Jump to content

KK Partizan 20/21


uvrnuto

Recommended Posts

Just now, Arsenije Pesic said:

 

OK, ali kako je to uopšte povezano? U smislu da svaki put kada pljujem Miku moram da navedem i sve ostale koji su problem? Kod tebe sve mora po nekoj tvojoj hirerahiji, što slavite Mozlija kad je Pejdž porobio, što vam ne valja Mika kad je Gordić još grđi...

 

otkud znam, pokušavam da dam svoju vizuru. niko ne kaže da frensis i ti morate da se slažete sa onim što pišem. 

 

ja ne volim kada se neki mile levi predstavlja kao fokus problema, pa to i napišem. možda je baš tako a možda i nije, pretpostavljam da je i dalje okej ako to i napišem, umesto da zadržim za sebe? 

Link to comment
Share on other sites

Just now, đubrivo. said:

 

otkud znam, pokušavam da dam svoju vizuru. niko ne kaže da frensis i ti morate da se slažete sa onim što pišem. 

 

ja ne volim kada se neki mile levi predstavlja kao fokus problema, pa to i napišem. možda je baš tako a možda i nije, pretpostavljam da je i dalje okej ako to i napišem, umesto da zadržim za sebe? 

 

Sasvim je ok da neke stvari ne zadržavaš u sebi :classic_biggrin:, nego ja nisam nigde napisao ni da je Mika najveći ni da je jedini problem, o tome se radi, to si mi učitao pa onda nastavio.

Link to comment
Share on other sites

Zato što na način kako ti napišeš liči malo na a šta su nama radili.

 

Kad je tema petica ili Mika lično onda pričamo o njemu, kad je tema Zagor, onda o njemu itede. Niko nije imun na kritike i niko nema status božanstva.

 

Može da se pokrene tema o tome koji nam je problem u timu najveći i ko je najviše fejlovao, nije frka.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Arsenije Pesic said:

 

 nego ja nisam nigde napisao ni da je Mika najveći ni da je jedini problem, o tome se radi, to si mi učitao pa onda nastavio.

 

Quote

 

 2 hours ago, realno *w said:

Igraju li ova dvojica za Unikahu?

 

Važnije je pitanje ne igra li Mika za nas.

 

 

ja ovo doživljavam kao veći problem od protivnika, u tom smilslu i jedan od najvećih.

 

možda ja lupetam, učitavam a možda i prožimam stvrnost, nije ni važno.

 

meni lično je važno da se već tri dana dovodi u pitanje ovakav poriv kao što je moj da se diskutuje a istovremeno (ili pre nekog vremena ) sam popio cca 2 bana zato što sam se bunio zbog anticivilizacijsko-nearly-rasističkih stavova pa su mi objašnjavali da svako ima pravo na svoje mišljenje i da ne mogu ja da prigovaram kako će ko da piše i koliko će cvetova da cveta, jer, sve je to legitimno.

 

ispade da je navijačka pripadnost mnogo važnija od nekih, za mene bar, egzistencijalnih stvari. 

jesil' još uvek u veću staraca foruma?

8 minutes ago, Barkley#34 said:

 

 

Može da se pokrene tema o tome koji nam je problem u timu najveći i ko je najviše fejlovao, nije frka.

 

ako treba da pokrenem posebnu temu, samo me uputite koja je validna uplatnica i na kom šalteru se dobija dozvola (uz dve kopije primerka, naravno)

Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, đubrivo. said:

 

mika je sidekick koji je tek došao. plus, igrao je za santimetar bolje kako je vreme odmicalo 

 

gordic, zagorac su i važniji i lošiji u odnosu na projektovanu ulogu, imo. 

 

to za većinu igrača u ovom trenutku može da se tvrdi. ako moze da se menja pola rostera, pomoći će 

 

mika je averidzara, doveden je kao takav. zagorac nije npr

 

Mika je doveden da u najmanju ruku bude drugi centar jednog tima koji je kao medju kandidatima za osvajanje EC. To je bio odgovor tzv. uprave na uoceni nedostatak iz prosle sezone na toj poziciji posto je Mozzy bio projektovan i zamisljen kao drugi centar (sifra Art). Da budemo jasni, Mika nije averidzara, ono sto ona igra pozadi je takav krater da se ja ne secam da sam ikad gledao nesto slicno u KKP, a bilo je raznih balvana, narocito poslednjih godina. Bukvalno posle jednog jedinog pogleda, kamoli driblinga, decko gubi kontakt sa realnoscu kao takvom, kakva crna kosarka.

