Jump to content

FK Crvena zvezda 2020/21


Don Dusko

Recommended Posts

Bas nam je bila tecna igra veceras, mozda delom i zbog toga sto nije igrao Kanga sa svojim tm ispucavanjima. 

Mogu da zamislim defile Mistera uz ovakvu igru, kakav bi to kolaz krstenja i skakanja bio.

3 minutes ago, Dzistrou said:

Takmičenje po meri.

Kako po meri kad smo im uvalili petardu;)

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, Crni said:

Nemojte se zanositi samo i bice ok sve. Svako zeli prolece u Evropi, no korak po korak, da nas zaobidje glupa korona.

A bre druže Crni ne crni aman. Ne pobeđuje se svaki dan 5-1 u grupama, pusti ljude da slave. Znamo mi dobro gde smo i šta smo, ne moraš da nas podsećaš.

Moj savet zanosite se i slavite, sutra će biti šta mora da bude.

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Znao sam da sam baksuz, ali danas je zvanično potvrđeno da nema većeg baksuza od mene. 

 

Sasvim slučajno otvorim ja jutros vitrinu u dnevnoj iznad tva(iz nekog totalno glupog razloga) i skontam da je već ozbiljno počela da se krivi i naginje već ka tvu(iako sam skontao vremenom da se malo po malo krivi). I tako ja, da nekom ne bi palo na glavu, pozovem druga da to rešimo danas razmišljajući u sebi ima fudbal ali napuniće nas, nema potrebe da se gleda. I tako celo popodne se mi zezali s tim, samo su krenule da stižu notifikacije sa flashscora. I kod svakog gola sam se i radovao i još više nervirao jer ne mogu da gledam.

 

Tako da sam propustio igru fudbalske sekcije koja se dešava jednom u 10 godina otprilike.

 

Ne znam zašto sam vam ovo ispričao ali ne može da škodi, a čim ne škodi, može da koristi.

 

BRAVO Zvezdo! Bravo i za mene! 😔

  • Like 2
  • Ha-ha 1
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Čvarkov said:

Znao sam da sam baksuz, ali danas je zvanično potvrđeno da nema većeg baksuza od mene. 

 

Sasvim slučajno otvorim ja jutros vitrinu u dnevnoj iznad tva(iz nekog totalno glupog razloga) i skontam da je već ozbiljno počela da se krivi i naginje već ka tvu(iako sam skontao vremenom da se malo po malo krivi). I tako ja, da nekom ne bi palo na glavu, pozovem druga da to rešimo danas razmišljajući u sebi ima fudbal ali napuniće nas, nema potrebe da se gleda. I tako celo popodne se mi zezali s tim, samo su krenule da stižu notifikacije sa flashscora. I kod svakog gola sam se i radovao i još više nervirao jer ne mogu da gledam.

 

Tako da sam propustio igru fudbalske sekcije koja se dešava jednom u 10 godina otprilike.

 

Ne znam zašto sam vam ovo ispričao ali ne može da škodi, a čim ne škodi, može da koristi.

 

BRAVO Zvezdo! Bravo i za mene! 😔

Druže, ajde popravljaj nešto i sledećeg četvrtka 😜

  • Like 1
  • Ha-ha 7
Link to comment
Share on other sites

Stvarno veličanstvena predstava. :thumbsup:

 

Sa izuzetkom greške kod koje je Liberec dao, ruku na srce, fantastičan gol, sve je izgledalo tačno kako treba. Da ne kažem da je i faktor sreće uticao na rezultat u izvesnoj meri, s obzirom da smo im dali gol odmah po početku 2p. Poređenja radi, u onom torpedovanju Velsa u Novom Sadu, u gol je ušlo sve što su šutnuli. Večeras je ušlo pet a moglo je i dvocifreno, koliko je šansi stvoreno. Čak smo ih i na vreme otvorili. Overall, složile su nam se kockice, ne može se reći da nisu... 

 

Česima se desio klasični raspad, ali, da je svaka oduzeta lopta bila i kontra za nas, brza tranzicija, puno korišćenja praznog prostora i relativno retka vraćanja Borjanu, kao Zvezda iz zlatnih vremena. Da i njega pohvalim kako je branio slobodnjak u 2p.

 

Sada samo pametno i bez preterane euforije, jer dolazi Gent kome je pobeda imperativ ako hoće da jure proleće. Ako ih pobedimo na Marakani završićemo više od pola posla. Uz ovakvu igru i bez nepotrebnih brainfartova imamo čemu da se nadamo. Petarda je stigla u pravo vreme, posle poraza od Hoffa i dva remija.

 

Poslovica kaže "U pobedi se ne uznesi, u porazu se ne unizi". Mi smo kao narod pomalo tome skloni i zato treba sačuvati hladnu glavu. Sve pohvale još jednom pa mooda na teren kad dođe Gent. :cigar:

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, Don Juan said:

Druže, ajde popravljaj nešto i sledećeg četvrtka 😜

 

19 minutes ago, Profaarmor said:

dostojna zamena za Miletove merdevine

 

Imam već duže vreme u planu renoviranje kuhinje tako da znate šta vam je činiti sledećeg četvrtka. Alkohol u ruke i zavalite se u svoje udobne fotelje, a ja ću odraditi teži deo posla. 

 

 

...da sam Mistera izveo na pravi put!

  • Ha-ha 6
Link to comment
Share on other sites

Gde je brat @tsva. Kako ovakva rapsodija da prodje bez njega?  Jedva čekam post.

 

Prelepa igra, uživanje 90min. Šta reći? 

