Jump to content

FK Crvena zvezda 2020/21


Don Dusko

Recommended Posts

Mi imamo dva osnovna problema prilikom prodaje igrača. Prvi je taj što kupci znaju da smo u buli i da nam gori za lovu pa spuštaju cenu. Drugi je lova ispod stola i ugrađivanje.

 

Što se tiče Gavrića i prodaje u ovom prelaznom roku, čuo sam da su momci sa severne tribine stopirali transfer.

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Dropkick Murphys said:

Kad ovako napišeš, zvuči kao da smo bili ravnopravni u grupi, a bili smo konkurentni samo protiv jednog tima, a da se odbrana nešto pitala, izgubili bismo i prvu utakmicu, jer je ta odbrana dala zicer Olimpijakosu u 85. minutu, da povedu i verovatno reše utakmicu, sa igračem manje. 

 

Plus sad imamo lošijeg trenera, samim tim nam trebaju bolji igrači da bi defanziva izgledala slično. 

 

Plus su svi ti igraci losiji nego ranije. Rodic povredjen uvek, Degenek u padu forme, Milun jos sporiji

 

 

Link to comment
Share on other sites

23 hours ago, Selektor said:

Samo ne znam koga bi doveli na beku i stoperu, a da se ne radi o strancima. Sa istom odbranom smo igrali LŠ i bili na Žanderovu ruku od proleća u Evropi, a sad ispade da to nije dovoljno za LE.

 

21 hours ago, Dropkick Murphys said:

Kad ovako napišeš, zvuči kao da smo bili ravnopravni u grupi, a bili smo konkurentni samo protiv jednog tima, a da se odbrana nešto pitala, izgubili bismo i prvu utakmicu, jer je ta odbrana dala zicer Olimpijakosu u 85. minutu, da povedu i verovatno reše utakmicu, sa igračem manje. 

 

Plus sad imamo lošijeg trenera, samim tim nam trebaju bolji igrači da bi defanziva izgledala slično. 

 

Bukvalno sam i ja isto pomislio - neko ko nije gledao proslu sezonu i procita @Selektor-a pomislice kako smo bili bas dobri.

 

A realnost je da je ta ista odbrana o kojoj diskutujete protiv ovih azdaja u LS primila 19 golova na 5 utakmica a da ni jedan nismo dali. I imali, ruku na srce, srece da dobijemo Olimpijakos u Beogradu, i jos vise nesrece da se ne provucemo u Pireju zbog Zanderove cuvene ruke... 

 

15 hours ago, vepar said:

 

Plus su svi ti igraci losiji nego ranije. Rodic povredjen uvek, Degenek u padu forme, Milun jos sporiji

 

 

I to... 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, MetalHead said:

Bukvalno sam i ja isto pomislio - neko ko nije gledao proslu sezonu i procita @Selektor-a pomislice kako smo bili bas dobri.

 

Ta odbrana je primila 3 gola protiv YB od čega jedan autogol i neoprezan penal. Kopenhagen je dao 2 gola od cega jedan neoprezan penal. Oly ne bi dao gol da nije bilo Žandera. U Bg su dali 1. To je neki reper.

 

Broj primljenih golova protiv Bajerna nije reper, to najbolje zna Barselona.

 

Tako da bili smo prilično dobri, što je delom i posledica toga što se Milojević branio sa više igrača. Odbrana bi mogla biti bolja sa boljim štoperom od Miluna i to je neka nijansa. Za nešto ozbiljniju priču morali bi imati 7-8 stranaca u timu.

Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, Selektor said:

 

Ta odbrana je primila 3 gola protiv YB od čega jedan autogol i neoprezan penal. Kopenhagen je dao 2 gola od cega jedan neoprezan penal. Oly ne bi dao gol da nije bilo Žandera. U Bg su dali 1. To je neki reper.

 

Broj primljenih golova protiv Bajerna nije reper, to najbolje zna Barselona.

 

Tako da bili smo prilično dobri, što je delom i posledica toga što se Milojević branio sa više igrača. Odbrana bi mogla biti bolja sa boljim štoperom od Miluna i to je neka nijansa. Za nešto ozbiljniju priču morali bi imati 7-8 stranaca u timu.

 

Te sezone u Evropi gol nam nisu dali jedino Litvanci (u jednoj od 2 utakmice) i Finci (takodje u jednoj od 2 utakmice). Da ne pominjemo koliko je golova Borjan spasao (kao kontra tvojem pominjanju nesretnih penala i autogola). Dakle od 14 utakmica mrezu smo sacuvali u 2 navrata. 

