Jump to content

FK Crvena zvezda 2020/21


Don Dusko

Recommended Posts

Ranđelović i Levadia, show program. Naš bivši golman Bojan Pavlović brani u Borcu iz BL. Ono je baš panj kakav se rijetko viđa.

Od omiljenih +1 na Dišljenkovića, mislim protiv Omonije da je debitovao tako je gospodario kontam evo novog Kana.

Link to comment
Share on other sites

Po učinku je Borjan najbolji još od raspad SFRJ dok po talentu prednjače Dišljenković i Rajković ali nisu sa Zvezdom igrali četri sezone u Evropi. Jednostavno Borjan je simbol upeha Zvezde u Evropi i kao igrač koji je sve sezone tu sigurno ima i najviše zsluga. Da, ima i par mana ali ih nije ispoljio u bitnim utakmicama. Mene nervira kad simulira onako kao d je golman Lučana

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Miloje pre propalog transfera ( zaboravio gde) i Borjan...dva naša najbolja golmana u poslednjih 40god.

Disljenkovic je takodje bio dosta dobar, i onaj sto je oprastao ružnu prošlost( on je mozda imao i najveci plafon, ali jbg, inteligencija i rad mu nisu (bili) na zavidnom nivou)..

 

Od ovih sto su mi kidali živce, prvi na pamet mi uvek pada Kocic 😀

Edited by John Dies at the End
Link to comment
Share on other sites

Randjelović je neprikosnoven što se tiče kikseva, zajebao je masu bitnih mečeva.

 

Tvrdim odgovorno da je Pavlović najgori golman u novijoj istoriji kluba. Sreća je što su ga relativno brzo sklonili. Tom liku je cijelo Koševo zviždalo na meču protiv Atalante.

 

Bajković je bio cirkuzant, ali imao je neku pozitivnu harizmu. 

 

Stamenković i Kahriman su mi u nekoj kategoriji solidnih golmana. 

Edited by Shunsuke Nakamura
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Del Piero said:

Ja bukvalno nemam pojma o cemu ti pises. 

 

Borjan je nas najbolji golman od pitaj boga kad, ali ne znaci da je savrsen i da nema nijednu manu. I ja njega uopste nisam kritikovao zbog nekog primljenog gola ili neke situacije, vec sam generalno pisao o njemu.

 

Je l' sad nista ne sme da se napise o najboljim igracima dok imamo ove Njegose, Simice, Vukanovice i Gobeljice? Ja sam odavno i vise puta napisao sta mislim o tim poluigracima polukombinacijama.

 

Видим да немаш појма јер очигледно не читаш са пажњом. Нисам рекао да не треба да се критикују и најбољи и играчи али мени јесте дегутантно кад је тако велики јаз изеђу фудбалера и оних који су то само на папиру. Па није '89. година када се дискутовало што један од највећих мајстора икада Пикси  има можда превише лопту у ногама јер имамо још великих мајстора који могу да нападу дају разноврсност (Дејо, Роби, Југа, Синиша итд).

Али можда је то са друге стране и добро, подиже се љествица...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Константин said:

 

Видим да немаш појма јер очигледно не читаш са пажњом. Нисам рекао да не треба да се критикују и најбољи и играчи али мени јесте дегутантно кад је тако велики јаз изеђу фудбалера и оних који су то само на папиру. Па није '89. година када се дискутовало што један од највећих мајстора икада Пикси  има можда превише лопту у ногама јер имамо још великих мајстора који могу да нападу дају разноврсност (Дејо, Роби, Југа, Синиша итд).

Али можда је то са друге стране и добро, подиже се љествица...

Ne, ti bi trebalo da se vratis na moj pocetni post i da ga procitas opet i shvatis da to nije napad na Borjana, kojeg ti iz nekog razloga branis od mene. 

Napisao sam da je Borjan linijas u smislu da ce pre primiti neki gol sa 2 metra zato sto nije izleteo, nego sa 30 jer je izleteo pre vremena. Taj post je bio vise bio odgovor na njegov stil kao golmana nego kritika. Kao kad bih napisao Katai ce pre uzeti loptu preci 5 igraca i dati gol, nego sto ce se vratiti kod nase korner zastavice i uzeti protivniku loptu.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, harmonajzer said:

 

Pre par dana sam razmišljao  upravo o tome. Borjan je ne samo najbolji golman Zvezde u poslednje vreme, nego i jedan od najboljih u istoriji FK CZ. 

