Jump to content

KK Partizan 20/21


uvrnuto

Recommended Posts

Ne možemo bez Gordić u ove završnica jer ovaj CMM je nestabilan u glavu. Sašo im dijeli minute po pola čini mi se i samo treba četvrtine ovaj da počinje a Gorda da završava. Pejdz I Jare da boostuju. 

Inače ovaj naš i njihov pristup je normalna stvar samo nismo imali igrača da privede ovo kraju a mnogi se nudili da useru, a i sudije čini mi se.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Son_of_a_gun said:

Biće neki 4/5 samo nije izvjesno kad. Mora prvo da se počisti škart iz kuće, pored Mike treba da se ratosiljamo i glibavog Fočaka...

U mom kraju već vijekovima postoji izreka da nikad ništa dobro nije došlo iz Foče, pa ni kiša.

 

 moram da se ne složim, žene su živa vatra, uvek sam tamo dobro prolazio, tzv rado viđen gost 😄 

 

tačno ono što sam očekivao, sporiji ritam, izduvan partizan... bolno smo nekonstantni i to će se samo nastaviti.

 

pohvale thomasu za dosta dobar hustle, ostali ne mogu baš da se pohvale mnogo čime večeras

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, jedibojan said:

Nek nam iskopa Zeljko nekog 4/5 mamojeba sto pre

Na 4 i na 5 misliš? 😄

 

Mnogo bitna pobeda. 

Nakona Burža, gde su nas nakantali posle 2 nedelje bez treninga, i sada ovoga očigledno je da za nas nema lakih utakmica i lakih protivnika, što bi se reklo tim nekim fudbalska reprezentacija žargonom. 

 

Dangubiću svaka čast za prvi deo, ali ga se mora znati dozirati. Vidiš na tv-u koliko izgori u nekim situacijama. 

Mada jake mi alternative... Još je Rade morao i na 4.

 

Tomas odličan, mnogo energije i želje. 

 

Mozli standard + alley oop konačno.

I pored problema sa faulovima odličan. 

Jedini čovek kome se skandira, a "nema" publike. 😄

 

CMM - Gorda ste prokomentarisali. 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Potpuno bezvezna 4/4. Stoji da ne može da se očekuje lagana pobeda dva dana posle Uniksa, ali još više stoji da ne sme da se prosipa 14 razlike u poslednjoj četvrtini protiv druge petorke Huventuda.

 

Ali ok, nije sasvim bez opravdanja, oni su sve živo ispogađali u tom periodu, i to su nas trpali razni Dosoni i Morgani. Umor je doneo dekoncentraciju pa smo baš tada mi zabagovali u napadu, promašivali i pravili greške. Plus su i sudije zanimljivim kriterijumom nagnale na njihovu stranu i sve zajedno je opet dovelo do toga da govorim ružne reči blago povišenim tonom.

Link to comment
Share on other sites

Što je najgore, ja zaista nisam očekivao nikakavu posebnu razliku, ipak je bila preteška tekma sa Uniksom + skraćena rotacija.

Ali opet, nisam očekivao da se baš ovoliko zakomplikuje.

 

A taman sam bio spreman da kažem da sam srećan jer sam dočekao prvu tekmu ove sezone sa dobrom odbranom, tj nekom relativno sigurnom pobedom od 10+ razlike, a bez šuta za tri. 

Na kraju ipak 75 primljenih poena, uz bezobraznih 65% šuta za dva.

 

A druga i trće četvrtina bila sasvim fina odbrana.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Dobro, ovo već poprima obrise Grune. 

 

 

 

 

 

Najviše me raduje odnos malog Trife prema igri, što vuče i odnos prema treningu. Zanemario je svoj napadački potencijal i odradjuje dosta šljakerskih stvari. U prvom pol 5 skokova za nepunih 10 minuta i skroz pristojna odbrana. 

Mislim, doći će vrijeme kad će 'zadužiti' mnogo više šuteva, biće i mnogo više akcija za njega a do tada će unaprijediti ostale segmente svoje igre. Stići će i nagrada za trud, pa će ovo šuteva što uzme pogadjati u većem procentu. 

 

 

 

 

Raduje i što je Rade skontao da nije Dzordan, pa je skroz racionalan 3 zadnje tekme. 