 

Zagorac je za ovu diskusiju sasvim irelevantan, posto je on ostao u KKP jer bukvalno nema gde da ode zbog otuznih igara evo vec 3 sezone prakticno. Zasto je i dalje ostavljen, pitanje je za pomenutu tzv. upravu, ali nije tesko zakljuciti da su mu aduti sto je domaci igrac, sto smatraju da ce konsekventno njemu lakse da duguju za stipendije i na kraju zato sto ih generalno zabole da se angazuju i nadju neko pristojnije resenje. Vec godinu-dve je i poslednjem idiotu jasno da je Zagorac wasted talent i bukvalno ni njegovi keva i cale od njega ne ocekuju vise nista. Ta prica za sta je doveden (i stavljanje kao antiteze Miki) vazila je samo tada, kada je i doveden. Danas vise apsolutno nije aktuelna i ne moze biti argument za bilo kakvu raspravu ovog tipa. Da se ja pitam, koliko sutra bih ga zamenio, ali je jasno da tu postoji neka varijanta iza zavese, posto se prakticno sve radi (zapravo bolje reci ne radi) da on ne dobije nikakvu konkurenciju - Redding je dosao tek naknadno kod Trinkija, nakon sezone expresno odstranjen, sad je doveden 1 Dangubic koji nije konkurencija ni vasem Lazicu, Angoli bukvalno nije data nikakva sansa, kako su vec drugi pominjali ni Drechsela nisu pokusali da probaju i pored silnih povreda i nekompletiranog rostera. 

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, đubrivo. said:

 

 

ja ovo doživljavam kao veći problem od protivnika, u tom smilslu i jedan od najvećih.

 

možda ja lupetam, učitavam a možda i prožimam stvrnost, nije ni važno.

 

meni lično je važno da se već tri dana dovodi u pitanje ovakav poriv kao što je moj da se diskutuje a istovremeno (ili pre nekog vremena ) sam popio cca 2 bana zato što sam se bunio zbog anticivilizacijsko-nearly-rasističkih stavova pa su mi objašnjavali da svako ima pravo na svoje mišljenje i da ne mogu ja da prigovaram kako će ko da piše i koliko će cvetova da cveta, jer, sve je to legitimno.

 

ispade da je navijačka pripadnost mnogo važnija od nekih, za mene bar, egzistencijalnih stvari. 

jesil' još uvek u veću staraca foruma?

 

Evo jebi me ako znam šta sad ti u stvari hoćeš od mene i ako razumem išta od ovoga što si nabacao. Ali vidim da izbija neka ogorčenost iz tebe, da vodiš neke ratove, a ja ti nisam prava adresa. Nisam više moderator, a veće staraca ne postoji.

 

Kao neko ko te zna sto godina na forumu, mogu da ti ponudim svoje skromno mišljenje, da ovaj mod u koji si upao lately nije previše ugodan po mentalno zdravlje. I da možda to što imaš utisak da su grobari, moderacija i ceo svet protiv tebe a ti samo hoćeš da diskutuješ, možda i nije realna slika, možda ima nešto i do tvog stava prema drugima?

  • Like 8
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, SteveFrancis#3 said:

 

 Da budemo jasni, Mika nije averidzara, ono sto ona igra pozadi je takav krater da se ja ne secam da sam ikad gledao nesto slicno u KKP, a bilo je raznih balvana, narocito poslednjih godina. Bukvalno posle jednog jedinog pogleda, kamoli driblinga, decko gubi kontakt sa realnoscu kao takvom, kakva crna kosarka.

 

 

ja sam lično ovde pisao nakon jedne tekme koju ste pobedili, ne sećam se koje, da mi mika bukvalno beži iz tv kadra u odbrani, toliko je loš pozadi.

dečko često jednostavno ne zna gde treba da stoji a kada i stoji gde treba, vidiš da nema izgrađene odgovore na kretanje protivnika ako krenu levo ili desno, postave blok ili dva, on je jednostavno fundamentalno nepismen u odbrani i treba mu vremena da nauči neke osnove.

 

u napadu je još uvek najbolji visoki pošto novica ne može da igra profi basket. u tom smislu, ili nije trebalo da bude doveden ili treba imati strpljenja

 

na zvezdinom topiku se često slično prca terry, dečko je divljak uz svu dobru volju.

juče je, zahvaljujući i kontekstu ali i nekom, očigledno minulom radu, odigrao odličnu utakmicu za njegove kapacitete. daklem, napreduje na treninzima do nivoa kada može biti važan za pobedu kluba protiv jakog protivnika.

 

isto mislim i za miku, pod uslovom da nemate boljeg centra na usmenom dogovoru, kao što je bilo i sa trenerom.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, SteveFrancis#3 said:

 

Mika je doveden da u najmanju ruku bude drugi centar jednog tima koji je kao medju kandidatima za osvajanje EC. To je bio odgovor tzv. uprave na uoceni nedostatak iz prosle sezone na toj poziciji posto je Mozzy bio projektovan i zamisljen kao drugi centar (sifra Art). Da budemo jasni, Mika nije averidzara, ono sto ona igra pozadi je takav krater da se ja ne secam da sam ikad gledao nesto slicno u KKP, a bilo je raznih balvana, narocito poslednjih godina. Bukvalno posle jednog jedinog pogleda, kamoli driblinga, decko gubi kontakt sa realnoscu kao takvom, kakva crna kosarka.

