Jump to content

FK Crvena zvezda 2020/21


Don Dusko

Recommended Posts

Eo jedne anegdote od veceras: 

Gledam utakmicu posle xy godina kuci (zbog cinjenice da nista ne radi posle 9), i dodjem kuci ne radi ruter za kablovsku u mojoj sobi, sta cu okupiram majci sobu, ona onako negoduje sto joj prekidam tursku seriju al svesna da ja moram Zvezdu da gledam, skuva nam po kafu i sedne i ona da gleda. Ja se nerviram galamim, ona cuti malo gleda tv malo telefon i tako sve do nekog 60,70og minuta, kada Katai daje ivanicu loptu a ovaj ni ne krene na nju, pita mene majka, sine ja moram nesto da tw pitam, reko pitaj, kaze kako ovaj igra ovde kad se plasi od lopte😂 (misli na ivanica), kaze uvek kad pogledam on bezi od lopte😂

Posle na kraju rece jos, za Felcinelija, ovaj kao da je magnet za faulove.

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, mare80 said:

A Gobelja veseli,ajd' sto ne zna da centrira,nego od celog praznog gola sa deset metara pogodi stativu...

 

Prav za prav, kod gola je servirao Benu iz prve na volej ali ovaj se okliznuo. b: Ma, da je sa 10 nego sa 5. :classic_biggrin:

 

Živce mi iskidaše u poslednjih 25 minuta. :classic_blink:

 

Kanga skinuo mrak u evro-utakmicama u drugom mandatu, konačno! Vidi se da ima snage za sat vremena fudbala, posebno pod ovakvim nezahvalnim uslovima.

Rekao bih da je brata Gobelju lopta iznenadila kod one stative. Nekako je bangavo naleteo a i kako bi drugačije ali, da je ušla možda bi i Gentu natrpali još par komada umesto što smo gledali flešbek Milojevih zatvaranja posle čuku vremena.

Falćineli taktički ima jaku četvorku. Dobro se kreće bez lopte, pregled igre takođe, a što je najvažmije stvara prostor odvlačenjem igrača. Ne toliko atraktivan koliko je koristan.

O Ivanićevim slabostima smo doktorirali, ali saradnja sa Benom i Kataijem je fenomenalna. Ukratko, igrač koji je konačno proradio i čini osovinu današnjeg tima. Za njega nemamo izmenu.

Sanogo bi morao da vodi računa jer će mu, ako ovako nastavi, kad-tad neki strožiji sudija zalepiti direktan crveni a to nam nikako&nikad ne treba. S druge strane, opet, baš takav razbijač nam je i falio od Krstičića na ovamo. Mislim da je moguće naći neku zlatnu sredinu, za njegovo i za dobro ekipe. I za dobro nesrećnika kojima se desitm.  😁

Kataiju je dovoljan jedan pravi potez i završio je posao, i pored karakterističnih filozofiranja. Možda je i dobro što ne uđoše ona stativa iz prošle tekme te prečka i lob iz ove, da nam ga ne odvedu neki zlikovci s koferima keša već u januaru. Dobro je i ovako. :classic_smile:

Milunović kod gola (čini mi se da je to) kreće desnom na malog crnog umesto levom. Možda je bila i neka druga prilika, ali ono je kriminal anyway. Inače nam je taj mali pravio ršum, mungos od igrača. Moraće dobro njime da se pozabave gore.

 

Borjan je kod one odbrane ranije krenuo na loptu pa stao nakon centaršuta. Iako takvi potezi najčešće rezultiraju vađenjem lopte iz mreže, pitanje je šta bi se desilo da nije krenuo. Ispucavanja su mu inače loš aspekt, još po klizavici, ali je po ko zna koji put spasio viđen gol. A i nije linijaš brate, što mi kod golmana inače ide na qratz. Majstor za štipanje vremena; sekundu ovde, minut onde. Koliko se sećam, dobio je jedan jedini žuti za bezobrazluk otkad je u Zvezdi. Da nije naš, mrzeo bi ga k'o ponedeljak. :kece:

 

Sudija pustio da se pošibaju muški, što je po ovakvom vremenu uvek bolje nego da je masakrirao meč cepidlačenjem. Sledio sam se kad je Degeneku lopta prešla preko ruke. Da li mi se učinilo da ga je dirala ili je ono bila voda koju lopta vuče s rotacijom... Mogao je da svira penal ali mogao je i u drugom da svira za Zvezdu. Dobro je postupio u oba slučaja, respekt.