 

Čeka se Kodi. 

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Trifa je legitiman igrač ovog tima i tako ga trebamo tretirati mi trener ekipa a i on sam sebe da vidi tako. Da ne pogodi ništa do kraja sezone nema veze.Može i hoće da igra odbranu a mlad je i njega je sve ovo zbunilo, boljim rezultatima biće više prostora za njega.

Ja se brinem za Jareta i ako sve bude u redu njega najranije u februaru očekujem u nekoj formi. Jare ko vakcina, penicilin što bi se reklo. Očekivana sila koja se pojavljuje niotkud i rešava stvar.

Ja iako kritikujem CMM čini mi se da je i on malo sad zbunjen jer trener ima neke drugačije zahtjeve od njega da ne jurca da razigra. Ok ima on crnih rupa ali mislim da trener traži od njega da uspori podijeli da ide na sigurno pa je on sad u tom procesu i nelagodno mu je ko svinji u Teheranu. Da li će on to moći izvući videćemo za sad one njegove trojke back i side su zanimljive ali ne bih ja sezonu gradio na tome. Njemu treba dobar blok i perimetar za naskok, flouter, alejap pas na stranu. Čini se da on lako dodje u tu situaciju ali making decisions mu je problem ali ima malo i do nesigurnosti. Kao da ako primarno to ne prodje ide na zavlacenje istek vremena i onda hero  ball koji mu doduše ide ali do kada. I je li to plej koji nam treba.

Nama bi lego neki 4 na 5 igrač ko budali šamar...zbog odbrane, blokova, ličnih. 

Ovako ova trojica visokih teško će izdržati a Zagor na 4 je krpljenje  iako bi njemu zbog sporosti a i mase koja ide sa godinama možda i odgovarala više ta uloga.

Biće posla ali dobro je dok pobijedjivati i tu je razlika u treneru ocigledna.

Idemo dalje 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, odupri se ludilu said:

 

Ja iako kritikujem CMM čini mi se da je i on malo sad zbunjen jer trener ima neke drugačije zahtjeve od njega da ne jurca da razigra. Ok ima on crnih rupa ali mislim da trener traži od njega da uspori podijeli da ide na sigurno pa je on sad u tom procesu i nelagodno mu je ko svinji u Teheranu.

 

ono što sam vas gledao, stekao sam utisak da je mekintajer najkorisniji u tranzicionim napadima na nepostavljenu odbranu. ako uhvati loptu pod svojim košem ili je makar brzo dobije a protivnička posada raštrkana po terenu, ima taj wbrook vajb da se stušti i ne zaustavlja se do obruča

 

naravno nije to jedini kvalitet i videlo se da ume da igra i kontrolisane napade ali mislim da za tu opciju tim mora mnogo više da radi za njegova rešenja (poentiranje ili najbolji izbor dodavanja) da bi to funkcionisalo tokom većeg dela utakmice

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

50 minutes ago, đubrivo. said:

 

ono što sam vas gledao, stekao sam utisak da je mekintajer najkorisniji u tranzicionim napadima na nepostavljenu odbranu. ako uhvati loptu pod svojim košem ili je makar brzo dobije a protivnička posada raštrkana po terenu, ima taj wbrook vajb da se stušti i ne zaustavlja se do obruča

 

naravno nije to jedini kvalitet i videlo se da ume da igra i kontrolisane napade ali mislim da za tu opciju tim mora mnogo više da radi za njegova rešenja (poentiranje ili najbolji izbor dodavanja) da bi to funkcionisalo tokom većeg dela utakmice

 

Potpuno tačno, najbolji je u tranziciji.

 

Nekako je ostatak tima sporiji od njega, kao da ne mogu da ga isprate, makar tako izgleda kad nema jaramaza.

 

Meni on nije loš igrač, ima kvalitet, može da pogodi sa poludistance, nema ni lošu trojku, ali je vidljivo da je najslabiji u postavljenom napadu, kao i da još uvek nema samopuzdanje u ključnim momentima. Svakako bih ga ostavio, ne samo do kraja godine, nego i sledeće sezone, pošto nisam za ta rešenja na 1 godinu i aj zdravo... No vidim da su vremena drugačija, daj sve odmah i sad. 

