Jump to content

KK Partizan 20/21


uvrnuto

Recommended Posts

Kao i vazda u zivotu, postoji jedino autoritet znanja.

 

Iako su cesto spremni da zazmure na svasta, ljudi to instiktivno osecaju i jasno mogu da vide kada oni sami napreduju, odnosno kada se stvari krecu nabolje. I obratno.

 

Nemoguce je zavrediti postovanje bez znanja, najvise sto se moze dobiti u tom slucaju je pristojnost. I nije sramota nesto ne znati, samo treba malo voditi racuna da se covek ne lati posla kojem realno nije dorastao. Mogu se i tu napraviti legitimne greske, to je sve ok.

 

Scepi hvala na igrackoj karijeri i sve najbolje u zivotu, a KK Partizan da dovede trenera. Cujem da je Radonja slobodan.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, đubrivo. said:

 

onaj period na pola druge četvrtine gde valjda tri (3) x gube loptu na prenosu i prvom dodavanju je vrhunski bezobrazluk 

 

 

my bad:

 

04:09 28 - 40 PELOS, PIERRE Steal (1)

03:25 31 - 42 ANDJUSIC, DANILO Steal (1)

03:11 31 - 44 ANDJUSIC, DANILO Steal (2)

02:12 36 - 49 COURBY, MAXIME Steal (1)

00:24 38 - 55 PEACOCK, ZACHERY Steal (2)

 

5 lopti ukradenih kao na tekmi petlića u 3ipo-4 minuta do kraja prvog poluvremena. sramota.

 

4 minutes ago, Isiah said:

 

Nemoguce je zavrediti postovanje bez znanja, najvise sto se moze dobiti u tom slucaju je pristojnost.

 

daleko su oni umišljeni mediokriteti od pristojnosti.

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, đubrivo. said:

 

ovo je verovatno najgore izdanje neke ekipe koju sam gledao u periodu od godinu dana a gledao sam i knickse 

 

treba scepanovic da podnese ostavku i zato da ne bude alibi ovim smekerima mediokritetima koji nemaju obraza osim što im nedostaje skilla 🙂

 

Ovo se može reći za apsolutno svaku situaciju kada ekipa menja trenera. 12 igrača ne možeš da promeniš, trenera možeš. 

 

To je ona stara fraza "trener izgubio ekipu". Kada više nije u stanju da ih natera da igraju na maksimalnom broju obrtaja, iz bilo kog razloga.  Ne mora uopšte da bude sporan stručni deo.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, realno *w said:

 

Ovo se može reći za apsolutno svaku situaciju kada ekipa menja trenera. 12 igrača ne možeš da promeniš, trenera možeš. 

 

To je ona stara fraza "trener izgubio ekipu". Kada više nije u stanju da ih natera da igraju na maksimalnom broju obrtaja, iz bilo kog razloga.  Ne mora uopšte da bude sporan stručni deo.

 

napisao sam u sledećem postu, šćepanović je prvi na listi odgovornih. šta god da je radio, poginuo je.

međutim, još sam neprijatnije iznenađen ovim izgovorima od sportista sa ugovorom, koji pri tome nisu u 35oj godini i pri kraju karijere

 

ma nema veze, jasno je da jedino trenera možeš da promeniš i treba posle ovog sinoć ako je bar kod mene bilo dileme ranije

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Elem, ja sam za potpuni rebuild:

 

Zahvalnica Šćepanoviću, Angoli, N. Jankoviću, S. Jankoviću, Miki, možda čak i Tomasu. Sa druge strane, Drešel i ona dva crnca iz Mladosti u prvi tim, Trifa zagarantovanih 25 minuta, svi ovi mlađi isto. Od tih 4-5 mlađih igrača, izgurati bar dvojicu, kakva je ABa liga, bićemo u sredini nekoj, sledeće godine imamo dobru osnovu, a Ostoja valjda može da sredi neki ec/wc i samo smo na dobitku.

 

Ja sam uveren da bi u konkurenciji: Trifa, Drešel, Gombauld, Igbanu, dobili minimum dva kvalitetna igrača za dogodine. 

 

Edited by realno *w
  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Isiah said:

Nije lako biti pristojan kada neko toliko nema pojma (polusala i poluzbilja), mada se neki jesu sramotno ponasali.

 

pravo da ti kažem, to je dvosmerna ulica, pošto neki (mnogi) igrači takođe nemaju pojma a nose se kao da su igrali po 4x na olstaru sa mikele dyordanom.

ništa gore od umišljenog mediokriteta, bilo kojim poslom da se bavi

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ne sjećam se da sam ikad propustio utakmicu KKP a da nisam morao, sinoć sam se prešaltao na Peaky Blinders posle dva minuta treće četvrtine.