I daleko od toga da je linijaš. Po meni, jedina njegova mana je igra (odnosno učestvovanje u igri) nogom.

Ne ucestvuje u zavrsnici napada, nema taj zadnji pas da spoji napadaca sa golom.

1 hour ago, Crni said:

Za mene je Zvonko Milojevic najbolji golman, a pamtim od Dike...posle Milojevica, najvise sam voleo Disljenkovica...golman koga nisam voleo bio je moj nislija Randjelovic.

Imali su i Bisevac i Li Adi par dobrih nastupa sa rukavicama ako me secanje dobro sluzi...

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Decembarski said:

Ne ucestvuje u zavrsnici napada, nema taj zadnji pas da spoji napadaca sa golom.

Imali su i Bisevac i Li Adi par dobrih nastupa sa rukavicama ako me secanje dobro sluzi...

Bisevac protiv Slovana. A Li Adi protiv Banata u kupu.

Link to comment
Share on other sites

1. borjan

2. zivan ljukovcan

3. mali dika

4. disljenkovic

5. kocic

onaj cije ime ne sme da se napise i jevric su kratko branili. isto i oba djavola simeunovica.

goran zivanovic ima jednu utakmicu protiv intera u milanu. vrhunska.

orginalni dika, tomica ivkovic i miloje teske kiksare.

branko davidovic dijabola. voleo sam da gledam kad u poluvremenu sutira s 30 metara i cepa mrezu. pogotovo kad je robi rezerva( u prvoj sezoni) i navuce rukavice,

jegulja lekovic mi izbledeo u secanju.

randjelovic, stamenkovic, bajkovic i  ostali kahrimani ocaj.

pavlovic nije golman. zasto je on branio misterija univerzuma.

rajkovic i manojlovic su bas obecavali. isto i dmitrovic.

 

 

 

Edited by pavijan2
Link to comment
Share on other sites

Nemojte samo Kocića u bilo kakve liste. Jesam bio klinac, ali se sećam kako se samo "ovlaš" bacao kad u glavi proceni da verovatno ne može da stigne loptu ili se samo ukopa u mestu i isprati pogledom. 

 

Nemam dobro sećanje kako je to generalno izgledalo, većinu sam slušao putem radio prenosa, sigurno da je branio ok kad smo uzeli 2 titule s njim, ali kad se sad sećam ovih stvari što su me nervirale, verovatno su velike traume bile : D

Link to comment
Share on other sites

Ljukovčan je bio mnogo bolji od starog Dike ali je bio sklon povredama. Zaboravio sam i Jevrića momka koji je kao "švajcarac" nema grešaka ali ni nekih briljantnih odbrana. Što kazu brani što treba a prima ono što je za primanje. Tih, miran neverovatno za jednog Beranca.

Link to comment
Share on other sites

Kad smo već kod golmana mogao bi i Popović nekad na gol ne mora valjda Borjan baš svaku.

Sad sam guglao da vidim gdje je Borjan na nekoj listi golmana po broju nastupa u FKCZ ali ne uspijevam naći. Uglavnom, po ovim što sam preletio kontam da je Dujković apsolutni rekorder sa 201 nastupom.

Link to comment
Share on other sites

Da li to ide sa godinama ,ne znam,  gledao sam sve gorenavedene golmane, ali najvise mi ostaje u sećanju Ognjen Petrović. Poslednja generacija kada su golmani mogli da nose crne dresove i košulje (valjda). Kada bi stao pored sudije, nije se moglo iz daljine videti ko je ko. Vrhunski je delovao i Boško Kajganič, ali pored Olje šansu nije dobio. Nisam gledao, ali kod starijih dileme nije bilo. Beara!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Na današnji dan 1948. godine, Crvena zvezda je osvojila prvi trofej nacionalnog kupa. U razmaku od samo 14 minuta, naš tim je postigao tri gola i ubedljivo savladao Partizan - 3:0. Bane Vukosavljević bio je dvostruki strelac, dok je jedan gol delo Rajka Mitića.e95a3d694b254c0382b0a79486680ad3.jpg

Sent from my SM-G980F using Tapatalk

  • Like 8
  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...