Jump to content

FK Crvena zvezda 2020/21


Don Dusko

Recommended Posts

Borjan nikad nije znao da brani penale, ono u Kopenhagenu je bio incident u njegovoj karijeri. Kad je došlo do penala znao sam da je gotovo jer su ovi puni iskusnih, namazanih igrača a ovi naši preplašeni uz očajan izbor izvođača od strane "struke".

 

Bolja smo ekipa od njih ali nas je pokopala struka. Da niko ne skautira kako izvode kornere, da niko ne sugeriše da se igrači izrotiraju, da stave Vukanovića koji ne može nijednu jbenu loptu da primi i preda na mesto centarfora, da stave Gobeljića umesto Gajića koji je odlično igrao nekoliko utakmica u nizu i odlično se slagao sa krilima, da prva izmena bude Jovančić koji video terena nije mesecima...da ne nabrajam više, i ovo je dovoljno da se vidi kakvi dunsteri vode naš klub.

 

Da ne pričam da smo opet fizički nespremni. Od 65min se polovina igrača molila da sudija svira kraj. Od 80min i druga polovina.

Edited by Knipex
  • Like 8
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

59 minutes ago, Константин said:

 

Сисоје није само срећу трошио он је срећу потрошио.

 

Карма је чудо скоро смо је имали на теми.

Послије 3 сезоне у Европи нови "стручњак" са клупе вуче кочницу средином 2п и чека на продужетке и пенале. Баш је реално да се поново деси Станкела, поготово након онаквих џокера- шумског балвана Вукана и Mr Snaila Јованче:Hail:

 

Ne vuče on nikakvu kočnicu, igrače je toliko dobro fizički pripremio da početkom drugog poluvremena nisu više kogli da hodaju, uz par čadnih izuzetaka kaonšto je Ben.

 

Ivanović je bukvalno puzao po terenu, npr.

Link to comment
Share on other sites

Najtuznije od svega je, kako neko vec rece, sto su uspeli da dovedu do toga da se cak nisam ni iznervirao zbog isoadanja... 

Mislim da je Felcineli bez potrebe na udaru, jeste promasio penal ali sve je to lutrija, masili su i mnogo bolji igraci. Videlo se da nije balvan i da moze nesto da bude od njega, samo da ne bude sad zakucan za klupu zbog pritiska navijaca. Najmanje je ovo njegov poraz, ovo je Dejanov poraz i jedva cekam da ga vidim sa koferima. 

  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

Htedoh da napišem svašta ali @Knipex me sjebao poprilično... ali ne baš do kraja. :classic_biggrin:

Bio sam gotovo siguran da ispadamo kad su odigrani produžeci. Ovi su vežbali penale, išli na penale, a u regularu ako nešto naprave napravili su. I, šta su napravili - dali su gol na foru. Isto kao što je Sparta primila prvi u Bgd, na foru. Ali da, kako da niko nije obratio pažnju da im taj Thiago beše (?) izvodi kornere (bio je dovoljan jedan da prođe i ćao) a da zapravo gađa stativu? Pa šta su gledali jbt, valjda je imala ta Omonia neke ukmice pre ove??

 

Za penale su se spremali definitivno. Tri utakmice, sve tri u produžetke. I taj termin odigravanja jeste jajarluk par exellence, ali onda se sprema ekipa da u to vreme odrađuje treninge i ono plavi vs crveni interne "mečeve", makar se igralo po 15 minuta. I na kraju, znaju da idu na noge ekipi koja je vežbala penale iše nego sve ostalo ovog leta. Sigurno bi ih likvidirali makar i na guzove u dvomeču, ali umesto da se časno ispadne u LE imaćemo paletu izbora z protivnike u baražu za istu. I ono što je poražavajuće, svai od tih timova bi nas izbacio kako stvari stoje...