 

Gent je realno dobra ekipa. Pitanje je kakvo bi bilo stanje na tabeli da nemaju malere koji ih teraju mesecima. U ovakvoj matematici im igraju samo tri pobede, s tim da bi morali da nas biju gore sa više od gola razlike. Pitanje je u kakvim će se sastavima izaći jer do 26.11. ima dosta vremena, pa ovo ludilo s koronom... Ovde ću se zaustaviti. >>

 

U Gent po zimnicu!! :classic_cool:

 

 

typo

 

Edited by Neme
  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Ruby Rhod (koji lebdi) said:

Tonu ovakvih utakmica smo izgubili u prethodnih 20+ godina. Vreme je da malo okrenemo...

 

Pa kud ćeš više bre Rubirozatm, četvrto učešće zaredom u Evropi od čega dve LŠ? :classic_laugh:

Doduše, u godinama kad smo redovno dolazili do 4. kola, nije postojalo ispadanje u LE. Formati pre etabliranja LŠ i LE su već nešto treće ali je bila i manja razlika u novcu, da nazovemo stvari pravim imenom.

 

 

Zvezda - Liberec, konačno upload. 

 

Quote

 

 

Biće da se čeka sledeća tekma da bi se pojavio ceo meč. Strpljen - spasen. :classic_smile:

Edited by Neme
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Tunji Awojobi said:
  1. Belgijancima niko nije javio da je nemoguće da pobeđujemo duplo bolje ekipe od Partizana, a nismo pobedili Partizan. Ili je opet bila sklanjalica.

 

Ne znam zasto se ovo spominje, kao - pobedjujemo u Evropi, znaci, treba da je potpuno normalno da pobedjujemo sve u prvenstvu.

 

Samo baci pogled na ekipe koje igraju dobro u evropskim takmicenjima i koliko imaju poraza i remija u domacim prvenstvima - a imaju ih svi, cak i oni najbolji timovi. Cak naprotiv, dobra igra u Evropi je nesto sasvim prirodno, kao sto je prirodno dobro odigrati najjace meceve u prvenstvu, a imati los dan protiv losijih ekipa koje opstruisu igru. Sve ekipe koje vode u svojim prvenstvima imaju remije i poraze - pa dobro, skoro sve.

 

Sto se tice LE, bas smo imali srece u zrebu i to mora da se kaze. Gent iz prvog sesira - ne moze bolje, a Slovan je evo popio drugu petardu. Nakon ovog kola pobeda nas sigurno vodi dalje, a i remi je dobar, jer to znaci da Gent vise ne moze da nas prestigne na tabeli. To bi verovatno znacilo i 12 - 7 - 3 - 1 dva kola pre kraja i onda je dovoljno da Slovan ne dobije u Gentu.

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Igor028 said:

Eo jedne anegdote od veceras: 

Gledam utakmicu posle xy godina kuci (zbog cinjenice da nista ne radi posle 9), i dodjem kuci ne radi ruter za kablovsku u mojoj sobi, sta cu okupiram majci sobu, ona onako negoduje sto joj prekidam tursku seriju al svesna da ja moram Zvezdu da gledam, skuva nam po kafu i sedne i ona da gleda. Ja se nerviram galamim, ona cuti malo gleda tv malo telefon i tako sve do nekog 60,70og minuta, kada Katai daje ivanicu loptu a ovaj ni ne krene na nju, pita mene majka, sine ja moram nesto da tw pitam, reko pitaj, kaze kako ovaj igra ovde kad se plasi od lopte😂 (misli na ivanica), kaze uvek kad pogledam on bezi od lopte😂

Posle na kraju rece jos, za Felcinelija, ovaj kao da je magnet za faulove.

Tvoja mama zna vise fudbala odd 90% tzv sportskih novinara u Srbiji

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Evo još jedne zanimljivosti u vezi Sanoga i neću da budem dosadan više pošto je očigledno da su mišljenja podeljena u vezi njega. U prva 3 kola LE on je ubedljivo najgore ocenjen igrač Zvezde. Uzeto sa sportskog sajta "Sofascore" koji se bavi statistikom između ostalog.

 

 

Sanogo.thumb.jpg.395795d218438e0bfc30d4657bde300b.jpg

 

 



 

Link to comment
Share on other sites

Statistika je kao...

 

Sreca radio za vreme II...

