Jump to content

KK Partizan 20/21


uvrnuto

Recommended Posts

Na poziciji "mladica", kad Novica ne moze, valjda moze neki junior. Onaj mali Petar Zivojinovic sto je imao index 55 na U19 ABA turniru (55 na jednoj utakmici, da, da!) je u KK Mladost, to mu je valjda prva seniorska sezona, mada nije bas poceo da igra. 

 

Steta sto Glisic nije dobio neke minute kad je bio tu. Secam se da je posle imao dobre statse u ABA2. On je jos uvek mlad valjda. Generacija sa Simanicem.

 

Od ovih iskusnijih domacih, eto pomenuo si Lukovica, i to je to. Ne pada mi niko drugi na pamet a da je relativno dostupan. 

 

Link to comment
Share on other sites

I have a dream...

 

Koliko god to danas delovalo malo verovatno, ja sam odlucio da verujem u odlazak generalnog sponzora CZ naredne godine. To, sledstveno, otvara prostor za veliki povratak velikog Duleta u veliki Partizan.

 

Nazalost, ne na mesto prvog trenera vec poziciju profe Nikolica, uz trenera koga odabere. Ako je to Vlada Jovanovic, ok. Ako to bude neko drugi, opet dobro.

 

Bitno je da Duleta dovoljno posluzi zdravlje da izgura jedan takav petogodisnji mandat. A onda, obzirom na vaskoliki krs u koji se Evroliga pretvorila poslednjih godina, bi zaista moglo da bude svasta. I malo pravde pride.

 

Napred Partizan, ostali stoj!

  • Like 7
  • Love 1
  • Ha-ha 3
  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

Nemojmo se zaludjivati ovakvim fikcijama. Kao prvo, ovaj Dusko Vujosevic nije onaj isti kao pre 10 godina. Bolest je uzela maha, dobro je i ovo sto uopste ima elana da radi bilo gde, pa makar i u Rumuniji. Slusao sam ga nedavno kad je pricao za Zonu press, bas se nalupetao u nekim situacijama. A drugo, ni situacija vise nije ista. Partizan vise ne moze dovoditi najkvalitetnije mlade igrace. Tu imaju prednost Mega i FMP (pa ako neko iskoci ide u CZv).
Ja mislim da treba pruziti sansu sadasnjem treneru i aktivirati tu +1 godinu cime ce moci da formira tim kako zeli, u skladu sa mogucnostima. Tek nakon toga proceniti sta i kako. Samo se nadam da se treneru niko nece mesati u posao pa ako i pozeli da se resi nekih igraca da mu se izadje u susret.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Sector said:

Ti bi se slogirao da imas Branka Lazica u ekipi. 😄

 

Uvijek su me nervirali ti izgovori od kosarkasa cija se uloga pravda dobrom odbranom a prosjecan ineks korisnosti u minusu. Ko da dobar defanzivac ne zna da postigne kos. 

 

Nisam mogao da svarim ni Božića, iako mi je bio sasvim jasan njegov doprinos u nekim drugim stvarima, kojih u ovom slučaju nema.

 

 

Ali vidi, mogu ja da svarim defanzivnog specijalca, koji ne može da da koš. Mozli ima 3 poena po meču u Evrokupu, pa ga ne smatram štetočinom, čak suprotno. Ali dve stvari su tu bitne 1) on je svestan svojih ofanzivnih limita, ne traži loptu da igra 1 na 1, nego čeka neki dobar pas, of skok i slično.  2) Ta defanzivna je više nego dobra i primetna.

 

Nemanja ima više šutnutih dugih dvojki, nego ulaza, ove sezone. I ima isti broj šutnutih dvojki i trojki. To je po meni potpuno suludo. Odbrana malo reći precenjena, najbolja strana je kad uzme nekog pleja pa ga malo stisne na vođenje (a i u tome mi je Ali recimo neuporedivo bolji), čim krene jurenje kroz blokove, to je kraj. Kad god se pokušalo sa njime na nekom protivničkom top napadaču, to se završilo fijaskom.

 

Nego, kad smo kod toga, šta je sa Alijem? CMM igra celu tekmu, Pejdž povređen, a Alija svejedno nema u sastavu?

  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Isiah said:

I have a dream...

 

Koliko god to danas delovalo malo verovatno, ja sam odlucio da verujem u odlazak generalnog sponzora CZ naredne godine. To, sledstveno, otvara prostor za veliki povratak velikog Duleta u veliki Partizan.

 

Nazalost, ne na mesto prvog trenera vec poziciju profe Nikolica, uz trenera koga odabere. Ako je to Vlada Jovanovic, ok. Ako to bude neko drugi, opet dobro.

 

Bitno je da Duleta dovoljno posluzi zdravlje da izgura jedan takav petogodisnji mandat. A onda, obzirom na vaskoliki krs u koji se Evroliga pretvorila poslednjih godina, bi zaista moglo da bude svasta. I malo pravde pride.

