Jump to content

FK Crvena zvezda 2020/21


Don Dusko

Recommended Posts

28 minutes ago, ZiS said:

Nemerljivo je koliko bi ekipa dobila i na terenu i van njega eventualnim dolaskom igraca tog kalibra, sto Markoss rece pravog profesionalca a ja bih dodao i sjajnog i prizemnog coveka.. Iskreno, ne mogu da se setim kvaltetnijeg i zvucnijeg imena koje je doslo u Zvezdu... Ako postoji i promil sanse, grebati i nogama i rukama da se dovede... 

 

Nisam ja rekao da ne bih voleo, samo da ne mislim da ce neko čudo da se desi kada on dođe. Posebno su mi bili iritantni tekstovi kako bi on dosao ali samo ako uđemo u LŠ. Pa ne treba nama  on u LŠ, sigurno nemamo ambiciju da budemo prvaci Evrope. Nama on treba da pomogne da udjemo, a ne da dođe na gotovo. Ako je tačno da on tako kalkuliše, nek ide u Everton da bude 4. stoper.

Link to comment
Share on other sites

Slazem se sa Delpierom za Spiridona, ali meni je to sasvim ok. Mnogo je upotrebljiviji od recimo Vukanovica koji je manje-vise za istu ulogu doveden.

 

Gledam sajt, mi imamo 34 igraca, a u planu je bar da dodju jos dvojica.

 

Bukvalno minimum 10 igraca moramo da oteramo, poklonimo, uvalimo kako znamo i umemo. Nismo nekog tankog igraca uspeli da prodamo ne pamtim, Jovancic brat se provlaci vec godinu dana, Simic isto, Jovicic takodje, ne moze ni spica da prodamo ne znam ni ja kolko, za pola igraca sam zaboravio da su tu. Radi Mrki top posao, nema sta. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Borjan- Gobeljic, Pankov, Degenek, Rodic- Sanogo, Nikolic, Kanga- Ben, Katai, SPIC

 

Popovic, Vasiljevic- Gajic, Milunovic, Erakovic, Hajdin- Petrovic, Vulic, Ivanic- Spiridonovic, Vukanovic, Radulovic, Tomane, Krstovic.

 

Katic na pozajmicu, s Kanjasom ce valjda usaglasiti raskid. 

 

Gavric ce biti zlatna koka, jer Njegosa naravno niko nece. Do kraja prelaznog roka mozda i prodaju Degeneka i Rodica pa smo i tu opet u frci. 

 

Ali evo, sem toga, onako sturo ko je klasican visak u ekipi - Babic, Jovicic, Jovancic, Garsija, Simic, Boaci  i Pavkov. I da Mrkela ne moze nikog da proda, pa ni da pokloni, katastrofa. 

 

Link to comment
Share on other sites

 

13 minutes ago, Markoss said:

Slazem se sa Delpierom za Spiridona, ali meni je to sasvim ok. Mnogo je upotrebljiviji od recimo Vukanovica koji je manje-vise za istu ulogu doveden.

I meni je ok, nisam mislio nista lose. Ono sto deluje da Spiridonovic ima je osecaj za igru, nudi se, kao sto rekoh dobar motor pa stalno trci i aktivan je u igri. Jeste dao dva gola na praznu mrezu, ali nasao se gde treba. Osecaj za igru je nesto sto vecina ovih jsl mediokriteta nema.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

 

Ja sam napisao da ne mislim da je on sa 36 godina neko epohalno pojacanje koje ce ne znam sta da uradi. Nisam rekao da nije bolji od Pankova ili Milunovica. Ne bih ga recimo menjao za Degeneka.

Hahahs, ja citam i ne verujem sta vi ljudi mozete da napisete, Degenek bolji od Ivanovica!? Bane Ivanovic ke klasa trenutno za Degeneka, naravno da je bolje resenje Degenek ako se gleda neki period od 2-3 godine, ali trenutno bi Ivanovic bio velika zakrpa za nasu odbranu, jos ako bi u paru sa Degenekom izneli kvalifikacije bar....

 

Ako Ivanovic hoce da dodje, slobodno mogu Degeneka da prodaju istog momenta, mi jednostavno moramo da napravimo tim koji ce moci da obezbedi kontinuitet u Evropi, Ivanovic trenutno vise vredi za nas tim od Degeneka, covek je bio najbolji stoper ruske lige, ti pricas da bi zadrzao ipak Degeneka, PL ligasi bi ga rado videli tamo, valjda su oni budale pa ne vide da je bolje da uzmu Degeneka.[emoji15]

 

Sent from my Mi 9T using Tapatalk

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Markoss said:

Ma Degeneku se ide iz kluba od kada je Milojevic otisao. Ne moze da bude dobro resenje na duze staze neko ko se zasitio. Takva je situacija i sa Rodicem, pa i sa Boacijem, a bice potencijalno sa svakim povratnikom. 

