Jump to content


SteveFrancis#3

Recommended Posts

Nekad je sudjenje u NCAA bas degutantno. Ovo je bas bruka&sramota sto se tice kriterijuma i dvostrukih arsina. Urnisali su Richmond u prvom poluvremenu. 

 

EDIT: Dobise pauci. Gilyard je kralj, totalno se raspao u sutu, ali u svim drugim segmentima veliki doprinos, opet je ukrao bogaoca lopti... Brandon Boston? Ne znam, na kraju je nabio brojke, ali nisam bas odusevljen, dosta forsiranih suteva i ne narocito pametnih poteza. 

Edited by SteveFrancis#3
Link to comment
Share on other sites

Gledao sam nocas i Baylor, stvarno su scary af. U sustini imaju svega sto im treba, vrlo siroku rotaciju igraca koji zaista daju doprinos, a nisu tek tu da popune roster, mnogo fizike, dovoljno suta i penetracije. Tesko je naci u ovom trenutku ekipu koja je raznovrsnija ili koja moze na vise nacina da dodje do kosa.

Link to comment
Share on other sites

Ma ja nema sanse da gledam Tucky-Kansas, bas najgori moguci termin. Za danas moram overiti Stanford protiv Tar Heelsa, nisam gledao nocas Ziaireov debi, tako da vcrs moram vaditi fleke u tom pogledu. MSU-Duke je relativno pristojan termin, Cade igra u 01.00 protiv Marquettea i to bi trebalo biti zanimljivo.

Link to comment
Share on other sites

Pa ni ja nisam bas preodusevljen, a to za sad vazi prakticno i za sve ostale iz ove klase. Boston je na momente bas aprijatan za gledanje, Cade me vrlo neprijatno iznenadjuje onim zabijanjima u 3 igraca i vrlo slabom distribucijom u tranziciji i generalno totalno below average pregledom igre koji prikazuje za sad. Clarke - tu su fizikalije, ali ocito fali inteligencije. Ziaire se vidi da ima sutinu, ali grupa debila sa Stanforda ocigledno smatra da je sasvim ok da sutne 6 do 7 lopti i to je to. Sinoc vodjenje utakmice protiv UNC za tvorza. Mobley sasvim meh, nekako random krakati centar. Love isto bezveznjikav, nista spec ni u jednom segmentu. Christopher je eto nesto kao i pokazao, mada to nije nista epohalno, a tu je i Suggs koji je drugu tekmu odigrao slabije, ali opet je vizuelni utisak dosta dobar.

 

Nocas jos 2 straobalne tekme, WVU-Zaga i Illinois-Baylor. Vrlo zanimljivi mecapovi nas ocekuju.

Link to comment
Share on other sites

Dobro je, izgleda nije nista toliko strasno za Suggsa, cak se i vratio u drugom poluvremenu. Nisam ocekivao da ce buldozi uz sve ono moci da dobiju utakmicu, ali iscupase je. Timme i Kispert su se posle probudili, Mountaineersi malo spustili gard i eto... Baylor uspeo da izrutinira jedan Illinois, toliko su dobri. Ne znam sta se to desilo sa Ducksima, vidim tresnu ih Mizzou.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Hawkeyesi koristili 16 igraca vcrs, razdevicise muceni NIU. Izgledaju bas mocno i nisu neprijatni za oko, medjutim treba sacekati i jace testove. Svakako su i pre pocetka sezone bili vidjeni za velika dela.

 

Ocekivao sam mnogo jaci otpor Richmonda, u teoriji bi trebalo da im tim poput WVU odgovara, ali odradise ih Mountaineersi bez problema. 

 

Nisam prokomentarisao juce da je Kentucky dobio cusku i od Notre Damea, bas katastrofalan start sezone. Izgleda da se Obijev burazer zajebao sa izborom haha. Kod Irisha Hubb i Laszewski izgledaju kao da su obojica napravili ozbiljan kvalitativni skok, ali mali je jos uzorak, videcemo. 

 

Mizzou skinuo jos jedan ozbiljan skalp, dobise Illinois. Dosunmu je u POY formi, ali kad saigraci ne podrze tesko je protiv ekipe koja zna sta hoce. 

Link to comment
Share on other sites

Iowa nije donela sut za 3 na tekmu i nisu mogli nista spec protiv Zage. Garza je legit. Suggs malo vise forsiranja u nekim momentima, ali odlicna tekma sve u svemu. Vidim i da su se Badgersi nacisto uneredili u Cardinalse, sta je tu bilo - ne znam. U 10 ce Baylor protiv KSU, pa da vidimo, mada tesko da ce tu biti neka tekma...

 

EDIT: ma da, kaka crna tekma, nagnase iz medjedi tries razlike

Edited by SteveFrancis#3
Link to comment
Share on other sites

Calipari dobio po njonjari i od Louisvillea u jednom klasicnom cripple fightu. Koliko god ovo ne bila neka istorijska generacija, ovakav start sezone je cisti skandal jer je opet po recruitingu na samom vrhu koledz kosarke. Northwestern sa jos jednim finim skalpom, pao OSU. Izgleda da nije slucajno i da su ipak bolji nego sto sam mislio. Dosunmu nastavlja da luduje. Kispert je postao igracina, zaista. Virginia bas preskromno deluje, defanzivno potpuno neprepoznatljivi, na momente amaterski, a u napadu kao i uvek vrlo posno. Houston ima odbranu, ima cvrstinu, dobre bekove. Sad, za koliko je to dovoljno, videcemo. 

