Jump to content

KK Partizan 20/21


uvrnuto

Recommended Posts

5 minutes ago, đubrivo. said:

 

dangubić 2-5, mekintajer 2-5, paige 4-6, gordić 1-6, trifunović 1-2, zagorac, janković i tomas po 0-1

 

kod mute bi ovo bilo puno indijanaca a plašim se da je ovo kanda realnije nego ono što je viđano u prvim tekmama. dangubić je još i popravio šut ali ostaje fakat da je samo page pouzdan šuter, dok ovaj mekintajer obvladava ali i on je morao da se malo spusti među obične ljude sa procentima. sve streaky šuteri u najboljem slučaju a pola od njih su kamenjari.

 

I svejedno nije to poenta. Pejdž i kad bude imao 1-7 na utakmici, njegov igrač će ginuti jureći ga, a kad bude neki off-screen, verovatno će oba igrača krenuti za njega.

 

Sa druge strane, Dangubić i kad da trojku, njegov igrač će svejedno uvek ići ispod bloka, uvek pomagati gde može, i na postu, i na piku, jer znaju da je tu benefit mnogo veći u odnosu na štetu koja može da bude najčešće 1-3, 1-4, ili u najboljem slučaju kao juče 2-5. 

Pri tome, niko ne spominje Dangubićev šut za dva. U ovoj sezoni ima 8-24 za dva, poneko kucanje i zicer, sve ostalo je promašio, svaki pokušaj nekog nazovi floutera iz spotapa, poluhoroga, distance, je cigla koja jedva dođe do obruča. Šlag na tortu 6 od 14 bacanja.

 

Pa Zagorac je isto komedija, ali naspram ovoga, ti procenti deluju sasvim pristojno ima oko 50% za dva, 37% za tri, 80% bacanja.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Auh, drugovi, ovo je bilo baš loše sinoć. Davno nisam video proefesionalnu ekipu da onako dopušta mrtve kontre 1 na 0, ono nema ni u garabage timeu G lige.

 

Zagorac sve više deluje kao kancer ekipe, projektovan kao neki madafaka skorer, vidi se da je ekipa sklapana tako da on dobije dobar deo napadačkog kolača, a očigledno tome ne može da odgovori. 

 

Ali Pierre Pelos, izgleda kao neki Marc Gasol iz narodne kuhinje. Kakva legenda.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, Laki Dzep said:

Trener je već ujutru morao da bude bivši, ukoliko se videlo da je neko namerno sabotirao i on je morao biti bivši, i tako...

 

teško da možeš u košarci da upreš prstom u nekog igrača na jednoj tekmi i kažeš "ti si sabotirao" ali je fascinantno koliko je u prvom poluvremenu bilo igranja odbrane pogledom, puštanja otvorenih šuteva, nonšalantnosti u svakom segmentu igre, od prenosa lopte, preko blokova do omenutih "couldn't care less" pristupa odbrani. da nisam gledao za vikend tekmu protiv cedevite, rekao bih da to nije ista ekipa, jer, bez obzira na sve muke i nedostatke u strategiji i izvedbi te strategije, ljudi su igrali koliko su mogli.

 

15 minutes ago, realno *w said:

 

I svejedno nije to poenta. Pejdž i kad bude imao 1-7 na utakmici, njegov igrač će ginuti jureći ga, a kad bude neki off-screen, verovatno će oba igrača krenuti za njega.

 

Sa druge strane, Dangubić i kad da trojku, njegov igrač će svejedno uvek ići ispod bloka, uvek pomagati gde može, i na postu, i na piku, jer znaju da je tu benefit mnogo veći u odnosu na štetu koja može da bude najčešće 1-3, 1-4, ili u najboljem slučaju kao juče 2-5. 

Pri tome, niko ne spominje Dangubićev šut za dva. U ovoj sezoni ima 8-24 za dva, poneko kucanje i zicer, sve ostalo je promašio, svaki pokušaj nekog nazovi floutera iz spotapa, poluhoroga, distance, je cigla koja jedva dođe do obruča. Šlag na tortu 6 od 14 bacanja.

 

Pa Zagorac je isto komedija, ali naspram ovoga, ti procenti deluju sasvim pristojno ima oko 50% za dva, 37% za tri, 80% bacanja.