 

Odbrana (minus golman) nam je daleko ispod nivoa potrebnog za neko iole ozbiljno zimovanje u Evropi.  

Link to comment
Share on other sites

Samo za one sa jakim stomakom

 

Spoiler

 

Zvezdan Terzić: Odavde bi Bajernov menadžer pobegao za tri dana! Košarka se igra u četiri evropske zemlje

 

O Putinu, obrazovanju, Dejanu Stankoviću i tome da li je mađija ili mafija

 

Iza Crvene zvezde je slavna istorija, solidna sadašnjost, ali i neizvesna budućnost. Posle decenija stagnacije klub sa Marakane je uspeo da veže četiri učešća u grupnim fazama evropskim takmičenjima, što predstavlja lep podatak za upravu kluba koju personifikuje generalni direktor Zvezdan Terzić. Prvi opertavac kluba sa Marakane gostovao je na televiziji K1 i u emisiji “Šta sam tebi i ko sam tebi”, govorio o brojnim temama izt profesionalnog i privatnog života.

Ponovio je da je rukovođenje Crvenom zvezdom vraški težak zadatak, ali da on uspeva da pliva.

 

''Rukovođenje Zvezdom ima svoje specifičnosti, jer se kroz Zvezdu prelamaju mnogi interesi. Tu teško možete da dovedete čoveka sa najboljeg univerziteta i da on funkcioniše u ovom nesređenom sistemu. Da dovedete nekog čelnika Bajerna, on bi pobegao posle tri dana. Imate rashode, prihode sigurne nemate. Moraš da se navikneš da kasni plata po 3-4 meseca...Ako ne poznajete fudbal, ne možete da vodite fudbalski klub. Pogotovo što u fudbalu odlučuju detalji. Ako pogrešite u izboru trenera ili pojačanja, a za to vam treba Božiji dar kako će se ko uklopiti, a to se ne uči iz knjiga, nemate šta da tražite. Morate da poznajete osnove biznisa i ekonomije. Morate da budete svesni značaja Zvezde za narod u Srbiji'', poručio je Zvezdan Terzić.

 

Nekadašnji predseddnik FSS je ponovio da je regionalna liga jedno od rešenja koje može da pomogne klubovima iz ovog dela Evrope da se primaknu top nivou.

''Jedino dugoročno rešenje su regionalne lige, da bismo bili konkurentni, i da bismo mogli da dovedemo ne zvezde poput Ibrahimovića i Bekama, ali svakako neke kvalitetne igrače. Govorim o ligi sa Slovacima, Česima, Mađarima, Rumunima. Svi imamo iste probleme, a to je malo novca za televizijska prava''.

Uporedio je fudbal sa ostalim sportovima, posebno košarkom.

 

''Košarku volim, volim i da igram basket i veliki sam navijač Zvezde, ali ne može se porediti. Fudbal je ozbiljan biznis, igra se u sviom zemljama sveta. Košarka se igra u otprilike četiri zemlje Evrope. I u Zvezdi i Partizanu ogroman broj igrača su stranci. Zvezda u fudbalu sa 25-30 miliona budžeta ne može da parira evropskim klubovima koji imaju skoro 50 puta više. U košarci nemate toliko veliku razliku. Sa tim parama iz košarke, u fudbalu ne možete da priđete ni Ligi Evrope”.

 

Voditelj je primetio da za Terzića kažu da je lukav i da jedno priča, a drugo radi.

 

''Ja sam mnogo proveo na uilici sa ljudima svakakvog kova, nije svaka priča za svakoga ista - jedna je za popa, druga za lopova. Moraš nekada i da pričaš na drugačiji način da bi opstao u surovom sistemu u kom egzistiramo, ali savetujem sve da poštuju datu reč'', istakao je Terzić.

"JEDNA JE PRIČA ZA POPA, DRUGA ZA LOPOVA. IMAM BOŽIJI DAR DA PREPOZNAM IGRAČA"

 

Posebno je ponosan na svoje obrazovanje.

 

''Završio sam državni Ekonomski fakultet dok sam bio igrač i posle Velibora Vasovića sam bio prvi fudbaler koji sam završio fakultet. Generalno, škola mi je išla ok i baš sam ponosan na tu diplomu Ekonomskog fakulteta''.