 

Falćineli (ne onaj Italijan, Špageti, Fujćineli i sl. sranja!!) poseduje prstohvat harizme. Nikad neću zaboraviti vreme kad je Boa znao da traži pogledom naviječe i salutira, jer je tada igrao svoj najbolji fudbal u Zvezdi. Razumem ja da neće uvek da se trefi ali ako se desi da Falćineli zabode gol ili dva, od njega možda i bude nešto. Uporedio sam ga s Boaćijem jer se tada jasno videla hemija sa igračima i sa trenerom, na kraju i sa publikom. Kanga do sada nije ni senka onog igrača od pre odlaska u Češku. Katai jeste majstor ali i on izgleda kao da igra preko kurca, da prostite. 

 

Naravno da mi nije nikako drago što smo kurton na terenu, još menje što smo ispali. Sa druge strane se nešto nisam ni potresao jer LŠ objektivno i nije naš nivo. Ovakva Zvezda je za LE i to nogama u doope da se udara. Gledao sam kasnije Ferencvaroš - Dinamo ZG, ispadoše i komšije. Ali ove severne komšije su skockale ekipu kao bombona. Nažalost, u ovakvoj situaciji bi nas i jedni i drugi tukli.

 

Za Stankovića sam još pre 3 meseca napisao da sumnjam u njegove trenerske sposobnosti. Kad sam ga video kako sedi protiv Čuke, nezainteresovan za dešavanja na terenu, imao sam loš predosećaj za danas nego ne htedoh da serem... 

 

 

Edited by Neme
  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, Laki21 said:

 

Ne vuče on nikakvu kočnicu, igrače je toliko dobro fizički pripremio da početkom drugog poluvremena nisu više kogli da hodaju, uz par čadnih izuzetaka kaonšto je Ben.

 

Ivanović je bukvalno puzao po terenu, npr.

 

Ма какви, сиса се повукао. Играли смо против слабијих и старијих од себе нису ни они били фит. Чак су и ови са Арене помињали да се чује док се пред крај регуларног дерао "дууге лоптеее". Ту се види карактер тренера.  Печеш занат и растеш или одлучиш да будеш сиса и шуњаш се.

Edited by Константин
  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

Ponoviću se, možda prvi put ovde ali deseti put već danas, večeras, nakon blamaže.

 

Ispadne se, boli ali proći će, bolelo je i igrače Salcburga koje smo na prepad, na 5 minuta nahvatali iako su bili bolji ostalih 175 minuta dvoboja. Bolelo je i Kopenhagen, bolelo je i mlade dečke. Boli i nas.

 

Ali to su sve jaki timovi, sa kojima je uspeh i doći do penala.

 

Šta reći za ovo večeras. Znali smo da je lutrija, znali smo da kad se pucaju penali nema favorita, znali smo da oni idu na to jer su svesni inferiornosti. I OPET SMO I MI IŠLI NA PENALE. TO JE PROBLEM.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Neću mnogo da pišem, pošto sam nervozan, pa mogu svašta da napišem. Samo jedno. Ovi novinari i "stručnjaci" koji prozivaju Kangu da je previše šutirao i igrao privatnu utakmicu ili su krajnje maliciozni, ili nisu gledali utakmicu ili su totalne neznalice. I nije ritam pao zato što je izašao Ivanić, nego zato što je ušao jebeni Jovančić, i nije greh promašiti penal, ali je greh ubaciti Vukanovića od starta a Gavrića držati na klupi, kao što je greh držati Gajića na klupi, a pustiti Gobeljića, kada se iz aviona vidi da tandem Gajić - Gavrić donosi plus igri, na kojoj god strani terena da igraju, kao što je i greh pustiti Jovančića pre Nikolića, ili Jovančića pre bilo koga uključujući i golmana Popovića.

Stankoviću - sramota.

Edited by Don Juan
  • Like 13
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Selektor said:

 

Nije to bio problem. Imali smo 4 igraca koja su izasla iz povrede ili cak nisu ni izasli. Mozda i 5. Ja ipak hocu da gledam i neke pozitivne stvati.

 

Posle dugo vremena vidim 3 ofanzivna igraca u sredini gde koancno krila ne sluze da pokrivaju bekove a u napadu sta urade. Takodje vidim i Nikolica i Ivanica na 8 umesto igre sa 2 klasicna zadnja bezvezna. Vidim naznake neke igre. Da imamo pristojnog Boacija pa i Pavkova bilo bi rutiniranje.

