Jump to content

UEFA Europa League '20/21.


Lobotomija

Recommended Posts

11 hours ago, alpaka Bereta Sida said:

spacer.png

 

Oficijelni snimak situacije kod prvog gola Villareala. Ovaj sto je povlacio linije i uopce izabrao ovaj trenutak gdje lopta jos nije ni upucena je ili retardiran ili je svjesno isao pogurati Spance. 

Čovek je zaustavio snimak tačno kada lopta napusta njegov posed.  Ne znam kada je trebao da zaustavi snimak? Imaju ljudi instrukcije kako to da rade i kada da zamrznu sliku, nije to baš toliko proizvoljno kao što ti ovde predstalvjaš. Evo ti i snimak na 1:03 imaš tu situaciju. 

 

I mi smo se slično bunili zbog penala za Milan u fazonu lopta je napucana sa 10 cm udaljenosti i išla je u tri lepe pizde materine, ali u suštini mutavi Gobeljić je podigao ruke i lopta ga je pogodila u ruku, to je penal. Tako je i ovo gol, čist kao suza, a vi ga predstavište kao da je čovek dao gol iz ofsajda od barem tri metra. Ljudi imaju protokol i ima grešaka, ali ovo nije bila jedna od njih. Generalno ovo povlačenje linija je retardirano i uništava čar fudbala, ali šta da se radi. Bez VAR-a su "mali" timovi bili još češće oštećeni. 

 

Dobar nastup Dinama, Oršić je igračina a da je mlađi 2-3 godine uzeo bi Dinamo 15-20 miliona za njega, baš je nezgodan i dosta stvari radi u punom trku. Da je Majer bio malo spretniji možda se i moglo zakuvati. Livaković skinuo 3 čista gola. Kakva je to mačka, čovek je u nestvarnoj formi, ne pamtim da sam nekada video njegov kiks. Teofil je mogao i morao mnogo bolje kod drugog gola, zaista ne verujem da nije izblokirao Morena koji je primio loptu, namestio se i šutnuo a on nije stigao da mu udje u šut. FInu osnovu ima Dinamo, ali će izgleda opet rasprodati kičmu tima.

Edited by Liska Manjina
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, Barkley#34 said:

Meni isto deluje da je snimak zaustavljen u trenutku upućivanja lopte. Pričalo se već o tome, jako je zajebano odrediti taj trenutak kod ovakvih utrčavanja, gde delić sekunde znači mnogo. Neka tolerancija (par desetina cm) bi morala da postoji.

U svakom slučaju ovde je greška Gvardiola, morao je da se izvuče, a ne da stoji ukopan i dozvoli ovako nešto, ali to je cena mladosti.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Ne, nije to trenutak kada je upućena lopta. Na 1:15 se vidi trenutak kada je upućena lopta. Neću tvrdit da li je zaleđe ili nije, milimetarska je situacija. Također se neću pretvarati da Villarreal nije bio bolji u 2 utakmice, i da svejedno ne bi prošao. Ali sigurno neću vjerovat nekim linijama pored zdravih očiju kad se jasno vidi da je frajeru noga 10 cm od lopte na situaciji koju su oni prezentirali.

Edited by Bugl Khan
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Liska Manjina said:

Čovek je zaustavio snimak tačno kada lopta napusta njegov posed.  Ne znam kada je trebao da zaustavi snimak? Imaju ljudi instrukcije kako to da rade i kada da zamrznu sliku, nije to baš toliko proizvoljno kao što ti ovde predstalvjaš. Evo ti i snimak na 1:03 imaš tu situaciju. 

 

I mi smo se slično bunili zbog penala za Milan u fazonu lopta je napucana sa 10 cm udaljenosti i išla je u tri lepe pizde materine, ali u suštini mutavi Gobeljić je podigao ruke i lopta ga je pogodila u ruku, to je penal. Tako je i ovo gol, čist kao suza, a vi ga predstavište kao da je čovek dao gol iz ofsajda od barem tri metra. Ljudi imaju protokol i ima grešaka, ali ovo nije bila jedna od njih. Generalno ovo povlačenje linija je retardirano i uništava čar fudbala, ali šta da se radi. Bez VAR-a su "mali" timovi bili još češće oštećeni. 

