Jump to content

FK Crvena zvezda 2020/21


Don Dusko

Recommended Posts



 
Dok god postoji jadan pokusaj relativizacije tako i treba da bude
 
Svakakvi debilizmi se pisu ovde. Treba krasti Rad jer su Rad. Koliko god je Rad u svojoj istoriji namestio utakmica nisu nam ni do clanaka kad je namestanje u pitanju. O cemu vi uopste pricate. Okay, nema morala, obraza itd... Propalo drustvo i kucni odgoj pa je kradja sasvim okay. A onda fino kazes da si svakako bolji da bi se moglo relativisati.
 
 


Bojim se da ti uopšte nisi shvatio šta se ovde piše čim si u svojoj glavi iskonstruisao "bedne pokušaje relativizacije", već je bitno da nastaviš da furaš svoju smešnu priču, koju ponavljaš ko papagaj iz dana u dan.

O tome da li ima ili nema morala dovoljno govore izskazi "ovo je nesportski", koje si ti (ne)namerno propustio da vidiš ili jednostavno ne shvataš da i drugi mogu da to napišu, ali stvarno i kad jeste tako a ne iz foliranja i lažne korektnosti kako pokušavaš sebe da prikažeš.
Njih je ostetio na 0:0
 
Nabroj mi sanse koje smo do tada imali
 
Sve ostale greske su pokusaj bedne kompenzacije. Vec vidjeno sto bi se reklo.
A da nije njih i da je poništio gol onda bi verovatno nas oštetio na 0:0 ali bi to po tebi bilo u redu.
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, tsva said:

Njih je ostetio na 0:0

 

Nabroj mi sanse koje smo do tada imali

 

Sve ostale greske su pokusaj bedne kompenzacije. Vec vidjeno sto bi se reklo.

 

Pa jbg igrao se 17. minut, utakmica tek počela, nije da smo baš stigli puno toga da uradimo. Nije bio 89. minut.

 

Ti hoćeš da kažeš da je sudija svesno pustio da se akcija nastavi, da bi postigli gol i na taj način nas pogurao do 3 boda a ne zato što jednostavno nema pojma?

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, StephenBob said:

Znaci utakmica u nekim trenucima kao kad deci koji su prvi razred bacis loptu u skolsko dvoriste i svi krenu na gomilu. Jeste mesoviti sastav, ali zaista smo ocajni. Nedopustivi broj gresaka. Lepo ja rekoh da se ne zalecete zbog 9 bodova u LE, moze to da zavara.

 

Zbog cega smo ocajni?

 

Sta konkretno zameras u igri?

 

Koje greške pravimo?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, 29.05.1991 said:

 

Pa jbg igrao se 17. minut, utakmica tek počela, nije da smo baš stigli puno toga da uradimo. Nije bio 89. minut.

 

Ti hoćeš da kažeš da je sudija svesno pustio da se akcija nastavi, da bi postigli gol i na taj način nas pogurao do 3 boda a ne zato što jednostavno nema pojma?

 

 

U kojem minutu smo je prelomili protiv Javora?

 

 

Link to comment
Share on other sites

Јесте глупо што судија ломи меч са оним потезом Павкова јер би се меч сломио са неким од пенала који није свирао или голом Боаћија. Поготово јер екипа Рада није имала ниједан шут према голу у 1п. Иначе ове леватске екипе и треба да се пробијају са 2 шпица.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, tsva said:

 

 

U kojem minutu smo je prelomili protiv Javora?

 

 

 

Evo još ovo i neću više.

 

Pitao si koje smo šanse imali pre gola. A zašto je to bitno? Da li bi ova greška bila opravdana da smo pre nje imali 5 stopostotnih šansi? Jer eto, bolji smo pa što da nas sudija malo ne pogura. Dali bi ga svakako. Taj fazon.

 

Greška je greška. U kom god minutu i pri bilo kom rezultatu da se desi. Svaka utiče na igru i na rezultat. 

 

Spočitavaš drugima relativizaciju "krađe" a kažeš da su nesvirani penali za nas kompenzacija. Pa šta je to nego relativizacija.

 

Ja nemam problem da kažem da je sudija pogrešio i nije sudio igranje rukom koje je u nastavku donelo gol, zašto ti imaš problem da priznaš da nam nisu svirana 2 očigledna penala.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Knipex said:

Gavrić koliko je bio dobar u prvom poluvremenu toliko je loš u drugom. Očigledno nije dovoljno spreman posle povrede i ne znam što ga ne izvede iz igre. Samo da se ne povredi ponovo.