 

Krila su pokrivala bekove kod Milojevica u mecevima sa mnogo jacim ekipama od Omonije (ne secam se bas tacno, ali zar nisi ti tvrdio da ih lagano prolazimo?). Isto i za dva zadnja vezna.

 

Nazalost ili na srecu, mi ni necemo moci da gledamo taj ofanzivni fudbal u LS, a da tako izadjemo ne bi bilo nimalo prijatno.

 

Problem sa Stankovicem je sto nijedan mec koji je nesto znacio nije dobio. Milojevic je dobijao Copenhagen i Salzburg u mecevima na strani, nakon 0:0 i nakon 1:1 na Marakani. Kako se to razlikuje od gostovanja Omoniji i samo jednog meca na Kipru?

 

Evo sastava protiv Cukarickog:

 

CRVENA ZVEZDA: Borjan - Gajić, Milunović, Degenek, Rodić (od 56. Pankov) - Sanogo (od 78. Petrović), Nikolić - Gavrić (od 56. Spiridonović), Kanga, Ivanić (od 78. Falčineli) - Boaći (od 4. Vukanović).

 

Mogao je ovde da odmori neke igrace, da ubaci drugu postavu, eto tog Pankova odmah od pocetka, pa Radulovica i Jovancica. Izgleda da je vaznije spremati zalihu pred 11. kolo, nego mec na Kipru.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Moram da priznam da nisam mnogo očekivao od Stankovića kad je dolazio ali nisam ni zamišljao da je ovakav dunster. Neverovatno mi je da je tokom karijere sa opasnim trenerskim facama radio a da ništa pokupio nije. Ako već znaš da nemaš taktiku, ne znaš šta da kažeš igračima, pa naloži ih jbm ti pleme, da ih na muda dobijemo, da oproste dame. Doveo 10 Italijana u stručni štab, kondicioni prati svetske trendove a igrači ne mogu da stoje na nogama nakon 60 minuta igre.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, goldberg said:

 

 

 

Problem sa Stankovicem je sto nijedan mec koji je nesto znacio nije dobio. Milojevic je dobijao Copenhagen i Salzburg u mecevima na strani, nakon 0:0 i nakon 1:1 na Marakani. Kako se to razlikuje od gostovanja Omoniji i samo jednog meca na Kipru?

 

 

Pa nije ih dobijao, to je problem : P

Da uzmemo bukvalno da je to bila samo jedna tekma...Salzburg ne znam da li bismo prosli, bili bi produzeci, Kopenhagen isti rezultat kao sa Omonijom, samo Kiprani svoje mec lopte nisu promasili kao Danci.

 

Naravno da je lakse proci Omoniju na jednu tekmu, nego Salzburg i Kopenahgen na dve. Realno. Ali je isto tako lakse proci Trnavu na dve nego Omoniju samo na gostovanju, pa smo se i tu povadili jedva u produzetku. I to su nas cekali penali, a trebalo je mnogo ranije da resimo dvomec.

 

Stankovicu je po meri LE, kao i celom klubu trenutno. Sad da vidimo od cega su.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, goldberg said:

Mogao je ovde da odmori neke igrace, da ubaci drugu postavu, eto tog Pankova odmah od pocetka, pa Radulovica i Jovancica. Izgleda da je vaznije spremati zalihu pred 11. kolo, nego mec na Kipru.

 

Ovo stoji. Skroz je glupo sto je Rodić igrao na brdu. 

12 minutes ago, goldberg said:

Krila su pokrivala bekove kod Milojevica u mecevima sa mnogo jacim ekipama od Omonije (ne secam se bas tacno, ali zar nisi ti tvrdio da ih lagano prolazimo?). Isto i za dva zadnja vezna.

 

Ne stoji ovo, igrali smo dekadentan fudbal i protiv slabijih rivala. Neke mečeve kao protiv Spartaksa sa kojim smo igrali 0:0 na strani ili Helsinki u gostima, Suduvu na strani smo brzo zaboravili jer su jedino za zaborav i bili.

Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, Dropkick Murphys said:

Pa nije ih dobijao, to je problem : P

Da uzmemo bukvalno da je to bila samo jedna tekma...Salzburg ne znam da li bismo prosli, bili bi produzeci, Kopenhagen isti rezultat kao sa Omonijom, samo Kiprani svoje mec lopte nisu promasili kao Danci.

 

Naravno da je lakse proci Omoniju na jednu tekmu, nego Salzburg i Kopenahgen na dve. Realno. Ali je isto tako lakse proci Trnavu na dve nego Omoniju samo na gostovanju, pa smo se i tu povadili jedva u produzetku. I to su nas cekali penali, a trebalo je mnogo ranije da resimo dvomec.

 

Stankovicu je po meri LE, kao i celom klubu trenutno. Sad da vidimo od cega su.

 

26 minutes ago, Selektor said:

Ne stoji ovo, igrali smo dekadentan fudbal i protiv slabijih rivala. Neke mečeve kao protiv Spartaksa sa kojim smo igrali 0:0 na strani ili Helsinki u gostima, Suduvu na strani smo brzo zaboravili jer su jedino za zaborav i bili.

 

Fair points.

 

Ocigledno je i Milojevic imao srecu da ima takvog majstora kao sto je Marin.

 

Nama i nije trener glavni problem, glavni problem su nebulozni transferi u poslednje dve godine. Jander, Canas, Van La Para, Garcia, Tomane, evo i ovaj Falcinelli.

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Selektor said:

Tek sad vidim da se plej of LE igra na 1 utakmicu. Ako opet budemo gosti katastrofa u najavi 🤦‍♂️

 

Seltik (Škotska)
Astana (Kazahstan)
Ludogorec (Bugarska)
Legija (Poljska)
Šerif (Moldavija)
Kluž (Rumunija)
Slovan Bratislava (Slovačka)
Fola Eš (Luksemburg)
Dinamo Tbilisi (Gruzija)
Linfild (Severna Irska)
Tirana (Albanija)

 

Na strani bi prošli Folu, Dinamo, Tiranu, Linfild i Šerif. Sa Slovanom, Legijom i Klužom bi igrali kao sa Omonijom. Ostali vrvt ne bi prošli. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Losa startna, lose izmene, potpuno promasen nacin nase igre kad su se ovi zatvorili i na kraju amaterski izvedeni penali, sto i ne cudi kad trener posle tekme kaze - penali su lutrija. Free tip, ko god kaze da su penali lutrija nema pojma o fudbalu.

 

Borjan je super golman koji je predugo ovde i poceo je da vrda kad vidi da moze, da bira kad ce da trenira i slicno. Uz to je poceo da prima pacerske golove na svakoj bitnoj tekmi, dok super brain kad izgubimo 5-0 i slicno, sto i nije neka uteha. 

 

Odbrana nam je prosto losa. Gobeljic nije bolji od Gajica, a igra svaku jer je miljenik navijaca i gardista i sta sve vec ne. Rodic je i ovu tekmu igrao pod injekcijama, a nema zamenu tri godine prakticno. Degenek glavom van kluba, vec dva meseca hoce da ide, ne pustaju ga, onda ovako sutne. Milunovic je tanak igrac prosto, nije kvalitet. Sto je najcrnje, nisa klupe nemamo nikog, ali bi bilo sasvim rezonski da se sa Erakovicem malo rizikuje kad se sve ovo uzme u obzir.

 

O tome koliko je Stankovic pogubljen govori to sto je Jovancu i Vukana izvadio iz naftalina za ovu tekmu, a oni zajedno ove sezone nemaju 100 minuta odigranih. Kanga totalno van forme, Katai polu povredjen, ali to je kad trener nema osecaj, i ne sastavlja u odnosu na aktuelni trenutak, vec u skladu sa njegovim zamislima u glavi. Gavric ne sme da bude na klupi jer je 1 na 1 nas najopasniji igrac posle Kataia i decko da dobije minutazu i ozbiljnu sansu, otisao bi za 5-10 miliona. Ovako ce Kolarov da ga uvalja u Sasuolo za 2-3 miliona, a mi cemo da budemo u fazonu - pa dobro, svakako nam nije bio starter... 

