Jump to content

KK Partizan 20/21


uvrnuto

Recommended Posts

Juče je CMM imao coast-to-coast 2 puta u malom razmaku, koliko se sećam. Sa njim i Jaramazom to mora da se radi nekoliko puta na utakmici, pogotovo ako je u igri Mozli, a i Tomas, koji mogu da isprave eventualan promašaj na obruču. Takođe i Pejdž dobro trči s tim što on uglavnom širi na trojku. Juče je, čini mi se, Trifa povukao kontru, Pejdž bio sam desno na trojci, ali je dosuđen faul u međuvremenu. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, uvrnuto said:

Juče je CMM imao coast-to-coast 2 puta u malom razmaku, koliko se sećam. Sa njim i Jaramazom to mora da se radi nekoliko puta na utakmici, pogotovo ako je u igri Mozli, a i Tomas, koji mogu da isprave eventualan promašaj na obruču. Takođe i Pejdž dobro trči s tim što on uglavnom širi na trojku. Juče je, čini mi se, Trifa povukao kontru, Pejdž bio sam desno na trojci, ali je dosuđen faul u međuvremenu. 

 

tako nekako

nisam gledao juče ali ako mi barkli dozvoli na osnovu mog pređašnjeg iskustva - vi ste uptempo ekipa i bez obzira na greške koje su uračunate u takav stil, treba to i da forsirate.

 

 

jedini problem u uptempo pristupu je nedostatak pouzdanih šutera i ja bih tu gledao da apgrejdujem ekipu pre nego na poziciji čika mike.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, đubrivo. said:

jedini problem u uptempo pristupu je nedostatak pouzdanih šutera i ja bih tu gledao da apgrejdujem ekipu pre nego na poziciji čika mike.


Ja bih tu više radio na iskorišćavanju onoga što imamo (čitaj Dreksler). Šteta što nije odigrano više utakmica u ovom ABA 2 balonu, pa da se konkretnije zna situacija na tabeli i kakav će biti put Mladosti, a samim tim da se eventualno i Dreksler povuče u KKP. Mislim, verovatno im je cilj da uđu u top8, pa da ne razmišljaju o opstanku.
Doduše, ne znam više koja su pravila u vezi sa prelascima i kada bi bilo moguće da Dreksler dođe.

A na visokim pozicijama bih radio na apgrejdu (čitaj Mika, S. Janković).

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, đubrivo. said:

jedini problem u uptempo pristupu je nedostatak pouzdanih šutera i ja bih tu gledao da apgrejdujem ekipu pre nego na poziciji čika mike.

 

A umesto koga da igra taj neki šuter?

 

CMM, Gorda

Jare, Pejdž,

Rade, Danguba + trifa kao 2/3

 

Mika sa druge strane, nije "sidekick" kako ti reče juče, on je doveden da bude prvi centar, jer WM nije u stanju to da bude. Mozli ima 32 godine, ne zna da se čuva faulova, takođe čim se malo umori, njegova igra u potpunosti gubi smisao.

Pošto pravu peticu nije lako naći, pristao bih i na nekog 4/5 igrača, čisto da se i Tomas oseti malo ugroženo.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, realno *w said:

A umesto koga da igra taj neki šuter?

 

CMM, Gorda

Jare, Pejdž,

Rade, Danguba + trifa kao 2/3


Taj neki ekstra šuter je tu "višak", ali likovima kao Angola ili Dreksler ništa tu ne fali, ako im se da ikakva prilika naravno.

Ja sam npr. navijao da se Angoli da prilika čisto da vidimo šta može, tako i sad Dreksleru, ne zato što mislim da mogu da igraju i isporuče, već baš zato što se ne zna, a na platnom su spisku.
Pogotovo "ne smetaju" sad kad krenu neka ekstra kola zbog korone, pa nekoliko utakmica nedeljno, plus eventualno povrede (pupupu), loša forma, itd. 

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, realno *w said:

 

A umesto koga da igra taj neki šuter?

 

CMM, Gorda

Jare, Pejdž,

Rade, Danguba + trifa kao 2/3

 

Mika sa druge strane, nije "sidekick" kako ti reče juče, on je doveden da bude prvi centar, jer WM nije u stanju to da bude. Mozli ima 32 godine, ne zna da se čuva faulova, takođe čim se malo umori, njegova igra u potpunosti gubi smisao.

Pošto pravu peticu nije lako naći, pristao bih i na nekog 4/5 igrača, čisto da se i Tomas oseti malo ugroženo.

