Jump to content

UEFA Europa League '20/21.


Lobotomija

Recommended Posts

Mene je utakmica pomalo podsetila na proslogodisnju utakmicu Junajteda i Sevilje na zavrsnom turniru Lige Evrope.
Tada je Junajted nadigrao Spance (jedini na turniru),ali su se svojski ispromasivali i stigla ih je kazna.

I sinoc su bili bolji tim na terenu,ali nisu uspeli da preokrenu. Rashford je fulao zicer i nakon toga nista..ja i dalje ne vidim sta je trenerov pecat ovde? Ekipa definitivno ima potencijala,ali treba odraditi doselekciju valjano,dovesti par pojacanja i sve to posloziti. Moze li to Ole?

Viljareal mi je tanak. Usudicu se reci jedna klasa ispod Sevilje npr.
Eto i takvi su izboksovali trofej. Emeri je gospodar ovog takmicenja.

Link to comment
Share on other sites

Pecat je bolja fizicka sprema, bolji je presing, tim ima vise samopouzdanja, bekovi mnogo bolje igraju. Igra bokovima je mnogo bolja, saradnja bekova i krila.

Nema United igracki tim da tu postoji tacno odredjen sistem igre.
Pre svega jer su nama prva opcija za veznjake support igraci, koji su savrseni sa neku rotaciju ili neki support role.
I Fred i McTominay, a obojica zajedno igraju sredinu. McT je sjajan, prosto nevidjena carina, i juce je pojeo, ali on mora da igra uz jednog veznjaka, koji orkestrira...

Bez Megvajera mnogo stvari pada tu, a mozda najvise i otpocinjanje napada. On je trenutno najbitniji igrac Uniteda, tj njegovo odsustvo se najvise odrazi na igru i stabilnost igre.

Nema rotacije, Rashforda igra sa vise povreda vec mesecima, Pogba je nekad levo, nekad u sredini.
Brunu je dozvoljena maksimalna improvizacija, sto cesto nije lose, jer to daje rezultate, on ima taj ability, ima tu svoju magiju. Ali ponovo to je improvizacija, jos iza njega igraci koji nemaju sposobnost da diktiraju nesto.

Edited by BattleBender
Link to comment
Share on other sites

Ja ne znam sta su ljudi ocekivali, ovaj Junajtedov tim je i dalje igracki veoma tanak, ova sezona koju su imali je ne puna kapa, nego senzacija. A to mora bar malo da bude zasluga i trenera. Videcemo ih sledece sezone.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, McLeod said:

Ja ne znam sta su ljudi ocekivali, ovaj Junajtedov tim je i dalje igracki veoma tanak, ova sezona koju su imali je ne puna kapa, nego senzacija. A to mora bar malo da bude zasluga i trenera. Videcemo ih sledece sezone.

To je tacno, ali je jos tacnije da je United za klasu bolji od Villareala, i vise... I to se sinoc i videlo, osecalo.

Lose tempiranje forme, naivno propustene sanse, nedistatak rotacije za produzetke, odsustvo Megvajera (gol se sigurno ne bi desio da je on igrao)

O glupim izmenama se i ne moze govoriti, jer su svih 10 pogodili penal. Greska je tu sto jedna izmena nije sačuvana za Hendersona. Neka im, neka je probao da veruje DDG, da vidi za ubuduće.

Nepragmaticno odradjeno finale, i pre meca, ali i u toku meča.

Link to comment
Share on other sites

17 hours ago, BattleBender said:

Placace se neka karma jos za ovo maltretiranje Rashforda. Mesecima se odlaze operacija ramena, igra u bolovima, indisponiran.

 

 

Kako bih kaznjavao sa 2 plate ovo skidanje srebrne medalje. Odvratan trend.

Nevjerojatno. Čovjek bi pomislio da su osvojili svaki po 10 trofeja pa je srebro ispod njihovog nivoa.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

I da si osvojio 700 trofeja, skidanje srebrne medalje je užasan čin.

Sport nije najvažnija stvar na Svetu, pobeda u sportu nije najvaznija stvar na Svet. Jedna od 2 strane mora da izgubi, i sociopatno, neempatično i defetisticki da se tako ponašaš. Doživljavanje da sve što nije pobeda katastrofa, je prihvatanje da uvek druga polovina treba da pati, i da je tebi to ok.