Da od ovog nema hljeba vidjelo se već posle Borca. Nisam nikakav stručnjak ali sam u životu vidio dovoljno utakmica da mogu da naslutim u kom pravcu se stvari kreću. Malo me je bilo sramota ranog defetizma, nije to svojstveno ni meni ni mnogima na ovom forumu a koji su izrazili isti stav, ali za sve postoji prvi put i mislim da su dešavanja u klubu nakon toga potvrdila da je taj stav bio ispravan.

Kako dalje nemam neku predstavu, ali to i nije pitanje za mene nego za ljude u klubu, reakcije mora da bude, možda je moralo i ranije, ali eto ispoštovali smo Šćepanovića, i neka smo, nemam ni najmanje sumnje da je dao od sebe koliko god je mogao i da nije svjesno radio na štetu kluba.

Njemu hvala za sve, mnogo je više dao klubu nego što je naštetio, ali naši putevi se ovdje razilaze.

Burno će biti u narednom periodu, i tu ne mislim samo u sportskom smislu, naredni potezi u klubu će pokazati mnogo više od puke smjene trenera, a ne vidim da će prijati bilo kome u klubu i oko njega.

Baš teška vremena.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, đubrivo. said:

 

pravo da ti kažem, to je dvosmerna ulica, pošto neki (mnogi) igrači takođe nemaju pojma a nose se kao da su igrali po 4x na olstaru sa mikele dyordanom.

ništa gore od umišljenog mediokriteta, bilo kojim poslom da se bavi

Slazem se, to je i moj pet peeve. Opet, kao i u zivotu at large, ignorance je keva bezobrazluku.

 

Kljucna razlika u efektu neznanja je kada neko dodje na poziciju lidera. To je mnogo mnogo gore nego kada samo neki clan tima nema pojma (sto takodje nije pozeljno, ali se ipak lakse prevazilazi, posebno kada imas odgovarajuceg lidera).

Link to comment
Share on other sites

Elem, ja sam za potpuni rebuild:
 
Zahvalnica Šćepanoviću, Angoli, N. Jankoviću, S. Jankoviću, Miki, možda čak i Tomasu. Sa druge strane, Drešel i ona dva crnca iz Mladosti u prvi tim, Trifa zagarantovanih 25 minuta, svi ovi mlađi isto. Od tih 4-5 mlađih igrača, izgurati bar dvojicu, kakva je ABa liga, bićemo u sredini nekoj, sledeće godine imamo dobru osnovu, a Ostoja valjda može da sredi neki ec/wc i samo smo na dobitku.
 
Ja sam uveren da bi u konkurenciji: Trifa, Drešel, Gombauld, Igbanu, dobili minimum dva kvalitetna igrača za dogodine. 
 
Ovo se moze desiti samo ako Jakovljevic zameni Scepanovica. Odgovara?
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Alek The Great said:
44 minutes ago, realno *w said:

 

Ovo se moze desiti samo ako Jakovljevic zameni Scepanovica. Odgovara?

 

Može, ali ugovor na 6 meseci, a na leto 60% budžeta za pojačanja na trenera i možda ga uvalimo kao pomoćnika.

 

Ne znam kako vama deluje moj post, ali ja se ne šalim uopšte. Pitanje je šta će biti sa sezonom, uveren sam da su neka ozbiljna ulaganja ove godine, čisto bacanje para. Ovako bi baš nešto izvukli.

Edited by realno *w
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

42 minutes ago, realno *w said:

Elem, ja sam za potpuni rebuild:

 

Zahvalnica Šćepanoviću, Angoli, N. Jankoviću, S. Jankoviću, Miki, možda čak i Tomasu. Sa druge strane, Drešel i ona dva crnca iz Mladosti u prvi tim, Trifa zagarantovanih 25 minuta, svi ovi mlađi isto. Od tih 4-5 mlađih igrača, izgurati bar dvojicu, kakva je ABa liga, bićemo u sredini nekoj, sledeće godine imamo dobru osnovu, a Ostoja valjda može da sredi neki ec/wc i samo smo na dobitku.

 

Ja sam uveren da bi u konkurenciji: Trifa, Drešel, Gombauld, Igbanu, dobili minimum dva kvalitetna igrača za dogodine. 