 

Milan jednostavno nije vise za ovaj nivo fudbala... spor, lose se pozicionira, previše gresi u predaji lopte sto dodatno unosi nervozu... Poseban problem je kada igramo sa jednim defanzivnim ispred njega , Sanogo, ( gde su Katai, Kanga i mrtvi Ivanic poprilično losi u defanzivi) ostaje previše prostora , kako za napadače, tako i za igrace koji dolaze iz drugog plana (tako smo i primili gol)..

 

Gobelja, u defanzivi igrac manje,  u napadu, teze promasiti nego dati, igrač za klupu za nase livade. 

 

Šteta za onu precku Katai-a, prelep pogodak bi bio.

 

Ili da se forsira Erakovic, ili da se dovde neko umesto Milunovica.

 

Stoji da nisam pažljivo gledao utakmicu, ali ja i dalje ne vidim nekakav značajan pomak u igri  Ivanica.

 

 

Sigurno da nećemo izaći sa ovako ofanzivnom postavom u Belgiji.

 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, John Dies at the End said:

Stoji da nisam pažljivo gledao utakmicu, ali ja i dalje ne vidim nekakav značajan pomak u igri  Ivanica.

Jedini, pored Kataia, koji je iznosio loptu, povezivao redove i sve vreme aktivno učestvovao u igri. Ako izuzmemo pokušaje šuta juče je stvarno bio dobar. Ako se složimo da je Katai bio najbolji onda je Ivanić na drugom mestu.

13 minutes ago, Sector said:

Sa kim mozemo da igramo ako budemo drugi na kraju, koje ekipe su u opticaju do finala?

Rano je za to, tek je pola utakmica odigrano.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Na stranu izmene koje su diskutabilne, ja nemam problem sa nasim bunkerom sinoc. Znam da mnogima, pa i meni, cim vide to povlacenje prolazi svasta kroz glavu, ali nekad je i to resenje.

 

Igrali smo dobar fudbal 60 minuta i da smo nastavili dalje da igramo otvoreno ne verujem da bi se to dobro zavrsilo. Gent je vro brza ekipa, mi smo nacisto crkli i tu bi letele kontre na sve strane. Juce je bila mnogo bitna utakmica, pobedom smo maltene jednom nogom u nokaut fazi i to je trebalo dobiti kako znamo i umemo. Ne mora u svakom trenutku da se igra na gol vise.

 

Druga stvar je nasa kondicija. Kako smo i pored velikog rotiranja igraca i igranja pesaka u prvenstvu uspeli da toliko padnemo nakon 60. minuta, to je zabrinjavajuce. Ali opet se vracamo na nasu ligu, mi utakmice sa ovakvim tempom nemamo u LLSL, a kondicija za ovakve meceve se stice na utakmicama, ne na treninzima.

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Boaće said:

Evo još jedne zanimljivosti u vezi Sanoga i neću da budem dosadan više pošto je očigledno da su mišljenja podeljena u vezi njega. U prva 3 kola LE on je ubedljivo najgore ocenjen igrač Zvezde. Uzeto sa sportskog sajta "Sofascore" koji se bavi statistikom između ostalog.

 

 

Sanogo.thumb.jpg.395795d218438e0bfc30d4657bde300b.jpg

 

 



 

Sofascore je bulja. Cus, Gobleja 6.9, veca ocena od Ivanica. Falcineli protiv Libereca bolja ocena od Kataija. 

 

Sanogo je cesto preostar, to stoji i treba da se radi na tome, ali mimo toga covek bukvalno krpi za ceo tim i nije klasican nas rikverc zadnji vezni sa loptom u nogama. Iako bude gresaka u tom prenosu, bolje je i to nego neki Njegos tip igraca koji bi, da moze, Jovani Guzijan vratio loptu, samo da nije kod njega. 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Svašta se ovde može pročitati ali da vidimo kako stojimo sa činjenicama!

 

Ječerašnji sastav je ono što trenutno imamo najbolje naravno sa izmenom Rodić-Gobelja, znam skočiće mnogi da kažu "Milun užasan" Sanogo pregrub" Ivanić metiljav " ali kad vidimo ko nam sedi na klupi i treba da eventualno uđe na teren onda nema nikakve zamerke Stankoviću na sastav i taktiku koju je postavio. 

Naravno sve ovo važi do trenutka kad smo krenuli sa izmenama gde se pokazalo koliki je "kvalitet" njegoša, nikolića, raše delije i onog spiridona pogotovo.