Pa Degenek je ostvario to što je želeo, titula i LŠ sa Zvezdom, jasno je da više od toga ne može, a da se u najboljim igračkim godimama lomi po Surudulicama i iIvanjicama, nije baš privlačno.

Sa druge strane mi moramo da prodajemo, a zašto smo došli u tu situaciju, treba da odgovore Mita i Terza. Nadam se pred istražnim sudijom.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Markoss said:

Ma Degeneku se ide iz kluba od kada je Milojevic otisao. Ne moze da bude dobro resenje na duze staze neko ko se zasitio. Takva je situacija i sa Rodicem, pa i sa Boacijem, a bice potencijalno sa svakim povratnikom. 

Po obicaju pravo u centar! Jasno se vidi kurcobolja (dobro, mozda sam preterao). Igraci kojima su iz bilo kojeg razloga propali transferi vise nisu za nas. Ne krivim ih, jednostavno mislima su daleko od Marakane.Razmisljaju o propustenim novcima, jednostavno tu nema kocentracije tj fokusa na teren. Nista gore od nezadovoljnog igraca. Muka me uhvatila kada sam video Degeneka umesto Erakovica. Koliko juce Degenek se selio u Rusiju za masne pare. I sad umesto da malog forsiramo da stekne rutinu, stavljas igraca koji razmislja o propalom transferu. I jos jedna stvar, kako mislimo da uigramo Kangu. Sigurno ga nismo doveli da sedi na klupi a jos sigurnije da se nece uigrati sa timom sedeci na toj istoj klupi! Jebes mi oca ako znamo sta radimo! Jedino ako se nismo unapred oprostili od Evrope i prioritet je Ping pong liga.

Link to comment
Share on other sites

Degenek treba da ode ali na kraju kvalifikacija ili na zimu. Mi ako udjemo u grupe, jedino racionalno je da Erakovic igra u 11. Nama grupe treba da sluze za razigravanje igraca i za dušu navijača. Ionako necemo osvojiti ni LE ni LŠ. Dovodjenje skupih pojacanja samo zbog grupa je teska besmislica i gotovo uvek se zavrsi kao slučaj VLP.

 

Što se tiče Baneta, ponavljam, on ima 36 godina. U tim godinama je sasvim moguce da jednu sezonu igrac odigra perfektno i da sledecr drasticno padne, dodje u problem sa sitnim ili vecim povredama i igracki padne 50%. Takvi prelazi su se cesto desavali i velikim igracima. Niko ne moze da garantuje kako ce on izgledati naredne sezone. Premijerligasi koji imaju 4-5 stopera mogu da dozvole taj luksuz i da odrizikuju. 

Link to comment
Share on other sites

Znaci, osim par klubova koji mogu da osvoje neko takmicenje, svi ostali treba da igraju rekreativno?

 

Grupa LE moze uvek da se prodje, uz malo srece u zrebu moze se i do 1. mesta. Grupa u LS - minuti su nas delili od 3. mesta. Copenhagen je ove sezone prosao u cetvrtfinale LE.

 

To se samo kod nas gleda kako da se pobede slabiji, a ako je neko jaci "pa sta se moze, budzet, plate, ovo, ono".

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Borivoje said:

Degenek treba da ode ali na kraju kvalifikacija ili na zimu. Mi ako udjemo u grupe, jedino racionalno je da Erakovic igra u 11. Nama grupe treba da sluze za razigravanje igraca i za dušu navijača. Ionako necemo osvojiti ni LE ni LŠ. Dovodjenje skupih pojacanja samo zbog grupa je teska besmislica i gotovo uvek se zavrsi kao slučaj VLP.

 

Što se tiče Baneta, ponavljam, on ima 36 godina. U tim godinama je sasvim moguce da jednu sezonu igrac odigra perfektno i da sledecr drasticno padne, dodje u problem sa sitnim ili vecim povredama i igracki padne 50%. Takvi prelazi su se cesto desavali i velikim igracima. Niko ne moze da garantuje kako ce on izgledati naredne sezone. Premijerligasi koji imaju 4-5 stopera mogu da dozvole taj luksuz i da odrizikuju. 

Ne mogu tako da se generaliziju stvari, pošto su razlike od igrača do igrača velike, neko jedva igra posle 30-te, neko kao Maldini igra do 40-te ili Gigs. Sve to zavisi i od karijere i od povreda i od genetike. Generalno se ta granica što se riče godina pomerila i sada igrači traju duže, a Bane ukoliko želi da igra, ima sigurno još par sezona na visokom nivou.

