Jump to content

KK Partizan 20/21


uvrnuto

Recommended Posts

Aj sad neko od vas, onako drugarski, da mi odgovori zasto ste se pred utakmicu onako usrali u gace da ce biti ne znam ni ja koja razlika? Derbi se igra drugacije od ostalih utakmica. Znao sam da ce biti na jednu loptu. Kvalitet, koji nije preterano na strani Zvezde, mozda 20% smo jaci, u ovakvim utakmicama nije jedini faktor.
 
Drugo, vas centarski tandem Mozli-Tomas je za nase centre izgledao kao Duncan-Robinson... muka mi je bila kolika razlika se tu akumulirala tokom meca. Jedini koji je na skoku bio pristojan kod nas je bio Kuridza.
Druže, igrali smo sa 8 igrača
  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, John Terry said:

Aj sad neko od vas, onako drugarski, da mi odgovori zasto ste se pred utakmicu onako usrali u gace da ce biti ne znam ni ja koja razlika? Derbi se igra drugacije od ostalih utakmica. Znao sam da ce biti na jednu loptu. Kvalitet, koji nije preterano na strani Zvezde, mozda 20% smo jaci, u ovakvim utakmicama nije jedini faktor.

 

Drugo, vas centarski tandem Mozli-Tomas je za nase centre izgledao kao Duncan-Robinson... muka mi je bila kolika razlika se tu akumulirala tokom meca. Jedini koji je na skoku bio pristojan kod nas je bio Kuridza.

 

Jaci ste za dosta vise od 20% i to kad nam je u timu Jare. Ali kao sto vidis, prijatno smo iznenadjeni borbom i neodustajanjem, ja licno nisam znao sta da ocekujem na tom planu, narocito kada se sut od sinoc uzme u obzir. 

 

Ali budimo realni, vi izlazite iz dvostrukog duplog EL programa, uz abu za vikend. Mi bez ozbiljnog pojacanja na 4/5 vise necemo biti u ovako povoljnoj situaciji za pobedu, a vi svakako necete vise dozvoliti ovoliki broj nasih off skokova.

A i nesto mi govori da ce biti (realno neopravdane) zvanicne kuknjave sa vase strane sveta o odnosu slobodnih bacanja. Pa ce se i to promeniti sledeci put.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, Luchifer89 said:

Druže, igrali smo sa 8 igrača

 

Da, kod vas je ozbiljne minute imalo 8 igraca, kod nas 10. Iskreno, nije se primetilo. Niste igrali sa 5 prvotimaca i 3 juniora. Igrali ste sa 8 dobrih igraca.

 

 

18 minutes ago, Alex_Serbia said:

Jaci ste za dosta vise od 20% i to kad nam je u timu Jare. Ali kao sto vidis, prijatno smo iznenadjeni borbom i neodustajanjem, ja licno nisam znao sta da ocekujem na tom planu, narocito kada se sut od sinoc uzme u obzir. 

 

Ali budimo realni, vi izlazite iz dvostrukog duplog EL programa, uz abu za vikend. Mi bez ozbiljnog pojacanja na 4/5 vise necemo biti u ovako povoljnoj situaciji za pobedu, a vi svakako necete vise dozvoliti ovoliki broj nasih off skokova.

 

Da smo dosta jaci ne bi bilo +1, vec +11 ili +21. Uglavnom i taj mali kvalitet vise vi ste nadoknadili borbom, i ne zelim da se pravim prepametan ali znao sam da ce tako biti. U derbiju je bitan ponos, slabiji tim se tu uvek "potuce" vise od jaceg. Tako je bilo i kad ste vi dominirali, tako je i sada, samo su se uloge zamenile. Ali derbi je u 90% slucajeva tesna utakmica.

 

Sto se tice tog umora, meni je to zaista smesno, smesan izgovor. Pa nisu trcali iz Barselone u Beograd vec su isli avionom. Vrhunski sportisti koji dostizu vrhunske fizicke performanse pod stalnim nadzorom, pricaju o nekom umoru, kojesta. Nikad to necu da priznam.

 

Evo ja ti kazem da ce i sledeci derbi biti tesan, kakav god da je raspored. Ekipa koja u derbi udje kao autsajder plasi se velikog poraza i onda se vise i trudi. To je bilo posebno vidljivo u drugoj cetvrtini kada ste se samo skokom u napadu vratili u utakmicu.

 

Ostaje pitanje, cemu strah, ova utakmica je svetkovina nase kosarke i igra se koliko kvalitetom toliko, a mozda i vise, mudima. Za to vama svaka cast. A nama pamet u glavu. Samo veci kvalitet nije dovoljan.

 

Da, zamalo da zaboravim. Zvezda u odnosu na Partizana ima samo 2 igraca koji su dosta iznad Partizanovog kvaliteta. Lojda i O'Brajanta. Prvi sinoc nije imao vece, drugi tek ulazi u formu. Tako da je bilo jasno da nece doneti mnogo njih dvojica. Mozda u plej ofu, sada ne. Ostalo je taj kvalitet, manje vise.

