Jump to content

KK Partizan 20/21


uvrnuto

Recommended Posts

Dangubic pokriva pola te sume.
A i Dangubic je doveden da bude bekap opcija. Naravno da se u startu pogresilo jer je se previse nade polagalo u prvu.
Trinkijeri je zeleo da ima 12 dobrih igraca i 10 je imalo solidnu minutazu. Koliko ja vidim Filipovski ne koristi bas sve ili bolje reci da mu 7-8 igraca pokrivaju navise minuta. Ako je tako onda bi najbolje iskoriscenje budzeta (za koji mislim da je ove godine 3 milke + trenerova plata) bilo da se dovedu 4-5 zveri za 2m i ostatak da ide na 3-4 prosecna igraca i 3-4 talentovana klinca (od kojih je dovoljno da 1 nesto postane). Naravno, ovo je moguce da su preduslovi idealni - da krenes pravljenje tima od 0, da je trziste povoljno i da ne bude povreda u toku sezone. Ali to je bas rizicno. Ako se uzme u obzir i ova pandemija gotovo nemoguce.

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, John Terry said:

 

Relativno tacno druze. Neko pruza sramotne partije, a neko samo u domenu onoga sto moze.

 

Partizan, iskreno, u celom rosteru ima samo nekoliko igraca koji mogu da odgovore ambicijama kluba.

 

To su

 

Na pleju niko

Na dvojci obojica, i Jaramaz i Pejdz. Ovo vam je jedina kompletna pozicija.

Na trojci niko

Na cetvorci Tomas talentom da, ali on nije citav u glavi.

Na petici Mozli.

 

Dakle, vi imate 3 i po, da se tako izrazim, dobra igraca. Ovo pola je Tomas, iz razloga lude glave i nekonstantosti.

 

Kao sto rekose davno ljudi, od govana se pita ne pravi. Za ono kako ste vi navikli da gledate svoj Partizan potrebna je struka, vreme pa i novac. Ali pre svega pametna struka i vreme.

 

Ja odavno tvrdim da nasi klubovi ne mogu da ostanu konkurenti tako sto dovode 7-8 stranaca. NE MOGU.

 

Ne radi se o tome. Da bi se uopšte pričalo o kvalitetu moraju da se ispune osnovni, nulti kriterijumi, koji se podrazumevaju u Partizanu i o tome mi stalno trubimo na ovoj temi, evo Barkli i Safet su lepo objasnili. I zato nam je svima ovo najgora i najmučnija sezona. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ovi ovde su pevali svom timu i kada gubi 25 razlike. Bar smo po tome poznati. Možemo da popizdimo u trenutku, ono, frustracija zbog IL, promašaja i slično, ali je uvek sledilo ohrabrenje i aplauz podrške, pa makar bio Božo Đumić u pitanju.
 
Međutim, indolencija nikada nije bila dozvoljena u KKP, pa tačno da si LBJ. Toliko.
Ja baš mislim da to jezgro tima Jaramaz, Zagorac, Janković, Danguba, Mozli, Pejdž, Novica, pokazuje veliku borbenost, čak često i preteraju..
Kad ne ide, ne ide, teško je zaustaviti kola koja idu nizbrdo. Daleko je to od indolentnosti. Jedno je nedostatak kvaliteta a drugo nedostatak borbenosti.. Borbe i želje ima. Ostavljam mogućnost da se to desilo u nekoj utakmici koju nisam gledao ali veliku većinu jesam.
Link to comment
Share on other sites

Nekad je to ona lažna alibi borbenost, kao cimaš se ali bez puno razmišljanja, plus što ne reagjete sinhronizovano, kao tim. Drugo, to što kažeš je ok da se desi u ponekoj utakmici, jbg, takav dan. Međutim, ovoliki broj poraza u ABA nisu beležili ni mnogo lošiji naši timovi. A to jezgro koje si pomenuo je osim Dangube igralo i prošle godine pa im se to nije dešavalo. Pogledaj ovaj raspad protiv Cedevite, koji je nastupio odjednom, to ne može da bude samo stvar nekvaliteta. Zatim, ako postoje nesuglasice u timu, to je takođe jedna vrsta indolencije jer su lične sujete važnije od uspeha tima.

 

Što je najgore, ovaj tim je povremeno pokazivao da ume da odigra, da se vrati u meč jednom ili više puta. A onda sledeći put kao grupa pijanih mornara. Recimo, onaj horor protiv Krke ne može da se objasni nikakvim nedostatkom kvaliteta.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Alek The Great said:
5 hours ago, John Terry said:
 
Upravo ti to i kazem, ne moze instant kvalitet. Nasi klubovi nemaju novca za instant kvalitet, moras da gradis, da stvaras igrace.