Nama bi on bio suvo zlato. Prvo doneo bi sigurnost u odbranu, drugo on je igrač sa autoritetom, i isto tako važno, ja bih više voleo da naši klinci u odbrani stasaju uz Ivanovića, nego uz nekog random stranca koji opet moze biti mačka u džaku. 

Pozicija centralnog beka je jako kritična, pošto se izuzetno teško nalaze prava pojačanja, a to je prakša i pokazala u zadnjih n godina. Ako hoćemo pravo pojačanje onda ćemo morati da zavučemo ruku duboko u džep, a šuplji smo na sve strane, pošto za 500k -1M, pravog štopera nećemo nači, a onda treba da iskopamo i igrača koji će imati želju da igra u Srbiji.

Tako da bi nama Bane bio suvo zlato, ali nemoj da se sekiraš, teško ćemo ga dovesti, tako da nam ne gine mučenje.

Kada pričamo o Erakoviću, valjda ti je jasno da dečko ima samo jednu ozbiljnu utakmicu u karijeri. Ako bi nekim čudom ušli u LŠ, i ako bi zaista stavili njega kao startera, to bi bila noćna mora u najavi i za njega i za nas. On mora da stasa u domaćem takmičenju pre svega.

Edited by Don Juan
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

A Totenhem i Bajern sa Milunom nisu bila nocna mora? 😊

 

A Bane ako nema zelju u 36. godini da zaigrai Zvezdi onda mi nemamo za čim da žalimo. Za 500k-1M može da se nadje štoper, ali za to je potrebno imati SD-a, a ne Mrkelu.

Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, Markoss said:

 

 

Ali evo, sem toga, onako sturo ko je klasican visak u ekipi - Babic, Jovicic, Jovancic, Garsija, Simic, Boaci  i Pavkov. I da Mrkela ne moze nikog da proda, pa ni da pokloni, katastrofa. 

 

Ja bih na zapadu stadiona otvorio prodavnicu “sve za 200 hiljada”. Stavio ove iznad u Izlog.

 

Ko kupi dvojicu treci ide gratis.

Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, Borivoje said:

A Totenhem i Bajern sa Milunom nisu bila nocna mora? 😊

Ali to opet nema nikakve veze. Ako Milunović nema dovoljno znanja za taj nivo takmičenja, ne možemo da kažemo, ok, ne može ništa da se uradi, može da igra bilo ko.

Mi igramo tri godine u Evropi, i za to vreme smo stekli neko znanje, iskustvo, i ako naravno nismo ni blizu da budemo kandidati za trofej, naša i igra i rezultati treba da se poprave kako vreme prolazi, inače koja je poenta. Dakle pametno bi bilo razmišljanje, ok sada znamo gde smo grešili, pa ćemo u budućnosti popraviti te greške i biti "tvrđi orah". Dakle, ako je Milunovič bio problem, treba da igra neko ko je bolji od njega, ne lošiji, ok možda ne lošiji ali sa definitvno manje iskustva. Ne kažem da Eraković ne treba da igra, ali dečko je odigrao jedan meč i treba videti kakve su zaista njegove mogućnosti.

Link to comment
Share on other sites

Milunovic, Jovicic, Petrovic, Jovancic, Vulic, Ivanic, Simic, Vukanovic, Garsija, Pavkov, Boace, Tomane.

 

Rasprodaja second hand robe na kilo.

 

 

Jedino bih Vulica zadrzao, ali ako vec ima ponudu neka ide. A od navedenih mislim da samo Garsija moze negde da proigra. Ostali ce se sukljati po Rusijama i Kinama do kraja karijera.

Link to comment
Share on other sites

Sezona je duga. Svakako da imamo u selekciji igrace koji apsolutno ne zasluzuju da budu u Zvezdi. Takodje ima onih koji ce igrati i biti deo rotacije. Svakako ima viska igraca. Medjutim sve ce to doci na svoje posle par prodaja baza igraca na koje se racuna stabilizovace se na  17-18 igraca i to je to. Licno najvise me iritira Simic, baja bez ucinka vec trecu sezonu poceo da krcka u Zvezdi. Vulic je odigrao sezonu i evo ima interesenata ali kod Simica mrka kapa. Objektivno Tomane, Jovicic, Simic, Vukanovic su cist visak, verovatno je na tom spisku i Pavkov.

Link to comment
Share on other sites

14 hours ago, Igor028 said:

@Markoss

Meni je licno ostavio neki los utisak, onaj period kad je i njega i Kolarova bolela patka da potrce za repku..

 

Njega nije nikad bolela patka, ponavljam, najveci profesionalac u 21. veku sto se tice srpskih fudbalera uz Nemanju Vidica.

 

Za Kolarova se slazem, njemu se na faci vidi sve. 

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...