 

 

 

ma jasno k'o dan, apsolutno se slažem sa tobom, samo kažem još jednom da je ovo šuterski baš limitirana ekipa i da ne mogu sebi da dopuste da na bazi qrca igraju egal čak i protiv ovako skromne ekipe kao što su ovi francuzi. 

 

džaba tu i kada svi koji se ne zovu mekintajer ili page imaju i 50% iz igre kada realno šutnu 2 trice a postoji razlog zašto je to tako, videti pod gorda i danguba sinoć

Edited by đubrivo.
Link to comment
Share on other sites

Često se provlači kako nam je CMM upgrade u odnosu na Waldena, i ovako na papiru ima definitivno razloga da se taj stav zastupa, ali mogao bi i na terenu to da demonstrira malo češće.

 

Sinoć je za maltene pola sata igre jednom napao koš, iskreirao jedno veliko ništa, i nastavio da gubi lopte na prenosu kao junior (ovo oko TO sam komentarisao i nakon meča protiv Turaka, previše neozbiljno). Trenutno živi od tih stepback trojki pa dolazi do kakve takve produkcije...

 

---

 

Zagorac je posebna priča. Bukvalno bih mu sinoć uručio otkaz ili makar neku prekomandu u Mladost na mjesec dana.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, realno *w said:

Pri tome, niko ne spominje Dangubićev šut za dva. U ovoj sezoni ima 8-24 za dva, poneko kucanje i zicer, sve ostalo je promašio, svaki pokušaj nekog nazovi floutera iz spotapa, poluhoroga, distance, je cigla koja jedva dođe do obruča.

Protiv Olivite je jednom probio sa desne strane, pomislio sam ''Ok, bar da tako iskoristi atletiku i lagano završi'' al' kad sam video kako je bacio loptu sa 1,5-2 m nije mi bilo dobro. Kao da nikad niko nije radio s njim na ispravljanju tih stvari ili jednostavno ne može ništa osim bacanja kamenja.

 

Generalno slabije završavamo u blizini obruča, plus što dosta lopti iscuri.

 

13 minutes ago, Chaos Is Me said:

Ali Pierre Pelos, izgleda kao neki Marc Gasol iz narodne kuhinje.

:roflmao:

 

6 minutes ago, Shonewizard said:

Sinoć je za maltene pola sata igre jednom napao koš,

Čini mi se da je u tom segmentu, posebno u 2/2 bio aktivniji nego za vikend, kao i da je furao bržu tranziciju, ali džaba kad je prvi s loptom a niko ga ne prati. Naravno, ocene pojedinačne igre su uvek upitne kada je ceo tim onako ''krševit''.

Link to comment
Share on other sites

Kako protracismo tim sa potencijalom da se bori za samu zavrsnicu EC...Tragedija.

 

U normalnim okolnostima i sa ljudima koji Partizanu zele dobro, ponadao bih se da je lekcija oko znacaja pravog trenera napokon naucena za sva vremena. Ali ja ne verujem da je nazadnjaka i ovu upravu zaista briga. 

 

Ovo nisu ljudi koji Partizanu zele ni dobro ni lose. Samo se izvrsavaju naredjenja.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, đubrivo. said:

 

my bad:

 

04:09 28 - 40 PELOS, PIERRE Steal (1)

03:25 31 - 42 ANDJUSIC, DANILO Steal (1)

03:11 31 - 44 ANDJUSIC, DANILO Steal (2)

02:12 36 - 49 COURBY, MAXIME Steal (1)

00:24 38 - 55 PEACOCK, ZACHERY Steal (2)

 

5 lopti ukradenih kao na tekmi petlića u 3ipo-4 minuta do kraja prvog poluvremena. sramota.

 

 

daleko su oni umišljeni mediokriteti od pristojnosti.

 

I to su sve bile presečene nakon čega sledi kontra 1-0.