 

Zagorac je za ovu diskusiju sasvim irelevantan, posto je on ostao u KKP jer bukvalno nema gde da ode zbog otuznih igara evo vec 3 sezone prakticno. Zasto je i dalje ostavljen, pitanje je za pomenutu tzv. upravu, ali nije tesko zakljuciti da su mu aduti sto je domaci igrac, sto smatraju da ce konsekventno njemu lakse da duguju za stipendije i na kraju zato sto ih generalno zabole da se angazuju i nadju neko pristojnije resenje. Vec godinu-dve je i poslednjem idiotu jasno da je Zagorac wasted talent i bukvalno ni njegovi keva i cale od njega ne ocekuju vise nista. Ta prica za sta je doveden (i stavljanje kao antiteze Miki) vazila je samo tada, kada je i doveden. Danas vise apsolutno nije aktuelna i ne moze biti argument za bilo kakvu raspravu ovog tipa. Da se ja pitam, koliko sutra bih ga zamenio, ali je jasno da tu postoji neka varijanta iza zavese, posto se prakticno sve radi (zapravo bolje reci ne radi) da on ne dobije nikakvu konkurenciju - Redding je dosao tek naknadno kod Trinkija, nakon sezone expresno odstranjen, sad je doveden 1 Dangubic koji nije konkurencija ni vasem Lazicu, Angoli bukvalno nije data nikakva sansa, kako su vec drugi pominjali ni Drechsela nisu pokusali da probaju i pored silnih povreda i nekompletiranog rostera. 

 

 

Zagorac definitivno neće postati ono što su mu predviđali, ali ne izgleda mi baš da se sve radi kako bi on imao prostora da igra i da se ne dovode drugi igrači. Možda sam subjektivan, ali Zagor kad poveže utakmice u kontinuitetu zdrav, vrlo lepo on to odradi. Odbrana, skokovi, blokadica, asistencije, poeni. Sve po malo, plus odradi i poneki prljavi posao. Možda smo mi očekivali da će on biti skorer sa 15+ poena svaku utakmicu i da će biti i na taj način lider ekipe. Pored njegovih leđa, problem je i glava. Ponekad toliko potone kao da se radi o Đekić Banetu😀 a ponekad umisli da je MJ lično. 

 

Link to comment
Share on other sites

Dobro. I šta je zaključak prethodnih kilometar i po na temi, jel igra Mika?

 

Na stranu to što nije ispunio očekivanja prve petice, od Jankovića je korisniji i značio bi večeras.

 

Nadam se da će CMM igrati podjednako agresivno kao u prošloj, što će prikovati za klupu (Nikad dalje kroz karijeru od Aba lige) Gorana Dragića.

 

S druge strane, Pejdž ne mora da blista večeras, dovoljno ih je naplašio u prošloj da ih odvlači i pravi prostor ostalima.

 

Zagorac i Danga su ključni večeras kao i energija Tomasa.

 

Zli je već konstanta, kao i njegova forma. Zdrav nam bio.

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

@đubrivo.mislim da mora da se posmatra ceo kontekst pozicije a ne samo glava za glavu, pri upoređivanju.

Napisah jednom, ovu četcoricu na 1 i 2 posmatram maltene kao jedan organizam, oblikuju igru tima a uvek neko iskoči. Gorda je tu za sada najslabija karika (i Kodi kad se pogubi) ali nije nepodnošljivo loš - ume da baci asist, razvije pik, pa i da pogodi. Ima osnova da se očekuje da će popraviti igru do prihvatljivog nivoa.

 

Što kaže Referent, Zagor neće biti ono što se očekivalo nekada ali ako bude uspevao da zadrži pristojnity nivo sa prethodnih par mečeva biće ok. Ne slažem se sa Frensom da je Danguba toliki krš, uz pametno definisanu ulogu biće koristan. Dodaš tu i Trifu i njegov očekivani napredak pa da kažeš da smo kako-tako ok (ne kako bismo želeli, naravno).

 

Međutim, mi ne možemo da priuštimo zajebanciju sa igračem kao što je Mika. Na dve pozicije imamo jednog igrača od koga znamo šta ćemo da dobijemo, kad je Tomas u plus fazi to je dobro, ali opet fali još dosta. E tu je problem, što on ne može da pokrije bitan deo te praznine, čak verujem ni kad bi napredovao.

 

Sve ovo pišem iz ugla smanjenih očekivanja, u društvu jačih timova bi gornje ocene išle samo niže.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Meni bilo cudno dok sam citao te komentare o laganoj pobedi dok smo vodili desetak razlike. Kao da prvi put u zivotu gledate KKP. 😄

Gubili smo i vece razlike, a ova ekipa jos uvek nije stabilna.

 

Svakako, mnogo vazna pobeda, iako je moralo biti lakse. 

 

Pojacanja su neophodna. Dal ce ih biti? Verovatno ne.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...