 

mika je sajdkik iako je prvi centar jer igra partizana se ne bazira na njemu. naravno da je ovo i ono prošle sezone za mozlija maksimum, nije on prime kyle hines ili batiste pa da bude ofanzivni faktor sa svojom visinom.ž

 

ne znam umesto koga treba da se dovede šuter: danguba je, uz sav hejt na topiku, jedan od top tri igrača kad god sam gledao a i u odnosu na njegove mogućnosti, 

gorda, zagorac su ti likovi koji inače prave problem ali su sada u ovih par tekmi bolji

 

jasno mi je da ne možeš da ih odjebeš, niti da možeš da dovedeš nekog ko je marginalno lošiji u njihovim slikovima ali dobar šuter. samo kažem da vam treba šuter a gde da ga metnete, pojam nemam: možda na PF kod thomasa? tamo ionako nemate nikoga osim nowitze.

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, đubrivo. said:

 

mika je sajdkik iako je prvi centar jer igra partizana se ne bazira na njemu. naravno da je ovo i ono prošle sezone za mozlija maksimum, nije on prime kyle hines ili batiste pa da bude ofanzivni faktor sa svojom visinom.ž

 

ne znam umesto koga treba da se dovede šuter: danguba je, uz sav hejt na topiku, jedan od top tri igrača kad god sam gledao a i u odnosu na njegove mogućnosti, 

gorda, zagorac su ti likovi koji inače prave problem ali su sada u ovih par tekmi bolji

 

jasno mi je da ne možeš da ih odjebeš, niti da možeš da dovedeš nekog ko je marginalno lošiji u njihovim slikovima ali dobar šuter. samo kažem da vam treba šuter a gde da ga metnete, pojam nemam: možda na PF kod thomasa? tamo ionako nemate nikoga osim nowitze.

 

Ne može da ti prvi centar bude sidekik nikako, jednostavno je to prevelika uloga. Ti možeš da "kriješ" nekog takvog na trojci možda, ali ne i na 5. Čovek je mašina za izgubljene lopte, ima prosek preko 2 po meču, jedino CMM ima više, ali on je plej. Mika osim solidne realizacije kada uspe da stigne do obruča, nema baš ništa. Totalna rupa u odbrani, loš povratni pas, blokada gotovo da nema, šlag na tortu bacanja ispod 50%.

 

Kao takav, uopšte ti ne moraš da igraš na njega, pa da ti on pravi štetu. Solidno to pokazuje i -/+ koeficijent, koji mu je u ABA ligi +0,4 a gde je imao neke neverovatne partije. Tipa protiv Cibone, u meču u kojem smo vodili sve vreme oko 15 razlike, a gde je on uspeo da ima -11.

 

 

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, realno *w said:

 

Ne može da ti prvi centar bude sidekik nikako, jednostavno je to prevelika uloga.

 

evo npr zvezdi je svaki centar sidekick. ukupno prave neki komitiet, njih trojica, koje je otprilike za prelaznu ocenu. ne kažem da je idealno ali današnja košarka može to da istrpi ako imaš dobre igrače na drugoj strani. naravno, koncept mora biti formiran na tu temu.

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, đubrivo. said:

 

evo npr zvezdi je svaki centar sidekick. ukupno prave neki komitiet, njih trojica, koje je otprilike za prelaznu ocenu. ne kažem da je idealno ali današnja košarka može to da istrpi ako imaš dobre igrače na drugoj strani. naravno, koncept mora biti formiran na tu temu.

 

Zvezda od 1 do 4 ima toliko dobre igrača, da se od petice očekuje upravo onaj minimum o kojem sam pisao - da skače, prikucava kad dobije "tacnu" i to je to. Čak ni iz tog ugla se vi niste usrećili sa njime, a istovremeno, tvrdim da je to igrač koji pravi neuporedivo manje gluposti od ovoga. 

 

 

55 minutes ago, đubrivo. said:

ne znam umesto koga treba da se dovede šuter: danguba je, uz sav hejt na topiku, jedan od top tri igrača kad god sam gledao a i u odnosu na njegove mogućnosti, 

 

 

Ne znam šta si tačno gledao, ali Dangubić u Evrokupu ima prosečan indeks 3.9 za 22 minuta na terenu. Dobra, ali ne i spektakularna odbrana, svakako da ne mogu učiniti da se igrač sa prosečnim indeksom 3,9 svrsta u tri top igrača, kad od njega jadniju statistiku, od 14 igrača,  imaju samo Nikola Janković i Uroš Trifunović.

Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, đubrivo. said:

 

evo npr zvezdi je svaki centar sidekick. ukupno prave neki komitiet, njih trojica, koje je otprilike za prelaznu ocenu. ne kažem da je idealno ali današnja košarka može to da istrpi ako imaš dobre igrače na drugoj strani. naravno, koncept mora biti formiran na tu temu.


Da, ali ako gledamo po stranama Zvezda ne trpi mnogo na toj "visokoj strani" jer ima četvorke koje može da rotira samo tako. 

