Jump to content

FK Crvena zvezda 2020/21


Don Dusko

Recommended Posts

5 hours ago, berti said:

Klub je uputio izvinjenje ali treba lepo objaviti identitet tog mamlaza. Pa onda prijava, kazna za sve sto moze da se obuhvati, zabrana ulaska na stadione jedjo 10 godina. A kilava izvinjenja ne znace mnogo bez ostalog.

 

Заправо је у овим ситуацијама једино право извињење санкционисање тог лика. То званично саопштење за медије без претходно поменутог је само празна алиби прича.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Dropkick Murphys said:

Evo sad ipak čujem, ozbiljno je razmatrana odluka o izbacivanju kluba, jer je vređana legenda svetskog fudbala, ali ipak se to neće desiti jer je u pitanju legendarni svetski klub.

 

Da je to bio neki drugi, mali klub, definitivno bi bili out iz Evrope na bar 3 godine.

 

Ibru sem tog jednog lika niko nije vredjao, cak su mu aplaudirali, posprdno i govorili Zlatane udji sad ti itd itd, ali zato Mandzuku brata, mislim da su ga konstantno prozivali od pocetka do kraja utakmice. Tako da se digla frka bez potrebe i promasila poenta, samo jer je Hotsport glupi izbacio video. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, Markoss said:

 

Ibru sem tog jednog lika niko nije vredjao, cak su mu aplaudirali, posprdno i govorili Zlatane udji sad ti itd itd, ali zato Mandzuku brata, mislim da su ga konstantno prozivali od pocetka do kraja utakmice. 

Dobro, to nije problem. On to ionako voli, hrani se tim 😁

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Don Juan said:

Gospodin Dragojević je imao zilion prilika da reaguje kada je u pitanju Partizan i kada su stvari bile krupnije i značajnije nego ovo što se sada prenaduvava, pošto određena lica jednostavno ne mogu da prežale i podnesu neke stvari oko Zvezde, posebno kada Zvezda ne izgubi za šta su se oni molili svim mogućim bogovima (ovde ne mislim na "regular" navijače Partizana nego ovaj navijački šljam tipa Dragojević i Vuletić i slični i njihova medijska mašinerijama).

Gospodin Dragojević je takođe mogao da reaguje kada su igrači Zvezde bili na udaru za vreme derbija i kada je iz lože komandovao Velja Nevolja, a kada su njegovi ljudi ceo meč vređali i pretili Borjanu. To je bila zicer prilika da gospodin Dragojević pokaže svoju veličinu, a ne kada je u pitanju jedna budala koja se tu našla ko zna kojim povodom i kako. Mogao je i van toga kada su neki igrači Zvezde "prijateljski ubeđivani".

Neka gospoda očigledno žele da skrene temu sa onoga što je bitno i važno, a šta je pre desetak dana isplivalo iz komšluka, a kada se time pozabave, onda mogu slobodno da pišu paralelno i UEFA i Savetu Bezbednosti, pa neka nas i izbace. Mada ja mislim da će tu privilegiju imati pre svega Milan i to na terenu, kako i dolikuje.

I još nešto, momci juče izginuše na terenu, i sada se priča kako treba da se izbace van terena. Pa gde će vam duša?

ja prosto ne mogu da verujem da je tebi i mnogim drugima ovde partizan reper i cinjenica da njohovo govno smrdi vise od naseg. gde smo to zalutali???

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Don Juan said:

Gospodin Dragojević je imao zilion prilika da reaguje kada je u pitanju Partizan i kada su stvari bile krupnije i značajnije nego ovo što se sada prenaduvava, pošto određena lica jednostavno ne mogu da prežale i podnesu neke stvari oko Zvezde, posebno kada Zvezda ne izgubi za šta su se oni molili svim mogućim bogovima (ovde ne mislim na "regular" navijače Partizana nego ovaj navijački šljam tipa Dragojević i Vuletić i slični i njihova medijska mašinerijama).

Gospodin Dragojević je takođe mogao da reaguje kada su igrači Zvezde bili na udaru za vreme derbija i kada je iz lože komandovao Velja Nevolja, a kada su njegovi ljudi ceo meč vređali i pretili Borjanu. To je bila zicer prilika da gospodin Dragojević pokaže svoju veličinu, a ne kada je u pitanju jedna budala koja se tu našla ko zna kojim povodom i kako. Mogao je i van toga kada su neki igrači Zvezde "prijateljski ubeđivani".

Neka gospoda očigledno žele da skrene temu sa onoga što je bitno i važno, a šta je pre desetak dana isplivalo iz komšluka, a kada se time pozabave, onda mogu slobodno da pišu paralelno i UEFA i Savetu Bezbednosti, pa neka nas i izbace. Mada ja mislim da će tu privilegiju imati pre svega Milan i to na terenu, kako i dolikuje.

