Jump to content

Cincinnati u Velikoj jabuci


zoe Bg

Recommended Posts

15 minutes ago, Keira said:

Ipak se igraju SF na LA.

Pohvala organizaciji za sada reklo bi se  dobro izlaze na kraj sa raznim izazovima od zdravstvenih do najnovijih poltitički motivisanih. 

 

https://www.atptour.com/en/scores/current/new-york/422/daily-schedule?day=9

 

 

 

Pa i nije bas za pohvalu, zene su bacili na grandstand i no.10, jos se SF igraju u isto vreme :classic_ninja:

kad su vec ubacili LA, mogli su i AA i da naprave normalan raspored

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Možda USTA poručuje WTA da su trebali razgovarati igračicama ili možda obrnuto pre jučerašnje objave Osake.

U svakom slučaju meni je Osakin PR potez dosta amaterski urađen.I još jednom ogolio sukob interesa nakon ove nove odluke da če ipak igrati ali ne danas.

Ne znam kakva je korist od istog. Kao što sam već pisala i  to je do mene , jako me smara cela priča, agesivna social justice /woke debata , izvodjenje  revolucija na društvenim mrežama   . U sportu čvrsto stojim pri stavu , individualno -da, nikakva obaveza  za kolektivni bojkot.

 

Link to comment
Share on other sites

38 minutes ago, Boxy said:

 

Pa i nije bas za pohvalu, zene su bacili na grandstand i no.10, jos se SF igraju u isto vreme :classic_ninja:

kad su vec ubacili LA, mogli su i AA i da naprave normalan raspored

Valjda se ocekuje kisa popodne. Inace LA i AA nisu bili planirani za Sinsinati.

A Osaka je napravila dosta smutnje ( prvo se povukla, pa se onda predomislila na nagovor organizatora :ajme: ) i u sustini je zeznula i Mertens i Kontu i Viku (Mertens jer je ova vec bila prosla u finale zbog povlacenja Osake, a Kontu i Viku jer su degradirane na manji stadion).

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, wwww said:

Valjda se ocekuje kisa popodne. Inace LA i AA nisu bili planirani za Sinsinati.

A Osaka je napravila dosta smutnje ( prvo se povukla, pa se onda predomislila na nagovor organizatora :ajme: ) i u sustini je zeznula i Mertens i Kontu i Viku (Mertens jer je ova vec bila prosla u finale zbog povlacenja Osake, a Kontu i Viku jer su degradirane na manji stadion).

 

Znam, ali kad su vec ubacili LA, mogli su i AA.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Boxy said:

 

Znam, ali kad su vec ubacili LA, mogli su i AA.

pretpostavljam da to jos uvek nisu sredili za meceve, igraci stalno cirkulisu u svojim lozama (ne znam kako ce ovo regulisati kad pocnu USO mecevi).

 

A ako se ne varam, negde sam procitala da GS nece koristiti za USO ?!?!?!? Pojma nemam zasto.

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, wwww said:

pretpostavljam da to jos uvek nisu sredili za meceve, igraci stalno cirkulisu u svojim lozama (ne znam kako ce ovo regulisati kad pocnu USO mecevi).

 

A ako se ne varam, negde sam procitala da GS nece koristiti za USO ?!?!?!? Pojma nemam zasto.

 

Skroz je suludo da ne koriste GS za USO :classic_mellow:

ali videcemo od ponedeljka, nadam se

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, wwww said:

pretpostavljam da to jos uvek nisu sredili za meceve, igraci stalno cirkulisu u svojim lozama (ne znam kako ce ovo regulisati kad pocnu USO mecevi).

 

A ako se ne varam, negde sam procitala da GS nece koristiti za USO ?!?!?!? Pojma nemam zasto.

https://www.forbes.com/sites/timnewcomb/2020/08/20/players-turn-to-suite-life-as-us-open-converts-arthur-ashe-stadium-into-player-spaces/#52735e582466

 

Koliko sam shvatila igrači će tako moći da posmatraju i mečeve. Oni će biti ta neka vrsta publike, naravno ako to žele i uklapa im se u raspored treninga i mečeva.