 

EDIT: Timska valorizacija 104-77 za vas. Tu se vidi da ste zapravo odigrali bolje od nas.

Edited by John Terry
Link to comment
Share on other sites

Naboj derbija nije isti bez publike. Pritisak na teren je daleko manji. Dalje, Zvezdini stranci (dobar deo) nisu do sada osetili značaj ovog derbija. To su manje ili više iskusni igrači, igrali su važne utakmice, ali teško da neko može da ih pričom naloži pričom na utakmicu sa nama ovakvima par dana nakon Reala i Barse. Verovatno je ovaj meč shvaćen kao pauza.

 

Tomas je nestabilan, da stalno igra ovako (naravno, ne i ovoliko) pevali bismo. Nemamo izmene na 4 i 5. Neizvesnost oko Pejdža. Kodijevo hoću-neću iz prethodnih par mečeva itd.

 

Jednostavno, mnogo je bilo faktora koji nam nisu davali nadu. Eto, desilo se to da smo se borili najviše u sezoni, čak je i nas to iznenadilo.

  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, John Terry said:

 

 

.

 

EDIT: Timska valorizacija 104-77 za vas. Tu se vidi da ste zapravo odigrali bolje od nas.

Samo ovo da objasnim jer se vise puta negde ponavljalo. Razlika je samo zbog velike razlike u licnim i bacanjima. 2 postignuta slobodna bacanja prave razliku od 4 poena  Da sad ne racunam al ako bi se uklonila bacanja, razlika be bila u valorizaciji sigurno +20 na strani Zvezde

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, John Terry said:

Sto se tice tog umora, meni je to zaista smesno, smesan izgovor. Pa nisu trcali iz Barselone u Beograd vec su isli avionom. Vrhunski sportisti koji dostizu vrhunske fizicke performanse pod stalnim nadzorom, pricaju o nekom umoru, kojesta. Nikad to necu da priznam.

 

Ne znam da li i koliko cesto letis, ali to nekada bas moze da iscrpi coveka - pa cak i kad nije prosecne visine od 200cm, a zamisli tek kosarkasima kako je. Pa cak i ta "mala" putovanja gde se ne menja vremenska zona. Pa racunaj da su u tih 20ak dana novembra prakticno minimum 7 puta promenili krevet u kom spavaju. Ma nije to uopste zanemarivo. Mada mene je to obicno psihicki zamaralo a ne toliko fizicki, jer racunaj da kad se putuje nema treninga.

 

 

30 minutes ago, Cooper said:

Mogu da ti je predajem.

Dva puta bio na opstinskom takmicenju.

 

Nas Kupiska je genije za matematiku  👨‍🎓  😄 👍 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Kooineeperk said:

Ne znam da li i koliko cesto letis, ali to nekada bas moze da iscrpi coveka - pa cak i kad nije prosecne visine od 200cm, a zamisli tek kosarkasima kako je. Pa cak i ta "mala" putovanja gde se ne menja vremenska zona. Pa racunaj da su u tih 20ak dana novembra prakticno minimum 7 puta promenili krevet u kom spavaju. Ma nije to uopste zanemarivo. Mada mene je to obicno psihicki zamaralo a ne toliko fizicki, jer racunaj da kad se putuje nema treninga.

 

Ne cesto ali znam sta je jet leg. Iskusio sam. Kapiram ja tebe sve, ali opet, jadno mi je da se to koristi kao izgovor. Umor? Covece imas 25 ili 30 godina, koji umor? Nisi isao na baustelu posle utakmice za dnevnicu, ti zivis i radis profesionalno kosarku. Kakav umor? To se koristi kao neki izgovor za neku samilost, ja to ne priznajem. Osim toga, zar nije i Partizan igrao duplo kolo evrokupa prosle nedelje?

 

Sto se tice te timske valorizacije.... kako to "ako zanemarimo bacanja" ili "ako zanemarimo sut za tri"... pa ok, ako zanemarimo celu utakmicu derbi tek treba da se odigra. Ne moze da se zanemari, to se desilo. Moze da se analizira ali utakmica moze i mora da se gleda iscela, a ne u segmentima.

 

Partizan je odigrao borbenije, pametnije i sa vecom dozom timskog duha, Zvezda je kvalitetnija ali nadam se da ce im ovo biti nauk da samo kvalitet ne znaci previse. Sinoc smo imali prvo potez Kodija koji nije najpametniji (onaj flouter), te akcije se zavrsavaju pasom na stranu i sutem za tri. Onda smo imali situaciju da Mozli promasi skok koji on u 9 od 10 situacija prikucava. Bolesna kolicina srece za moj tim. Bio sam u soku nakon sirene za kraj. Tako NE IGRA favorit. Jebe mi se za umor.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, John Terry said:

Ne cesto ali znam sta je jet leg. Iskusio sam. Kapiram ja tebe sve, ali opet, jadno mi je da se to koristi kao izgovor. Umor? Covece imas 25 ili 30 godina, koji umor? Nisi isao na baustelu posle utakmice za dnevnicu, ti zivis i radis profesionalno kosarku. Kakav umor? To se koristi kao neki izgovor za neku samilost, ja to ne priznajem. Osim toga, zar nije i Partizan igrao duplo kolo evrokupa prosle nedelje?