 

Napred Partizan, ostali stoj!

 

Stvarno mislim da je krajnje vreme da zatvorimo to Dule Vujosevic poglavlje i pocnemo da gradimo neki identitet i pronadjemo novi nacin rada i funkcionisanja u novim, bitno drugacijim okolnostima (ovde cak ne mislim pretezno na ovog udava koji steze i nas i sve oko nas, vec i na velike promene koje je ova igra dozivela na svim nivoima). 

 

Duji zelim sve najbolje, ali on nije, ne moze i ne sme biti Partizan. Nikuda se necemo maci sa stalnim vracanjem u proslost, dokumentarnim filmovima, lamentiranjem za starim, dobrim vremenima i pokusajima da vratimo i ozivimo modele koji su odavno mrtvi. To je klasicno zatvaranje u vremensku kapsulu i odbacivanje realnosti koje nas sasvim sigurno nikuda nece odvesti. 

 

Ne mozemo se sa izazovima aktuelnih dogadjaja boriti anahronizmima, a jos manje dozvoljavati da sudbinu kluba stavljamo u ruke jednog coveka koji uz to ima gomilu daleko bitnijih, zivotnih i licnih borbi. Za nas je nepametno, prema njemu nefer. 

 

  • Like 14
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

39 minutes ago, SteveFrancis#3 said:

 

Stvarno mislim da je krajnje vreme da zatvorimo to Dule Vujosevic poglavlje i pocnemo da gradimo neki identitet i pronadjemo novi nacin rada i funkcionisanja u novim, bitno drugacijim okolnostima (ovde cak ne mislim pretezno na ovog udava koji steze i nas i sve oko nas, vec i na velike promene koje je ova igra dozivela na svim nivoima). 

 

Duji zelim sve najbolje, ali on nije, ne moze i ne sme biti Partizan. Nikuda se necemo maci sa stalnim vracanjem u proslost, dokumentarnim filmovima, lamentiranjem za starim, dobrim vremenima i pokusajima da vratimo i ozivimo modele koji su odavno mrtvi. To je klasicno zatvaranje u vremensku kapsulu i odbacivanje realnosti koje nas sasvim sigurno nikuda nece odvesti. 

 

Ne mozemo se sa izazovima aktuelnih dogadjaja boriti anahronizmima, a jos manje dozvoljavati da sudbinu kluba stavljamo u ruke jednog coveka koji uz to ima gomilu daleko bitnijih, zivotnih i licnih borbi. Za nas je nepametno, prema njemu nefer. 

 

 

DV nije Partizan.

Nijedan pojedinac nije Partizan.

 

DV nije smeo biti oteran na način na koji je oteran.

 

Mislim da niko sad ne očekuje DV-a na mestu trenera.

 

DV kaosavetnik bi bio neprocenjiva dobit za KKP.

I, ako ga zdravlje posluži, nadam se da ćemo ga dočekati na poziciji prof Nikolića.

Proći će i Vučićevsko-Čovićevska diktatura, kad-tad.

  • Like 1
  • Love 1
  • Thanks 1
  • Ha-ha 2
  • Tuzno 1
  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

A sto bi neko uopste mastao o tome da propadnu ffs, sta mi imamo od toga? Cilj valjda treba da bude da se omoguci koliko-toliko normalno sportsko okruzenje, a da mi uradimo svoj deo posla, sportski i organizaciono, te da napravimo bolji proizvod. Valjda bi san trebalo da bude da se KKP sa evroligaskim (ovde ne mislim bukvalno, vec kao odrednicu kvaliteta) timom siba sa evroligaskom Buducnoscu, Cedolimpijom, KKCZ... 

  • Like 9
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, realno *w said:

A gde su tačno te "maštarije"?   Ovaj jedna Kronos post, koji je inače očigledna sprdnja?

Realni "realan" kao i uvek. 🙂 Evo ti par redova iznad, ti kao mod bi morao da znaš šta se dešava na vašem topiku, nije u redu da ti ja prepričavam. 

 

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, K.Dot said:

Realni "realan" kao i uvek. 🙂 Evo ti par redova iznad, ti kao mod bi morao da znaš šta se dešava na vašem topiku, nije u redu da ti ja prepričavam. 

 

 

Molim te pomozi mi i prepričaj mi Kronosov post od 5 reči.

 

 

 

@Kronostime

A ti da znaš, od sada smajli nije dovoljan, molim te jedan poduži disklejmer na početku i na kraju posta, pomozi ljudima.

Edited by realno *w
  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, realno *w said:

 

Molim te pomozi mi i prepričaj mi Kronosov post od 5 reči.

 

 

 

@Kronostime

A ti da znaš, od sada smajli nije dovoljan, molim te jedan poduži disklejmer na početku i na kraju posta, pomozi ljudima.

 

Zašto Kronosov? Njegov je očigledno sprdnja ali ne bih rekao da se ovaj vaš Martin Luter King šalio. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...