 

Najbolja Zvezdina tekma posle pobede nad Liverpulom! 

 

Ne dirajte Sanoga, odlične stvari radi, greši po malo ali nam povezuje linije savršeno. Falćineli je odličan ali odličan. 

Edited by dulematic
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Crvena zvezda nije imala u poslednjih 10 ili vise godina igraca kao sto je Katai. Bilo je igraca koji su napravili bolju karijeru, imali bolju reputaciju, ali niko u nasem dresu nije pravio toliku razliku. Njegov dribling je poseban fenomen. On nije brz, nije ni nesto snazan igrac, ali kad krene sa loptom ostavlja rivala na petama. Ima savrsen balans i kontrolu fora. Osjeca reakciju protivnika i samo ceka pravi trenutak da gurne loptu u for. Jednostavno je nemoguce procitati njegov dribling, cista intuicija i prirodna reakcija. U nekim situacijama kad udje u duel sa rivalom dobije neko ubrzanje, odbije se kao da je od gume. Ima i odlican sut sa obje noge, moze u punom trku da iskontrolise tijelo i da sutira dobro. 

Edited by Shunsuke Nakamura
  • Like 10
Link to comment
Share on other sites

Omonija posle userskog gola protiv PSV-a (gol sa svoje polovine terena) na kraju ipak izgubila golom 20 sekundi pre kraja tekme. Svakom narednom utakmicom dokazuju da su bas bili nagazna mina u kvalifikacijama. Dovoljno neatraktivni da se opustis, a bas bas tvrdi da treba da imas i dobar dan da ih pobedis, pogotovo u gostima.

 

Svakako ne mislim da bismo prosli Olimpijakos posle, ali lepse bi bilo da smo igrali taj plejof.

Link to comment
Share on other sites

Kakvo god takmičenje i kakav god da je protivnik nije mala stvar dati pet komada i stvoriti barem još toliko izglednih prilika. Pitanje je zasto ne igramo češće ovako, ja verujem u da par naših igrača moze još bolje da odigra. Nikolic,Gajic,Gavric i Ivanic znaju da igraju fudbal i uz majstore kakvi su Katai i Kanga nema potrebe da lopta ide nazad golmanu. Pokazali su da mogu, sad treba samo da tako nastave.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, pavijan2 said:

Mogao bi @goldberg da baci neki komentar.

Da li je ovo realno?

Da li se ovi sklanjaju?

Šta je po sredi?

 

Ispade Partizan sila za ovaj Slovan Liberec.

 

Nema nista kontradiktorno ovde sa mojim pisanjem u poslednje dve ili tri nedelje. Naravno da ce igraci gristi i biti ekstra motivisani u LE i protiv Partizana, a igrati mnogo losije protiv Javora. Drago mi je da je bar ova nedelja protekla "onako kako Bog zapoveda".

 

Citao sam i sizenja na RSB i u komentarima i jos jednom se uverio koliko smo mi isfrustriran narod i koliko ni sport ne umemo da pratimo kako treba. Remi protiv Javora predstavljen kao smak sveta, Slovan je nebitan, bitnija je LLSL, ja ne znam kakvi su ono sokovi.

 

E da, mnogo je bolji osecaj kad se pobedi u Evropi sa 5:1 nego kad se izgubi sa 6:0. :s_d:

Link to comment
Share on other sites

52 minutes ago, Cavani said:

Jos jednom da iskoristim priliku da se zahvalim gospodji Katai, da nije nje sad bi umesto Magika Mrkela doveo nekog novog preplacenog Van La prevaru.

 

Treba se zahvaliti Mrkeli i sto je propala prodaja Bena 😄 

 

 

Ja sam veceras imao osecaj skoro kao onomad protiv Ventspils-a: 

✔️ Trpanje protivnika na Marakani

✔️ Trener bivsa igracka legenda

✔️ Bajko kao Borjan iliti Borjan kao Bajko

✔️ No Kadu no Football - No Katai no magic! 

Jos je samo nedostajao neki FIca Jankovic koji ce otperjati prvom prilikom bez profi ugovora i propasti kao muda kroz pocepane gace...  

 

Link to comment
Share on other sites

Kakvo je uzivanje konacni gledati skolovanog napadaca u nasem timu, Felcineli sve i da ne primi loptu 90 minuta, meni bi bilo zanimljivo da ga gledam. Kakve kretnje covek ima oni nisam video nikad kod nas, konstantno navlaci po 2 igraca na sebe, juri izmedju linija.. protivnik mora imati opasnu kondiciju kada su nam u timu Katai Felcineli i Kanga, sva trojica rade ogroman posao bez lopte.

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Igor028 said:

Kakvo je uzivanje konacni gledati skolovanog napadaca u nasem timu, Felcineli sve i da ne primi loptu 90 minuta, meni bi bilo zanimljivo da ga gledam. Kakve kretnje covek ima oni nisam video nikad kod nas, konstantno navlaci po 2 igraca na sebe, juri izmedju linija.. protivnik mora imati opasnu kondiciju kada su nam u timu Katai Felcineli i Kanga, sva trojica rade ogroman posao bez lopte.

 

Данашњи фудбал без трчања без лопте је незамислив. Ако се то не ради 4-2-3-1 увијек је јалов и по правилу везни играчи теже голману у крило, јер горе немају рјешења.

На јучерашњој утакмици су и Родић и Гајић били одлични и показали како то изгледа када бекови постану бокови, једноставно стварају опције везним играчима па то све много боље изгледа.

Али као што већ рекох ајде да видимо ово у континуитету, невезано за резултат који сигурно неће бити лако поновити.

Edited by Константин
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...