Jump to content

FK Crvena zvezda 2020/21


Don Dusko

Recommended Posts

1 hour ago, Helmet said:

Lepa sansa da predjemo 30 bodova i prestignemo,Ludogorec, YB i Apoel. Uz neku srecu mozemo i do nosioca u 4 kolu, naravno ako bar 2 jace plasirana tima od nas ispadnu, ako se ne varam. Podrazumevam da nabrojana 3 preteknemo ove sezone.
 

 


Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 

 

 

Krcamo koeficijent ove sezone samo tako. Jel bese sad otpisujemo Kairat? Extra extra. Jos imamo dva kola do kraja, mozemo tu do 3+ bodova u grupi, a videcemo sta ce biti i na prolece...Situacija nikad bolja.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Tunji Awojobi said:

 

Možda, ali samo možda, zato što Gent ima 20% vredniji tim od Zvezde, a Zvezda 20 puta vredniji od prosečnog JSL tima. 

 

Da, ali mi smo igrali bez pola tima i to vec nije 20% vredniji tim, nego nekoliko puta vise od toga.

 

Ja sam iskreno ocekivao da izgubimo i prijatno sam se iznenadio pobedom. Apsolutno smo bili u losem momentumu, sa Gentom koji je mogao da nadoknadi razliku i tako preuzme sve u svoje ruke.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Sve na stranu, meni je najvise veceras zao onog mucenog Muhamedia sto im igra po levoj strani (ako se tako zove), mucenik i biciklicu i laznjak, cak je i kolut u napred uradio onaj jedan napad, a Gajic ga gleda bledo i samo skloni loptu. Bas mu nista nije mogao.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Moze i treba da se pohvali Stankovic. U ovom momentu ovo je bila ocekivana i legitimna taktika koja je sprovedena do maksimuma na terenu. Fino je sto se prilagodjava, doduse to se videlo i protiv Hofenhajma, da moze da se postavi dobra defanziva. Samo da mu se ne osladi previse ovo, treba naci balans izmedju napada i odbrane. Uglavnom, ove utakmice obecavaju i znacice dosta kada dodje nokaut faza i kada se svaki gol racuna. Ekipa deluje kompaktnije nego u kvalifikacijama.

 

Ovaj Gent je dobra ekipa kad ima prostora, videli smo u BG da su brzi od nas dosta, ali kada treba da razbiju odbranu onda prilicno jalovo deluju i blasfemija je stavljati ih u recenicu sa Salzburgom. Ovo je bilo rutiniranje veceras, teza je bila prva utakmica. I ta belgijska liga se precenjuje, eno onaj Sarloa ne moze sad da dobije nikoga.

 

Opet se pominje Sanogo. Njegov izostanak veceras se nije toliko osetio zbog postavke i nacina igre. Da Njegos u 4-5-1 treba da drzi sredinu u otvorenoj igri bio bi belaj.

Edited by Del Piero
  • Like 11
Link to comment
Share on other sites

 
Krcamo koeficijent ove sezone samo tako. Jel bese sad otpisujemo Kairat? Extra extra. Jos imamo dva kola do kraja, mozemo tu do 3+ bodova u grupi, a videcemo sta ce biti i na prolece...Situacija nikad bolja.
Sledece sezone nam se brise 1.5 bodova, tako da cemo na kraju sledece sezone imati istorijski maksimum sto se bodova tice, sem ako odmah ne ispadnemo sto je malo verovatno. Svim nasim rivalima se brise mnogo veca kolivina bofova, tako da bi uz uspesnu sledecu godinu imali mozda situaciju da budemo nosioci cak i u 4. kolu kvalifikacija za LS.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk

  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

Mi smo vec sada u jako dobroj poziciji sto se koeficijenta tice. Mesto nosioca u trecem krugu smo gotovo obezbedili. Jedino u slucaju da Ludogorec dobije obe utakmice do kraja, a mi ne uzmemo niti jedan bod vise, necemo biti nosioci u trecem krugu. Da se pomerim sa mesta, za svaki slucaj.

 

Usudjujem se reci da nam ni mesto nosioca u cetvrtom kolu nije tako daleko. Trenutno postoji 7 ekipa sa potencijalno vecim koeficijentom od naseg. Naravno, pozeljno je da budu samo 3. Tako da nam predstoji navijanje da odredjene ekipe ne budu sampioni svojih zemalja (Seltik, Kopenhagen, Bazel/YB, Slavija/Plzen, Olimpijakos). Naravno, ako nastavimo u ovom ritmu, moguce je da preskocimo i jos neke ekipe (YB, Plzen).

