Jump to content

UEFA Europa League '20/21.


Lobotomija

Recommended Posts

Orsic vec duze vreme igra fenomenalno,ovo mu je nagrada,i to kakva! 
Svaka cast Dinamu,po meni priredili su pravu malu senzaciju.

Murinjo..:roflmao:Na kakvu je trenersku prevaru spao. Ima ekipu da se lagano bori za top4 u EPL - srozao ih na nivo sredine tabele. U LE od vidjenog ucesnika same zavrsnice ispadaju u osmini finala. Bukvalno da pocne da gleda ka Bosforu,Bliskom i Dalekom Istoku da vidi da l' moze eventualno tamo nekog da prevari da je jos uvek trener.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Veru i nadu u pobedu mora da ima svaka ekipa koja izlazi na teren, Dinamo je sinoć pokazao kako se može igrati i protiv skupih ekipa predvođenih skupim trenerom i preskupim igračima. Samo se mora dobro trenirati i pametno igrati bez traženja izgovora i predaje unapred. Neko reče "nisu oni baš sabili Totenhem"  ja iskreno ne razumem šta to znači?  Postigli su tri čista gola na majstorstvo, imali barem jo 3-4  odlične šanse za gol i sigruno destak situacija gde su igrači Totenhema  dobro blokirali šuteve. Ta priča o sabijanju ne važi za evropske utakmice. Ne igra se tamo protiv bačke palanke ili segeste pa da 90minuta bude lopta u posedu Dinama.

Da li je Totenhem ušao potcenjivački ili je u slaboj formi neka razmišljaju njegove gazde, Dinamo je zuasluženo dobio i napravio najveći uspeh u Evropi" 

Edited by Perkos2
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

36 minutes ago, Bugl Khan said:

Gvardiol igra lijevog beka inače. Ali da, od sljedeće sezone treba novi lijevi bek pošto je mali već prodan. Ristovski je doveden kao backup jer se ozlijedio Moharrami. Dosta dubok je ovaj Dinamo. Ali vidjet ćemo od ljeta ko ostaje. Sreća pa se golmani ne prodaju lako. Btw, ni Tottenham nije sabio Dinama u Londonu. 2 gola iz 2 kiksa obrane. Drugi gol potpuno neshvatljiv. Jedino što su u prvoj utakmici oni bili na svakoj lopti prije, dobili svaki duel, brži, jači. Nisu imali izrazite šanse ali su izgledali puno moćniji. Jučer je u duelima bila druga priča. Uglavnom, jako gaženje. 

Imamo mi jednog što igra i levog i desnog beka, a po potrebi i rukomet, tako da možemo da vam ga poklonimo 😂

  • Ha-ha 4
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Perkos2 said:

 imali barem jo 3-4  odlične šanse za gol

Ja sam gledao celu utakmicu i ne sećam se niti jedne takve šanse, sećam se samo ubacivanja sa strane Oršića kada je Dejvis krajnjim naporom izbacio loptu ispred igrača dinama koji je nadolazio i onog dobrog šuta Majera. Da je bilo opasnih akcija, svakako jeste, ali nije bilo izglednih gol šansi koje nisu iskoristili. Kad kažem da ih nisu sabili mislim na činjenicu da nisu igrali presing, nisu čak ni imali inicijativu. Sabijanje je kad protivnik ne može preći polovinu bez ispucavanja lopte, znam ja da to nije moguće protiv ovakvog protivnika, ali je ipak to činjenica.

 

Inače nakon utakmice Rendžers - Slavija digla se velika prašina zbog navodnog rasističkog ispada igrača Slavije prema Glenu Kamari. Vidi se na snimku gde Kudela prilazi Glenu i nešto mu govori na uho, a usta je pokrio rukom. Igrači Rendžersa su sugerisali da se radi o rasizumu, a Stivi je rekao na konferenciji da je bio spreman da povuče ekipu sa terena zbog toga. To se sve desilo pred kraj utakmice pri rezultatu 0-2 i gde su igrači Rendžersa počeli da divljaju i lome protivničke igrače te su dobili dva crvena (doduše jedan zbog pogibenog starta koji se može delimično pripisati nesmotrenosti). Malo jajarski, pogotovo što nema dokaza da se radilo o rasizmu, ali i skroz nepotrebno od igrača Slavije.  Ako se zaista utvrdi da se radilo o rasističkom ispadu onda treba preduzeti drastične mere, ali za sad se samo radi o dve različite priče dva igrača. Trebao je takođe da popriča sa svojim igračima zbog ponašanja nakon drugog gola Slavije i zbog startova na granici zatvora. Njegova priča da je utakmica "buknula" nakon tog incidenta je smešna, pogotovo zbog činjenice da se to sve dešavalo u 89-oj minuti.

Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, Del Piero said:

Jos jedan fenomenalan gol Stanciua, drugo cetvrtfinale za Slaviju u tri godine.

Vidim da je utakmica bila pravi rat. Oštri startovi na sve strane, crveni kartoni, gužve, golmanu Slavije igrač Rangersa čepovima razbio glavu. Golmana iznijeli s terena, a igraču Rangersa crveni. 

Volio bi Dinamo-Slavija. Em nije toliko loš ždrijeb, em bi netko od "siromašnih" igrao SF.

 

Edited by Bugl Khan
Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, Bugl Khan said:

 

Kad me neko pita kako mozes da navijas protiv "nasa" dva kluba u Evropi samo cu mu pokazati ovaj video ahahahaha.

 

Nisam znao da je ovakvo bas stanje izmedju londonskih rivala?

 

Cestitke na prolazu, razbio ih Dinamo. 

Edited by lajavi krelac
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, goldberg said:

Plasman Dinama, Slavije ove sezone, Kopenhagena prosle dokazuje da je pravi put takmicenje u LE i trazenje sanse da se jedne sezone dogura daleko.

 

LS nista ne znaci ako ce se zavrsiti poslednji, a opet, malo mi je i muka od glorifikovanja protivnika i trazenja alibija, a poznato je da sve te jake ekipe ne igraju LE na visokom broju obrtaja.

 

Na svakoj ekipi koja vreba iz prikrajka je da odigra te mecev skoro pa savrseno, a ako dozvoljavas ekstremno glupe greske u odbrani, nema sta da pricas da protivnik vredi 50 puta vise i da si zato ispao. Ispao si jer si pravio te greske.

 

Navijam za Dinamo - Slavija, to bi bila bas lepa prica.

To svakako je ponekad slučaj (npr. Bilić s West Hamom otvoreno rekao da,ih to ne zanima i ispao u kvalifikacijama), ali s Tottenhamom to svakako nije bio slučaj. Igrali su Playoff za Europa Ligu. Igrali skupine ozbiljno. A nakon nove godine im je Europa Liga ostala jedini način da ulove CL sljedeće sezone, i uz Liga kup jedina mogućnost za trofej u sezoni. Sama postava koju je Mourinho izveo u Londonu i u Zagrebu govori dovoljno. Oni su u Zagrebu igrali na nulu, na poluvremenu im je vjerojatno sve izgledalo super, a nakon što su primili prvi gol im je voda ušla u uši. Da se Tottenham bori za naslov, ili da je 4. na tablici, možda bi bilo nekog razloga misliti da im je EL manje bitna. Ili da se radi o Liverpoolu ili Unitedu koji imaju hrpu trofeja (iako u ovoj fazi svi idu 100%, drugo su možda skupine). Ovdje se radi o Tottenhamu koji je zadnji europski trofej osvojio prije 40 godina, koji je zadnji bitan trofej osvojio prije 30 godina, a zadnji trofej općenito prije 15. Reći da se oni nisu nešto cimali je potpuno pogrešno. Moje mišljenje.

Link to comment
Share on other sites

48 minutes ago, Bugl Khan said:

Vidim da je utakmica bila pravi rat. Oštri startovi na sve strane, crveni kartoni, gužve, golmanu Slavije igrač Rangersa čepovima razbio glavu. Golmana iznijeli s terena, a igraču Rangersa crveni. 

Volio bi Dinamo-Slavija. Em nije toliko loš ždrijeb, em bi netko od "siromašnih" igrao SF.

 

Inače Igrači Rendžersa u prvi mah tražili penal 😮 Ovo je start za dugogodišnje robije, ali prepošteni Stivi nije rekao niti jednu reč o tome. Cela utakmica je obilovala jakim duelima, ali igrači Rendžersa su počeli divljati nakon drugog gola, a na raju hteli su da "izađu sa terena" zbog tvrdnji jednog njihovog igrača da ga je protivnik vređao na rasnoj osnovi. Mučno sve u svemu, celu konferenciju je posvetio vanfudbalskim stvarima i počeo da sudu, a to mu nije posao.