A sigurno da je pometnju napravila Osaka , i organizaciji i kolegama i koleginicama 

Edited by Keira
Link to comment
Share on other sites

Meni je strasno da se osnovna pravila ne postuju. Ok je sto se povukla da bi skrenula paznju na rasnu neravnopravnost ,ali ona apolutno ne moze biti veca od sporta i da tek tako joj dozvole da se vrati u turnir. To joj se tolerise iskljucivo zato sto je vide kao novu zvezdu tenisa i najatraktivniju u marketinskom smislu.
Ovim je bukvalno dokazala da je veca od WTA organizacije i da su toliko ocajni da zadrze paznju na zenskom tenisu jer se sve vise zvezda povlaci i da su voljni da apsolutno sve istolerisu ODREDJENIM igracicama. Verovatno bu Barty i Gauff imale slican tretman.
Mislim da ovo ne bi dozvolili na ATPu pa sve i da se neko od ove trojice odluci na tako nesto.

Apsolutno ima pravo da iskaze protest i nezadovoljstvo, ali isto tako treba da bude spremna i na posledice u takmicarskom smislu.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Strogo govoreći rekla je da tog dana neće izaći na teren, ne da će predati meč. Po meni najkrivlji su tu organizatori koji su se uspaničili da ne ispadnu protivnici BLM u javnosti, a ne zbog same Osake kao zvezde.

Inače mi njen potez deluje baš kao da nikog nije pitala, a onda su se ubacili PR timovi njeni i turnirski da ispeglaju stvari kad ih je stavila pred svršen čin.

U principu podržavam da svako radi onako kako oseća da treba, ali ne znam šta pomažu polovične mere u ovim slučajevima, bez obzira je li tenis ili NBA. Digneš frku koja traje jedan dan, i onda? Stani iza svojih reči i ne igraj uopšte, kad si već ušao u to. 

 

Što se tiče termina, lepo od njih što se brinu da finalistkinje imaju iste uslove, ali nekako  u ovim okolnostima uvek izvise ženski mečevi. Kako im ne padne na pamet da nekad menjaju raspored na štetu muškaraca? :classic_rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

:classic_rolleyes: 

 

Q. Earlier this week I know you said you only decided last week to play in New York. You and Rafa are both within striking distance of Roger's majors record. Given that Rafa has four US Open titles, a dozen Roland Garros, would you have counseled him to come here, defend his US Open and try to win and tie Roger's record this year, or can you understand why he stayed in Europe?

NOVAK DJOKOVIC: I can understand why he stayed in Europe. Obviously these kind of circumstances are very unpredictable. I guess he didn't want to risk, you know, his health, health of his team members, you know, coming here.

If that is the reason, I think that's what I saw in his statement, so, I mean, I fully understand that. Of course he has full right and choice to do that. Of course that's why the ranking system that is in place till the next year is actually protecting him and all the players that don't want to compete, not just on U.S. tour but eventually already some players who might not want to compete for a couple of months, which is understandable.

Look, every continent on this planet is going through its own battle and just different situations, so it's hard to really, for us tennis players, make easy decisions.

For me, personally, I have always wanted to come from the very beginning, but the reason why I kind of delayed decision to come is because there were some things that I actually talked about previously that were not confirmed and defined, for example, that I'll be able to come back to Europe and compete at the European tour without being quarantined.

So, you know, I'm glad that I'm here, personally. I have been enjoying so far my stay. Of course things are very different and unusual for us, but it is something that we just have to deal with.

http://www.asapsports.com/show_interview.php?id=159132

Link to comment
Share on other sites

Iz WTA Rulebook 2019: Section III B 1

 

Quote

No withdrawal from a Tournament will be effective unless the player submits the withdrawal in writing or via the PlayerZone to WTA Operations, using a WTA Withdrawal Form and/or Medical Information Form, as applicable.

 

Quote

A player must provide the reason for her withdrawal at the time of her withdrawal, as well as a suitable quotation. The WTA may release this reason and quotation to the media and public. d. The WTA will accept withdrawals from players and/or designated coaches and agents. Regardless of whom a player designates to act upon her behalf, ultimately the player is responsible for all of her entries and withdrawals.