Da preformulisem pitanje. Kog bi ti to talenta doveo pa da bi za 2, 3 ili 5 godina bio bolji od npr danasnjeg Jaramaza, Pejdza ili cak i Jankovica? Nemoj mi samo reci da ti ne znas, da nisi upucen i slicno. Ako vec dajes resenje onda moras ici do kraja.

 

 

Izvini, nisam bio kuci.

 

A kako da ti odgovorim nego sa "ne znam"? U kosarkaskim klubovima valjda rade strucni ljudi koji prate mlade igrace. To je njihov posao, nije moj. Ja sam amater entuzijasta, ja volim kosarku, oni zive od kosarke.

 

Ali mi je jasno da ni mi ni vi nemamo 15 milki da za par sezona napravimo roster koji ce da cilja na osvajanje evrolige. Za instant uspeh su potrebne velike pare.

Link to comment
Share on other sites

 

5 hours ago, Kosta said:

Po meni je Dalo najgori stranac koji je od raspada Juge igrao za vechite rivale.

 

Lipovij?! Apsolutni kralj. Svoje najgore izdranje je imao u toj polusezoni u Zvezdi. Pomislio sam da nas je neko debelo prevario da je kosarkas samo da bi pobegao iz Ukrajine. Lik je slobodna bacanja sutirao ispod 50%!

 

Posle se malo popravio ali uglavnom u nizerazrednim timovima. 

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Kosta said:

Eto vidis, pogresan narativ.

Jedan ste od dva najveca kluba u Srbiji. Ako ne mozete da dovedete igraca koji je npru top 24 nasih najboljih igraca, onda mijenjajte upravu.

Radicevic, Jovanovic,Stefan Markovic(znam koliku platu ima), Avramovic, Peno, Luchic....probajte nesto

 

Ma daj, uozbilji se. Radičević je eventualni bekap plej za Evrokup.  Koji Jovanović? Nikola, backuo centar Igokee?

Stefan igra za ozbiljne pare, ne vraća mu se u Srbiju, to je rekao dosta puta. Koliko znam, nije hteo ni u CZ, da igra el.

 

Lučić, jedan od glavnih igrača Bajerna koji se bori za plejof EL? Da, nema pametnija posla nego da se vraća ovde i igra sa nekim klincima.  Uživa čovek.

Pena ne bih komentarisao, daje tipa 5 poena po meču u sredini nemačke lige i tu je "svoj na svome", ne verujem da će se pomeriti sa tog nivoa.

 

 

Znači od svih imena koje si nalupao, jedino donekle ima smisla Avram, koji se trenutno sa Estudijantesom bori za opstanak u ACB. Ajde da možemo da prepostavimo da bi bio dobar za EC.

 

Sve u svemu, klasično lupetanje i to je to.

Edited by realno *w
  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

A kolka je tek sramota sto iz juniora nismo izbacili igraca za prvi tim jos od Vanje... a pricamo o nekim ulaganjima u mladje igrace. Igrom slucaja klinac mi je do prosle godine igrao u Srbiji pa sam se nagledao tih mladjih kategorija, pa tu su komsije svetlosnim godinama ispred nas, jurnjava rezultata, bez ikakvog pokusaja da neko bude kandidat za prvi tim... Mozda kad razigramo Aranitvoica u Mladosti pa da se vrati sa bratom dogodine

Link to comment
Share on other sites

Mozes ti da praviš ekipu kakvu god hoćeš, ali ako je ne placas ona neće igrati. Pljucnes malo para i onda proigra, a ti pomisliš pa vidiš da mogu. Ja sam se toga nagledao u Zvezdi 2000-tih i sve ovo što čitam me itekako podseća na nas pdf te decenije. 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, realno *w said:

 

Ma daj, uozbilji se. Radičević je eventualni bekap plej za Evrokup.  Koji Jovanović? Nikola, backuo centar Igokee?

Stefan igra za ozbiljne pare, ne vraća mu se u Srbiju, to je rekao dosta puta. Koliko znam, nije hteo ni u CZ, da igra el.

 

Lučić, jedan od glavnih igrača Bajerna koji se bori za plejof EL? Da, nema pametnija posla nego da se vraća ovde i igra sa nekim klincima.  Uživa čovek.

Pena ne bih komentarisao, daje tipa 5 poena po meču u sredini nemačke lige i tu je "svoj na svome", ne verujem da će se pomeriti sa tog nivoa.

 

 

Znači od svih imena koje si nalupao, jedino donekle ima smisla Avram, koji se trenutno sa Estudijantesom bori za opstanak u ACB. Ajde da možemo da prepostavimo da bi bio dobar za EC.

 

Sve u svemu, klasično lupetanje i to je to.

Glavno da ja 'lupetam', a tebi su sigurno Trifunovic i Perkins bolji igraci od Radicevica, a Mika bolji od Jovanovica.