Edited by Liska Manjina
Link to comment
Share on other sites

Tottenham sigurno nije bio spremljen za utakmicu kako treba mentalno, ma koliko to cudno zvucalo jer im je trener Mourinho. Kad ne udjes u utakmicu glavom kako treba, uglavnom je veoma tesko presaltati se na pravo stanje u toku utakmice. Nekada uspe naravno, ali cesto i ne. Pogotovo kada ispred sebe imas raspolozenu i dobru ekipu kao sto je bio slucaj sinoc.

Ali sta to treba Zagreb da zanima? I Zvezda je imala slicnu situaciju sa Milanom plus nije toliko jak protivnik kao Tottenham pa je dzabe bilo. Na kraju dvomec se u medijima sveo na kukanje oko nedozvoljavanja izvodjenja kornera. Umesto da se traze pravi razlozi za neprolazak, da se radi na tome u buducnosti, njima, u glavama, zbog celog tog stanja ce taj korner biti glavni razlog sto nisu prosli. Mislim na igrace i struku i one koji bi trebalo da rade sistemski i da traze poboljsanja za buducnost. 

 

Zanuimljivo je kako je Dinamo i posle 3:0 napao Engleze. 100% sam ubedjen da bi se u njihovoj situaciji srpski klub nabio u 16 i cuvao rezultat i pri rezultatu 1:0. To je ta razlika u pristupu.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, Liska Manjina said:

Inače Igrači Rendžersa u prvi mah tražili penal 😮 Ovo je start za dugogodišnje robije, ali prepošteni Stivi nije rekao niti jednu reč o tome. Cela utakmica je obilovala jakim duelima, ali igrači Rendžersa su počeli divljati nakon drugog gola, a na raju hteli su da "izađu sa terena" zbog tvrdnji jednog njihovog igrača da ga je protivnik vređao na rasnoj osnovi. Mučno sve u svemu, celu konferenciju je posvetio vanfudbalskim stvarima i počeo da sudu, a to mu nije posao.

Fizički su napali igrača Slavije unutar stadiona nakon utakmice i nisu ih puštali van stadiona. Vodstvo Slavije nazvalo policiju i ona ih ispratila sa stadiona. Primitivizam na kvadrat. 

To sam sve pročitao jutros tako da je to sve navodno. Kao i rasistički ispad igrača Slavije.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Bugl Khan said:

Fizički su napali igrača Slavije unutar stadiona nakon utakmice i nisu ih puštali van stadiona. Vodstvo Slavije nazvalo policiju i ona ih ispratila sa stadiona. Primitivizam na kvadrat. 

To sam sve pročitao jutros tako da je to sve navodno. Kao i rasistički ispad igrača Slavije.

Sore losers!

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Liska Manjina said:

 

 

@Bugl Khan Znam da je Romeo Jozak bio alfa i omega za dosta stvari i da je Dinamo mnogo izgubio njegovim odlaskom, ali izgleda da sistem koji je uspostavio i dalje funkcioniše.

Da. Jozak je dobro ustrojio školu, zaposlio kvalitetne ljude, potjerao što ne valja i to još funkcionira. Btw, Jozaka je Arsenal zvao da tamo radi to što je radio u Dinamu. Odbio ih je. Imaš dobar Nogometni podcast s njim na yt.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, Bugl Khan said:

Da. Jozak je dobro ustrojio školu, zaposlio kvalitetne ljude, potjerao što ne valja i to još funkcionira. Btw, Jozaka je Arsenal zvao da tamo radi to što je radio u Dinamu. Odbio ih je. Imaš dobar Nogometni podcast s njim na yt.

A1 😄 pregledao sve, taj čovek me je fascinirao. Genije, zaista! Ne treba žaliti pare za takvog stručnjaka, ali taj čovek pored stručnosti ima još nešto dragoceno, a to je vizija.

Link to comment
Share on other sites

,,,Bugi Khan,Krznar je bio solidan klupski igrač,nemam informacija kakav je trener.No,sječam se da sam pročitao(mislim od Prosinečkog)da je strašan taktičar.Drugim riječima, jako dobar pomočnik glavnog trenera.Je li to točno,ili,imaš li ti nekih drugih saznanja?