 

Quote

Any player who publicly announces a Tournament withdrawal prior to officially submitting her withdrawal in writing to the WTA with the required reason for the withdrawal and a quotation, will be subject to a fine for Unprofessional Conduct under the Code of Conduct.

 

 

Licno mogu da razumem kosarkase i njihov protest (u kakvoj god formi da je). Ipak je NBA americka liga i sve ovo se tice same USA. Ono sto je zanimljivo za Osaku je da je ona izabrala japansko drzavljanstvo (valjda je sad skoro, posle rodjendana, morala da se odluci za jedno, americko ili japansko). Da je ovo uradila Coco, Serena, Tjafo..., pa da kazes: devojka je Amerikanka, ovo je zaista njen problem u njenoj zemlji.

 

Svi smo mi zgrozeni rasizmom u USA, ponasanjem Trampove administracije i svakojakim drugim stvarima u danasnjoj USA. Sad je pitanje koliko strani drzavljani smeju da se mesaju u unutrasnje stvari USA. Trump&Co mogu mrtvi ladni da proteraju bilo kog stranca kako im se cefne (sto i rade regularno) uz svakojake optuzbe, da im zabrane ulazak u USA, da im zamrznu imovinu i svasta jos nesto.

 

Mozda bi eventualno i potez USTA mogao da se opravda (americka organizacija), ali oni su svoj protest izrazili suspendujuci internacionalno takmicenje. Ne znam koliko je ovo bas u redu. Prakticno su primorali igrace-strane drzavljane da se mesaju u unutrasnje stvari USA. WTA i ATP tek nema nikakvog osnova da se petlja u unutrasnje stvari USA.

Iskreno, nadam se da ce Ameri maknuti ovu narandzastu ludu iz Bele Kuce, ali nekih 40+-% Amera je i danas spremno da glasa za njega, sto je vrlo zabrinjavajuce.

 

 

 

9 minutes ago, Keira said:

:classic_rolleyes: 

 

Q. Earlier this week I know you said you only decided last week to play in New York. You and Rafa are both within striking distance of Roger's majors record. Given that Rafa has four US Open titles, a dozen Roland Garros, would you have counseled him to come here, defend his US Open and try to win and tie Roger's record this year, or can you understand why he stayed in Europe?

NOVAK DJOKOVIC: I can understand why he stayed in Europe. Obviously these kind of circumstances are very unpredictable. I guess he didn't want to risk, you know, his health, health of his team members, you know, coming here.

If that is the reason, I think that's what I saw in his statement, so, I mean, I fully understand that. Of course he has full right and choice to do that. Of course that's why the ranking system that is in place till the next year is actually protecting him and all the players that don't want to compete, not just on U.S. tour but eventually already some players who might not want to compete for a couple of months, which is understandable.

Look, every continent on this planet is going through its own battle and just different situations, so it's hard to really, for us tennis players, make easy decisions.

For me, personally, I have always wanted to come from the very beginning, but the reason why I kind of delayed decision to come is because there were some things that I actually talked about previously that were not confirmed and defined, for example, that I'll be able to come back to Europe and compete at the European tour without being quarantined.

So, you know, I'm glad that I'm here, personally. I have been enjoying so far my stay. Of course things are very different and unusual for us, but it is something that we just have to deal with.

http://www.asapsports.com/show_interview.php?id=159132

koji idiotizam!

Apsolutno je steta sto nigde ne pise ko postavlja koje pitanje, da se vidi ko je koliki idiot (nek stoje iza svojih reci).

Zamisli da u nekom drugom sportu postavlje slicna pitanja? :twak:

Edited by wwww
Link to comment
Share on other sites

Gede match up-a sa Bautista Agutom i, a naročito zbog  USOa gde mu je datim okolnostima uskracen dan odmora ,Novak  mislim da treba taktički da se opredeli za agresivnu igru, nešto kao protiv Sandgrena. Uslov je da servira dobro , što podrazumeva i podizanje  % ubačenog 1 servisa.

Čak i ako ne ide, da ne odustaje od te taktike. Najgora varijanta bi bila da upadne u Agutov ritam sa dugim iscrpljujucim poenima, eventualno odigra maraton. nevezano za ishod.

