Jump to content

FK Crvena zvezda 2020/21


Don Dusko

Recommended Posts

Kapiram da ce Uefa vrlo brzo doneti odluku, ali je pitanje sta u ovim okolnostimamoze biti alternativa.

Zamena domacinstva znaci da Ararat mora da doleti u Bgd sto je upitno zbog avio saobracaja iz te zemlje. Neutralni teren je upitan iz istog razloga za njih, ali i svih peripetija sa kovidom...

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

U ovakvim okolnostima postoje samo dve varijante: odlaganje meca ili 3:0 za Crvenu zvezdu.

 

Ne znam kako se moze igrati na nekom drugom mestu, ako igraci Ararata Armenia ne mogu da putuju za vreme ratnog stanja. Takodje, pitanje je sta ce biti sa klubovima iz Azerbejdzana.

Link to comment
Share on other sites

41 minutes ago, goldberg said:

U ovakvim okolnostima postoje samo dve varijante: odlaganje meca ili 3:0 za Crvenu zvezdu.

 

Ne znam kako se moze igrati na nekom drugom mestu, ako igraci Ararata Armenia ne mogu da putuju za vreme ratnog stanja. Takodje, pitanje je sta ce biti sa klubovima iz Azerbejdzana.

Odlaganje nije opcija. Neće moći žreb da se održi ako se ne odigraju svi mečevi.

Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, Manoly said:

Znam da si bio ironican, al da se nadovezem na tvoj post - ovde sve go fudbalski strucnjak, pa nasli da pricaju o srecnoj zvezdi pod kojom se Miloje rodio i zato ostvario usoehe koji se nece ponoviti u skorijoj buducnosti.

Svako ko se na bilo koji nacin bavi profi sportom ili je (bio)ukljucen u isti zna koliko rada i odricanja to nosi, tako da sva ta nagvazdanja navijackih selektora macku o rep mogu da se zakace.

Naravno da cenim Miloja maksimalno i njegovu posvecenost i rad. I ne sumnjam u njegov veliki rad. Ali je meni neoboriva cinjenica da njemu lezi taj kup sistem za razliku od derbija sa Partizanom gde smo redovno ispadali smesni i pored te njegove rudarske posvecenosti. Jednostavno poseduje nevidjenu taliju za meceve na ispadanje.

Sada da uzmes sve najbolje svetske trenere i da im das ove nase krsine, koje je Miloje imao u vecini, ne bi mogli da ponove taj uspeh,

ni iz vise pokusaja.

Ej 12 od 12 je prosao a da ne zalazimo dublje, na koji nacin i koliko smo srece imali i koliko smo bili losiji u mnogim utakmicama. Sve na ivici da ispadnemo a uvek pretekne na nasu stranu. Treba biti realan. Pa cak i onu grupu LE sa jednom pobedom smo prosli.  Kakav je Miloje kralj. Neprevazidjena doza srece.

Ali ga cenim u svakom slucaju a i volim.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Vlada_79 said:

Naravno da cenim Miloja maksimalno i njegovu posvecenost i rad. I ne sumnjam u njegov veliki rad. Ali je meni neoboriva cinjenica da njemu lezi taj kup sistem za razliku od derbija sa Partizanom gde smo redovno ispadali smesni i pored te njegove rudarske posvecenosti. Jednostavno poseduje nevidjenu taliju za meceve na ispadanje.

Sada da uzmes sve najbolje svetske trenere i da im das ove nase krsine, koje je Miloje imao u vecini, ne bi mogli da ponove taj uspeh,

ni iz vise pokusaja.

Ej 12 od 12 je prosao a da ne zalazimo dublje, na koji nacin i koliko smo srece imali i koliko smo bili losiji u mnogim utakmicama. Sve na ivici da ispadnemo a uvek pretekne na nasu stranu. Treba biti realan. Pa cak i onu grupu LE sa jednom pobedom smo prosli.  Kakav je Miloje kralj. Neprevazidjena doza srece.

Ali ga cenim u svakom slucaju a i volim.

 

Apsolutno sam siguran da ni jedan trener na svetu ne bi mogao Zvezdu da uvede dva puta u Ligu Sampiona zaredom sa onim timom. Prosto nas je sve usralo, kako zreb tako i desavanja na utakmicama. Mi smo prosli sa njim kolko, 12 protivnika zaredom u kvalifikacijama? To je 24 utakmice, od toga je otprilike 18 puta bilo nereseno. U gostima svaki put nereseno, prolazilo se na gol u gostima uglavnom. Daleko je on od bilo kakvog vrsnog strucnjaka, covek je samo maksimalno posten, borben, sa velikom verom, zasluzio je da ga pogleda sreca, ali ovo sto mu se desava je vec neka magija. On da je vrsan strucnak ne bi u sampionatu zaostajao 22 boda. I kao sto ti kazes ne bi nas Partizan prasio u gotovo svakom derbiju.

Link to comment
Share on other sites

Za mene je na primer Radonjic u KK daleko veci od Milojevica u FK, iako nama Milojevicev uspeh deluje daleko veci, jer sto godina nismo igrali Ligu Sampiona i stekao se utisak da je vise nikada necemo ni igrati. Ali na primer Radonjic nije imao nikakvu neku ludu srecu koja ga je je stalno pratila na utakmicama, cak je imao i nesrecu. Milojevicevu karijeru cu svakako pratiti vise nego karijeru bilo kod bivseg Zvezdinog trenera jer me jako zanima dokle ce to njega da prati, i sta ce se desiti kada to prestane.

Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, StephenBob said:

 

Apsolutno sam siguran da ni jedan trener na svetu ne bi mogao Zvezdu da uvede dva puta u Ligu Sampiona zaredom sa onim timom. Prosto nas je sve usralo, kako zreb tako i desavanja na utakmicama. Mi smo prosli sa njim kolko, 12 protivnika zaredom u kvalifikacijama? To je 24 utakmice, od toga je otprilike 18 puta bilo nereseno. U gostima svaki put nereseno, prolazilo se na gol u gostima uglavnom. Daleko je on od bilo kakvog vrsnog strucnjaka, covek je samo maksimalno posten, borben, sa velikom verom, zasluzio je da ga pogleda sreca, ali ovo sto mu se desava je vec neka magija. On da je vrsan strucnak ne bi u sampionatu zaostajao 22 boda. I kao sto ti kazes ne bi nas Partizan prasio u gotovo svakom derbiju.

U stvari 11 pobeda 11 remija i 2 poraza od Krasnodara i Helsinkija. Ako neko misli da je puka sreća izbeći poraze od klubova koji su jasno jači od nas, onda ili se ne razume u sreću ili se nedovoljno razume u fudbal.  Dakle od jačih klubova nas je samo Krasnodar dobio.

U grupama 2 pobede protiv Kelna, dakle ne jedna, i tri remija, ali primljena samo dva gola, od toga je jedan od Arsenala zaista bio slučajan.

Ta priča oko sreće je ona klasična dečačka priča kada ne znaš kako nešto da objasniš, pa kažeš sreća (ili nesreća). Sreča se desi jednom ili dva puta, ali kada se nešto dešava u serijama, onda to više nije sreća.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Pa ne govori se o sreci kao necemu sto se desava na svakoj utakmici ili samo jednom u toku kvalifijacija, pa da se onda generalizuje. Mi smo pod Milojevicem imali srece, to stoji, ali ta sreca je odlucivala u nekoliko utakmica...ispostavice se kljucnim, pa se samo povecava taj utisak.

 

Ako smo igrali 24 utakmice, dovoljno je da nas u 4 kljucne pogura sreca i da ispadne da smo sve prosli tako. Niti je na tim utakmicama odlucivao samo taj faktor. Svuda je morao da se pokaze kvalitet, da se postavi taktika, ne primi gol, ali kad je bilo najpotrebnije...niko ne moze da tvrdi da srece nismo imali...i Borjana. Da je samo tu bio neki raniji golman, primili bismo ga od Krasnodara, posle od Salzburga, Jang bojsa. Svuda je bilo tih kljucnih odbrana. Ne bi nam pomoglo ni dva Milojevica.

Kad bi mene neko pitao sta je sreca za jednog trenera...rekao bih da je to ono sto se desi dobro po tim, a da nije nesto na sta je trener mogao da ima direktan uticaj i taktiku. Npr, nepriznat gol Krasnodaru, 2 gola za 68 sekundi Salzburgu koji nisu dosli iz bilo kakve izgradjene akcije, penali protiv Kopenhagena i neka bude onaj gol Degeneka protiv Jang bojsa u gostima. Ja nigde ne tvrdim da plasman nije bio zasluzen htenjem, zalaganjem, taktikom, borbom, ali protiv jaceg protivnika, koji ima posed lopte ili npr igraca vise, jednostavno, da bi ga izbacio, moras imati i srece. I to nije sramota reci, niti se time umanjuje kvalitet trenera i igraca. 

Pa i Real pobedi Liverpul zbog kikseva nesrecnog Karijusa, pre toga se cupaju u nadoknadi protiv Atletika i jos jednom na penale, pa sta, treba reci da su pobedili na iskljuciv Zidanov kvalitet, jer, eto, osvajaju 4 puta u 5 godina, pa je nemoguce da je bilo i srece.
Hrvatska dva puta zaredom prolazi na penale na SP i potom ulazi u finale. Ma daaa, ne moze da bude da je sreca dva puta jednom za drugim. Hoce sreca jednom da pogura.

 

Iako nije naucno dokazivo, treba i tu srecu zasluziti, pa neka se Stankovic zapita zasto je on nije imao protiv jedne Omonije, koju treba da ih izbaci na suv kvalitet, a Milojevic jeste protiv jacih protivnika.

 

 

Edited by Dropkick Murphys
  • Like 1
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

21 hours ago, Pero_Cameron said:

Ako se bude igralo u Jermeniji, Gobelja je glavna opasnost po bezbednost te zemlje.

Jermeni mislili da nabave S-300, ali kad su čuli da dolaze Gobeljardo i Rodić shvatili da je to nepotreban luksuz. Lakše je nama iskeširati 2-3 miliona nego Rusima 300 miliona. Namenska industrija Terza & co 😄

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, vepar said:

Deki izostavio Gavrica sa spiska i vratio Garsiju haha

Pogresno si shvatio, Gavric je na B spisku koji broji 4 omladinca koje Uefa trazi da budu prijavljeni. Igrace svakako mec u cervrtak.

1 minute ago, Cika Kure said:

Kaze golman Ararata da nam je predlozeno da sletimo u Gruziju , pa autobusom do Jerevana...Predlog bez mozga.

Ja sam shvatio da su oni predlozili da se igra u Gruziji gde mogu busom da otputuju.

Link to comment
Share on other sites

https://www.maxbetsport.rs/cupic-za-maxbet-sport-zvezdi-predlozeno-da-sleti-u-gruziju-236544/

 

Upravo smo završili trening. Ljudi iz kluba su ovde uvereni da će se igrati i obećane su nam premije, mada mediji pominju i mogućnost diskvalifikacije Ararata. Klub je predložio da Zvezda sleti u Gruziju i dođe do Jerevana autobusom – kaže Čupić.

 

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...