opasne igre.

 

Bold je ključan. Je li imao posjed, to je pitanje. Volio bih da mi netko pojasni pravila u ovom slučaju. Da je ispucavao loptu a da nije ovako iz igre, ne bih imao dilemu.

 

Link to comment
Share on other sites

Veselim se večerašnjoj tekmi. Bayernu će vjerojatno trebati pobjeda od 2 gola razlike za prolaz ali ako netko to može, može Bayern. Osim toga, PSG često failuje kad je "na korak do". Fale i dalje Lewa i Gnabry, kolio vidim vraća se Verratti PSG-u. Očekujem puno, ne usudim se prognozirati tko prolazi dalje.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Vezano za golmane, slazem se sa alpakom da Navas izgleda bolje nego sto zaista jeste, ali se stvarno ne slazem sa Kurtoom. On je u konstantnom blagom padu bar 5 godina, ako ne i celih 6. Samo se to toliko ne vidi jer je imao blago receno ocajnu debitantsku sezonu u Realu i naredne dve je malo bolji, ali ne bih stavio u top 5 golmana na svetu trenutno potpuno definitivno.

 

Alisona svi izbrisase sa svih lista zbog losije sezone, Nojer se stavlja po automatizmu, iako je Alison bolji od njega. Plus Nojeru takodje pomaze ta atraktivnost i branjenje u Nemackoj, mislim da bi se u Premijer ligi bukvalno raspao i ogolila bi mu svaku slabu tacku koju ima.

Link to comment
Share on other sites

Ja Neuera nikad nisam pretjerano cijenio. Uvijek mu je djelovao malo precijenjen. Baš kako kaže McL, stavlja ga se po defaultu. Meni osobno je De Gea najbolji golman kojeg sam gledao, tj. najbolje izdanje De Gee mi je bolje od najboljeg izdanja bilo kojeg drugog golmana. United je imao dobre golmane. Osim Bartheza. Nikad nisam volio takve golmane. Skine nešto nemoguće, onda primi pacerski gol. Barthez je baš pajac. Uz to je i prenizak. To isto nikad nisam volio, te niske golmane. Dida mi je isto bio dobar, Toldo također. Od trenutnih Oblak, naravno. 

Link to comment
Share on other sites

On 4/7/2021 at 1:33 PM, Del Piero said:

Ni sinoc nije bilo mnogo sansi, dosta drugacije utakmice od npr. Monaka koji im je dao 6 golova u dva meca ili Tottenhema i 4:3 na Etihadu. Pa i Lyona prosle sezone.

2 večeri u kojima je svijet upoznao Mbappea.

Btw, danas ću stavit 30ak eura na Bayern. Samo ne znam dal da igram pobjedu (2.4) ili prolaz (3.2). 

Edited by Bugl Khan
Link to comment
Share on other sites

Sadasnjem razdoblje fudbala je verovtno s najvise vrhunskih golmana. Dok nedostaje vrhunskih defanzivaca. Meni je Toldo najomiljeniji golman ikada, kada mu je dan mogao je svasta da poskida. Bio je vrhunski u skidanju penala. Uvek je zracio pred izvodjenje penala i ulivao mi osecaj da ce ga odbraniti.

 

6 minutes ago, Bugl Khan said:

2 večeri u kojima je svijet upoznao Mbappea.

Ta generacija Monaka je bila zaista talentovana i igrali su kvalitetan i za oko lep fudbal. Samo pogledaj kakve karijere su napravili njeni glavni igraci. Tada mi je bio veliki gust da gledam B Silvu.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, mr clutch said:

Sadasnjem razdoblje fudbala je verovtno s najvise vrhunskih golmana. Dok nedostaje vrhunskih defanzivaca. Meni je Toldo najomiljeniji golman ikada, kada mu je dan mogao je svasta da poskida. Bio je vrhunski u skidanju penala. Uvek je zracio pred izvodjenje penala i ulivao mi osecaj da ce ga odbraniti.

 

Ta generacija Monaka je bila zaista talentovana i igrali su kvalitetan i za oko lep fudbal. Samo pogledaj kakve karijere su napravili njeni glavni igraci. Tada mi je bio veliki gust da gledam B Silvu.

Nizozemska-Italja EURO 2000 npr.

Daaa, opasan je Monaco bio. Mbappe u napadu, Bernardo Silva, Lemar, Fabinho, Bakayoko u vezi, Mendy i Sidibe bekovi, Subašić na golu. Stopera se ne sjećam. Mislim da je jedan bio onaj Poljak Glik, ako se ne varam. Uglavnom brutalna ekipa i većina je napravila velike transfere. Bernarda i Mendyija za nagradu Josep doveo u City.

Link to comment
Share on other sites

Glik i Jemerson su bili štoperi, nekada je igrao i Raggi. Mendy je gazio samo tako. Tu se vidjelo da će Bernardo Silva da postane odličan igrač, kao i najava velike karijere za Mbappea. Odigrao je i Falcao vrhunski tu sezonu. Uživanje je bilo pratiti Monako te sezone, ja sam gledao redovno i njihove utakmice u domaćem prvenstvu, koliko se sjećam u šampionatu su bili na 100+ golova.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Bugl Khan said:

Nizozemska-Italja EURO 2000 npr.

Daaa, opasan je Monaco bio. Mbappe u napadu, Bernardo Silva, Lemar, Fabinho, Bakayoko u vezi, Mendy i Sidibe bekovi, Subašić na golu. Stopera se ne sjećam. Mislim da je jedan bio onaj Poljak Glik, ako se ne varam. Uglavnom brutalna ekipa i većina je napravila velike transfere. Bernarda i Mendyija za nagradu Josep doveo u City.

Toldo. Tekma koju si naveo je prva asocijacija na njega.

 

Jeste Poljak Glik. Pojacani za iskustvo Falkaa i Mutinja. Falkao je u toj sezoni uspeo da se vrati na stari nivo posle povrede kolena, ACL-a. Meni je Monako oduvek bio gotivan jer sa vremena na vreme naidje neka talentovana generacija koja igra gotivan fudbal, npr generacija koja je igrala finale LS. Takodje veliki talenti kod njih prave prvee fudbalske korake.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Bugl Khan said:

Ove sezone su isto odlični. Kovač sjajan posao radi. Zadnja 3 mjeseca su fenomenalni. Tukli PSG i doma i vani. Kovač je među najboljim trenerima u Europi za rad s mladim i ne potpuno dokazanim igračima.

Nisam ih gledao ove sezone, ali sam ispratio rezultate. Sedam kola pre kraja, a nalaze se u trci za titulu, sto verovatno dovoljno govori. 

4 minutes ago, Betolingar Misdongard said:

Sad baš gledam tabelu iz te sezone, 95 bodova, gol razlika: 107-32. Kako su pregazili konkurenciju. Ostavili PSG 10 bodova.

Ostalo mi je u glapi da je su uzeli dosta bodova i dali mnogo golova. Ovo je bas dominantno.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Večeras navijam da Bajern dobije i ode u finale. Što se golmana tiče u zadnje decenije na prvom mestu je Bufon pa Handanović. Nekad davno bio je sovjetski golmana Dasajev,moj idol, čovek mačka ali branio na istočnom frontu.😒

Link to comment
Share on other sites

  • Xpert locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...