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Liska Manjina said:

Ja sam gledao celu utakmicu i ne sećam se niti jedne takve šanse, sećam se samo ubacivanja sa strane Oršića kada je Dejvis krajnjim naporom izbacio loptu ispred igrača dinama koji je nadolazio i onog dobrog šuta Majera. Da je bilo opasnih akcija, svakako jeste, ali nije bilo izglednih gol šansi koje nisu iskoristili. Kad kažem da ih nisu sabili mislim na činjenicu da nisu igrali presing, nisu čak ni imali inicijativu. Sabijanje je kad protivnik ne može preći polovinu bez ispucavanja lopte, znam ja da to nije moguće protiv ovakvog protivnika, ali je ipak to činjenica.

 

 

Šansa Majera, šansa onog zadnjeg veznog Jakić valjda, šansa Leovca i šamsa Ivanušeca su bile prilično izgledne za gol. Sto se sabijanja tiče rekoh vec nisu igrali protiv Segeste. Kad god su imali loptu išli su prema napred i mnogi veznjaci sa ovih prostora trebali su da gledaju kako igraju Ademi i Majer.

Link to comment
Share on other sites

59 minutes ago, mladenvzz said:

,,,Bugi Khan,Krznar je bio solidan klupski igrač,nemam informacija kakav je trener.No,sječam se da sam pročitao(mislim od Prosinečkog)da je strašan taktičar.Drugim riječima, jako dobar pomočnik glavnog trenera.Je li to točno,ili,imaš li ti nekih drugih saznanja

Iskreno, ne znam ništa o njemu kao treneru. Ono jučer je bilo izvrsno, al osim toga stvarno ne znam.

Link to comment
Share on other sites

@Bugl Khan, cestitke jos jednom, mislim da je Dinamo zasluzio da jedne godine odigra ovako dobro u Evropi, kad se pogleda sta im se sve desavalo prethodnih sezona.

 

To je i sansa za Osijek da osvoji titulu jer ce Dinamo igrati na dva fronta.

 

Lose je sto hrvatska nema predstavnika u LE, ali bice to ubrzo ispravljeno, vasa liga zasluzuje minimum TOP 15 mesto, daleko je bolja od LLSL koja je tu negde oko 15. mesta.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, goldberg said:

@Bugl Khan, cestitke jos jednom, mislim da je Dinamo zasluzio da jedne godine odigra ovako dobro u Evropi, kad se pogleda sta im se sve desavalo prethodnih sezona.

 

To je i sansa za Osijek da osvoji titulu jer ce Dinamo igrati na dva fronta.

 

Lose je sto hrvatska nema predstavnika u LE, ali bice to ubrzo ispravljeno, vasa liga zasluzuje minimum TOP 15 mesto, daleko je bolja od LLSL koja je tu negde oko 15. mesta.

Hvala 🙂Ma dobro, ako zaslužimo, skupit će se bodovi u toj Ligi konferencija. Osijek će teško do naslova ove godine. Iako, Dinamo sljedeću igra s Goricom koja je treća. Ako to izgubi, tu je šansa za Osijek. 

Link to comment
Share on other sites

On 3/19/2021 at 5:35 PM, Perkos2 said:

Šansa Majera, šansa onog zadnjeg veznog Jakić valjda, šansa Leovca i šamsa Ivanušeca su bile prilično izgledne za gol. Sto se sabijanja tiče rekoh vec nisu igrali protiv Segeste. Kad god su imali loptu išli su prema napred i mnogi veznjaci sa ovih prostora trebali su da gledaju kako igraju Ademi i Majer.

Molim te, proslijedi mi neki video sa hajlatsima da vidim te silne sanse posti sam ocigledni slep.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Bugl Khan said:

 

03:23

03:43

06:23

Fali Ivanušec 1 na 1 s golmanom pri rezultatu 3:0. Petkovićev promašaj iz mrtvog kuta nisam stavio iako je to možda i najveća šansa, uz Ivanušecovu, jer je imao čistu povratnu u 16m.

 

Jedino šut Majera se može smatrati polušansom.

 

Prva situacija se može smatrati opasnošću, ali daleko od toga da je stopostotna šansa kao što je on to predstavio. Igrač Totenhema je očistio i lopta je išla u korner!

Treća situacija je isto opasna situacija, ali ipak se radi o šutu sa 20 metara, a pun šesnaesterac protivničkih igrača.

 

U suštini jedino je situacija Ivanušeca 1 na 1 sa golmanom prava stopostotna, ali ona je produkt Totenhemove all in filozofije pred kraj. Ne umanjujem ja značaj pobede, samo sam se pitao da li sam ja slep kad nisam video tolike šanse.

Edited by Liska Manjina
Link to comment
Share on other sites

  • Xpert locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...