Jump to content

FK Crvena zvezda 2020/21


Don Dusko

Recommended Posts

Gotov i ovaj prelazni rok. Skoro pa savršen. Parafoksalno, korona je Zvezdi vratila Kangu i Magika, Ben je ostao jer je tako zeleo, Gavric jer nije bilo prave ponude/kombinacije(srećom). Rešili smo se značajnog broja nepotrebnih igrača. Najveći propust u odlascima je Boaći koji će na kraju otići za dž. Hvala mu za Kopenhagen. Najveći propust u dolascima je izostanak levog beka.

 

Nakon onog užasa iz prošle sezone, ovo sada izgleda kud i kamo bolje. Gavrić, Nikolić, Radulović i Eraković su osveženje, nadam se da će Stanković poslednjoj dvojici dati još veću šansu.

 

Moram da pomenem i Sanoga, koji odrađuje dobar posao, iako ga pravi zadaci tek čekaju. Drago mi je što je Ivanić prodisao, nije loš momak. Imam utisak da Milunović nikad neće otići iz Zvezde.

 

Stanković overall kod mene ima mnogo pluseva. Radi odlične stvari za klub, forsira igru kakvu Zvezda treba i mora da igra, posle dugo vremena vidimo neke nove klince. Najveći izazov za Stankovića biće objektivan nedostatak iskustva/znanja i nažalost iz ove perspektive nizak trenerski plafon.

Link to comment
Share on other sites

Ovoj ekipi ne bi lose ni dosao neki Dirk Kuyt za siromasne (citaj Slavoljub Srnic), da se bori i grize kada talentovani lelemudasi (Kanga, Katai, pa cak i Ben) izgube loptu u neuspesnom pokusaju iskazivanja svoje kreativnosti.

Da me ne shvatite pogresno, apsolutno prija sto sada postoji nekoliko igraca koji mogu izmisliti sansu ili otvoriti prostor, samo mi se ponekada stvara jezu taj osecaj "jebo mater, ide kontra za par sekundi".

 

Srnic i tehnika su u saradnji koliko i KKK i Luizijana, ali mogao bi biti koristan kao neko trinaesto prase. (pardon, igrac)

 

Pustite malog Radulovica da igra protiv vodoinstalatera iz nase lige koji tripuju da su profesionalni fudbaleri. Tehnicki gledano, od njega je talentovaniji samo Katai.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Najgore je što u FKCZ nema nikakvog plana već je sve čista improvizacija, igrači dolaze i odlaze sticajem okolnosti a ne planski. Ostali su nam Degenek i Ben za koje je samo pre par dana bilo skoro sigurno da idu čak su i "mediji" pisali kako su oni "glavom već van kluba"Ostali su u klubu jer to žele.  Prodali smo ono što je moglo  da se proda i što su igrači i njihovi menadžeri prihvatili. Na neki način smanjili smo broj igrača ali opet kažem više je to slučajnost nego sposobnost terzića i mrkele.

Stanković do sad nije pokazao mnogo u utakmicama koje su bitne i u kojima neće biti smešnih faulova i penala u korist Zvezde. Videćemo već u naredne dve nedelje kako će pristupiti mečevima sa Partizanom i u LE.

Ove sjajne statistike sa srpskih livada ne prolaze više ni kod dece iz petog razreda osnovne škole.

 

Edited by Perkos2
Link to comment
Share on other sites

Svakako je Ben nepotreban igrac na ovaj tim. Gavric Katai Francineli treba da bude udarna trojka

 

Odbrana nam je teski uzas. U Evropi ima da nas pune kako stignu

 

Ovi rekordi i sklanjalice u jsl namestenoj ligi me ne zanimaju previse

Link to comment
Share on other sites

Ne slazem se,kao sto sam rekao.

U poslednjih par meseci,nekoliko puta su kaceni snimci situacija ili su kolege forumasi upravo ukazivali na tu stranu Benove igre,na takticku disciplinu kada se vraca nazad,prati svog igraca sve do nasih 16m. Jednom je doduse kao posledica toga dosao i skrivljen penal u nekoj utakmici domaceg prvenstva,ali ni to ne menja cinjenicu o kojoj pisem. Ben ima neke druge nedostatke ili limite u igri,ali mislim da takticka nedisciplina nije jedna od njih. 

Naravno,dozvoljavam i normalno je da ne gledamo stvari istim ocima i ne vidimo ih isto.

  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Gilmour said:

Ovoj ekipi ne bi lose ni dosao neki Dirk Kuyt za siromasne (citaj Slavoljub Srnic), da se bori i grize kada talentovani lelemudasi (Kanga, Katai, pa cak i Ben) izgube loptu u neuspesnom pokusaju iskazivanja svoje kreativnosti.

Da me ne shvatite pogresno, apsolutno prija sto sada postoji nekoliko igraca koji mogu izmisliti sansu ili otvoriti prostor, samo mi se ponekada stvara jezu taj osecaj "jebo mater, ide kontra za par sekundi".

