Jump to content

FK Crvena zvezda 2020/21


Don Dusko

Recommended Posts

11 hours ago, Cavani said:

Mnogo smo kompaktniji bez Kange, koji je takticki nedisciplinovan igrac.

 

kompaktiniji = bezopasniji po gol protivnika? 😃

 

Rezultat iz ove utakmice je odličan, tu nema šta da se spori. Ali nebi sad trebalo da idemo u ekstreme sa pričom kako smo bez Sanoga i Kange bolji, pošto to jednostavno ne stoji. 

 

I da odma kažem, znam da nisi ti reko ništa za Sanoga, a i za Kangu nisi rekao da smo slabiji sa njim. Pišem onako generalno, pošto se u svakom trečom postu tiho provlače teze kako smo bez ovoga ili onoga sad odjednom proigrali. Što nikako nije istina. Mi nismo odigrali F od fudbala sinoč, ali ovaj put s obzirom na situaciju svakako razumem taktiku i moram da pohvalim kako je to pripremljeno i realizovano na terennu. Iskreno se nadam da čemo pronači više balansa, kao što je neko več napisao. Ovde smo izvukli ekstra rezultat, pošto je Gent stvarno bio bezidejan u toj opasnoj coni oko kaznenog prostora, a daleko od toga da če biti svi protivnici takvi.

Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, Contador54 said:

 

Kad vec pominjemo belorusku ligu, tamo igra i Nikola Antic, clan sampionske generacije iz Litvanije. U Soligorsku je, uzeo je i nagradu za igraca meseca jula. Ista pozicija, levi bek. Kakvo vam je misljenje o njemu trenutno?

I on i Nastić igraju kao zmajevi, samo meni je Nastić ostao u dobrom sećanju još dok je igrao u Voši, neprikosnovena fizička sprema. Verujem da bi i jedan i drugi bili odlično rešenje za rezervu, samo je pitanje koliko je to realno.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, L' Imperatore said:

 

kompaktiniji = bezopasniji po gol protivnika? 😃

 

Rezultat iz ove utakmice je odličan, tu nema šta da se spori. Ali nebi sad trebalo da idemo u ekstreme sa pričom kako smo bez Sanoga i Kange bolji, pošto to jednostavno ne stoji. 

 

I da odma kažem, znam da nisi ti reko ništa za Sanoga, a i za Kangu nisi rekao da smo slabiji sa njim. Pišem onako generalno, pošto se u svakom trečom postu tiho provlače teze kako smo bez ovoga ili onoga sad odjednom proigrali. Što nikako nije istina. Mi nismo odigrali F od fudbala sinoč, ali ovaj put s obzirom na situaciju svakako razumem taktiku i moram da pohvalim kako je to pripremljeno i realizovano na terennu. Iskreno se nadam da čemo pronači više balansa, kao što je neko več napisao. Ovde smo izvukli ekstra rezultat, pošto je Gent stvarno bio bezidejan u toj opasnoj coni oko kaznenog prostora, a daleko od toga da če biti svi protivnici takvi.

Ne kazem da je Kanga los igrac, ima on svojih kvaliteta svakako, ali meni definitivno ekipa deluje kompaktnije i sigurnije bez njega. Pogotovo kada igra zadnjeg veznog u paru sa nekim predaleko je od gola a takticki je nedisciplinovan pa je recimo u zadnjim utakmicama otvarao kontre protivnicima kao na traci. Uz to ume da ubija flow igre sa ispucavanjima, ponekad bas pretera sa sutevima. 

Link to comment
Share on other sites

Da vidimo mi prvo sa Rodićem kakva je situacija, da li može da se oporavi od svih problema koje ima ?   Ako je zdrav i spreman Rodić je najbolja domaća opcija na levom beku i onda nam nedostaje samo neko ko će ga menjati tokom sezone. Nastić i Antić su sasvim solidni igrači na toj poziciji ali treba videti koliko koštaju i hoće li da pristanu na ulogu rezervnog beka. Kao rezervna opcija pisao sam već ima Jevremović iz Javora koji bi peške došao da igra tu ulogu a ima solidan kvalitet.

 

Vukašin Jovanović je meni nepoznanica moram da priznam i mislim da nije neko ko bi nam rešio gorući problem na mestu štopera. Verujem da bi i on mogao da odigra u ovoj formaciji od sinoć ali Zvezdi treba ful štoper koji može da igra i visoko od gola i koji može loptu da iznese a ne da je vraća Borjanu. Ipak prošao je zvezdinu školu , zna klub i šta se očekuje od njega pa ako nije skup ajde da probamo i sa Vukašinom.