 

Mnogi smatraju da Zvezdan Terzić na apsolutistički način vodi Crevenu zvezdu

 

''Ja mislim da imam Božiji dar da saslušam sve saradnike, ali i da presečem i kažem biće ovako. Ja sam ''decision maker'', spreman sam da snosim posledice donete odluke. Pokušavam da se okružim pametnijim ljudima, ne volim klimoglavce, više volim da učim od drugih. Moj najveći kvalitet je dobra procena igrača. Najviše bih voleo da radim ono što najbolje znam. Imam odličnog sportskog direktora, ali sve što sam u životu napravio, napravio sam kroz dobru procenu igrača.OFK Beograd sam ni iz čega doveo na evropsku scenu, posle mog odlaska sve se srušilo”.

 

On je ponovio da Crvena zvezda ne sme da živi u prošlosti.

 

“Moramo da pratimo koje su tendencije i da se njima prilagođavamo. Možemo da pričamo o Bariju i drugim uspesima, ali tada novac nije toliko činio svoje. Primera radi, igraju Mančester siti i Mančester junajted, na terenu 22 stranca, a Englezi izmislili fudbal.Zamislite sada kako bi izgledala liga samo Srbije da se svi igrači mlađi od 28 godina vrate u Srbiju, to bi prštalo od kvaliteta. Ali, najveći izvori prihoda su nam transferi i prodaje talentovanih igrača''.

Voditelj emisije je pročitao Terziću rezultate ankete gde ga jedni opsiju kao mađioničara, a drugi mafijaša.

 

“Generalno, mi smo polarizovano društvo uvek bili i bićemo. Tako da i ovde rezultate te ankete treba gledati kroz prizmu da li su zvezdaši ili partizanovci. Ja sam svestan da ljudi kad me komentarišu, ne znam zbog čega, nisu ravnodušni. Jedni me baš vole, drugi me baš ne vole. Ja sam toga svestan. Zavisi iz kog ugla sagledavaju, da Ii iz ugla Zvezde, iz ugla Partizana, ugla muškarca ili manjeg muškarca, žene… Svestan sam da je ili Terza mađija ili Terza mafija”.

Govorio je o Putinu, potencijalnoj privatizaciji, ali i odnosima sa Partizanom.

 

“Veliki je rivalitet između Zvezde i Partizana, ali često neke stvari iskoče iz kontrole. Oni misle da je Zvezda uzročnik toga, a mi smo ubeđeni da su oni uzročnik. Što bi se mi bavili njima, uzeli smo tri titule zaredom 100 bodova ispred njih, što bi se mi bavili njima. Oni se bore u rangu sa Radničkim, Vojvodinom i ostalima”.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Mene npr.zajednicka liga sa Madjarima,Slovacima,Cesima,Rumunima i Bugarima ne bi interesovala.

Mi,Zvezda,imamo svoje prirodno fudbalsko okruzenje i vrlo dobro se zna koje je to. To sto nacionalistickom bashibozluku ono ne odgovara ne znaci da onda na silu treba traziti drugo.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Osim derbija, ne bi bilo više gledaoca nego do sada...koga još zanima Cluj ili Fehrer ( ili kako se već zove)...  Naravno da bi liga bila mnogo mnogo kvalitetnija i itd, ali ...

 

Kao što je Obradović iznad napisao, zna se koje je naše prirodno fudbalsko okruženje.. 

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, John Dies at the End said:

Osim derbija, ne bi bilo više gledaoca nego do sada...koga još zanima Cluj ili Fehrer ( ili kako se već zove)...  Naravno da bi liga bila mnogo mnogo kvalitetnija i itd, ali ...

 

Kao što je Obradović iznad napisao, zna se koje je naše prirodno fudbalsko okruženje.. 

Tačnije rečeno, zna se mulj i talog kome  pripadamo.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Protiv sam bilo kakve regionalne lige, jer to znaci potencijalno urusavanje sistema evropskih takmicenja. Kad se jednom dopusti tako nesto, i izadje se iz okvira nacionalnih prvenstava i uefinih evropskih takmicenja, tesko ce moci da se spreci bilo sta sto se klubovi dogovore, i za par godina bi vrlo verovatno dobili zatvorena takmicenja najboljih klubova u Evropi, drugim recima situaciju kao u kosarci. Ako do ovakvih promena dodje nevezano za nas i ovaj region, to je druga stvar, u toj situaciji treba razmisliti sta je najpametnije I prilagoditi se. 

