Jump to content


SteveFrancis#3

Recommended Posts

Zaga ima problem kao i sve ekipe iz takvih konferencija sto godisnje odigraju zanemarljiv broj ozbiljnih utakmica. Posle kad dodje turnir i udare u tvrdo, retko se dobro zavrsava. Osim toga, realno po kvalitetu nisu bas top iteracija Bulldogsa gledajuci samo poslednjjih nekoliko sezona. Petrusev je dobar, ali ne i izuzetan (trenutno i na ovom nivou, ne prejudiciram karijeru, oduvek sam njegov fan).

 

Hall poprilicno sjaj-ocaj ekipa, ali umeju da se biju do kosti kad su motivisani. Previse hero balla od Powella da bih mogao da ih zamislim medju najboljima. Dayton kudikamo ima vece sanse za to, ali imaju problem sto su im bekovi ludacki nekonstantni - Crutcher na jednoj tekmi izgleda kao cross Currya i CP3, na drugoj kao da je na prarket uleteo Tyrone Biggums. Chatman jos gori. Mikesell ima te svoje momente kad ne zna da li bi da igra kao bek ili lazna petica. I meni su vrlo gotivna skupina, ali bojim se da tu nema susptance za nesto vise. 

 

Sto se Spartansa tice, oni ne da su losi, nego je ovo sto prikazuju ove sezone ni za sta drugo nego da se Izzo nasutira u dupe. Blamantno je prosto sta rade sa ovakvim rosterom i na papiru najzaokruzenijom ekipom u koledz kosarci.

 

Oregon je recimo mina sa velikim m. To je ekipa koja moze do finala i da se posiba sa svakim i odere ga jos, ali isto tako i da zavrsi u prvoj rundi protiv nekog zalutalog ucesnika. Pritchard kad igra dobro, bas igra i ekipa leti, ali kad ne ide iako znaju i tada da dobijaju, ne izgleda bas sjajno. Opet mislim da Altman radi ozbiljan posao sa onim sto ima.

Edited by SteveFrancis#3
Link to comment
Share on other sites

Dobar je Garza. Popravio je procente poslednjih mesec-mesec i po, pre toga nije bilo bas nesto impresivno za visokog. Za moj ukus bas zna previse da isprivatizuje Hawkeyese, ali kad je u zoni sipa bukvalno sa svih strana. Ona tekma protiv Michigana je bila stvarno wowza. Juce sam samo malkice zakacio protiv Hoosiersa, resili ih ovi vec u prvom, a videh jutros da je opet usuo 38 i to vrlo efikasno. Ako nastavi sa ovim brojkama na ovako neinspirativnom draftu, ne bi me iznenadilo da se nadje relativno visoko na draftu ako izadje.

Link to comment
Share on other sites

Kako su se raspali svi odreda u Irishu, osim uvek standardnog Mooneya i Durhama. Skoro nisam ovako nesto video - Hubb 2/7 uz 5 izgubljenih, Gibbs 0/7, Pflueger 0/6, Goodwin 1/7, Laszewski 1/4. Strasno. Osrao ih Duke totalno.

 

WVU s tolikim izgubljenim loptama i uzasno staticnim i mrtvim napadom nije ni mogla vise od umerenog dvocifrenog poraza iako ni Baylor nije odigrao nista spektakularno.

 

Louisville popasao jos jednu samarcinu, ne znam sta je s njima u poslednje vreme, ali svejedno su prejak tim za otpisivanje. Kansas je mnogo zajeban, ne bih se iznenadio da na kraju ovo bude njihova godina.

Link to comment
Share on other sites

Azubuike je tu prakticno sam dobio Baylor. Za mene malo neocekivano da bas toliko problema imaju sa njim, ali dobro. 

 

SDSU konacno stigao umor, tresnuo ih bezvezni UNLV i vise nema neporazenih ekipa. Zaga rutinski izgubila od BYU, Oregon dobio Zonu nakon produzetka i povrnuo se nakon onog prilicno blesavog poraza u proslom kolu. Pritchard being Pritchard.

Link to comment
Share on other sites

Butler se raspada na molekule vec 2 meseca. U poslednjih 12 meceva samo 4 pobede, a u prvih 16 su imali samo 1 poraz i to od prejakog Baylora na 1 loptu. Zato je Creighton explodirao u ovoj drugoj polovini sezone, Zegarowski poceo da igra ozbiljniju kosarku. FSU nastavlja da igra iznad gornjih granica mogucnosti, koliko ce da traje, videcemo.

Edited by SteveFrancis#3
Link to comment
Share on other sites

Ja bas dosta gledam Arkansas i inace, ove sezone takodje. Steta je za povredu Joea i sto je propustio dobar broj tekmi kad je najvise trebalo, ali njih dvojica kad se zapale to je sklanjaj sitnu decu, spasavaj se. S njim je problem sto ipak nema neki blistav procenat, narocito za 3, ali generalno je igrac koji je vrlo kompletan napadac i koga od pocetka sezone apostrofiram medju hajlajtima.

 

Kad je u pitanju POY, mislim da su Pritchard i Flynn prvi kandidati, realno

Edited by SteveFrancis#3
Link to comment
Share on other sites

Ne znam, tu su jos Toppin i Garza. Obi dominira na oba kraja parketa, drzi visok nivo igre od pocetka sezone. Garza fenomenalno predvodi jednu dosta tanku ekipu.

 

Gledao sam sinoc Oregon vs Stanford. Dobar je Pritchard stvarno. Moze da potegne sut sa svake moguce pozicije. San Diego sam gledao samo par puta. Flynn je igrao dobro, ali nije me bas uvjerio da je toliko dobar. Jones je recimo neuporedivo fizicki jaci od njega. Moze da dodje do bacanja dosta lakse sto je veoma bitno.

Link to comment
Share on other sites

Toppin svakako jos jedan top kandidat, Garza malo teze, i zbog skora ekipe i zbog sveukupnog impakta jer svi pomenuti znatno vise uticu na igru mimo skoringa. 

 

Ko nije gledao ovu tekmu, hitno da pogleda. Jedna od onih koje idu u udzbenike - 2 OT-a, Ross 43 vs Ford 42pts. Inace, Jordan je takodje fenomenalan cele sezone, jos jedna kandidatura za igraca godine, iako ipak sa znatno manje realnih sansi. Zamisljam ga u Evropi (KKP-u da prevedem), ma haos bi pravio sa ovim kvalitetima.

 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...