 

Srnic i tehnika su u saradnji koliko i KKK i Luizijana, ali mogao bi biti koristan kao neko trinaesto prase. (pardon, igrac)

 

Pustite malog Radulovica da igra protiv vodoinstalatera iz nase lige koji tripuju da su profesionalni fudbaleri. Tehnicki gledano, od njega je talentovaniji samo Katai.

 

 

Потпуно бесмислено поређење овога из прве заграде са овима из друге заграде додуше вјероватно има везе и са поимањем фудбала.

То био користан на неким утакмицама, добар момак је такође бесмислено стављати заједно са лимитиран, на Ви са техником АЛИ... Нема ту али, или јеси или ниси за Звезду. Деценијама је била селекција да они који нису знали са лоптом су углавном завршавали у малим клубовима бивше државе. Зато смо и постали то што јесмо. Када су се почеле доводити комбинације из Милиционара исл. заслужено смо таворили ван Европе.

Нама не треба ни један Срнић, а 2 поготово. Да се ради паметна селекција без комбинација код дјеце, са неким новим Николићима и Гаврићима како год да пробаш добићеш увијек квалитет >= Срнић.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ma naravno, daleko od toga da ja prizeljkujem tipove igraca kao Slavoljub u Zvezdi.

Duo Milic/Srnic na krilima je nesto najbolnije sto su moje oci videle u Crvenoj Zvezdi.

 

Moj stav u vezi njega u trenutnoj situaciji je zasnovan samo na relativno vecoj koncentraciji tehnicara koji su sve samo ne fajteri u trenutnoj ekipi. Ne kazem da bi mi igrao prvu postavu ili slicno, kazem da bi bio solidna alternativa protiv odredjenih protivnika, da duplira stranu sa Gobeljicem npr.

 

Opet, draze mi je da puknu 5:0, ali da ne igraju ziheraski, tako da sam sam sebi odgovorio i otkrio kontradiktornost u stavu.

 

Kako god, nadam se da ce ovu polusezonu da maksimalno isforsiraju Gavrica na levom krilu, mada je problem sto je to Kataijeva glavna pozicija.

 

Link to comment
Share on other sites

Ja bih rado Srnalda gledao na desnom beku. Poseduje sve potrebno da odigra odlično na toj poziciji (fizička sprema, brzina, solidna tehnika), a treba istaći da bi njegov ofanzivni doprinos sa te pozicije bio odličan. On na žalost nikad neće postati kvalitetno krilo, ali mislim da bi nam odradio strahovit posao na poziciji beka. Srnić pre Gobeljarda u svim mogućim kombinacijama.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ben valjda jos uvek moze da ode? 

Ne znam meni se ne svidja prelazni rok, Magiko Kanga i Felcineli ok, ostalo tanko. Dve bekovske pozicije na dva fronta pokrivaju Rodic pod blokadama, Gobeljic i Gajic..

Ostali su i Nikolic i Gavric to je pozitivno. 

Jedan bek i jedan vezni igrac i bili bi bas dobro skockan tim, ovako nam neka eventualna povreda rusi ceo koncept.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Liska Manjina said:

Ja bih rado Srnalda gledao na desnom beku. Poseduje sve potrebno da odigra odlično na toj poziciji (fizička sprema, brzina, solidna tehnika), a treba istaći da bi njegov ofanzivni doprinos sa te pozicije bio odličan. On na žalost nikad neće postati kvalitetno krilo, ali mislim da bi nam odradio strahovit posao na poziciji beka. Srnić pre Gobeljarda u svim mogućim kombinacijama.

 

Srnaldo je u vecem delu boravka kod nas odlicno odgovarao na takticke zahteve trenera, nesto za sta Gobeljardo verovatno i ne zna sta predstavlja. Jos smo na starom forumu diskutovali da bi od Srnica mogao da se napravi bek koji ako nista drugo barem ne bi smetao svojim saigracima, a sigurno bi bio i vise od toga. Medjutim, mislim da je taj voz prosao. A kao krilo, sto kazes, trebalo bi da smo prerasli takve igrace.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, vepar said:

Svakako je Ben nepotreban igrac na ovaj tim. Gavric Katai Francineli treba da bude udarna trojka

 

Odbrana nam je teski uzas. U Evropi ima da nas pune kako stignu

 

Ovi rekordi i sklanjalice u jsl namestenoj ligi me ne zanimaju previse

 

Može kakav info, dojava o nameštenim utakmicama... Jbeno je dobro kada ti se  18 klubova u ligi sklanja 😴 

 

1 hour ago, Liska Manjina said:

Ja bih rado Srnalda gledao na desnom beku. Poseduje sve potrebno da odigra odlično na toj poziciji (fizička sprema, brzina, solidna tehnika), a treba istaći da bi njegov ofanzivni doprinos sa te pozicije bio odličan. On na žalost nikad neće postati kvalitetno krilo, ali mislim da bi nam odradio strahovit posao na poziciji beka. Srnić pre Gobeljarda u svim mogućim kombinacijama.