Jos jedna stvar, ja ne vidim da se iko bavi ovom temom osim Terzica, nevezano da li se radi o nekoj jugo ligi ili ligi sa Madjarima, Rumunima itd. Uopste ne znamo da li su klubovi iz tih zemalja, njihovi navijaci, savezi zainteresovani za tako nesto.O Uefi, bez cije dozvole bi se to jako tesko organizovalo, da ne govorim. Nije kao da je sve vec organizovano, samo se ceka da Marko I Ica Bogdanov ( ili ko se vec pita na severu) daju saglasnost. 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Bila je neka prica sa belgijsko-holandskom ligom,UEFA im je koliko sam razumeo dala do znanja da nece imati prohodnosti u evrotakmicenja vise nego sto do sada imaju pojedinacno lige te dve zemlje...

Tako da ne verujem da od nekih regionalnih liga bude bilo sta u dogledno vreme...

Terza ko Terza...red lupanja,red demagogije...

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, mare80 said:

Bila je neka prica sa belgijsko-holandskom ligom,UEFA im je koliko sam razumeo dala do znanja da nece imati prohodnosti u evrotakmicenja vise nego sto do sada imaju pojedinacno lige te dve zemlje...

Ne samo da neće imati više, nego regionalne lige ne bi mogle da imaju bilo kakav prolaz u evro takmičenja, pošto to mogu samo članice UEFA.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Mojih dva dinara o temi koju ste pokrenuli. 

 

Mislim da će u jednom trenutku Uefa morati da se pozabavi regionalnim ligama, jer će se umnožavati glasovi koji traže iste. Jednostavno je, vodeće lige i klubovi dolaze iz velikih država sa brojnim stanovništvom - velikih tržišta (Engleska sa Velsom - 56 miliona stanovnika, Nemačka 83 miliona, Francuska 67 miliona, Italija 60 miliona, Španija 47 miliona). Koliko god Austrija, Belgija, Holandija... bile ekonomski jake, teško im je da kreiraju takmičenje koje će po kvalitetu i popularnosti parirati napred nabrojanim i tako skrenuti pažnju sponzora, TV prava i svega što ide s tim. O ostalim zemljama da ni ne govorim. Poljska npr. ima populaciju i veličinu ali je ekonomski ipak iza nabrojanih, a drugi su tužni&ružni. U jednom trenutku će većina članica Uefe tražiti promene (predvođeni onima iz manjih zemalja zapada i severa Evrope) i to ne mora da nužno bude loše. O detaljima se naravno može raspravljati naširoko i nadugačko.

 

Što se tiče ovog dela Evrope i naših klubova, da vam ukažem na jednu činjenicu - CZ (kao i drugi SFRJ klubovi) je u tom ''prirodnom staništu'' funkcionisala cirka 45 godina a van istog je već skoro 30. Da li je to stanište i dalje ''prirodno''? Šta navijačima CZ ili FKP koji imaju do trideset i kusur godina znače Željo, Velež, Vardar, Čelik, Osijek, pa i Hajduk? Da sklonimo na stranu motive koji vode Terzu i one kojima polaže račune (na tribini i van nje), osnovni motivi kojim se u toj hipotetičkoj viziji regionalne lige trebalo voditi su jačanje konkurentnosti i kvaliteta, kao i potencijalni sponzori/TV prava. Pomenute Rumunija, Mađarska i Bugarska su po rangu klubova trenutno nešto ispod nas, ali ne previše, s tim da su Rumuni recimo imali fine izlete u evro kupovima, a Mađarska i Bugarska se batrgaju kao i mi. Ako bi se pridodala Hrvatska, kao i možda Slovenija ako bude spremnosti za ulaganja kod njih, moglo bi da se napravi fino takmičenje (čak i bez njih, ako bi politika bila preveliki problem, mada bi bilo dobro da je suprotno). Na stranu Uefa, osnovna prepreka je u tome što je u većini nabrojanih zemalja (praktično svim osim SLO) u fudbalu prisutna veeeeelika mafija, a države su poluuređene i sa raznim anomalijama. 