 

Dobar nastup Dinama, Oršić je igračina a da je mlađi 2-3 godine uzeo bi Dinamo 15-20 miliona za njega, baš je nezgodan i dosta stvari radi u punom trku. Da je Majer bio malo spretniji možda se i moglo zakuvati. Livaković skinuo 3 čista gola. Kakva je to mačka, čovek je u nestvarnoj formi, ne pamtim da sam nekada video njegov kiks. Teofil je mogao i morao mnogo bolje kod drugog gola, zaista ne verujem da nije izblokirao Morena koji je primio loptu, namestio se i šutnuo a on nije stigao da mu udje u šut. FInu osnovu ima Dinamo, ali će izgleda opet rasprodati kičmu tima.

 

Pogledaj situaciju na 1:15 i vidjet ces da ova gore slika koju sam postavio i koja je oficijelna snimka iz VAR sobe na osnovu koje je odluceno da nije offside nije sami trenutak upucivanja lopta. Isto tako ove linije koje su povucene su komicne. 

Link to comment
Share on other sites

Pre tog zaustavljanja na 1.15 se vidi kako noga ide ka lopti i to je bukvalno trenutak dodira, tj. upućenog pasa. Neko bi morao to po frejmovima da iseče pa da tačno utvrdimo.

 

Sad nešto mislim, bolje bi bilo da VAR sistem sam podeli situaciju na frejmove i iscrtava linije pa da sudija može da vidi sukcesivno razvoj situacije delić po delić sekunde.

Link to comment
Share on other sites

Pa ne zaustavlja se u trenutku kada noga ide ka lopti, nego kada je u dodiru s loptom. Slažem se da je teško odrediti točan trenutak jer sekunda ima 24 framea, ali ne možeš staviti trenutak kada je noga 10 cm od lopte, znači prije nego je dodirnuo loptu.

Link to comment
Share on other sites

Razumem da bi možda koji frejm kasnije Gvardiol povukao nogu i da bi bio ofsajd, ali po meni poprilično čista situacija. I koliko vidim na ovoj slici lopta je već upućena ka igraču Viljareala. Sumnjam da je bilo neke namere da se poguraju Španci, da je to slučaj ne bi linijski sudija podigao zastavicu.

 

Viljareal je baš mnogo dobio dovođenjem Kapua, strašno podcenjen igrač.

Link to comment
Share on other sites

Jebiga to je problem sa tim VARom, generalno je trebao da reši ovakve situacije i da se ne pitamo da li je ili nije, to smo mogli i bez VARa. Što je najgore ide se iz jedne krajnosti u drugu, ili se gleda kroz mikroskop kao u Premier ligi, ili se "toleriše" kao u ovoj situaciji. 

Da je ovo suđeno u Premier ligi, ja garantujem da bi bio ofsajd.

Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, Don Juan said:

Jebiga to je problem sa tim VARom, generalno je trebao da reši ovakve situacije i da se ne pitamo da li je ili nije, to smo mogli i bez VARa. Što je najgore ide se iz jedne krajnosti u drugu, ili se gleda kroz mikroskop kao u Premier ligi, ili se "toleriše" kao u ovoj situaciji. 

Da je ovo suđeno u Premier ligi, ja garantujem da bi bio ofsajd.

 

22 minutes ago, Joki said:

Mi ovde vidimo jedan ugao, oni u var sobi 20.

 

10 minutes ago, Bugl Khan said:

Mislim da ti kod zaleđa ne treba 20 uglova, nije to penal. I nije problem u kutu, nego u trenutku.

Zavisi sta se VAR-i.:default_coffee:

  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

  • Xpert locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...