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 3 weeks later...

Deluje da se stvari polako slezu i dolaze na svoje mesto pred vrhunac sezone.

 

Kakva partija Macia, za sve pare, 10/12 za 3 se ne vidja svaki dan. Baylor je fakat uz Zagu poseban tier i na njima je sustinski da izgube titulu. Iowa se takodje povratila posle krace zikre i demonstrira da je medju top3-4 izazivaca mimo pomenutog dvojca. Cade je svojim liderskim sposobnostima izdigao OKST za citav nivo, pa sad izgledaju daleko bolje nego sto je iko mogao da pretpostavi pre starta sezone. Arkansas isto prebacuje sva ocekivanja, u ludilu ih nisam zamisljao u top10 posle odlazaka Joea i Jonesa. Moody medju najboljim freshmanima do sad.

Link to comment
Share on other sites

16 hours ago, SteveFrancis#3 said:

 Cade je svojim liderskim sposobnostima izdigao OKST za citav nivo, pa sad izgledaju daleko bolje nego sto je iko mogao da pretpostavi pre starta sezone. 

 

e kako je smešan onaj đubrivar, navik'o da mu tim tankuje i sad ne ume da se raduje pobedama. još drummond i pali se mašina

Link to comment
Share on other sites

Ako cemo iskreno, po performansima ova klasa freshmena jeste razocarala, nema dileme. Cade je recimo preneo sve aspekte igre iz srednje, osim osecaja za pas koji jednostavno ne prati ostalo u ovom trenutku. Suggs se pokazao dobro, ali ima dosta da radi, to su neke tekme vrlo lepo pokazale. Mobley statisticki dobar, ali meni je to sve nothing to write home about. Ne mogu da se uzbudim zbog centara nowadays, pa da su od prvog dana kao ovosezonski Embiid (a Evan svakako ima drukciji skillset) - ne vidim da se danas moze otici na vrh sa takvim igracem kao alfom i omegom. Ostalo je sve jako tanko, narocito imajuci u vidu hajp. Eto Jalen Green i Kuminga ce ostati totalni wild card sustinski, mozda se obojica ispostave kao gamechangeri, ali sad ovako kad se gleda ne znam da li bi bio potvrdan odgovor na pitanje vredi li tankovati ove godine... Ipak su sanse za samog Cadea jako male, ne samo zbog lutrijskih promena, nego i zbog toga sto Presti cuci na shesipo milijardi pikova i ako je prelomio da ga zeli, dobice ga.

Edited by SteveFrancis#3
Link to comment
Share on other sites

@stevefrancis

 

Koliko covek moze da skupi gluposti u nekoliko recenice to je cudo. Za Kuminga se slazem, ostali su gamechangeri, legitimni No1 pikovi, to je retkost da imas takav kvalitet na vrhu drafta. I to cak vidi svaki nemacpojma, joj joj.

Link to comment
Share on other sites

Evo sad nakon odigranog big12 turnira, jasno je da Cade nema elitnu brzinu, tesko mu je da probije igraca cak i na koledz nivou, ali toliko je crafty u pronalazenju resenja u napadu da je prevelik zalogaj za protivnicke odbrane. Vidi se da konstantno razmislja na parketu i nema frku da preuzme u bilo kom trenutku. Ne mislim da je #1 upitan, ipak su Green i Kuminga izabrali G-league, a Suggs igra u mnogo popunjenijoj ekipi u kojoj se i ne traze heroics ovog tipa pa ne verujem da ce imati priliku da znacajnije podigne svoje akcije. Mobley vrlo dobre 2 pac12 turnirske tekme nakon jednog slabijeg perioda, defanziva ohrabruje, ali opet, u pitanju je centar i to mu danas sasvim sigurno komparativno nije plus.

Link to comment
Share on other sites

On 3/10/2021 at 6:25 PM, zastotako said:

@stevefrancis

 

Koliko covek moze da skupi gluposti u nekoliko recenice to je cudo. Za Kuminga se slazem, ostali su gamechangeri, legitimni No1 pikovi, to je retkost da imas takav kvalitet na vrhu drafta. I to cak vidi svaki nemacpojma, joj joj.

Ti si bese na starom forumu pisao kako su Ayton i Begli nevidjeni talenti i da Doncic ne moze u isti kos sa njima? Steta sto ne radi search tamo, da nadjem tacan opis, ali se tacno secam arogantnog nastupa, kao da je Doncic neki Bolmaro a ne najbolji igrac Evrope i tom trenutku, a ova dvojica Shaq i KG u najmanju ruku. 

 

Tako da polako sa tim glupostima, i nazivanjem nekoga nemacpojma.

 

Doduse, i 3 GMa su mislili isto kao i ti, 2 su vec dobili otkaz...

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...