Dakle za sve primedbe ima samo jedna adresa a to je mrkela&terzić. Znali smo da nam treba rezervni levi bek pa smo mogli barem onog iz Javora Jevremovića da dovedemo, znali smo da nam treba pravi štoper ali nismo doveli nikog, znali smo da je Sanogo jedini pravi zadnji vezni ali smo odlučili da od njegoša stvorimo zlatnu koku. Doveli su ovog spiridona ko zna odakle a on jednik ne zna gde je levo a gde desno.

O igračima pojedinačno

Borjan standardno, golmanski sve kako treba a ispucavanje lopte ne bi trebalo da bude njegov posao

Gajić solidno, može on to i bolje

Gobeljić - bez komentara

Degenek majstorski

Milun-igrač za drugu ligu Srbije

Sanogo koristan i nezamenljiv trenutno  ali tempirana bomba 

Kanga se vraća u život, znamo ga, kad mu se igra fudbal možemo samo da uživamo

Ivanić dok je igrao igrali smo fudbal, mora da se skoncetriše u završnici, trenutno nemamo zamenu ni za njega

Ben skoro da se nije ni primetilo da igra, mora to mnogo bolje

Italijan odličan, pravi igrač, ima ga na svakoj lopti, kreće se dobro i pomaže saigračima, malo je sporiji ali jebiga da je ful igrač ne bi ni dolazio kod nas.

Katai sinoć pokazao da može i defanzivno dobro da odigra, znamo i za njega da kad igra to je uživancija, nedostajo mu je Rodić za saradnju pa bi bilo i više dobrih poteza.

Zamene kriminalne, užasno je da naši mladi igrači ne znaju gde stoje na terenu a kad imaju loptu u nogama kao da je to bomba koju gledaju da odbace što dalje. Nekako i dalje verujm da Nikolić može da se izdigne iz te priče a ostali su tu samo zarad kombinacija.

  

Edited by Perkos2
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Tuga je sto bismo sa jednim stoperom konacno imali 11 fudbalera. To nam se nije desilo od raspada SFRJ.

 

Borjan - Gajic, Stoper, Degenek, Rodic - Sanogo, Kanga - Ben, Katai, Ivanic - Falcineli.

 

Nazalost, Sanogo ide vec u decembru. Realno, on ce nam trebati jos za 2 utakmice, Hofenhajm i Liberec.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Tolika kuknjava na Sanoga je neverovatna. Razlog zašto mi imamo "luksuz" da u evro mečevima igramo sa dva centralna igrača koji deluju više ofanzivno, a samim tim prave i više šansi je upravo Sanogo. Sanogo ima nezahvalnu ulogu da često sam na sredini terena zaustavlja kontre, i ne samo na sredini terena pošto često igra i kao treći štoper. Ja sam još kod prvih utakmica napomenuo da mora da bude mnogo pažljiviji kod startova, ali jednostavno treba biti u njegovoj koži, pa tek onda suditi. Ono što je bitnije imao je kikseve i to stoji, ali ne vidim da je imao više kikseva nego što je uradio dobrih stvari i to je jednostavno nemerljivo. Sinoć kod nula-nula kada su imali kontru i šansu da izađu jedan na jedan sa Borjanom, zatvarali su Degenek i Sanogo. To što tada nismo primili gol je malo zbog toga što se Belgijanac nije snašao, a mnogo više što je Degenek odlično startovao i što je Sanogo presekao loptu. I to nije prvi put da sprečava da protivnici ulaze u gol šanse i da seče njihove napade.

Ja znam da ste u zadnjih 20 godina navikli da gledate virtuoze na toj poziciji tako da su Donald (a i on je pljuvan) i Sanogo sada trn u oku, ali strpite se uskoro će na toj poziciji igrati razni Petrovići, Kovačevići i slično, pa će onda biti sve super. Za početak neće dobijati žute kartone.

  • Like 13
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Neme said:

Pa kud ćeš više bre Rubirozatm, četvrto učešće zaredom u Evropi od čega dve LŠ? :classic_laugh:

 

Ne kazem ja nista, svaka cast 🙂 Lepo napisa neko posle Libereca, "preevroiskusni smo za ovu grupu", ne mogu da se setim ko al' odma' bi mu dao 100 evra 🙂

 

Nego smo se u poslednjih 20 godina a mozda i koju vise nagledali utakmica u kojima smo mi odigrali kao "Indijanci" sinoc, i onda neko dodje, uvali nam ga (s oprostenjem) iz prekida, mi posle napadamo, taj ne odigra nista a na kraju odnese tri boda i dzaba nam bilo trcanje 90 minuta.