Problem je i što nešto sporiji uslovi na LA (kako su svi koji su trenirali na oba terena potvrdili) više odgovaraju Robertu .

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, alcesta said:

Što se tiče termina, lepo od njih što se brinu da finalistkinje imaju iste uslove, ali nekako  u ovim okolnostima uvek izvise ženski mečevi. Kako im ne padne na pamet da nekad menjaju raspored na štetu muškaraca? :classic_rolleyes:

Osaka ih je lepo zeznula.

Mani licno uopste ne bi smetalo da obrnu: da prvo idu 2 ATP meca paralelno na GS i onom drugom terenu, a da WTA igra na LA mec za mecom. Ali nece da moze, ipak je veca potraznja za muskim mecevima (hteo to WTA da prizna ili ne). WTA ima samo da krivi Osaku (i sebe jer su se pridruzili protestu) za ovu situaciju: da ona nije iznudila odlaganje jucerasnjih meceva mogla su lepo da idu sva 4 meca jedan za drugim.

Link to comment
Share on other sites

Ispada da je Osaka "gurnula" u neki vid protesta organizatore (WTA/ATP I USTA), i da su svi ostali morali zbog toga da se prilagode. Nije bas najbolja poruka za neke eventualno buduce dogadjaje. Bez obzira na drzavljanstvo koje ima, Osaka zivi u SAD i razumem njenu potrebu da na neki nacin izrazi svoj protest i skrene paznju na stvari koje se desavaju u zemlji u kojoj zivi. Ipak slazem se sa @wwww, da je ovo ipak internacionalno takmicenje i opet se u nezgodan polozaj dovode oni koji mozda i nisu toliko upoznati sa situacijom da komentarisu te stvari (verovatno ce danas na KZS svi dobiti pitanja u vezi ovoga). Slusao sam jutros neku raspravu na radiju i mislim da su generalno prevelika ocekivanja od sportista da se bave svime sto se dogadja oko nas. Verujem da trenutno medju kosarkasima, hokejasima, i tenserima, koji su "izolaciji", ima onih koji su apsolutno koncentrisani samo na ono cime se bave i da ih ne zanima previse spoljni svet i sta se desava, van nekih porodicnih stvari.

 

Na kraju ovo sa rasporedom jos jednom pokazuje jasnu diskriminaciju zenskog tenisa od strane organizatora (ovo ne vazi samo za trenutni turnir), ali o tome se ne prica, vazno je da je nagradni fond isti i jedino se frka digne ako neko spomene da su teniserke "preplacene". Pitam se da je Serena na mestu Konte, da li bi igrala danas na "parkingu", ili bi tamo zavrsila Osaka koja je digla glas.

Link to comment
Share on other sites

U durgom SF, igrače se kratki poeni, snažni udarci,  to bi takođe trebao biti interesantan meč.

Verujem da Stefanos ne samo da želi da se revanšira Milošu za AO2020 već je i motiv za osvajanje titule jako veliki . Isto važi i za Raonića, da potvdii inicijalnu prednost ostvarenu u prvom meču i borba za finale gde je osvajanje  ogroman motiv za igrače koji nisu do sada osvajali titulu ranga Mastersa.

Već sam pominjala da je Milošev BH (top spin) na ovom turniru izgledao bolje u odnosu na ranije, sada da li je to u potpunosti do njega ili i do igrača koji nisu dovoljno iskorstili tu slabost u igri. Uglavnom  manje houerunova i slajs mu je delovao odlično i u defanzivi i u napadu kao priprema za izlazak na mrežu.F,H i servis su bili impresivni a i kretao se sasvim solidno.

Stefanos sa druge strane , vidim da menja strategiju na returnu, naročitp protiv jakih servisa gde je često imao problema . Sada se više trudi da igra blok što mu je fino uspevalo na ovom turniru gde je baš i igrao sve mečeve protiv igrača sa jakim servisom. U ostalom delu igre je bio standardno dobar, nisam primetila da je imao neke veće probleme.

U ovom slučaju mislim da će uslovi malo više njemu odgovarati.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...