Nedostaje nam jedan prodoran, brz igrač umesto ovog spridona kojeg treba najuriti koliko sutra, šteta što nismo uzeli onog malog Čumića iz Niša koji je igrao u mladoj reprezentaciji pa su ga tončevi uvalilli negde u drugu ligu Španije

 

Veljko Nikolić ima sve što treba da uspe u fudbalu i samo od njega lično zavisi da li će uspeti, krenuo je dobro ali je sad upao u određenu krizu, treba ga istrpeti ali i kritikovati kad greši kakona terenu tako i van njega.      

Edited by Perkos2
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

58 minutes ago, Manoly said:

Mislim da Borjan kiksne i vise puta zaredom, cigani ne bi imali zasto da ga opljunu.

Mnogo puta nas je vadio i pokazuje sta znaci golman stub odbrane u svakom smislu.

Meni je to jasno, ali Borjan se kritikovao zbog onog gola malog Stevanovića. Uporedi taj gol i onaj gol sinoć što je primio golman Genta.

Link to comment
Share on other sites

41 minutes ago, Cavani said:

Ne kazem da je Kanga los igrac, ima on svojih kvaliteta svakako, ali meni definitivno ekipa deluje kompaktnije i sigurnije bez njega. Pogotovo kada igra zadnjeg veznog u paru sa nekim predaleko je od gola a takticki je nedisciplinovan pa je recimo u zadnjim utakmicama otvarao kontre protivnicima kao na traci. Uz to ume da ubija flow igre sa ispucavanjima, ponekad bas pretera sa sutevima. 

 

Slažem se manje više sa svim što si napisao. Samo sam hteo reči da se fudbal igra u oba pravca i da treba sve gledati, a ne samo kompaktnost i stabilnost. Jeste, otvara ponekad kontre protivnicima. Ali to je određen rizik, kojeg uzimaš, kad igraš prema napred i tražiš tu loptu u dubinu. Meni je to dosta bolje nego neko tipa Čaušić, koji če u nedogled dodavati naza i ustranu, biti kompaktan i siguran, a ustvari ne uraditi ništa.

Istina. U toj coni od 35 m od gola apsolutno mora da popravi svoje odluke kada če da šutne a kada da spoji nekoga sa golom. Inače, šutevi sa distance su po mom mišljenju jedna od važnijih stavki razbijanja postavljene odbrane. To mora da bude jedana dodatna dimenzija u tvom napadu, kako bi naterao protivnika da brani više stvari i tako mu otežao posao. Jer kada očeš da se ušetaš u gol (a pri tome nisi Barcelona iz 08'), onda izgledaš onako jalovo kao Gent sinoč.

 

I zato sam ja ranije pisao da bi istrpeo Njegoša, jer onaj top koji ima u nogi stvarno vredi nešto. Ali prošla su vremena Dekse Milovanovića, kad je to bilo dovljno da igraš lige petice. On jednostavno mora da unapredi ostale segmente u svojoj igri, a mnogo mu "zameram" (i Stankoviću), što to dosada nije učinio. Stvarno teško vidim jednu bolju situaciju za mladog domačeg igrača od ove koju on ima trenutno. Od Kange može mnogo da pokupi što se ofanzivnog dela tiče, od Sanoga defanziva. Trener mu je jedan do boljih evropskih veznjaka zadnjih 30 godina. Jednostavno nema izgovora.

Stanković bi trebao da mu složi šamarčinu svaki put kada se bez potrebe vrati lopta nazad ili u stranu. Ovo mu je dolična prilika da napravi iskorak u sovjoj igri, i nadam se da če je iskoristiti

 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Liska Manjina said:

I on i Nastić igraju kao zmajevi, samo meni je Nastić ostao u dobrom sećanju još dok je igrao u Voši, neprikosnovena fizička sprema. Verujem da bi i jedan i drugi bili odlično rešenje za rezervu, samo je pitanje koliko je to realno 

 Levi bek je goruće pitanje, Rodić zbog svoje hronične povrede nije u stanju da iznese ulogu prvog levog beka ovog tima. Glavni zadatak u prelaznom roku treba da bude doveđenje levog beka, nebitno da li stranca ili domaćeg, a Rodić može jedino da bude rezervni igrač.

Link to comment
Share on other sites

52 minutes ago, Shunsuke Nakamura said:

Meni je to jasno, ali Borjan se kritikovao zbog onog gola malog Stevanovića. Uporedi taj gol i onaj gol sinoć što je primio golman Genta.

Razumem te, ali prosto nisam sklon tim i takvim poredjenjima, posebno kad je u pitanju takav golman. Naravno, o manama uvek moze da se diskutuje ali u ovom slucaju za to nema potrebe,ozbiljan je to sraf u Zvezdi od kad je stigao.