I još nešto, momci juče izginuše na terenu, i sada se priča kako treba da se izbace van terena. Pa gde će vam duša?

 

Ispade sad da je najveći problem u ovoj celoj priči gospodin Dragojević :classic_laugh:  Kao da je on organizovao šovinističko vređanje Ibrahimovića na utakmici. To što je napisao na Twitteru kako hoće da obavesti UEFAu o ovome.. Prvo , šta je u tome loše? Drugo, oni iz UEFAe su skroz neobavešteni i nemaju pojma šta se događa na njihovim utakmicama, pa da Dragojević nije to na Twitteru napisao nikad ne bi saznali da se ovaj incident desio. :ajme:

 

I ovde se ponovo vrti: jedna budala pa jedna budala, kao što sam rekao, nije na stadionu bilo 55 hiljada ljudi pa neko uvredio Zlatana pa da kažeš - jedna budala, svako je mogao da kupi kartu i dođe na stadion. Ovde se radi isključivo o odabranima, ljudima bliskim klubu ili članovima kluba. Za tako nešto kriv je klub i tačka. I ponovo sam pogledao snimak, nije "jedna budala" već se čuju još najmanje dve osobe pored njega kako u isto vreme nešto dobacuju Zlatanu, ali se ne čuje jasno šta, samo se taj jedan jasno čuje šta dobacuje. A ko zna šta je bilo pre nego što je ovaj ko je snimao uključio telefon a šta posle toga.  

 

Suspenzija kluba iz svih Euro takmičenja za narednu sezonu bi bilo najpravednije rešenje, pa onda neka se rukovodstvo kluba zamisli koga drži među ljude koji su bliski klubu i da pročisti malo svoje "prijatelje" . Na žalost to se neće desiti niti ćemo verovatno ikada da saznamo ko je bio ta "grlata junačina" koja je onako izvređala legendu svetskog fudbala. 

 

  • Tuzno 1
  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

 
Ispade sad da je najveći problem u ovoj celoj priči gospodin Dragojević :classic_laugh:  Kao da je on organizovao šovinističko vređanje Ibrahimovića na utakmici. To što je napisao na Twitteru kako hoće da obavesti UEFAu o ovome.. Prvo , šta je u tome loše? Drugo, oni iz UEFAe su skroz neobavešteni i nemaju pojma šta se događa na njihovim utakmicama, pa da Dragojević nije to na Twitteru napisao nikad ne bi saznali da se ovaj incident desio. :ajme:
 
I ovde se ponovo vrti: jedna budala pa jedna budala, kao što sam rekao, nije na stadionu bilo 55 hiljada ljudi pa neko uvredio Zlatana pa da kažeš - jedna budala, svako je mogao da kupi kartu i dođe na stadion. Ovde se radi isključivo o odabranima, ljudima bliskim klubu ili članovima kluba. Za tako nešto kriv je klub i tačka. I ponovo sam pogledao snimak, nije "jedna budala" već se čuju još najmanje dve osobe pored njega kako u isto vreme nešto dobacuju Zlatanu, ali se ne čuje jasno šta, samo se taj jedan jasno čuje šta dobacuje. A ko zna šta je bilo pre nego što je ovaj ko je snimao uključio telefon a šta posle toga.  
 
Suspenzija kluba iz svih Euro takmičenja za narednu sezonu bi bilo najpravednije rešenje, pa onda neka se rukovodstvo kluba zamisli koga drži među ljude koji su bliski klubu i da pročisti malo svoje "prijatelje" . Na žalost to se neće desiti niti ćemo verovatno ikada da saznamo ko je bio ta "grlata junačina" koja je onako izvređala legendu svetskog fudbala. 
 
Preterujes zestoko. Ovakvih ispada ima koliko hoces u danasnjem fudbalu. Pa sta su svw izgovorili Lukaku i Ibrahimovic jedan drugome onomad recimo. Pozitivno je sto je klub uputio izvinjenje, ovoga naci i kazniti, a UEFA cw verovatno novcano kazniti klub.
Najpravednije bi po tebi bilo izbaciti klub zbog jedne budale iz evropskih takmicenja, izvini, ti za mene nisi Zvedas, politicke frustracije sa politike zadrzi za sebe, taj oblik autosovinizma gde bi pojedinci za najmanju sitnicu kaznjavali zestoko celu zemlju npr i gde kod nas nista ne valja najgori smo itd...,meni je jednako odvratan kao i sovinizam koji je ispoljila ova budala sa stadiona...