Edited by uvrnuto
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, realno *w said:

 

Zvezda od 1 do 4 ima toliko dobre igrača, da se od petice očekuje upravo onaj minimum o kojem sam pisao - da skače, prikucava kad dobije "tacnu" i to je to. Čak ni iz tog ugla se vi niste usrećili sa njime, a istovremeno, tvrdim da je to igrač koji pravi neuporedivo manje gluposti od ovoga. 

 

 

 

Ne znam šta si tačno gledao, ali Dangubić u Evrokupu ima prosečan indeks 3.9 za 22 minuta na terenu. Dobra, ali ne i spektakularna odbrana, svakako da ne mogu učiniti da se igrač sa prosečnim indeksom 3,9 svrsta u tri top igrača, kad od njega jadniju statistiku, od 14 igrača,  imaju samo Nikola Janković i Uroš Trifunović.

 

part one: pa to je for, ne možeš da imaš loše igrače i u front i u backcourtu

 

part two: nemoj sa indexima, to je meklod stajl, dangubić je vaš TOP 3 IGRAČ KAD GOD SAM GLEDAO.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, đubrivo. said:

 

 

 

part two: nemoj sa indexima, to je meklod stajl, dangubić je vaš TOP 3 IGRAČ KAD GOD SAM GLEDAO.

To više govori o nama nego o Dangubi

 

 

 

 

Da dodam, mislio sam da će mi gledanje Dangube predstavljati baš veliki problem. U medjuvremenu sam se navikao, sad ga trpim bez problema :classic_smile:

Link to comment
Share on other sites

43 minutes ago, Ne sam Safete said:

Da dodam, mislio sam da će mi gledanje Dangube predstavljati baš veliki problem. U medjuvremenu sam se navikao, sad ga trpim bez problema :classic_smile:

 

I to je po meni baš problem. Domaći igrač, ne previše star, pa se očekivanja vrlo brzo spuste na "samo da ne usere puno", slično kao u slučaju Nikole Jankovića.

Da je stranac, već bi ga terali govnjivom motkom.

 

A malo proučiš njegov učinak i shvatiš da je u jednoj vrlo problematičnoj četvrtini, kao što je bila naša 4. juče, imao 7 grešaka za 9 minuta.

 

Ali ok, opet kažem, kada bi se radila neka rokada, uvek bi pre menjao Miku, pa i dovodio neku 4, nego njega.

3 hours ago, đubrivo. said:

part two: nemoj sa indexima, to je meklod stajl, dangubić je vaš TOP 3 IGRAČ KAD GOD SAM GLEDAO.

 

Zaboravio si: "i tačkatm "

  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, realno *w said:

A malo proučiš njegov učinak i shvatiš da je u jednoj vrlo problematičnoj četvrtini, kao što je bila naša 4. juče, imao 7 grešaka za 9 minuta.

To je pre svega trenerova greška, što si i sam konstatovao.

 

Do tada je bio više nego dobar, ubacio je i jedan šut iz daljine. Ispromašivao se u 4/4 ali nije šutirao preko ruke, kockali su se i njega puštali i uspevalo im je. A nismo ni imali druga rešenja u tim napadima. Da je prvi šut ušao promenili bi i oni fokus.

 

Uz pametniju raspodelu minuta bili bismo prezadovoljni njegovom partijom, ovako jeste prosuo dosta iz prve tri četvrtine.

 

Ima veliki problem u polasku u dribling, nakon finte. To mora pod hitno da reguliše, ali jeste malo kasno za to.

 

Kad se bude Jare vratio imaćemo i onu opciju od proletos, da povremeno odigramo sa baš niskom postavom.

Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, Barkley#34 said:

To je pre svega trenerova greška, što si i sam konstatovao.

 

Do tada je bio više nego dobar, ubacio je i jedan šut iz daljine. Ispromašivao se u 4/4 ali nije šutirao preko ruke, kockali su se i njega puštali i uspevalo im je. A nismo ni imali druga rešenja u tim napadima. Da je prvi šut ušao promenili bi i oni fokus.

 

Uz pametniju raspodelu minuta bili bismo prezadovoljni njegovom partijom, ovako jeste prosuo dosta iz prve tri četvrtine.

 

Ima veliki problem u polasku u dribling, nakon finte. To mora pod hitno da reguliše, ali jeste malo kasno za to.

 

Kad se bude Jare vratio imaćemo i onu opciju od proletos, da povremeno odigramo sa baš niskom postavom.