Taj plan ima jednu falinku - zadržao bi igrače (Kodi, Jaramaz, Mozli, Pejdž, pa i Gorda) kojima plafon nije borba za sredinu ABA, a pritom su prošle godine bili kandidati za vrh EC. Cenim da bi gledali kako da zapale bilo gde, bilo kad nego da potencijalno urušavaju svoju karijeru (ili ono što je ostalo od iste u slučaju ovih starijih) glumeći dadilje klincima.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Svaki put kad Dangubić uzme otvorenu trojku (posebno ona na početku 3/4 posle pika, gde mu igrač ide 3 metra ispod bloka) kroz glavu mi prodje Muta

- Indijanac, što si šutnu trojku?

- Treneru, bio sam sam.

- Indijanac, oni oće da budeš sam.

 

A opet, sinoć je bilo jedno 6 odgovornijih za potop od njega. Toliko smo bedni.

Edited by zorex
  • Like 4
  • Ha-ha 7
Link to comment
Share on other sites

Just now, Barkley#34 said:

Taj plan ima jednu falinku - zadržao bi igrače (Kodi, Jaramaz, Mozli, Pejdž, pa i Gorda) kojima plafon nije borba za sredinu ABA, a pritom su prošle godine bili kandidati za vrh EC. Cenim da bi gledali kako da zapale bilo gde, bilo kad nego da potencijalno urušavaju svoju karijeru (ili ono što je ostalo od iste u slučaju ovih starijih) glumeći dadilje klincima.

 

Šta god, imaju ugovor, imali bi ideju za narednu godinu, ako bi im to toliko bilo ispod časti, neka raskinu ugovor na svoju štetu i to je to. 

Osim toga, Mozli je 80% karijere proveo igrajući drugu ligu, Gorda dogodine ima 34 godine, nisu baš neke ubice na vrhuncu snage. To se može reći jedino za Kodija.

 

Druga stvar, pitanje je koliko bi mi bili lošiji uopšte u tom slučaju. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Mozli igrao drugu ligu, konačno došao na veliku scenu i neće tek tako da se vrati u sivilo. Jaramaz došao na vrata reprezentacije. Pejdž se stabilizovao u evropskoj košarci. Gorda je tek napunio 32 ('88. godište je), zašto ne bi pokušao da zabode još neki pristojan ugovor ili bude u nekoj borbi za trofeje pre kraja karijere?

 

8 minutes ago, realno *w said:

Druga stvar, pitanje je koliko bi mi bili lošiji uopšte u tom slučaju.

Jes, vala, uopšte ne bismo bili lošiji sa Trifinih 25 minuta po meču. 

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Barkley#34 said:

Jes, vala, uopšte ne bismo bili lošiji sa Trifinih 25 minuta po meču. 

 

Na krilu? Umesto moćnih Zagorca i Dangubića. Tadvojica juče zbirno -1 indeks, nije to lako nadoknaditi...

 

Uz to, Trifa možda postane igrač. Ova dvojica mogu da napreduju 5%.

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, zorex said:

Svaki put kad Dangubić uzme otvorenu trojku (posebno ona na početku 3/4 posle pika, gde mu igrač ide 3 metra ispod bloka) kroz glavu mi prodje Muta

- Indijanac, što si šutnu trojku?

- Treneru, bio sam sam.

- Indijanac, oni oće da budeš sam.

 

A opet, sinoć je bilo jedno 6 odgovornijih za potop od njega. Toliko smo bedni.

 

dangubić 2-5, mekintajer 2-5, paige 4-6, gordić 1-6, trifunović 1-2, zagorac, janković i tomas po 0-1

 

kod mute bi ovo bilo puno indijanaca a plašim se da je ovo kanda realnije nego ono što je viđano u prvim tekmama. dangubić je još i popravio šut ali ostaje fakat da je samo page pouzdan šuter, dok ovaj mekintajer obvladava ali i on je morao da se malo spusti među obične ljude sa procentima. sve streaky šuteri u najboljem slučaju a pola od njih su kamenjari.

Link to comment
Share on other sites

Sve je to ok ako tako gradiš tim od početka. Takva nagla promena kursa bi sigurno izazvala dodatne potrese, o kojima pišem. Ne bih tek tako prešao preko te činjenice.

 

Naravno, koronu izuzimam iz računice, jer će uskoro možda biti svejedno ko je u timu a ko na klupi.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Kad su ovakve stvari u pitanju, uvek se setim kako je Real rešio sukob Murinja i Kasiljasa - i jedan i drugi napolje. 

 

Ono što je indikativno jeste da je posle onakve utakmice odmah ujutru morala da se čuje reč predsednika, bukvalno do 12 je morala da usledi reakcija. Međutim, prava reakcija je da reakcije nema, i to je sve što treba da znamo. Trener je već ujutru morao da bude bivši, ukoliko se videlo da je neko namerno sabotirao i on je morao biti bivši, i tako...

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...