 

Napadaca nemamo, ali opet Vukanovic nije resenje, nije snalazljiv, smotan je, nema karakteristike spica uprkos tome sto moze Radu i TSC-u da da gol. Ben je tu morao da pocne, uz Gavrica na boku.

 

Izmene skroz promasene, igrac koji ti da gol se ne vadi prvi nikad, uz to je Ivanic sasvim dobar bio. Ubacuje Jovancica tad i totalno umrtvljuje tekmu i radi sve ono sto su ovi iz Omonije hteli. Nema prosto osecaj, uprkos tome sto mi ok igrmao u ligi, sablonski jeste on sve dobro postavio, ali prosto kad treba da promeni nesto na sred tekme, ne uspe to nikad. 

 

Mi sansu za Evropu imamo jedino ako izvucemo opet Tiranu ili one Irce. I jako je bitno da budemo domacini, inace nista od Evrope. Objektivno, mi imamo tim za LE, i bice bas sramota ako je ne izborimo. Nije nikakva razmazenost, samo je realnost prosto, kad se uzme u obzir da imamo dobar koeficijent, da imamo vrlo skup tim i sve, minimum je Liga Evrope. 

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Kada se setim koliko smo samo jedva cekali da se ratosiljamo Milića i Srnića, a oni su igrali kao lavovi.

I zasto bisko uopste imali neko poverenje u Dekija? Zato sto je legenda koja je pickinski igrala derbi, zato sto nas je jebena Tirana razbucala, zato sto smo sinoc lipsali pocetkom drugog poluvremena.

Umesto da se mediji ostrve na njega pa ga priupitaju zasto mu je ekipa nespremna, zasto ubacuje jebenog Jovančića koji je i sam šokiran svojim vaskrsavanjem, zasto sekvoja Vukanovic biva starter...., mediji "kriticki" nastrojeni ce se baviti time da li je bio penal ili ne na domacim namestenim utakmicama.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Zamolio bih navijace forumase a posebno navijace Zvezde da Vladana Milojevica ne zovu "Sisoje", da makar malo imaju postovanja prema coveku koji je klubu doneo novac koji mozda svi zajedno treneri nisu u istoriji kluba, za samo dve i po sezone. To sto su kriminalac Terzic i njegova podguzna muva Mrkela taj novac spiskali nema veze sa Milojevicem vec sa time sto zivimo u Srbiji gde se dva najveca kluba koriste za pranje novca i sponzorisanje partijskih uhleba.

 

Na kraju krajeva, imajte postovanja i prema sebi, ne vredjajte ljude koji su ucinili nesto za klub.

 

Drugo, ne znam kako ste pojedini zakljucili da je Omonija jaca od Tirane. Albanci su umeli da igraju fudbal, ovi sinoc nisu znali da zatvore sredinu terena ni u jednom slucaju. Ja nisam nikad video utakmicu u kojoj je neki nas igrac sredine terena toliko puta potpuno sam primio loptu, bez pritiska, bez ikakvog markiranja.

Edited by John Terry
  • Like 9
Link to comment
Share on other sites

Unpopular opinion - po meni nije ovo toliko Dekijev poraz, koliko poraz Terze, Mrkele i ostale bagre u upravi. Ok, naravno da i te kako ima šta da se zameri Dekiju - pre svega panjina Vukanović u startnoj, uvođenje Jovančića, kondicija itd. Ali iste takve stvari su se dešavale i kod Milojevića u kog se naravno sada pola foruma kune. Takođe, činjenica je da sigurno nismo ništa bolje od ovoga izgledali protiv npr. Trnave u dvomeču(pogotovo u gostima), čak bih rekao i da smo izgledali dosta gore nego sinoć.