 

Pa izašao je Rade, svakako je morao biti 5 minuta na terenu. Sada treba da kažemo da bi bio ok, da ga je ovaj izveo posle 3-4 greške, pa eto super, nije stigao puno da zajebe :D

 

Da, bila bi to solidna partija, ali čovek je imao neverovatan prostor. Pogledaj odbranu na Pejdžu, kod svakog bloka je imao igrača sa obe strane, plus  trećeg spremnog da tu uskoči kao strana pomoći. Sva ta pomoć je bila organizovana sa Dangubićeve i Tomasove strane.

 

Taj polazak u dribling je nešto što bi moralo da mu bude najjače oružje, a njemu je ogroman problem. U 4 od 5 situacija fintira prodor uz baseline, a onda krene u sredinu. Em što ništa ne uradi sa tom fintom, em je konstantno na ivici koraka. Po meni, kad je već situacija da odbrambeni toliko kasni, treba odmah da izabere stranu i bez finte, pravo u tom smeru. ODbramebni treba ludački dobro i brzo da se postavi za faul u napadu, a smanjiće broj situacija kada mu sviraju korake i onih kada ga odbambeni na konto te bespotrebne finte, stigne.

 

Jare strašno nedostaje, o tome je suvišno pričati. Ta "tri mala" opcija je bila ubistvena proletos, verujem da će biti opet.

Link to comment
Share on other sites

Fintirao je i kada je na 45 stepeni, kod jednog koša u prvom je fintirao pa obišao igrača a začudio sam se što mu nisu svirali korake. Verovatno su ga upamtili i nadoknadili kasnije. 

 

Logično je da će ostali imati dosta prostora kada imaš jednog mamojeba kao što je Pejdž. Na njima je da to pametno iskoriste, a to je Danguba radio, po sećanju par ulaza 1na1, ubacivanje u prostor, tranzicija, odbrana - šta ćeš više od rezervne trojke? Nema on neki plafon ali jeste napredovao od početka sezone - ako uspe Sašo da ga iskoristi a on da ostane u opancima, super. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Koliko god se nervirao zbog gluposti na kraju ipak moram da budem zadovoljan zbog dve pobede u 48h. Primetan je ozbiljan pomak u napadu (strpljivo traženje najboljeg rešenja) i veća posvećenost u odbrani.


Imam jedno pitanje - da li postoji racionalno objašnjenje za izostanak Gordića na kraju s obzirom na to da je bio najbolji sinoć do tada, a da je Kodi ređao neke početničke greške u tom periodu? Je l’ to Sašo pokušao da ulije neko samopouzdanje CMM-u ili je stvarno kontao da CMM može da bude korisniji u tom trenutku u napadanju njihove odbrane?


Slažem se da nam treba još jedan ispod koša, po mogućstvu da ima domet za 3 i da se zahvalimo Stefanu J (za početak).


Moram Uvrnutog da ispravim pošto je ponovio 156 puta - čovek se preziva Dreksel, a ne Dreksler :)
https://en.wikipedia.org/wiki/Trey_Drechsel?wprov=sfti1

Gledao sam ga par puta. Pitanje je kako bi izgledao na višem nivou, ali ima tu “partizanštinu” u sebi - grize i u odbrani i u napadu. Za njega definitivno nema mesta u spoljnoj liniji sada jer bi podrazumevalo da neko ispadne iz iste. Ne znam kako idu te registracije igrača. Da li bi on kao ABA2 igrač mogao eventualno da se proba između tih njihovih balona kod nas? Recimo sad dok se ne vrati Jaramaz?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, pendulum said:

Moram Uvrnutog da ispravim pošto je ponovio 156 puta - čovek se preziva Dreksel, a ne Dreksler 🙂
https://en.wikipedia.org/wiki/Trey_Drechsel?wprov=sfti1

Gledao sam ga par puta. Pitanje je kako bi izgledao na višem nivou, ali ima tu “partizanštinu” u sebi - grize i u odbrani i u napadu. Za njega definitivno nema mesta u spoljnoj liniji sada jer bi podrazumevalo da neko ispadne iz iste. Ne znam kako idu te registracije igrača. Da li bi on kao ABA2 igrač mogao eventualno da se proba između tih njihovih balona kod nas? Recimo sad dok se ne vrati Jaramaz?

 

Pa tako nešto mi je palo na pamet. 

Međutim, fora je i što se ne zna tačno kad će biti preostali baloni. Doduše, verovatno klubovi znaju. Trebalo bi jedan u januaru, gde će biti 4 utakmice, pa onda opet u martu, gde će biti 5. Pa taman da se vrati na taj treći ako ne zadovolji hehe

 

 

13 hours ago, pendulum said:

Moram Uvrnutog da ispravim pošto je ponovio 156 puta - čovek se preziva Dreksel, a ne Dreksler 🙂

 

 

Da, da, Dreksler. Hvala na ispravci...

IMG-20201121-095844.jpg

Edited by uvrnuto
  • Like 1
  • Ha-ha 4
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...