Link to comment
Share on other sites

Za mene je stoper podjednako goruce pitanje kao i levi bek. Ova dva mesta moraju se popuniti kvalitetnim igracima kako bi mogli dalje da nastavimo napredak na sportskom planu.

Mali Erakovic se mora istrpeti, ja da sam na mestu Stankovica, zahtevao bih da se dovede zaista kvalitetan stoper i levi bek a na prolece bih uigravao Erakovica i tog novog stopera. Degenek se ocito zasitio, ja bih njega prodao na zimu, od tih para bih jurio ova dva pojacanja. Ozbiljan klub na zimu pravi planove za leto, treba resiti sva goruca pitanja,a to su stoper, levi bek, zadnji vezni (Sanogo), napadac (Falcineeli). Sa tim timom treba napasti osminu finala LE, da ne pricam kakvo bi to bilo dragoceno iskustvo sa ove momke i koliko bi to znacilo za letnje kvalifikacije, samo kroz jake meceve se postaje tim i igrac.

Treba iskoristiti ovo oko Njegosa i prodati ga na osnovu ovih partija, maksimalno ga isforsirsti sada kada rezultati ne trpe, taj novac uz prodaju Degeneka bi nam verovatno bio dovoljan za dva tri kapitalna pojacanja. Decko nije igrac za nas, mozds ce biti booji za godinu dve ali mi ne mozemo da cekamo, plus sam gotovo siguran da je njegova dobra partija od sinoc vise posledica takticke postavke nego njegove forme i igrackih kvaliteta. Ovo ako ne umeju da iskoriste uz minute koje ce dobiti u proleostale dve evro utakmice, onda stvarno ne znam, neka Terza i Mrkela predju u c market kao kasiri....


Sanogo bi bio super ako mogu da ga zadrze, takav zadnji vezni je uvek potreban, ali ako finansijski ne mozemo obo da priustimo, onda treba traziti slican profil.

Meni je najvwca dilema Falcineli, kakvu on otkupnu klauzulu ima, ako su tu uspeli da zajebu onda ih dislovno treba povesati. Kontaktirati Mihu da nam izbunari tog stopera i levog beka iz Italije,naravno ako Dragovic nije realan, covek je skaut sa vekim S, za ovo govedo Mrkelu.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Kada je reč o odnosu kvaliteta sa Gentom, ni ja ne znam čemu toliko oduševljavanje rosterom. Jeste, ima tu kvalitetnih igrača i reprezentativaca, Kums (Watford, Udinese, Anderlecht), Ođiđa Ofoe (Norwich, Olympiacos, Legia, Club Brugge) i Depotr (Huddersfield, Porto) su igrači sa renomeom koji su igrali za odlične domaće i strane klubove i koji imaju iskustva iz jačih liga i koji su uvek bili na granici za ulaz u nacionalni tim. Verovatno bi i igrali za Belgiju da nisu imali nesreću da se padne ovakva generacija, recimo polovinom 2000ih do neke 2010. za Belgiju su igrali i gori igrači od njih.

 

Onda su tu reprezentativci Ukrajine Jaremčuk, Plastun i Bezus, Gambije Mareh, Konga Botaka, Irana Mohamadi, Fortuna je posle igre za u21 Portugala ipak odlučio da igra za Angolu i plaćen je 6 miliona, Ngadeu ima 36 mečeva za Kamerun, Bolat je branio za Tursku. Niklas Dorš je prošao školu Bajerna i sve reprezentativne selekcije Nemačke, Ovusu je stigao pretprošlog leta iz Liona, Bukari je na prelazu iz mlade u A tim Gane. Zaista na papiru ekipa koja bi svaki sastav Zvezde od 2007. do 2017. ispratila kući sa nekoliko golova u mreži.

 

Ali sve što imaju oni imamo i mi, na golu reprezentativac Kanade, u odbrani Australije, na sredini Gabona i Komora. Za Srbiju je na poslednju akciju išao Katai i bio na terenu, osim njega nastupe imaju Rodić, Milunović, Pavkov pa čak i Gobeljić. Za mlade selekcije igrali su Petrović, Gavrić, Simić, Spiridonović, Pankov i Gajić a poslednja dvojica imaju titulu prvaka sveta. U špicu je igrač koji ima preko 100 utakmica u Seriji A, a za Ganu i Obalu Slonovače nastupali su Boaći i Sanogo, kao i Ivanić za Crnu Goru. Znači, na papiru smo rame uz rame sa Gentom.

