Jump to content

UEFA Champions League 2020/21


goldberg

Recommended Posts

Toni Kroos i Luka Modric su za 2 klase bolji fudbaleri od bilo kojeg trkaca iz veznog reda Liverpoola. To je na kraju i napravilo razliku. Tacno sam imao osjecaj da su u stanju drzati loptu koliko god pozele dok Liverpoolovi igraci trce oko njih ko maloumni. 

 

TAA je najprecijenjeniji bek ikad. Naprijed je dobar zbog elitnog centarsuta ali je zato nazad apsolutni horor. Nista on nije bolji bek od mentalno i tehnicki limitiranog Lucasa Vasqueza. 

Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, alpaka Bereta Sida said:

Toni Kroos i Luka Modric su za 2 klase bolji fudbaleri od bilo kojeg trkaca iz veznog reda Liverpoola. 

U tom veznom redu jedino nedostaje DeBrojn da bi bio najbolji na svetu.

Koliko god da sam ocekivao poraz Liverpula, toliko me iznenadio Dortmund odlicnom igrom. Prosto se namece pitanje da li ce Pep ponovo da ispusi od autsajdera?

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, DJORDJE said:

U tom veznom redu jedino nedostaje DeBrojn da bi bio najbolji na svetu.

Koliko god da sam ocekivao poraz Liverpula, toliko me iznenadio Dortmund odlicnom igrom. Prosto se namece pitanje da li ce Pep ponovo da ispusi od autsajdera?

 

Jos jedan plemeniti veznjak i primarno tehnicar ne bi bio dobar fit sa njima dvojicom. To se pokusavalo od 2014. do 2016. pa je onda Zidane po dolasku instalirao Casemira kao treceg. Treba tu jedan razbijac i fizicki dominantan veznjak da ih upotpuni i pokrije fizicke nedostatke. Casemiro je fenomenalan razbijac i zadnji vezni sto se tice tih defanzivnih zadataka ali je tehnicki dosta tanak kad ga se pritisne ali ni to ih nije sprijecilo da CMK udje u historiju kao jedna od najboljih veznih linija ikad. Fede je u teoriji idealan dodatak tu. Mlad, jako dinamican, tehnicki odlican i fizicki dovoljno mocan. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Liverpool dobro prošao. Znam da se raspadaju ali, svejedno, Real je odigrao vrlo dobro. Uopće ih nisam vidio ni u ovoj fazi a sad me ne bi čudilo da odu i do kraja :classic_biggrin: U svakom slučaju, prije ih vidim kao osvajače nego npr. City. Imaju taj šampionski "gen", to se mora priznati. Kolega Alpaka sve dobro neki dan izanalizirao.

 

Do večeras sam mislio da Barcelona dobiva u derbiju, sada više nisam tako siguran.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

U Realu jedino sto vredi je taj core koji je ostao (Benzema, Modric, Ramos, Kroos, Varane, Casemiro, Marcelo), ostalo uopste nisu neki vrhunski igraci i to se vidi i u ligi gde jedva pobedjuju.

 

Definitivno mi nisu nikakvi favoriti za osvajanje. Hazard koga su doveli je bukvalno jedino vrhunsko pojacanje i jedino ime u poslednjih nekoliko sezona, a on skoro i ne igra.

 

Ovogodisnju LS osvajaju City, PSG ili Bayern. Mozda je vreme za City da uzme taj trofej.

Link to comment
Share on other sites

Потцјењују људи Реалов шампионски ДНК. Опет је ово екипа која је освајала 3х за редом. Океј, било је промјена, али ту је већина. Још кад им се за 1/2 врати Рамос, евентуално Азар, на све то Зидан... Не бих их отписивао уопште. Уз њих ми је Бајерн дефинитивно.

С друге стране, имамо Сити који доживи редовно помрачење, а притисак и на Гвардиолу и на играче све већи да се освоји. Још се синоћ једва провукли.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ma ni blizu ista ekipa. Ronalda i Balea nema, Marcelo i Isco propali, Carvajal nije na istom nivou. Mislim, kičma momčadi je tu, ali fale jako bitni dijelovi te šampionske momčadi. Mislim da će ta momčad biti sve više i više cijenjena kako vrijeme bude odmicalo. Nešto kao kad danas pogledaš Milan iz dvijetisućitih i vidiš same aždaje. Danas se nekako ovlaš prelazi preko toga da su u 5 godina uzeli 4 CL. Nepojmljivo nešto.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Bale svakako nije uvijek bio u prvi tim, a često je bio povrijeđen. Marselo jeste bio igračina, ali Mendi je dostojna zamjena, gazi lik opasno.  Sredina terena im je i dalje najjača na svijetu. Problem je što Hazard nije odigrao baš ništa za ove dvije sezone, da je on na nekom svom nivou mogao bi Real do nove titule. 

Edited by Betolingar Misdongard
Link to comment
Share on other sites

Daleko je Real od onih najboljih ekipa ili onog sastava sa Snajderom i Robenom na klupi.

 

Njihova prva postava je Kurtoa - Mendi, Varan, Ramos, Vaskez - Kazemiro, Modric, Kros - Vinicius, Benzema, Asensio. Boldovano su vrhunski igraci koji prave razliku na svojoj poziciji. Nemaju povredjenog desnog beka i Hazarda koji im je ubedljivo najvredniji igrac.

 

Pogledajte klupu i 11 koje imaju City ili Bayern - neuporedivo sa ovim. Cak i Liverpool je dosta jaci samo da imaju nekog stopera.

