Jump to content

FK Crvena zvezda 2020/21


Don Dusko

Recommended Posts

5 hours ago, Константин said:

То што се не разумијеш у фудбал не обавезује те да и доказујеш то коментарима.

Ovo su najgluplji komentari definitivno.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Desetka said:

Nisam siguran, ali mislim da imaju neki svoj algoritam na osnovu kog daju ocene igracima (sto moze, a I ne mora da odgovara realnosti na terenu). 

Tako je, koriste standardne statističke parametre za ocenjivanje, opet to može i ne mora da odgovara činjeničnom stanju. Ono što ne može da uđe u kalkulaciju, a imajući u vidu da to radi mašina, pre svega je igra bez lopte i slično.

Link to comment
Share on other sites

41 minutes ago, Константин said:

 

Ниси сигуран али знаш да имају неки свој... :classic_laugh:

Ево нека имају алгоритам. Сваки алгоритам има улаз да би резултат био на излазу. Ако није гледање меча или оцјене из других медија, шта онда може да буде улазни податак за једну фидбалску утакмицу? Остаје статистика, а фудбалска статистика је потпуно нерелевантна! Кошаркашка много показује а фудбалска скоро ништа. Фудбал је мање динамичан и много потеза се не појављују у никаквој статистици, а тек трчање без лопте постављање или луцидност код дриблинга када се ријешавају напади, ниђе везе.

Ево нпр. Милуновић ми одмах пада напамет једном му је противник протурио кроз пишу и направио шансу за Гент, други пут га је покушавао стићи када је Борјан одбранио из угла а трећи пут је направио фаул на 18 јер такође није могао стићи противничког играча. Шта ће ту статистика записати за смотанка код 3 критичне ситуације у његовој режији, 1 фаул!? Или луцидност Магика код слободњака и оног срећковића из Гента што је метно помоћу карамбола, вјероватно исто добијају поена за гол!?

Научите се да пратите фудбалски меч није то нуклеарна физика. Тривијализујем, али ако је неко нападач у добром тиму и при доброј  тактици гдје није одсјечен, а не нествара бар шансе нешто не ваља, ако бочни не може да пробије 1 на 1 који ће ти, ако везни више губи дуеле и лопте на средини опет шта ће нам, баш као и халф поред којег пролазе као брзи возови...

Upotrebio sam rec mislim, a ne znam. Ti majstore prvo pazljivo procitaj sta neko pise, pre nego sto krenes da napadas.

  • Like 2
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Ne znam da li sme da se kače poruke sa drugih foruma, ne bih da dobijem bananu opet, ali primetio sam da na jednom drugom forumu kreće ofanziva na zle navijače koji kritikuju Gobeljića. Slična situacija kao sa sinčićem, što je gori to ga više brane. Verovatno će da se pišu hvalospevi o Gobeljiću i kad trepne, kao kad je išla mantra za Tomane da radi za ekipu i odvlači igrače.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Desetka said:

Upotrebio sam rec mislim, a ne znam. Ti majstore prvo pazljivo procitaj sta neko pise, pre nego sto krenes da napadas.

 

Мислио си "da imaju neki svoj algoritam na osnovu kog daju ocene igracima". Значи да знаш нешто о томе али не много, а ја и јесам реаговао јер је то површност. Па сам покушао и да опишем тај алгоритам како ради наглашавајући бесмисленост статистике у фудбалу са примјерима. Е сад релицираш на нивоу семантике и синтаксе а не суштине око алгоритма којег си ти помињао.:classic_laugh:

Да скратимо, оне оцјене Софаскора су тешко срање.

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Константин said:

 

 Тривијализујем, али ако је неко нападач у добром тиму и при доброј  тактици гдје није одсјечен, а не нествара бар шансе нешто не ваља, ако бочни не може да пробије 1 на 1 који ће ти, ако везни више губи дуеле и лопте на средини опет шта ће нам, баш као и халф поред којег пролазе као брзи возови...

Šta kaže ako zadnji vezni u šest evropskih utakmica koje je odigrao ima šest žutih kartona(imao bi i sedam al jednu je morao pauzirati). A u jedinoj domaćoj utakmici koja se negdje piše ima 2 žuta. Pa ovakvu statistiku sigurno niko u Evropi nema od svih klubova u grupnoj fazi pa ti ne smeta da guslaš o raspadu Nikoliću i majstoru Sanogu.

Link to comment
Share on other sites

46 minutes ago, prolup said:

Šta kaže ako zadnji vezni u šest evropskih utakmica koje je odigrao ima šest žutih kartona(imao bi i sedam al jednu je morao pauzirati). A u jedinoj domaćoj utakmici koja se negdje piše ima 2 žuta. Pa ovakvu statistiku sigurno niko u Evropi nema od svih klubova u grupnoj fazi pa ti ne smeta da guslaš o raspadu Nikoliću i majstoru Sanogu.

Nikolic nema kila da izdrzi duel, zato smo primili prvi gol u Hofenhajmu. Da je Sanogo isao na tu loptu, ne bi ga primili.

Link to comment
Share on other sites

Juče gledam Kanjas, Žander i Van La Para i  dalje bez kluba...Sa kim smo mi igrali LŠ. Ako ništa drugo ove sezone su nam stranci na mestu.

Da se kontaktira Mihajlovic u zimskom prelaznom roku i da nam posalje nekog Italijana stopera, , ako nesto Italijani znaju da proizvedu to su odbrambeni igraci. Njega i Erakovica spremati kroz prolecnu sezonu, Degenek ce ionako biti prodat, nebitno kada, da li na leto ili zimus. Falcineli je odlican zabod, na ovuu nasu ekipu bas dobar spic jer radi za tim, da imamo u odbrani jednako korisnog umesto Milunovica, bili bi bar 30% jaci tim.

 

Druga stvar, ova prica oko Sanoga, on jeste mesar i uzuzetno agresivan igrac,ali itekako potreban ovom timu, jer na toj poziciji imamo slabasne Nikolica i Petrovica. U ovakvom sistemu igre, on je na vetrometini, ma koliko greska imao i mana, in je jedan od najkorisnijih igraca u ovom timu,barem ja tako vidim fudbal, on je ona sorta koja na sebe najvise navlaci gnev kako tudjih, tako i svojih navijaca jer vecina ne vidi sav taj prljavi posao koji takav igrac obavlja. Ne moze tim da se napravi od umetnika, treba imati i po kojeg fizikalca. Uostalom, pogledajte kakav je ugovor dobio Sanogo od Arapa, nije to bas bezveze. Ne znam koliko bi nas kostao otkup , ali ja dizem obe ruke za njega, jednostavno ma koliko mana imao,za nas je premija, samo treba pored sebe da ima nekog oo zna vise sa loptom od njega, neko rece (Kangu).

 

Sent from my Mi 9T using Tapatalk

 

 

 

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Železničko gnomče said:

Bravo Falcineli.

 

Jel ovo magla ili bakljada onih debila van stadiona?

Magla je u Beogradu.

Mada ne znam da li je magla ili smog ili i jedno i drugo. Više i ne može da se gleda.

Edited by Don Juan
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Don Juan said:

Magla je u Beogradu.

Mada ne znam da li je magla ili smog ili i jedno i drugo. Više i ne može da se gleda.

Mešavina. Pre sat i po sam prošao blizu Mitića i već tad se spuštalo. Gore kod Mišovića se lepo videlo i ne smrdi a od Autokomande do centra je sve gore i gore. Sada je verovatno užasno.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...