 

Odavno je pisano na tu temu... Pored svih svojih očiglednih limita, Srnić bi mogao odlično da  posluži u nekoj 3-5-2 ( ili sličnoj formaciji)... Kod Miloja je odlično obavljao def zadatke.

Ali, potrebno je rešiti se par igrača koje imamo na platnom spisku koji su na sličnim pozicijama, a minuta neće videti ( Simić, Aleksa, Gobeljic... )

 

 

Btw, ima li kakvih informacija oko karata... Kapacitet, na koji način se prodaju ...itd.

 

Koliko sam razumeo, kada gostujemo, neće biti karata i sektora za gostujuće navijače?? 😢

 

 

Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, Ruby Rhod (koji lebdi) said:

 

Srnaldo je u vecem delu boravka kod nas odlicno odgovarao na takticke zahteve trenera, nesto za sta Gobeljardo verovatno i ne zna sta predstavlja. Jos smo na starom forumu diskutovali da bi od Srnica mogao da se napravi bek koji ako nista drugo barem ne bi smetao svojim saigracima, a sigurno bi bio i vise od toga. Medjutim, mislim da je taj voz prosao. A kao krilo, sto kazes, trebalo bi da smo prerasli takve igrace.

Pitanje je da li bi Srna pristao na tako nešto, ja verujem da bi pošto mu je karijera u silaznoj putanji i bolje je da zabode dva kvalitetna ugovora kao bek nego da glumi krilo u nekom Azerbejdžanu/Kazahstanu.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Crni Bombarder said:

To ce tebe,kao,da spreci da nabavis kartu u NJemackoj :classic_biggrin:

 

Hoff-u, zvanično, ako sam dobro zapamtio, dozvoljeno 6800 mesta na stadionu... Prednost imaju vlasnici sezonskih, podela se vrši do 16.10... Ako ima više prijavljenih, lutrija 🤪  Tako da će za nas uboge gastarbajtere u pokušaju da ostane Q...  Vec vidim na eBay-ju cenu od 200€ , pa X2 (ili 3 🤔😁  ....

E da , P.S 🙂 , ponovo im vezuju noge, ruke i ostale genitalije ( by ministar Djordjević ) :

 

Predstojeći 163. okršaj Partizana i Crvene zvezde, koji je na programu u nedelju 18. oktobra u Humskoj,biće odigran bez prisustva navijača.

Link to comment
Share on other sites

Slavoljub, ako je pametan, treba da trazi klub koji igra sa trojicom pozadi I da igra beka u toj formaciji. Mislim da bi bio u stanju da igra to na pristojnom nivou. Disciplinovan je, relativno brz, za tu poziciju ima koliko toliko korektnu tehniku. On krilo klasicno ne moze nigde na ozbiljnom nivou da odigra, jer ne zna nista sa loptom. Posto je Stankovic koliko vidim odustao od taktike sa trojicom pozadi I dva beka, Srnic nam ne treba ni pod razno. 

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, vepar said:

Svakako je Ben nepotreban igrac na ovaj tim. Gavric Katai Francineli treba da bude udarna trojka

 

Odbrana nam je teski uzas. U Evropi ima da nas pune kako stignu

 

Ovi rekordi i sklanjalice u jsl namestenoj ligi me ne zanimaju previse

 

Ben je ovom klubu uvek potreban i još jedan njegov (neočekivani) ostanak bilo bi jedno od najvećih pojačanja.

 

Ako ne dovodimo slobodne igrače, na zimu su jasne mete: bek i neki Krstičićev klon, a možda i dva ako Sanogo ne bude ostao.

 

Samo da Mirko nastavi sa ovim zicer golovima i penalima, možda ga Bate kupi nazad.

 

Ako bismo gurali Erakovića, Gajića, Velju, Gavrića u Evropi biću izuzetno zadovoljan. Sa druge strane ako budem minut video Vukanovića biću izuzetno razočaran.

 

Borjan, Gajić, Degenek, Eraković, Rodić, Sanogo, Nikolić, Kanga, Katai, Gavrić, Falćineli. Klupa: Popović, Gobeljić, Pankov, Petrović, Ivanić, Ben, Boaći (Pavkov). Za Gent i Liberec bi trebalo da bude dovoljno.

Link to comment
Share on other sites

Mi bez Bena kao prvu izmenu imamo Spiridonovica. Ne daj Bože da se neko povredi, nema nas ni za prvu postavu i onda eto ponovo Mirka na krilu. Sigurno nam nije nužda da ga prodajemo, ko hoce da ga kupi sada, kupice ga i u decembru. 

 

Mi bi mogli konačno da rešimo pitanje šampiona u oktobru, a ne da pičkastom igrom vraćamo mrtvi Partizan u igru. Pa na proleće da krene uigravanje za QCL.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...