 

Šta je odlučilo u dva meča? Realno, golman Kusemans koji je branio prvu utakmicu nema kvalitet da brani ni u budućoj Ligi Evropi 2. U drugom meču mi jesmo bili oslabljeni, ali smo u prvom igrali samo bez Rodića. Depotr koji je verovatno najkvalitetniji igrač nije igrao obe utakmice, a Jaremčuk nije drugu. U špicu su spali na Bukarija i Bezusa koji to nisu po vokaciji, što se moglo i videti pogotovo u slučaju Bezusa koji je u više situacija u kaznenom prostoru uvek donosio pogrešnu odluku. Kada na to dodaš i kiks nominalno prvog golmana koji ima kikseve kroz karijeru u 1. minutu, jako je teško oporaviti ekipu maltene do poluvremena. Kada se doda da sudija nije video ni čist penal za njih i naš dobar prekid, zaista nisu imali čemu da se nadaju posle 2:0.

 

Prolazak u nokaut fazu je izvestan, zaista odličan uspeh. I meni prija ova sezona u smislu da nema rizika od nekog katastrofalnog rezultata, iako sam uvek za to da se igra Liga šampiona. Ovaj evropski izlet može da posluži kao korak napred ka nešto kompetitivnijem fudbalu u LŠ u narednim godinama. A za to nam je stvarno potreban dobar prelazni rok sada. Štoper u rangu Dragovića bi bio neverovatan dobitak. Rotiranje Degenek-Milunović za Dragovića i Jovanovića bi trebalo da donese plus, a minute treba da ima i Eraković. Gajić bi trebalo da bude standardan desno, a levi bek nam je prioritet, kao i dva vezna igrača koji će zameniti Sanoga i Petrovića, dok bi konkurencija tu bili Nikolić, Odada i ja bih vratio Martina Novakovića iz Rada. Napred smo maltene posloženi sa ostankom Falčinelija, mada neko je pomenuo Čavrića, dolazak njega jednog umesto dvojca Spiridon-Simao bi bila banja. Videćemo i za rezervnog špica u zavisnosti od odlazaka i napretka Ilije Babića.

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

Celu polusezonu "lutam" u procenama nasih mogucnosti..imao sam i par bas pogresnih procena,ali ako se negde moje predvidjanje obistinilo  - to je u slucaju Genta.

Pisao sam odmah nakon zreba da je Gent ponajbolja opcija sa pozicije nosioca grupe. Gledao sam ih u mecevima kvalifikacija za LS protiv kijevskog Dinama i ostavili su mlak utisak na mene..utisak nedorecene i narocito neposlozene ekipe. I tad se videlo da imaju dosta problema u igri,a nisu ih otklonili ni sinoc. 
Njihov problem,njihova stvar.

Ne umanjuje mi to pozitivan utisak..proci u knockout fazu dva kola pre kraja takmicenja po grupama je stvarno za cestitke. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, Perkos2 said:

pogotovo Veljko Nikolić, prosto pleni čvrstinom i sigurnošću

dajte ljudi svoje lične frustracije iznesite ne nekoj drugoj teni

Frustracije? Ja sam presrecan. Drago mi je da nasa deca igraju, kome se ne dopada, nek place. Bravo za Nikolica, Erakovica i Njegosa🍀

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Perkos2 said:

Nedostaje nam jedan prodoran, brz igrač umesto ovog spridona kojeg treba najuriti koliko sutra, šteta što nismo uzeli onog malog Čumića iz Niša koji je igrao u mladoj reprezentaciji pa su ga tončevi uvalilli negde u drugu ligu Španije

 

 

Čumic je Olimpijakosov igrac na pozajmici tamo. Inace, po meni on je malo bolja verzija Srdjana Plavsica. Videcemo da li ce me demantovati.

Link to comment
Share on other sites

58 minutes ago, Ruby Rhod (koji lebdi) said:

 

Ma dobro, to znam, ali mislio sam na tu njegovu hronicnu povredu.

 

Priča se za taj palac, ali mislim da su kod njega u pitanju nekoliko hroničnih povreda primicač, zadnja loža, koleno....Ne znam da li ima deo koji nije povredio u zadnje dve godine....

  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Liska Manjina said:

I on i Nastić igraju kao zmajevi, samo meni je Nastić ostao u dobrom sećanju još dok je igrao u Voši, neprikosnovena fizička sprema. Verujem da bi i jedan i drugi bili odlično rešenje za rezervu, samo je pitanje koliko je to realno.

 

Kiksara je Nastic bas i tanak u odbrani. U napadu je uvek bio ok, ima dobar centarsut. Bolji mi je od Antica svakako, ali sta znam, tesko za startera bas. 

 

Srki Plavsic je za Cumica majstor fudbala. 

Edited by Markoss
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...