 

Ovaj tim je zreo za prolece u Evropi, rezultatski dobro stojimo, i mislim da u naredne dve osvajamo 4 boda i idemo dalje.

Link to comment
Share on other sites

Пичкица са неадекватним именом Његош је код првог појављивања остао у централном кругу (иначе свом омиљеном мјесту) и само испратио погледом пас од Катаија. А сад ће га вјероватно у Белгији ставити да он буде Саного...

Мора да се каже да Станковић покушава да направи искорак у фудбалском смислу и то је за похвалу. Писао сам још на почетку да имам инфо да га играчи чудно гледају на тренинзима и изгледа да је то било тачно, почети играти прави фудбал је у нашем случају дужи процес. Опет са друге стране константа је да у другом дијелу прави идиотске измјене и бранимо се класичним бункером гдје све зависи од среће и расположења и знања противника. Мора се отрести тога и утицаја око себе ко му сугерише и за балване и бункер. И због себе и због тима. Ако хоће да постане прави тренер...

п.с. Веља јесте мало играо али код оне контре баш разочаравајуће. Све ове бојажљиве (и још једном покењам се на омладинску школу и струку која их води) треба отрести од зид пар пута  и објаснити им да са пичкастим приступом даље од домаћице нигдје отићи неће а ако се промијене имају шансу да напредују као никада до сада.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

U revansu sigurno menjamo formaciju i igramo sa tri halfa. Bice to totalno druga utakmica u kojoj cemo biti kompaktniji na sredini. Sto se tice sinocnjeg meca najvaznije je da Zvezda ne kiksira kuci - pobedjuje, to je velika stvar. Imamo sve u nasim rukam. Prezimljavanje u Evropi bi bilo nesto kapitalno. Nemerljivo. Narocito bi bilo dobro da prodjemo i taj prvi mec u nokaut fazi. Mislim da je ekipa zrela za to uz neke korekcije u zimskom prelaznom roku.

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Константин said:

Пичкица са неадекватним именом Његош је код првог појављивања остао у централном кругу (иначе свом омиљеном мјесту) и само испратио погледом пас од Катаија. А сад ће га вјероватно у Белгији ставити да он буде Саного...

Ja se iskreno nadam da neće, i da će tu igrati Nikolić Treću opciju nemamo, ali mislim da Nikolić može da pruži više na toj poziciji od Petrovića. 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Don Juan said:

Ja se iskreno nadam da neće, i da će tu igrati Nikolić Treću opciju nemamo, ali mislim da Nikolić može da pruži više na toj poziciji od Petrovića. 

 

 

Иако је око Николића велики хајп, нажалост морам да кажем да и Веља припада групи 3,14кица. Против Хофенхајма у дуелима је изгледао као залутали кадет. У свим озбиљним утакмицама је изгледао танко.

Он има 21 годину и не баш много времена да се завршно формира као играч. Спортска дрскост је и у генима али има играча који једноставно сазоре и у глави преломе неке ствари. Треба му и снаге и куражи. До њега је самог јер тренутно има баш добре услове да заокружи ове ствари.

Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, Константин said:

 

Иако је око Николића велики хајп, нажалост морам да кажем да и Веља припада групи 3,14кица. Против Хофенхајма у дуелима је изгледао као залутали кадет. У свим озбиљним утакмицама је изгледао танко.

Он има 21 годину и не баш много времена да се завршно формира као играч. Спортска дрскост је и у генима али има играча који једноставно сазоре и у глави преломе неке ствари. Треба му и снаге и куражи. До њега је самог јер тренутно има баш добре услове да заокружи ове ствари.

Nažalost nije imao ko da radi sa Nikolićem. Ako neko misli da je Grafičar mesto gde će naši mladi igrači da sazru, grdno se vara. Dobiće utakmice sa nekim slabim klubovima, ali teško da može da stekne fudbalsku pismenost, pa i tu "hrabrost". To je ono što je Stanković primetio i naveo kao njegov glavni problem, tj, malo više hrabrosti u duelima. Sa druge strane kada vidim kako se pljuje Sanogo baš zbog te hrabrosti, možda je on i pametan što ne ulazi snažno u duele. 

Opet, bolje Nikolić nego Petrović, alternative na toj poziciji kada nema Sanoga, nemamo. 

Ja bih čak pre probao sa Gobeljićem nego sa Petrovićem, ako bude nužda.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...