Nije dovoljno spreman ocigledno, cudi me da ga Deki nije izveo polovinom 2.pol.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Manoly said:

Jbg, protekcije nikad dosta...

Ja sam svestan da bude odluka kojima se gura Zvezda itekako, ali kvalitativno smo ispred svake ekipe na ovim livadama, mnogo meceva dobili smo apsolutno lako i zasluzeno , nema potrebe o tome polemisati.

Koje bre licemerje, ova Zvezda igra dopadljiv fudbal, na kraju pokazali su to i u Jevropi, sta pokusavas da uporedis?

 

1 hour ago, 29.05.1991 said:

 

Evo još ovo i neću više.

 

Pitao si koje smo šanse imali pre gola. A zašto je to bitno? Da li bi ova greška bila opravdana da smo pre nje imali 5 stopostotnih šansi? Jer eto, bolji smo pa što da nas sudija malo ne pogura. Dali bi ga svakako. Taj fazon.

 

Greška je greška. U kom god minutu i pri bilo kom rezultatu da se desi. Svaka utiče na igru i na rezultat. 

 

Spočitavaš drugima relativizaciju "krađe" a kažeš da su nesvirani penali za nas kompenzacija. Pa šta je to nego relativizacija.

 

Ja nemam problem da kažem da je sudija pogrešio i nije sudio igranje rukom koje je u nastavku donelo gol, zašto ti imaš problem da priznaš da nam nisu svirana 2 očigledna penala.

 

Samo da napomenem da nisam gledao mec (a i zasto bih - jedino prvenstvo gde favorit nikad ne kiksne, prosto nemoguce da su svi ostali mnogo manje dominantni u svojim prvenstvima ili namerno gube bodove).

 

Ako je stvarno sudija prvo ostetio Rad, a posle Crvenu zvezdu, pa onda nema govora o bilo cemu - mi nikako ne mozemo znati da li bi se ta dva "ocigledna penala" desila da se nije desila greska kod gola. To su paralelne realnosti, jedna u kojoj je sudija sudio igranje rukom, druga u kojoj nije.

 

Tsva je ovde potpuno u pravu - niko ovde nema prava da tvrdi da je pre 10 godina Partizan guran ni da su osvajali titule na neposten nacin ako ce se zatvarati oci na to ko vodi klubove, ko vodi ligu, kakve su sudije, kakvi su rezultati.

 

Kod nas je prvi onaj ko je najproteziraniji odozgo i klub koji je vise guran je uvek ispred kluba koji je manje guran. Zato su Crvena zvezda i Partizan osvajali te titule u tim sezonama, zato Partizan mora biti drugi, Vojvodina mora da bude na mestu u kvalifikacijama za LE, zato ovaj, a ne onaj klub mora da ispadne (zato, izmedju ostalog Rad ne moze da ispadne).

 

Za rezultate u LE svaka cast - ja se secam kad je Mateus izborio LS i izgubio od Muslina 3:0. Dok god se ovde drzava ne makne iz svih klubova i dok god drzava bude odlucivala koji ce od kojih klubova biti sampion, vicesampion, treci, poslednji, dotle ce nam prvenstvo biti jedno od najkriminalnijih i najdosadnijih u Evropi i kakvi god smo mi kao narod mislim da ne zasluzujemo da gledamo ovo sto nam se vec dosta dugo servira. Zasluzujemo malo vise kvaliteta, malo vise neizvesnosti, malo boljih uslova, malo manje namestanja, malo manje kriminalaca u klubovima.

Edited by Neme
  • Ha-ha 1
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

45 minutes ago, Knipex said:

Gavrić koliko je bio dobar u prvom poluvremenu toliko je loš u drugom. Očigledno nije dovoljno spreman posle povrede i ne znam što ga ne izvede iz igre. Samo da se ne povredi ponovo.

 Zato što je igrao desnog spoljnjeg u 3-5-2, očigledno je da njemu odgovara da igra bliže golu i levo, možda čak i kao drugi napadač a ne krilni. 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Armata said:

 Zato što je igrao desnog spoljnjeg u 3-5-2, očigledno je da njemu odgovara da igra bliže golu i levo, možda čak i kao drugi napadač a ne krilni. 