 

 

Jet leg je kad menjas vremenske zone sto ovde nije problem, imas mozda 2 vremense zone koje promenis ako ides na istok, nista strasno, +/- 2 sata napravis.


Ali samo to "smestanje" 200cm u nesto sto je radjeno za prosecnu visinu 180cm (pa i meni sa tom visinom je cesto neudobno), ja licno ne volim ni taj "avionski vazduh" a i to menjanje kreveta (ko ima problem sa tim zna kako je to problematicno nekada, meni srecom nije) - to se racuna i moze da utice. 

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Ne sam Safete said:

Čuj partizanski film bez Čede Vitkovca :thumbdown:

 

Mogao bi gospodin Ostoja da isplati (eventualna) dugovanja i  Cedi,  da kupi kakav auto, a ne da klince dovodi na trening biciklom  😛

 

8 hours ago, odupri se ludilu said:

Po Čedi nazvati kombinat kao što je Simo Pogačarevic dobio Simpo tako i ovo Viče kombinat čeličnih vijaka.

A ja sam Kuridzu još u Ciboni prozvao Mark Strawberry Dickinson.

 

Ceda ima privatan biznis... zaboravio sta 😄

 

8 hours ago, John Terry said:

 

 

 

Sto se tice tog umora, meni je to zaista smesno, smesan izgovor. Pa nisu trcali iz Barselone u Beograd vec su isli avionom. Vrhunski sportisti koji dostizu vrhunske fizicke performanse pod stalnim nadzorom, pricaju o nekom umoru, kojesta. Nikad to necu da priznam.

 

 

 

 

Ovo je jedna od većih gluposti koje sam pročitao poslednje vreme,  a bilo ih ( putovanje nije samo let od tačke A do tačke B, vec tu imas i transfere 2X, carinsku i pasosku kontrolu, cekuranje u hotelu ...itd, iz iskustva znam sta pisem, i sve to u dve nedelje duplog EL programa.  Svakako to nije izgovor na neke nase greške.)

 

4 hours ago, Kooineeperk said:

 

 

Nas Kupiska je genije za matematiku  👨‍🎓  😄 👍 

 

 

U rangu naseg Tileta ili ... bolji?  😄

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, John Dies at the End said:

Ovo je jedna od većih gluposti koje sam pročitao poslednje vreme,  a bilo ih ( putovanje nije samo let od tačke A do tačke B, vec tu imas i transfere 2X, carinsku i pasosku kontrolu, cekuranje u hotelu ...itd, iz iskustva znam sta pisem, i sve to u dve nedelje duplog EL programa.  Svakako to nije izgovor na neke nase greške.)

 

Postujuci tvoje iskustvo i tvoju ubedjenost da znas o cemu pises kao i svest koliko su cekiranje u hotel, carinska kontrola i pasoska kontrola iscrpljujuci i mukotrpni dogadjaji, zamolio bih te sada i radi dalje diskusije da cak i ako neko zaista pise gluposti (po tebi) to formulises na pristojniji i prihvatljiv nacin. Mislim da je to minimum koji moze da se trazi od ljudi na ovom mestu koji se ne znaju a zele da diskutuju u dobrom duhu. Da li ja mislim da neko pise gluposti? Da. Da li mu to tako kazem? Ne. Jer nisam ja (a ni ti) pozvan da etiketiram ljude po internetu. 

 

Nadam se da ces prihvatiti dobronameran savet. Kulturan nacin je jedini nacin na koji ja zelim da komuniciram ovde.

 

Izvinjenje ostalima za offtopik.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

16 hours ago, John Terry said:

Aj sad neko od vas, onako drugarski, da mi odgovori zasto ste se pred utakmicu onako usrali u gace da ce biti ne znam ni ja koja razlika? Derbi se igra drugacije od ostalih utakmica. Znao sam da ce biti na jednu loptu. Kvalitet, koji nije preterano na strani Zvezde, mozda 20% smo jaci, u ovakvim utakmicama nije jedini faktor.

 

Drugo, vas centarski tandem Mozli-Tomas je za nase centre izgledao kao Duncan-Robinson... muka mi je bila kolika razlika se tu akumulirala tokom meca. Jedini koji je na skoku bio pristojan kod nas je bio Kuridza.

 

Pa možda zati što je toliko razlika u kvalitetu i zato što nam ne igra dosta igrača?  Jedini razlog zašto je utakmica bila ovakva, je što je Obradović loše pripremio istu.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...