 

Sve zajedno možda i čitavih desetak takvih slučajeva tokom meča. Iskreno govoreći, mislim da nikada nisam to video u ovom obimu na nekom košarkaškom meču.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Dobra stvar vam je, da vas malo ohrabrim, sto vi sem Borca zapravo niste nesto mnogo kiksnuli jos uvek, pa se to moze ispeglati. Protiv Buducnosti mozete da se izvadite, jer 1-1 je prihvatljivo za tim slicne snage, u Evrokupu cete proci dalje, nebitno sa koje pozicije. Jedino taj Borac je nenadoknadiv kiks.

 

Postoje i objektivne i subjektivne okolnosti ovih rezultata. Meni je emotivno svejedno, tako da mislim da sa sigurnoscu da tvrdim, onako hladne glave, da ste u fazonu "not great not terible". Vas najveci igrac prosle sezone je bio trener, kao sto je nama ove sezone iako je i tim odlican. Imate dobar tim, na nivou nekog cetvrtfinala Evrokupa, pa sta dalje uradite, odlicno. 

 

Ono sto je ocigledno kada gledamo rad Vlade Scepanovica je da se zanat bas i ne moze prekopirati ako niste isti karakter. Trinki je ziva vatra, Vlado je veoma miran covek, sinoc neko iskomentarisao na live temi "Vlado tako je, lupi rukom o sto!", ja se presavio od smeha. Jebiga, covek je premekan, kao nas Gavra prosle sezone. Dzaba ti sve znanje ako ti nisi autoritet i ne znas kako mentalno da pristupis utakmici.

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, realno *w said:

Elem, ja sam za potpuni rebuild:

 

Zahvalnica Šćepanoviću, Angoli, N. Jankoviću, S. Jankoviću, Miki, možda čak i Tomasu. Sa druge strane, Drešel i ona dva crnca iz Mladosti u prvi tim, Trifa zagarantovanih 25 minuta, svi ovi mlađi isto. Od tih 4-5 mlađih igrača, izgurati bar dvojicu, kakva je ABa liga, bićemo u sredini nekoj, sledeće godine imamo dobru osnovu, a Ostoja valjda može da sredi neki ec/wc i samo smo na dobitku.

 

Ja sam uveren da bi u konkurenciji: Trifa, Drešel, Gombauld, Igbanu, dobili minimum dva kvalitetna igrača za dogodine. 

 

 

Delimično podržavam. Ja bih pustio S. Jankovića, Angolu i jednog iz dvojca N.Janković/Mika. Na mesto Angole probati Dreksela/Drešela, ispod koša dati šansu nekom od ovih stranaca iz Mladost, a dodatno dovesti jednog kvalitetnijeg 4/5 ili 5/4 igrača. Nisam za to da ne konkurišemo bar za vrh ABA.

 

Što se tiče tekme sve ste rekli. Burg očigledno nije toliko loša ekipa (imaju 3:0 u francuskom šampionatu uz pobedu protiv Asvela i ubedljivu pobedu protiv Turaka u EK u gostima i poraz od Huventuda kod kuće) i baš je bezobrazan i potcenjivački stav sa kojim je naša ekipa ušla u utakmicu. Valjda su mislili da će ovi sami da se pobede pošto nisu trenirali 20 dana.

 

Potpuna ležernost u odbrani i u napadu..u odbrani se ne izlazi na šut, gubimo se u udvajanjima i preuzimanjima..u napadu nedopustivo gubljenje lopti na prvom pasu, Mekintajeru izbijaju loptu kao početniku i to se ne dešava prvi put. Kada smo kod njega, što neko reče gore, izgleda na papiru kao bolji igrač od Voldena ali trenutno ga samo taj šut za tri drži. Volden sveukupno deluje kao ozbiljniji košarkaš s obzirom na impact u skoku, odbrani i, ako već nije imao previše asistencija, bar u ne gubljenju lopti.

Tomasa sam isto pažljivije posmatrao protiv COL-a i sada..on redovno kasni sa izlaženjem na šut protivnika, ne diže ruku što je bar neka osnovna odbrana..baš baš je indolentan ponekad..Gordić igra preko kurca, baca pasove u ruke protivnika..

Taman sam pomislio da će jedna od pozitivnih stvari ovog odsustva Jaramaza i Mozlija biti to što će se Gorda i Pejdž malo vratiti u prošlosezonski mod jer će usled kraćeg rostera imati više vremena da igraju, kao i da će Mika da se opusti..i to je delovalo da ide nekim sitnim koracima nabolje ali džaba...

