Jump to content

FK Crvena zvezda 2020/21


Don Dusko

Recommended Posts

Uopste ne dleim utiske sa vecinom. Gavric je i danas bio bezmudan, kao da mu se nije igralo, dok je u prvom jeidni koji je nesto igrao uz Ivanica (decko odigrao utakmicu za 10, steta sto je penal omasio, ali nerealna je forma u kojoj je on) upravo Falko. Vidi se da decko zna da igra fudbal i pokazivao je to, penal jeste omasio, al omasio ga je i Ivanic koji je apsolutno bio za klasu od svih bolji na terenu. Velja je okej bio, Njegos isto kako je usao. 

 

Sanogo u nekom totalno kontra ritmu vec duze vreme, bas katastrofa igra. Falcineli isto daleko od forme. Pavkov katastrofa, da je ostalo 1:1...Pankov je tanak igrac, ali nije ovoliko los koliko je u poslednja dva meseca. 

 

Sto se Bakajoka tice, ne znam, nekako neartikulisano deluje na terenu (za razliku od Falka koji po kretnji i vodjenju lopte bas na Marina podseca). Mada ok je bio Bakajoko kako je usao.

 

I dokle ce Aleksa Vukanovic igrati? Decko zvani izmena, mislim da nije tri utakmice ukupno poceo, ali je zato na svakoj usao i doneo jedno veliko nista. 

Edited by Markoss
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Manoly said:

Spiridonovic i Falko ne idu u isti dzak, pozicije nisu iste, do sad karijera iako je Falko stariji ni za porediti.

I da, Falko je za ono malo sto je igrao pokazao dobru tehniku i da zna. Jako malo je igrao,nema kontinuitet i to je bitna stavka veoma.

 

Idu u isti dzak koji se zove "Mrkelina pojacanja u FKCZ u mandatu Dejana Stankovica". 

Vrlo su slicnih pozicija, igraci napada koji manje/vise mogu igrati i levo i desno, i u sredini. Spiridonovi nesto vise profilisan kao krilni (levi), dok je Falko malo vise centralni u odnosu na Spiridona. 

Dakle nisu babe i zabe, nego tetke i strine. 

 

Slazem se da karijere nisu bas za porediti, odnosno nije lako porediti. Falko nije izasao iz Italije i to mozda 15% svojih utakmica imao u Seriji A, dok je Spiridon Grcku, Austrijsku i Poljsku prvu ligu. 'bem li ga, i u toj Grckoj i Austriji igraju ekipe koje igraju Evropska takmicenja, imao je protiv koga da igra. Ali tesko je porediti. Igrao je i Spiridon Seriju B, pa da je nesto valjao mozda bi i ostao tamo ili napredovao u Seriju A kao Falko. 

 

Ukratko: Falko je svakako bolji igrac, na papiru, samo treba to i da dokaze. Jos uvek nije ali je malo prilika i bilo. 

Link to comment
Share on other sites

Када приколико играш фудбал и не отаљаваш против ових бункерашких балвана једноставно је само питање времена када ћеш завршити меч па и ако промашиш 2 пенала. И ту је Станковић ниво изнад Милојевића нема сумње. Овај фудбал се може гледати.

Оно што ме нервира што још немамо тренера који ће по сваку цијену рећи стоп балванима врсте помињаног Вукановића. Било којег новопотписаног клинца да убациш у ватру корисније је од звијезде фолклора из Гајдобре, пробати против домаћих екипа није неки ризик па ако неко искочи супер. И да се једном рашчисти ко може да буде капитен или ко изводи пенале. Капитенску траку ФК Црвена Звезда не може ставити једна балванчина Гобељић,срамота дреса заиста за гађење. Кад нема Борјана мора (по)најбољи играч нека забораве гардијске полтроне. И за пенале се некада знало, најбољи играч/стрелац и ко су замјеници, ово је стварно спрдња и одавно траје.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

❤️ bravo mali, želim ti da ispuniš san i jednog dana staneš između stativa u našem dresu.

 

"Ne znam šta da kažem, to je osećaj koji se ne opisuje tek tako. Kad ste mali, kad ste u osnovnoj školi imate san da upoznate igrača Zvezde. Da stupite na "Marakanu" u bilo kom smislu, da li u igračkom, da li na severu kao navijač, to je prelep osećaj. Još da uđem sa klupe odbranim dva penala i nekoliko zicera, to je stvarno dečački san koji se retko dešava", kaže nam ushićeni Ranđelović.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

On 4/17/2021 at 11:00 PM, Markoss said:

 

 

I dokle ce Aleksa Vukanovic igrati? Decko zvani izmena, mislim da nije tri utakmice ukupno poceo, ali je zato na svakoj usao i doneo jedno veliko nista. 

 

Pa moraju da ga forsiraju da se neko prevari da ga kupi.

Link to comment
Share on other sites

Posto se blizi kraj prvenstva,a titula je vidjena,da napisem koju trojicu igraca bih voleo videti u Zvezdi sledece sezone. To su Dragovic,Aleksic i Prijovic. Koliko su realni - ne znam,ali eto njih bih zeleo videti kod nas..
Dragovic se vec ionako spominje neko vreme..ocito da nam treba jedan kvalitetan stoper/starter koji bi cinio duo sa Milunovicem. Degenek je,po najavama,opet na izlaznim vratima. Ja Milosa gotivim iako se cini da u ovom drugom mandatu kod nas ne igra na nivou iz prvog.
Aleksic po talentu nekada stajao u ravni sa Tadicem. U realnosti ostvario daleko slabiju karijeru. Ipak,mislim da je profil igraca za nas,posebno ako prodamo Ivanica. Kanga navodno ostaje sigurno..Aleksic nije neznalica,zna fudbala a mislim da mu je i vreme da se makne iz Basakshehira..pojma nemam koliko kosta,kolika bi mu bila plata,ali eto - cisto moja zelja.
Za Prijovica i ne znam gde je trenutno i igra li uopste? Svejedno,mislim da je Zvezda danas klub koji treba 'devetku' efikasniju od Falcinelija. Uopste ne osporavam Italijanove kvalitete,ali mislim da nam treba bolji spic. Dijego jeste timski igrac,ume da zadrzi loptu,borben je i mnogo radi na terenu za ekipu. Ja od 'devetke' ipak najvise ocekujam golove, ubojitost i realizaciju na visem nivou. To mislim da bismo dobili vise sa Prijovicem
I da,pod muss levi bek. Tu bih mozda gadjao stranca jer medju domacim opcijama ne vidim bolje od Rodica. Mladenovic ne znam koliko je sam zainteresovan,a i da pravo kazem..preskocio bih ga..

Link to comment
Share on other sites

Dobro je što je brzo pao gol. E sad da li je regularan? Ako je dirao Sanogo onda je ofsajd, ako nije sve ok. Ne vidi se najbolje iz ovih uglova, mora da se približi i uspori.

 

Iz prvog ugla koji su prikazali je delovalo da je dirao iz drugog da nije.

Edited by Knipex
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...