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, đubrivo. said:

 

ono što sam vas gledao, stekao sam utisak da je mekintajer najkorisniji u tranzicionim napadima na nepostavljenu odbranu. ako uhvati loptu pod svojim košem ili je makar brzo dobije a protivnička posada raštrkana po terenu, ima taj wbrook vajb da se stušti i ne zaustavlja se do obruča

 

naravno nije to jedini kvalitet i videlo se da ume da igra i kontrolisane napade ali mislim da za tu opciju tim mora mnogo više da radi za njegova rešenja (poentiranje ili najbolji izbor dodavanja) da bi to funkcionisalo tokom većeg dela utakmice

To mu je forte što bi se reklo i mislim da je zbog toga i doveden ako je to Trinkijeva želja. Zato smo mi možda i najbolje izgledali prvu utakmicu u Huventud. Medjutim pažljivo čitajući Kikanov intervju Sašo ne forsira taj stil. Ali ako on stegne ekipu, moraće jer imati Jareta i CMM greh bi bio ne pustiti ih da se rastrce. Ali sve polazi iz odbrane nema smisla sad igrati brzi centar. I trener to zna bolje od mene sigurno. Kao što kaže korak po korak, odbrana(fali nam igraca), pozicija zato sad i Gordić i Pejdz bolje izgledaju, pa tako onda nadgradnja koja dolazi sa izvesnošću samopouzdanjem i vraćanjem Alfa mužjaka Jareta tj Jarca

Edited by odupri se ludilu
Ubi me autokorekt teksta na fonu
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, đubrivo. said:

 

ono što sam vas gledao, stekao sam utisak da je mekintajer najkorisniji u tranzicionim napadima na nepostavljenu odbranu. ako uhvati loptu pod svojim košem ili je makar brzo dobije a protivnička posada raštrkana po terenu, ima taj wbrook vajb da se stušti i ne zaustavlja se do obruča

 

naravno nije to jedini kvalitet i videlo se da ume da igra i kontrolisane napade ali mislim da za tu opciju tim mora mnogo više da radi za njegova rešenja (poentiranje ili najbolji izbor dodavanja) da bi to funkcionisalo tokom većeg dela utakmice

 

Jeste, samo je u jedno 4-5 tekmi zaboravio na to. Kako je krenuo da ubada šuteve, tako je prestao da trči, pa su mu se dešavale tekme da ima 0-1 ili 1-2 za dva. Već sam počeo da mislim da je neki bojkot, jer se spominjala neka EL ponuda.

 

Ovo juče svakako jeste povratak na pravi put. On to jednostavno mora da radi, izuzetno je dobar na obruču, ball handling u toj brzini na fascinantnom nivou.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Sašo:

 

Ne sviđa mi se startna petorka. Kad ti vidiš da jedan Rade Zagorac ide na podbacivanje, onda znaš koliko ima atletike u toj postavi. Novica i Nikola su ubitačna kombinacija.

Razmišljam, možda svesno želi da uspori ritam protiv ekipe koja inače voli da igra brzo. Ako je to cilj, uspeva svakako.

 

Druga i treća četvrtina - dobre rotacije, baš smo ličili na ekipu tu. 

 

35-40 minut, kao da je i njemu opala koncentracija. Dve stvari zameram:

 

1. Dangubić - odigrao korektnu tekmu u prve tri četvrtine, a onda horor. Gledam sada, indeks u 4. četvrtini -5, koš razlika u toj njegovoj deonici -11.

Imao je 2 promašene otvorene trojke, jednu promašenu dvojku, 2 izgubljene lopte, obe koraci iz solidnih spotup situacija, te 2 faula. 

Jedino pozitivno 2 skoka u odbrani. 

 

Rade je izašao na 8 minuta da kraja, po meni sasvim logično da se vrati posle odmorenih 5 minuta, naročito kada je Dangubić pravio ovakvu štetu.

 

 

2. Gordić Partija sezone za samo 18 minuta, 21 indeks, 6-8 iz igre, 4as, samo 1 izgubljena. Izašao na 6 minuta do kraja, morao da igra u završnici. Za razliku od CMMa, zna da stane na loptu kada imamo prednost.

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...