'nuff said. Zato ste i tu gdje ste 😉

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Kosta said:

Glavno da ja 'lupetam', a tebi su sigurno Trifunovic i Perkins bolji igraci od Radicevica, a Mika bolji od Jovanovica.

'nuff said. Zato ste i tu gdje ste 😉

 

Ti si taj koji je napisao "dovedeš domaćeg igrača od 500k umesto 2 crnca" a onda spomenuo Pena i slične.

 

To što je Mika promašaj, nema nikakve veze sa ovom pričom.  Mogli smo da dovedemo i tog Jovanovića, bili bi jednako loši, ali eto mogli bi da kažemo da imamo lošeg domaćeg, umesto lošeg stranog igrača?

 

Je li to poenta?

 

Znaš li možda gde je Radičević i kako igra? Ne znaš naravno, lupaš napamet. Dečko je u Promiteasu, drugi ili treći plej, daje 3 poena po meču, i šutira 16% iz igre. 

 

I to su ti igrači, koje treba da dovedemo, pa da nam krene nabolje? Ovo je baš loše, čak i za tvoje standarde.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, realno *w said:

 

Ti si taj koji je napisao "dovedeš domaćeg igrača od 500k umesto 2 crnca" a onda spomenuo Pena i slične.

 

To što je Mika promašaj, nema nikakve veze sa ovom pričom.  Mogli smo da dovedemo i tog Jovanovića, bili bi jednako loši, ali eto mogli bi da kažemo da imamo lošeg domaćeg, umesto lošeg stranog igrača?

 

Je li to poenta?

 

Znaš li možda gde je Radičević i kako igra? Ne znaš naravno, lupaš napamet. Dečko je u Promiteasu, drugi ili treći plej, daje 3 poena po meču, i šutira 16% iz igre. 

 

I to su ti igrači, koje treba da dovedemo, pa da nam krene nabolje? Ovo je baš loše, čak i za tvoje standarde.

Ne kuzim poantu tvoju.

Radicevic je u ACB ligi imao valjda 2,3 poena po mecu. Koliko su u ACB ligi imali Perkins i Trifunovic? Oh wait...🙄

I da, Jovanovic je bolji od Mike. 

I,oh da, znam di igra Radicevic. Jer sam pripadnik kosarkaske 'charshije' i to nikada nisam krio. Malo je bedak sto se postavljas tako nadmeno...cuj,Kosta da ne zna gdje Radicevic igra...🙄

 

Edited by Kosta
  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

"Neću više da gledam kkp ove sezone."

Ali počeo da trenira sa ekipom

"Kad počinje da igra, kad je sledeća tekma?!"

Ono što hoću da kažem, a samo ću citirati Safeta

 

On 1/31/2021 at 3:20 PM, Ne sam Safete said:

Mi smo navikli na krvava koljena i ni na šta drugo. 

Navijalo se za Djumića, Koprivicu, Majstorovića, Vrabpca, Pota, Gegića, nastavi niz... Pa niko nije bio ravnodušan. 

Gledam ih sinoć i mislim se pokažite makar da vam je krivo pi. ka vam materina. 


Pa je l' tražimo puno, mamu mu je*em?!

I opet da citiram druga Safeta

 

On 1/31/2021 at 3:20 PM, Ne sam Safete said:

Moram da psujem, neka se ljuti ko god hoće. 

 

  • Like 9
Link to comment
Share on other sites

On 1/31/2021 at 10:23 PM, Kooineeperk said:

 

 

Lipovij?! Apsolutni kralj. Svoje najgore izdranje je imao u toj polusezoni u Zvezdi. Pomislio sam da nas je neko debelo prevario da je kosarkas samo da bi pobegao iz Ukrajine. Lik je slobodna bacanja sutirao ispod 50%!

 

Posle se malo popravio ali uglavnom u nizerazrednim timovima. 

Tori Tomas je najgori stranac u Partizanu 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Alex_Serbia said:

Objektivno, Frenki i Tori.

Subjektivno, Acie Law. Meni licno (nikako objektivno) je on nesto najgore sto se desilo Partizanu, glede stranaca.

Baš sam hteo da spomenem ovu trojicu, nije isto kada veze nemaju Tori ili Frenki, koji su došli da igraju za 5-6k mesečno plafon i Ejsi koji je došao za 50k dolara mesečno. Ali Ejsi je bio dobar igrač koje se kod nas usr'o, Tori je bio svakako najgori, uvalili igrača Duletu koga ovaj ne bi doveo za milion godina da se samo malo bolje raspitao, jeziv košarkaš je bio. Džikićev fetiš sa olinjalim Frenkijem i Gordonom je isto bio spektakularno grozan.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...