Imao je nekoliko greški, kao ona kad je prihvatio loptu na dvadesetak metara od našeg gola pa krenuo uz levu stranu i izgubio loptu tako što je pao ispred igrača Rada bez kontakta, i pre nego što je prešao na desnu stranu. Očigledan umor zbog nedovoljne spremljenosti nakon odsustva zbog povrede.

Link to comment
Share on other sites

49 minutes ago, goldberg said:

 

 

Samo da napomenem da nisam gledao mec (a i zasto bih - jedino prvenstvo gde favorit nikad ne kiksne, prosto nemoguce da su svi ostali mnogo manje dominantni u svojim prvenstvima ili namerno gube bodove).

 

Ako je stvarno sudija prvo ostetio Rad, a posle Crvenu zvezdu, pa onda nema govora o bilo cemu - mi nikako ne mozemo znati da li bi se ta dva "ocigledna penala" desila da se nije desila greska kod gola. To su paralelne realnosti, jedna u kojoj je sudija sudio igranje rukom, druga u kojoj nije.

 

Tsva je ovde potpuno u pravu - niko ovde nema prava da tvrdi da je pre 10 godina Partizan guran ni da su osvajali titule na neposten nacin ako ce se zatvarati oci na to ko vodi klubove, ko vodi ligu, kakve su sudije, kakvi su rezultati.

 

Kod nas je prvi onaj ko je najproteziraniji odozgo i klub koji je vise guran je uvek ispred kluba koji je manje guran. Zato su Crvena zvezda i Partizan osvajali te titule u tim sezonama, zato Partizan mora biti drugi, Vojvodina mora da bude na mestu u kvalifikacijama za LE, zato ovaj, a ne onaj klub mora da ispadne (zato, izmedju ostalog Rad ne moze da ispadne).

 

Za rezultate u LE svaka cast - ja se secam kad je Mateus izborio LS i izgubio od Muslina 3:0. Dok god se ovde drzava ne makne iz svih klubova i dok god drzava bude odlucivala koji ce od kojih klubova biti sampion, vicesampion, treci, poslednji, dotle ce nam prvenstvo biti jedno od najkriminalnijih i najdosadnijih u Evropi i kakvi god smo mi kao narod mislim da ne zasluzujemo da gledamo ovo sto nam se vec dosta dugo servira. Zasluzujemo malo vise kvaliteta, malo vise neizvesnosti, malo boljih uslova, malo manje namestanja, malo manje kriminalaca u klubovima.

Goldberze, odmah te diskredituje ona misao kako ne gledas klub za koji navijas, ako zaista navijas, posto kao favorit mora da dobije svaki naredni mec.

Majstore, verujem da se mladji covek, pa nisi ucio kako se voli Zvezda, kako se prati i po kisi i po suncu, kako se navija za klub takve istorije kroz koji je prosla plejada velikih igraca i funkcionera koji su bili omiljeni medj narodom.

Ne moze niti jedno ruzno doba, losi ljudi, lopovluci da potre ono sto Zvezda predstavlja, sta znaci za svakog navijaca koji je svestan njene velicine i ko razume sta Zvezda zaista znaci.

Jbg, diskredituje te takva izjava,  a posto verujem da si mlad covek koji zeli da iskaze svpj stav i gotovo neumorno ponavljas pricu, to cu podvesti pod neki inat koji forsiras i umes i da smoris ostale koji pisu ovde, nemo' se ljutis al jeste tako.

Uzdravlje i nastavi da ne gledas Zvezdu, al gledaj da usporis i sa postovima kako su sve sklanjalice i namestaljke.

  • Like 4
  • Thanks 3
Link to comment
Share on other sites

Као што поменух против левата обавезно 2 шпица и мора се похвалити Станковић што има осјећај да промијени формацију кад треба. Данас 4-4-2 је било обавезно јер су недостајали креативци у 11, а када је тако онда са бункером мораш обавезно имати 2 горе јер вежеш минимум 2 балвана на њих па се отвара простор за неки продор, центаршут, пас. Доста клинаца видјели терен и утисак би био потпун да су показали још више жеље да покажу све што знају. Веља против Рада мора без оних кикс пасова, да не кажем да мора да доминира а Радуловић да се не фолира јер нема покриће. Гаврић да одигра друго као 1п. Добијају шансу за разлику од ранијег периода и мора да је зграбе са обе руке и ноге.

Edited by Константин
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...