 

Porazi mora da se embrace-uju, da se prihvate kao deo puta, da se poštuju njihov značaj jer se tako raste.

 

Ovo je već postalo neki trend, još gore obaveza prema navijačima koji očekuju to. Ti igrači se favorizuju, oni drugi ne. Ej, pa njima znaš nije stalo do tima i pobede.

 

Za ovo ne krivim toliko igrače koliko same ljude, ali i igrače bih kaznio.

 

Od svih stvari koje su se desile sinoć najteže mi pada sto su to neki igrači uradili.

 

Budi primer, uzmi medalju, ako znaš da si se trudio, imaš pravo i da se nasmeješ.

Ne meri se trud, zalaganje, način na koji si radio time da li ćeš plakati kad ne uspeš...

  • Like 4
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, BattleBender said:

I da si osvojio 700 trofeja, skidanje srebrne medalje je užasan čin.

Sport nije najvažnija stvar na Svetu, pobeda u sportu nije najvaznija stvar na Svet. Jedna od 2 strane mora da izgubi, i sociopatno, neempatično i defetisticki da se tako ponašaš. Doživljavanje da sve što nije pobeda katastrofa, je prihvatanje da uvek druga polovina treba da pati, i da je tebi to ok.

 

Porazi mora da se embrace-uju, da se prihvate kao deo puta, da se poštuju njihov značaj jer se tako raste.

 

Ovo je već postalo neki trend, još gore obaveza prema navijačima koji očekuju to. Ti igrači se favorizuju, oni drugi ne. Ej, pa njima znaš nije stalo do tima i pobede.

 

Za ovo ne krivim toliko igrače koliko same ljude, ali i igrače bih kaznio.

 

Od svih stvari koje su se desile sinoć najteže mi pada sto su to neki igrači uradili.

 

Budi primer, uzmi medalju, ako znaš da si se trudio, imaš pravo i da se nasmeješ.

Ne meri se trud, zalaganje, način na koji si radio time da li ćeš plakati kad ne uspeš...

Fenomenalan post. Dodao bih i da je to prilicno nepostovanje protivnika jer se salje neizrecena poruka da te je sramota sto si izgubio od nekog po tebi nedostojnog da te pobedi. 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

On 5/27/2021 at 11:03 PM, BattleBender said:

I da si osvojio 700 trofeja, skidanje srebrne medalje je užasan čin.

Sport nije najvažnija stvar na Svetu, pobeda u sportu nije najvaznija stvar na Svet. Jedna od 2 strane mora da izgubi, i sociopatno, neempatično i defetisticki da se tako ponašaš. Doživljavanje da sve što nije pobeda katastrofa, je prihvatanje da uvek druga polovina treba da pati, i da je tebi to ok.

 

Porazi mora da se embrace-uju, da se prihvate kao deo puta, da se poštuju njihov značaj jer se tako raste.

 

Ovo je već postalo neki trend, još gore obaveza prema navijačima koji očekuju to. Ti igrači se favorizuju, oni drugi ne. Ej, pa njima znaš nije stalo do tima i pobede.

 

Za ovo ne krivim toliko igrače koliko same ljude, ali i igrače bih kaznio.

 

Od svih stvari koje su se desile sinoć najteže mi pada sto su to neki igrači uradili.

 

Budi primer, uzmi medalju, ako znaš da si se trudio, imaš pravo i da se nasmeješ.

Ne meri se trud, zalaganje, način na koji si radio time da li ćeš plakati kad ne uspeš...

 

Odlican post, moze da se primeni i na zivot, a i na nas sport gde si ili prvi ili kao da je neko umro.

 

Bas mi je drago zbog osvojene titule Villareala, gotivan tim, a i gotivna liga, mozda i jedina u kojoj manji klubovi imaju takav pristup da mogu da pobede svakog. Sevilla, Valencia, Athletic, Villareal, Alaves igrao finale, verovatno jos neko. PL klubovi jako lose shvataju meceve van lige, sta bi falilo Evertonu da dominira iz sezone u sezonu u EL?

Link to comment
Share on other sites

  • Xpert locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...