Šćepa je ispustio ekipu, kao što su već svi rekili, i to je to..sad će biti malo natezanja oko raskida ugovora ali verujem da će i on skapirati koliko je sati.

Molim samo dosta više sa početnicima. Može i Filipovski, ako nemaju bolje rešenje.

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, realno *w said:

Elem, ja sam za potpuni rebuild:

 

Zahvalnica Šćepanoviću, Angoli, N. Jankoviću, S. Jankoviću, Miki, možda čak i Tomasu. Sa druge strane, Drešel i ona dva crnca iz Mladosti u prvi tim, Trifa zagarantovanih 25 minuta, svi ovi mlađi isto. Od tih 4-5 mlađih igrača, izgurati bar dvojicu, kakva je ABa liga, bićemo u sredini nekoj, sledeće godine imamo dobru osnovu, a Ostoja valjda može da sredi neki ec/wc i samo smo na dobitku.

 

Ja sam uveren da bi u konkurenciji: Trifa, Drešel, Gombauld, Igbanu, dobili minimum dva kvalitetna igrača za dogodine. 

 

 

 

Jedino mozda ljudi na ovom forumu i jos mozda 10% navijaca bi ovo podrzalo. 85% navijaca bi napravilo pokolj da slucajno Partizan bude sedmi ili osmi na tabeli aba, sto bi se i desilo kada bi se sada radio takav remont koji predlazes. Sa druge strane, populisticki orjentisani likovi poput Ostoje to takodje ne zele da rade. 

 

Ja sam pre dve tri godine, dok sam jos povremeno pisao na RSB-u napisao da bismo trebali da pravimo remont i kostur od domacih igraca, cim ispadnemo iz Evrolige. Ispadanje se desilo, remont nije. Ne mogu ni da ti opisem koliko sam napljuvan, cak su i vulgarne uvrede letele kao od sale.

 

Vi ovde mozda i kapirate situaciju, ali prosecan navijac je tup i bahat i ne kapira da ne moze i jare i pare. Oni bi hteli tim od domacih igraca ali i sve trofeje. A to se ne postize preko noci. Ako krenes tim putem, imaces neki ciklus od 3-4 sezone za gradjenje sampionskog tima. Sve je to izvodljivo, ali obzirom da je Partizan vec dugo bez trofeja, apsolutno sam siguran da je jedini nacin da postignes mir medju navijacima ono sto ste vi zamalo uspeli prosle godine. Znaci dobar roster, skup trener, odlicna igra, trofeji, pa onda mozes da krenes u rebuild. Ovako, nestrpljenje je preveliko.

Link to comment
Share on other sites

Komšije, pominje se Sašo Filipovski kao trenutno najrealnija opcija za klupu.
 
Stranac, Cigani ga prizivali sezonu pre - ima sve predispozicije da popuni Trinkijeve cipele. :kece:
Ocigledno citas postove u modu random. Pisalo se u njemu. Stranac je isto koliko i Trinkijeri, a verovatno i manje. U slucaju da ode Scepanovic, a uzeci u obzir da je Obradovic nerealna opcija, moji pikovi su:
1. Pesic
2. Filipovski
3. Dzikic
Samo ih ko boga molim bez Milojevica i Gagi Nikolica.
Link to comment
Share on other sites

35 minutes ago, Alek The Great said:

 U slucaju da ode Scepanovic, a uzeci u obzir da je Obradovic nerealna opcija, moji pikovi su:
1. Pesic
2. Filipovski
3. Dzikic
 

 

pešić je malo realniji od greg popovića, čovek ima 71 godinu i cenim da je u penziji + ima dovoljno iskustva sa naprednim čovićem u jednoj sezoni

 

kažu da je filipovski dobar, ja nisam iskreno obraćao pažnju. po meni je dejan radonjić taj borbabre krvava kolena trener na šta se partizanovcima maksimalno pridiže ponos, pa ne znam zašto ne bi njega uzeli u obzir. naravno, radonjić nije trener za instant-uspeh, tu je džile majstor. bez 3-4 sezone ne vredi ni da ga pitate a to mi opet ne izgleda kao modus operandi ostoje i posade mu.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...