Sent from my Mi 9T using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, Helmet said:

Preterujes zestoko. Ovakvih ispada ima koliko hoces u danasnjem fudbalu. Pa sta su svw izgovorili Lukaku i Ibrahimovic jedan drugome onomad recimo. Pozitivno je sto je klub uputio izvinjenje, ovoga naci i kazniti, a UEFA cw verovatno novcano kazniti klub.
Najpravednije bi po tebi bilo izbaciti klub zbog jedne budale iz evropskih takmicenja, izvini, ti za mene nisi Zvedas, politicke frustracije sa politike zadrzi za sebe, taj oblik autosovinizma gde bi pojedinci za najmanju sitnicu kaznjavali zestoko celu zemlju npr i gde kod nas nista ne valja najgori smo itd...,meni je jednako odvratan kao i sovinizam koji je ispoljila ova budala sa stadiona...

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 

 

Prvo ja nisam Zvezdaš, don't be confused by my avatar. Drugo, ovo nema nikakve veze sa tim da li je neko Zvezdaš ili ne, isto bih pisao da je se ovo desilo na utakmici bilo kog kluba u Srbiji.   Treće, gde ti u bilo kom mom postu vidiš "autošovinizam" ?  Četrvrto, to oko "jedne budale" sam već objasnio i to dva puta, pročitaj ponovo moj prethodni post. 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Dosta dobro nam je poznat tvoj opus, generalizacije i ako se ne varam par puta šovinizam,  tako da si ti najmanje pozvan da nekome držiš pridike. 

 

Svi smo ovde osudili ispad i vređanje Ibrahimovica od strane (za nas) NN lica , tako de si pogresio adresu za svoju bitku.

  • Thanks 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, čedo proseka said:

Nisam dosad ni znao da je bio zvezdaš

 

Ја сам знао за "Хеј чаробњаци" али не може се за Ђолета рећи да је био Звездаш, имао је он изјава као ватрени Војводинаш па хвалоспјеве Вујошевићу на концертима. Мијењао је он ставове као и у политици.

Ђорђе Балашевићу треба да се ода почаст прије свега на теми музика јер је један од највећих кантаутора на овим просторима икада. Нека почива у миру...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ako bi neko hteo da Balaševića definiše kao navijača najtačnija odrednica je Zvezdaš.

Ako bi smo svakoga, ko iz lokalpatriotskih razloga  simpatiše neki klub ili iz političkih hvali nekoga ko se nama ne dopada,  isključili iz crveno- bele porodice postali bi Delije.

Euforija koja je u bivšoj državi vladala oko Zvezdinih evropskih utakmica u periodu 78.-82. ne može se uporediti ni sa osvajanjem Kupa šampiona.

Jedno finale Kupa UEFA i dva četvrtfinala Kupa šampiona u tom periodu + herojska utakmica protiv Bajerna učinila je da su svi neutralni ljubitelji sporta kao svoj prvi izbor prihvatili Zvezdu. Bez ikakve prisile, samo snaga fudbalske igre. 

 

Edited by pavijan2
  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Po meni su u cetvrtak svi manje-vise odigrali spram ocekivanja..samo mi je Borjan podbacio. Od njega sam navikao na sigurnost i mirnocu,a usao je u mec kao pocetnik,kao tremaros..mislim da je i on sam uneo nesigurnost u nase redove..naravno,on ima mnogo kredita kod nas i bukvalno je personifikacija naseg uspona od 2017,ali treba napisati i kritiku kad je zasluzi. A za partiju u cetvrtak je zasluzio.

Rodica vise ne mogu ocima da gledam u Zvezdi. Bio bih mnogo srecan kad bismo se rastali na leto..ili makar da se dovede prvi levi bek,a on bude opcija sa klupe.

Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, Skyglider said:

 

Prvo ja nisam Zvezdaš, don't be confused by my avatar. Drugo, ovo nema nikakve veze sa tim da li je neko Zvezdaš ili ne, isto bih pisao da je se ovo desilo na utakmici bilo kog kluba u Srbiji.   Treće, gde ti u bilo kom mom postu vidiš "autošovinizam" ?  Četrvrto, to oko "jedne budale" sam već objasnio i to dva puta, pročitaj ponovo moj prethodni post. 

 

 

Valjda treba klub izbaciti iz takmicenja i zbog makete onog tenka, zbog zastave Vukovar, skandiranja protiv Uefe...  Kako li vam ne dosadi vise

  • Like 2
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

57 minutes ago, berti said:

Valjda treba klub izbaciti iz takmicenja i zbog makete onog tenka, zbog zastave Vukovar, skandiranja protiv Uefe...  Kako li vam ne dosadi vise

Sve to što si nabrojao nema veze sa fudbalom. Navijanje treba da se usmeri na podršku našim igračima a ne na vređanje protivnika, neku kvazi-patriotsku priču i prozivanje mafije u uefa dok u našoj upravi sedi preposteni i prepodobni terzic dr zvezdan. Prosao sam sa navijačima Zvezde pola Evrope i dobro znam šta se dešava i na tribini tako da nemoj da čujem "nisi pravi zvezdaš" tačno je nisam bizon đuka i novak nedić, ne dao bog da ikad budem takav.