 

Što se mene tiče, bio sam čak i prijatno iznenađen igrom u odnosu na ono što sam očekivao, sve do 60. i nekog minuta, napadali smo, imali dosta šuteva, solidne prilike, baš sam bio na 0:1 uveren da ćemo izjednačiti, a i u drugom poluvremenu da ćemo preokrenuti. Ipak, od tamo nekog trenutka između 60. i 70. minuta, otprilike kad je ušao Jovanča silni, pristup je baš bio grozan, jer se videlo(kao i samom izmenom jelte) da nemamo više ambicija napred nego da i mi igramo na produžetke, kasnije i na penale. To je moja najozbiljnija zamerka Stankoviću.

 

E sad, zašto je došlo do toga da mi za utakmicu sezone i dalje nemamo špica, zamenu za Rodića, pouzdanog štopera itd. su prava pitanja za Terzu mađiju i ostalu ekipu. Najgore od svega je što nam to nisu goruća pitanja od ovog leta, nego već nekoliko prelaznih rokova. Da ne pominjemo, zašto su nam uopšte i klub i igrački kadar u ovakvom stanju, kad je preko 100 miliona ušlo u klub i do sad je već trebalo da imamo tim koji se šeta do grupnih faza, a ne da budemo na papiru lošiji nego što smo bili pre 3 godine. Sve su to već prežvakane priče, ali to je ono što je stvarno neoprostivo ovde, a ne Dekijevo stavljanje Vukana u startnu ili izostavljanje Gajića.

 

Meni je lično jedino žao zbog savršene prilike da izborimo LE, pošto se ova Omonija sinoć pokazala kao ozbiljan krš od ekipe. Za LŠ me boli patka, ionako od početka kvalifikacija priželjkujem LE. Nemamo mi šta da tražimo u LŠ, nije mi zanimljivo da gledam kako nas nakantavaju velikani, a finansijske prihode od tih uspeha klub svakako ni do sad nije video. Sad već u plej-ofu za LE može biti zajebano, ali opet, ako je već ovde ovolika histerija zbog ispadanja od Omonije, onda ni nema smisla ekipe kao što su Seltik, Legija, Astana posmatrati samo kroz imena, a ne i kroz činjenicu da je Seltik ispao od Ferencvaroša kući, Legija od iste ove Omonije kući, Astana nakantana od Dinamo Bresta itd. Tako da nema potrebe da se ovo dramatično predstavlja kao potpuni evropski krah, LE nam je svakako po meri, a šanse u skoro svakom potencijalnom meču su nam minimum 50-50, osim npr. gostovanja Seltiku ili Ludogorecu.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Mali Lazetić “uplašio“ Dekijev stručni štab: Mnogo je dobar, bolje da ne igra

 

Pojedini saradnici Dejana Stankovića nisu mogli da veruju kako se Lazetić brzo aklimatizovao na seniorski fudbal, pa su napravili nesvakidašnji manevar. Jedan od saradnika Dejana Stankovića je na dan meča protiv IMT-a prišao šefu stručnog štaba i savetovao ga da Marka Lazetića ostavi bez minutaže u susretu sa IMT-om. Navodno, ljudi iz Stankovićevog tima su se zabrinuli da bi Marko Lazetić posle serije odličnih treninga mogao da odigra dobru utakmicu i golovima sebi na leđa navuče i preveliki pritisak javnosti.

 

Ovaj tekst "novinara za 100 eura" dovoljno govori o fudbalskom klubu koji podržavamo. Klinac od 16 godina pravi decu "starterima", ali je ipak bolje da još malo sačeka. Ne daj bože da pokaže šta zna, pa će onda navijači to isto očekivati od ostalih "startera". Možda neko slomi nogu pokušavajući da napravi biciklicu, kako onda da uzmemo procenat. Ako dečko pokaže šta zna možda navijači shvate koliko drugi numeju, i da smo u protekle 4 godine postali fabrika za preradu drveta. Šta li samo rade oni idioti iz Birmingema i Rena, guraju Kamavingu i Belingema, a ne znaju da to nije dobro, propašće ta deca, ah ta zla Zapadna Evropa, uvek kontra poštenih Srba.

Edited by Liska Manjina
  • Like 6
  • Thanks 1
  • Ha-ha 3
  • Tuzno 3
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...