 

Suma sumarum, mnogo je lep osecaj kad se gotovo obezbedi prolece, pa se uzme kalkulator u ruke 🙂

Edited by Contador54
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Velika pobeda sinoć, čak bih rekao rutinska što posebno raduje. 

Svaka čast Dekiju, igrali smo baš kako treba, na rezultat, protivnik je stvorio avega 2-3 šanse. 

Ove sezone smo u LE pokazali da možemo da igramo i totalni fudbal kao protiv Libereca ali i na rezultat, kao sinoć. Ja sumnje u Dekija više nemam. Hvala i kumu koji nam je poslao Falćinelija, zaista je vrhunski igrač. 

Bilo bi sjajno da vakcine protiv ove pošasti daju rezultate pa da dodjemo u priliku da nešto i uživo pogledamo, značilo bi i nama i ekipi. Na euro gostovanje idem digod, čim bude moglo, zaželeo sam se baš. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Perkos2 said:

pogotovo Veljko Nikolić, prosto pleni čvrstinom i sigurnošću

dajte ljudi svoje lične frustracije iznesite ne nekoj drugoj teni

 

Ja ga bas gotivim, ali juce su se on i Pankov utrkivali ko ce gore da odigra i namesti sansu protivniku. Isto kad je vukao onu kontru pred kraj, utrcava mu cini mi se Spiridonovic dole, samo treba da mu je ponudi - on se nesto vrpolji i odigra za Ivanica gore, a to ne prolazi. To je nedopustivo za tu poziciju. Ima decko stofa, mnogo vise nego sto deluje na prvu loptu i mislim da ce da bude bas dobar igrac, ali mora sad da se fokusira iskljucivo na fudbal, jer je dobio strasnu sansu da sa 21 godinom bude starter za CZ u LE. 

 

Naravno da ce da nam znace i Sanogo i Kanga. Kanga polako dize formu, znaci on, kritikujem i njega dosta, ali za ovaj sistem igre nam znaci, vise nego sto bi Marin recimo. 

 

Bez Kataija smo do polusezone sigurno. 

Edited by Markoss
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Kako čujem dogovorili smo povratak Vukašina Jovanovića, pokušaće se sad na zimu izboksovati dolazak uz neko simbolično obeštećenje, a u slučaju da ne budemo u mogućnosti da se dogovorimo sa Bordoom dolazi nam na leto. Očekujem da Bordo ne pravi veliku frku obzirom da im nije ni u planu, a u ovakvim vremenima svaki dinar dobro dođe.

 

@Markoss Čuo sam dosta dobrih stvari o Bojanu Nastiću koji se preporodio u Bateu, ima čovek 10+ asistencija. Ne znam da li si ga platio, dobra opcija na levom beku.

Link to comment
Share on other sites

Gledam sad opet golove. Njegos stvarno ima jak udarac, davao je i ranije neke dobre golove iz daljine, ali ovaj gol je baš ozbiljan kiks golmana Genta. Nekako se čudno postavio, primio je gol na prvu stativu. Drugi gol iz prekida je odlično odradjen. Pomogao je i Degenek sa blokom, a Milun se baš fino odrazio, super tajming. 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Shunsuke Nakamura said:

Šta znam, da je stajao kako treba odbranio bi sigurno. Gledam to i sa neke naše strane. Borjan se odje kritikovao zbog mnogo manjih kikseva. Da je primio sinoć onakav gol svašta bi se pisalo.

Očekivao je centaršut, i zato je krenuo par koraka napred, ali po meni je veća greška kod blokade udarca.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Liska Manjina said:

 

@Markoss Čuo sam dosta dobrih stvari o Bojanu Nastiću koji se preporodio u Bateu, ima čovek 10+ asistencija. Ne znam da li si ga platio, dobra opcija na levom beku.

 

Kad vec pominjemo belorusku ligu, tamo igra i Nikola Antic, clan sampionske generacije iz Litvanije. U Soligorsku je, uzeo je i nagradu za igraca meseca jula. Ista pozicija, levi bek. Kakvo vam je misljenje o njemu trenutno?

Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, Shunsuke Nakamura said:

Šta znam, da je stajao kako treba odbranio bi sigurno. Gledam to i sa neke naše strane. Borjan se odje kritikovao zbog mnogo manjih kikseva. Da je primio sinoć onakav gol svašta bi se pisalo.

Mislim da Borjan kiksne i vise puta zaredom, cigani ne bi imali zasto da ga opljunu.

Mnogo puta nas je vadio i pokazuje sta znaci golman stub odbrane u svakom smislu.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...