Link to comment
Share on other sites

Mene uvek fascinira taj raspon od ''mi smo naj, mogu da nam pljunu do prozor'' do ''najgori smo'' i prizivanja nekakve božanske kazne. Pritom, to zgražavanje nad našom niskošću nije primarno zbog toga što je urađeno nešto pogrešno u apsolutnim merilima, nego zbog toga kako ćemo izgledati u odnosu na (uzvišene) druge. Podseti me to na roditelje koji ne vaspitavaju decu da prave razliku između lošeg i dobrog nego zbog brige šta će reći svet - pošto je Balašević aktuelan, kao u odnosu na Baneta iz pesme.

 

Prizivanje surove kazne od strane onih koji, kakvi god da smo, i danas mogu da nam drže časove u pogledu rasizma, kolonijalnog ponašanja, korumpiranosti i licemerja je van pameti. Neće to ništa promeniti, ili će, kao što se dešava i u svetu, poravnati površinu, ispod koje će nastaviti da buja sve i svašta.

 

Trebalo bi nastojati da se razume da je to što je dripac uradio zaista glupo i pogrešno i da se razume zašto je pogrešno, zbog nas samih, kako bismo danas ili sutra bili bolji u odnosu na sebe od juče. Zatim, zato što je iznevereno gostoprimstvo i čojstvo prema gostu koji je bio korektan. Na kraju, zato što je dotični prekršio poverenje koje je dobio od kluba. Ruši se integritet kluba kao institucije. Naravno, od ovoga neće biti ništa jer se svakodnevno ruše mnogo veće institucije od fudbalskog kluba, ali barem može da se ukaže na to.

  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

57 minutes ago, Barkley#34 said:

Mene uvek fascinira taj raspon od ''mi smo naj, mogu da nam pljunu do prozor'' do ''najgori smo'' i prizivanja nekakve božanske kazne. Pritom, to zgražavanje nad našom niskošću nije primarno zbog toga što je urađeno nešto pogrešno u apsolutnim merilima, nego zbog toga kako ćemo izgledati u odnosu na (uzvišene) druge. Podseti me to na roditelje koji ne vaspitavaju decu da prave razliku između lošeg i dobrog nego zbog brige šta će reći svet - pošto je Balašević aktuelan, kao u odnosu na Baneta iz pesme.

 

Prizivanje surove kazne od strane onih koji, kakvi god da smo, i danas mogu da nam drže časove u pogledu rasizma, kolonijalnog ponašanja, korumpiranosti i licemerja je van pameti. Neće to ništa promeniti, ili će, kao što se dešava i u svetu, poravnati površinu, ispod koje će nastaviti da buja sve i svašta.

 

Trebalo bi nastojati da se razume da je to što je dripac uradio zaista glupo i pogrešno i da se razume zašto je pogrešno, zbog nas samih, kako bismo danas ili sutra bili bolji u odnosu na sebe od juče. Zatim, zato što je iznevereno gostoprimstvo i čojstvo prema gostu koji je bio korektan. Na kraju, zato što je dotični prekršio poverenje koje je dobio od kluba. Ruši se integritet kluba kao institucije. Naravno, od ovoga neće biti ništa jer se svakodnevno ruše mnogo veće institucije od fudbalskog kluba, ali barem može da se ukaže na to.

Dobar post svakako. Poenta problema lezi u generalnoj svesti onih koji navijaju, jer nije svako onaj idiot kog su pustili na stadion sto ne znaci da je usamljen slucaj vec upravo deo neke ekipe koja bi se slicno ponasala i nekim ppotpuno drugacijim okolnostima i drugom mestu.

Prosto nase drustvo nije odmaklo dalje od ovakvo prostackih i plitkih uvreda, kada svest nije dovoljno siroka da uvidi bilo kakve posledice postupka.

Tu se ne radi samo o instituciji kluba  koja je odavno urusena razlicitim negativnim uticajima, eto taj lik je pusten i.odabran od strane ljudi u klubu da prisustvuje mecu. Radi se o po ko zna koji put ponovljenom cinu,  a znamo da je Zvezda  kao i Partizan, u mnogo slucajeva platila te cehove.

Po meni, odhovornost je na klubu, uz osvrt da se slicne stvari na ovaj-onaj nacin desavaju i na stadionima sirom npr Evrope, pa kazne nisu bile jednake i fer u razlicitim slucajevima.

Naravno da ovako nesto ne bi smelo da se desava, ali tu se vracamo na pomenutu svest koja se u ovdasnjim prilikama vrlo tesko menja/ispravlja. To je ipak kriva Drina, s tim da je uvek treba nazvati pravim imenom.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...