 

Što se tiče gledanosti, ne vidim zašto bismo dizali nos i mrštili se na mečeve sa učesnicima LŠ i LE poput Ferencvaroša, Kluža, Ludogoreca ili danas-sutra ove reinkarnacije Steaue - pa i oni su nekadašnji prvaci Evrope. O DInamu ZG da ni ne govorim, čak i da isključimo nažalost prisutni nacionalni naboj. Ako bi naši klubovi svake nedelje igrali protiv kvalitetnih protivnika, protiv kojih nema upisanih bodEva, vrlo lako bi se raja zainteresovala za takve utakmice. 

 

Naravno, sve ovo je na dugom štapu ali mislim da nije uopšte glupo - ponavljam, nezavisno od toga ko podstiče priču i sa kakvim motivom.

  • Like 10
Link to comment
Share on other sites

Postoje dve jako bitne stvari u toj priči. Prvi je da bi odobrenje regionalnih liga od strane UEFA značilo i signal da se formira evropska "super liga" koja bi bila rezervisana za bogate, a sa druge strane ako se to desi, regionalne lige bi bile formirane po principu ekonomske isplativosti, i sigurno neće biti vođena emocionalnim principima.

Regionalne lige u drugim sportovima su u dobroj meri posledica nužnosti, a ne želje da se postigne nužno profit. To je slučaj i sa ABA ligom. Kod fudbala će taj profit biti na prvom mestu i to se može čuti i od strane rumunskih i bugarskih klubova. Neće,recimo, Steaua da insistira na regionalnoj ligi ako takvo takmičenje ne znači i istovremeno i jasan profit i više para u odnosu na rumunsku ligu. A i zašto bi? Kao što nama nije interesantno da igramo sa Slobodom iz Tuzle, tako i njima nisu interesantni ni Vojvodina ni Radnički, recimo.

Drugi problem je sportski, tj kako se u ligu stiže a kako se ispada? Kakav će biti status navionalnih liga i evro kupova? Ko će upravljati ligom?

Na sva ova pitanja treba dati odgovor pre nego što se krene, a put do toga je jako dug.

Link to comment
Share on other sites

Naravno, rekoh i sam, trista stvari bi moralo da se reši da bi se uopšte krenulo u taj posao. Zato i mislim da ako/kada to počne prvo će led probiti neki Belgosi, Lale, Skandinavci... a mi ćemo ih pratiti. 

 

Pritisak za ligu bogatih će rasti sa i bez regionalnih liga. Međutim, bitan faktor u toj priči će biti i njihovi savezi kao i ostali klubovi.

 

Naravno da će profit biti prvi faktor, ali on će dolaziti ako bude bolji kvalitet. Nije bitno ko je predstavnik Srbije, važno će biti da to budu jaki klubovi koji garantuju neizvesno takmičenje. Ludogorec je relativno nov klub ali je stekao ime ulešćem u evropskim takmičenjima.

Link to comment
Share on other sites

Da li postoji interesovanje da ovih nekoliko postova splitujemo sa teme i otvorimo zasebnu o regionalnim ligama?

 

Super su postovi a i tema bi bila zanimljiva za prodiskutovati. Ovde imamo više generacija i samim tim dobijamo na raznovrsnosti. Kažite - uradićemo. :classic_smile: 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Oslabljeni smo pred i za derbi:

 

Fudbalski klub Crvena zveda obaveštava javnost da je prvotimac našeg kluba Mirko Ivanić pozitivan na korona virus.

 

Čim je Ivanić osetio prve simptome testiran je i po dobijanju pozitivnog nalaza on je odvojen od tima. Ekipa, stručni štab i svo osoblje, koje je u kontaktu sa prvim timom, potom je još dva puta testirano i svi su dobili negativan nalaz.

 

 

Ivanicu brz oporavak i da prodje bez posledica.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Znaci bez Ivanica za derbi i u Nemackoj.. Divota... On nam bio igrac u najboljoj formi... Jbt sto ne zakaci Milunovica ili jebem li ga Petrovica pa da budemo pojacani.. Salim se, zelim Mirku brz oporavak i ocekujem ga u sledecem kolu Ling Longa

Link to comment
Share on other sites

Drugari, trebam malu pomoc. Da li iko ima ponudu za kupovinu sezonskih ulaznica ali u mejl formatu? Znaci, da li je iko dobio mejl sa ponudom za kupovinu sezonskih ulaznica? Ako jeste, neka javi pa mu pustim mejl da mi proslijedi. Forma mi je potrebna...za neke lokalne poduhvate. Hvala unaprijed.

 

Edited by Marokanac
Greska
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...