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, Bugl Khan said:

Nije ni Isco bio u 11 često. Ali nije momčad samo prvih 11. Što se dobro vidjelo na primjeru Liverpoola. Može Real i ovako do kraja, pomazio ih je ždrijeb, ali su svakako slabiji nego tada.

Sigurno su slabiji. Ja mislim da njih dijeli jedan dobar ofanzivac od borbe za titule, prije svega krilni napadač. Kurtoa je odličan golman. Varane i Ramos su godinama među najboljim štoperima, tu je i Militao da pomogne. Mendi i Karvahal korektan tandem bekova. Trojka na sredini najjača na svijetu+ Valverde koji ima problema sa povredama, ali je dobar igrač. Sad dolazimo do napada, tu ima problema. Asensio nije igrač za prvih 11. Vinisius je ozbiljan talenat, ali je činjenica da slabo daje golove, samo 3 za sezonu. Benzema je i dalje top, od odlaska Ronalda redovno ide na 20-25 golova po sezoni. Dakle, još jedan elitni igrač u napadu bi ovu ekipu lansirao ka tituli. Ronaldo bi se naplatio sigurno u ovoj ekipi, sam je kriv što je otišao.

Edited by Betolingar Misdongard
Link to comment
Share on other sites

Carvajal je i dalje na jako visokom nivou ali je ove sezone ubijen povredama. U utakmicama koje je igrao ekipa je izgledala sigurno 30% bolje. Za klasu bolji igrac od Vasqueza sasvim sigurno. 

 

Real po individualnom kvalitetu u odbrani i sredini nije nista ispod Cityja, Bayerna ili bilo koje druge top ekipe. Problem je u napadu gdje sem Benzeme nemas pouzdanu opciju. Dodatkom jednog od dvojca Mbappe/Haaland Real ce opet imati najjacu ekipu svijeta. 

 

Liverpoolova odbrana i sredina je za klasu odnosno dvije ispod Realove. Napad je dosta bolji ali ja ni Salaha ni Manea nikad nisam dozivljavao igracima top top klase koji sami prave razliku kakvi su npr Mbappe, Neymar (kad ne glumi idiota), Messi, KDB, Lewa ili Hazard prije ovog propadanja. Obojica su vise produkti Kloppovog high tempo sistema gdje njihovi glavni kvaliteti brzina i okomitost najbolje dolaze do izrazaja na nepostavljene odbrane. Njihove mane i razlozi zasto, bar po mom misljenju, nisu top klase itekako dolaze do izrazaja kada je odbrana protivnika postavljena ili kad je protivnik otporan na Kloppov presing. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, goldberg said:

Daleko je Real od onih najboljih ekipa ili onog sastava sa Snajderom i Robenom na klupi.

 

Njihova prva postava je Kurtoa - Mendi, Varan, Ramos, Vaskez - Kazemiro, Modric, Kros - Vinicius, Benzema, Asensio. Boldovano su vrhunski igraci koji prave razliku na svojoj poziciji. Nemaju povredjenog desnog beka i Hazarda koji im je ubedljivo najvredniji igrac.

 

Pogledajte klupu i 11 koje imaju City ili Bayern - neuporedivo sa ovim. Cak i Liverpool je dosta jaci samo da imaju nekog stopera.

Pa malo li je tih 7 boldovanih igraca? Imas najbolju sredinu terena koja je kicma svake ekipe, dva vrhunska stopera sa ogromnim liderom u vidu Ramosa i fenomenalnog napadaca koji je neverovatno kompletan igrac. 7 vrhunskih igraca koji prave razliku nije uopste malo. Pritom su ovi ostali pristojni igraci koji popunjavaju ekipu, nisu ono fazon ruski kosarkasi u Uniksu.

Naravno da je Real od pre 4 sezone jaci, ali stvar je u tome da ti za LS ne treba puno igraca i velika klupa. Nema tu puno utakmica i zna se tu ko igra. Liga Sampiona je takmicenje gde se igra na ispadanje, cesto odlucuju detalji i iskustvo i niko ne moze da pridje ovoj ekipi Reala po tome.

Iskreno, meni je puno vece iznenadjenje da je Real vezao onakvu seriju u La Ligi, jer mi vise deluju kao ekipa za LS nego za prvenstvo. Imali smo vise primera u proslosti kada ekipe igraju fantasticno u LS, a u prvenstvu ne mogu da pridju tituli. Npr. Liverpool 2005-2009, dva finala, jedno polufinale, bez titule u PL. Milan 2002-2007, 3 finala, jedno polufinale i samo jedan skudeto. Dok neke ekipe kao npr. Manchester City ovih sezona mlati sve u ligi, ali ne umeju da odigraju na rezultat i dvomece na ispadanje. Ajde da vidimo ove sezone, sa ovom promenjenom filozofijom Gvardiole.

  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

Just now, bistru vodu mutim said:

Ne pratim, na šta konkretno misliš?

Generalno pristup igre. Manje igraca je u napadu, ne igra se toliko otvoreno, spusta se ritam utakmice nakon vodjstva. Uglavnom, igra se opreznije i konzervativnije, vise na rezultat.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Pa evo vec se sinoc vratio starim navikama i poslao postavu bez napadaca. Samo ga je katastrofalan sudijski previd kod onog "faula" na Edersonu spasio negativnog rezultata. Ne bih se nimalo zacudio da ih Dortmund izbaci u revansu jer imaju sve osobine ekipa od kojih je Pep ispadao proslih sezona. Mladi, brzi i do neba talentovani. 

Link to comment
Share on other sites

  • Xpert locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...