Jump to content

FK Crvena zvezda 2020/21


Don Dusko

Recommended Posts

Jbg sa tim prilagođavanjem, fizičkom spremom, pogrešnom pozicijom.. U 95% slučajeva to nema veze. Ili znaš, ili ne znaš. Ako znaš možeš da izađeš iz aviona direktno na teren. I to se vidi.
Evo ovom Spiridonoviću ne treba prilagođavanje na klub, trenera.. A ne pamtim da je neko iznenadio dobrim igrama posle godinu, dve "prilagođavanja". U svakom slučaju izuzetno retko.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ja se ukljucio u prenos tik pred kraj prvog poluvremena pa ne cudi sto nosim pozitivne utiske. :classic_biggrin:
Delujemo sasvim dobro za pocetak sezone i sto je najbitnije - mnogo agilnije nego poslednjih godinu i po dana. A takodje je primetno da pokusavamo da igramo i drugacije sto je veeeliki plus. Samo se nadam da ce Deki uspeti da pronadje pravi balans izmedju napada i odbrane.

Spidi je najprijatnije iznenadjenje starta sezone,Magiko igra sa lakocom...videcemo kako ce se Kangin ulazak u postavu odraziti na njega. U Grofovoj eri se cinilo da ne prijaju jedan drugome previse,ali videcemo kako ce to Deki resiti.

Dovesti spica i stopera pa da vidimo za sta je ovaj tim kapacitetan u Evropi. O odlascima necu jer svi znamo kako se ta prica kod nas odvija..

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, tsva said:

Kad je doveden Ivanic a kad je doveden Garcia?

Pa što se tiče Milojevića, možemo da upoređujemo samo vreme kada su obojica bili u Zvezdi.

Elem, opet i konstatacija da mu je Milojević izmišljao pozicije, nije tačna, Ivanić je i dok je igrao za Bate često menjao pozicije, pa je čak u jednom meču igrao na poziciji centarfora (pretpostavljam lažne devetke), a igrao je i levo i desno i kao AM i kao CM, dakle to što je igrao u Zvezdi nije ništa novo.

Link to comment
Share on other sites

15 hours ago, Green23 said:

Ah kako je lepo pisati o tome iz udobnosti fotelje. Kaže juče počela sezona, a prošla se završila pre mesec i po dana. Zbog naše retardirane lige, momci nisu imali 10 dana normalnog odmora. :ajme: 

O kakvom ti nastavku sezone pričaš? Nakon 3 meseca pauze odradili su lagane pripreme i odigrali 5 utakmica u "završetku sezone" koju ti pominješ. Na sve to došao je odmor, pa još jedna pripreme i ovo je druga utakmica drugog prvenstva. Znači u zadnjih 6-7 meseci odigrali su 7-8 utakmica i odradili cca 2 meseca priprema. Da ne pričamo o tome da svaku utakmicu promenimo kompletnu postavu. Na to sve treba dodati da 60% domaćih utakmica otaljavamo posle 40-e minute, pošto nemaju kvalitet i na sve to imamo 5 izmena. Sramotno se pozivati na nekakav umor, pošto isti može biti izazvan jedino nedostatkom fizičke spreme.

 

edit: Umal da zaboravim, pre toga je bila zimska pauza (poslednja utakmica odigrana 15.12.2019) i zimske pripreme, pa 6 utakmica i brejk zbog korone. U suštini za 8-9 meseci primadone su odigrale 12-13 utakmica i odradili 3 pripremna perioda. Zaista ne znam igrača koji nije u stanju da prođe pripremni period i valjda bi trebalo da nakon istog dođu fizički spremni za napore, a ne da ih isti iscrpi da u 8 meseci ne mogu sastaviti cca 10 utakmica. Nonsens epsih razmera, mene samo čudi kako nekom može pasti na pamet da opravdava ove izgovore na nivou osnovne škole. Više su bili na pauzi nego u trenažnom procesu!

 

Edited by Liska Manjina
  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, mister-no said:

Jbg sa tim prilagođavanjem, fizičkom spremom, pogrešnom pozicijom.. U 95% slučajeva to nema veze. Ili znaš, ili ne znaš. Ako znaš možeš da izađeš iz aviona direktno na teren. I to se vidi.
Evo ovom Spiridonoviću ne treba prilagođavanje na klub, trenera.. A ne pamtim da je neko iznenadio dobrim igrama posle godinu, dve "prilagođavanja". U svakom slučaju izuzetno retko.

 

Само си дјелимично у праву. Тачно је, брзо се види ко је какав на лопти тј. зна ли фудбала али за учинак неријетко треба прилагођавање поготово код странаца класе који код нас долазе. Ментално није свако јак па да испрати промјену а посебно је битно какав је тим, тактика и тренер, тј. да ли су у стању узети најбоље од играча. Никада нећу заборавити како је јадно изгледао Лазовић код Јанкосана, закуцао га за аут линију а лопту може пипнути једино ако смири балон који пада са небеса.

Ова прича наравно има смисла у нормалним клубовима гдје играче бирају по фудбалским критеријумима, да најбоље одговарају тиму.

А ја јуче добих списак играча под уговором (неки лик се баш потрудио на твитеру), први тим, омладинци, Графичар, позајмнице...

Вјеровали или не за Гиниса, (укључујући стипендијске уговоре) комада 110!

 

EeqU56sWkAMmx2r?format=png&name=4096x409

Edited by Константин
  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Gledajuci samo fudbal koji ekipa igra i moze da igra, jasno je koliko je tranzicija opasno oruzje sa ovakvim ofanzivnim delom veze, gde Kataijeve kretnje i znanje u startu otvaraju prostor, uz brzo i pokretno krilo kakav je Spiridonovic ali i veznjakrle koji se ubacuju iz 2.plana.

Fali spic realizator i vec sada se kasni sa njegovim dovodjenjem, iako u uslovima srpske lige Ben deluje kao resenje i odmah je juce ulaskom pokazao koliko je opasan.

Pozadi smo tanki pocevsi od veznog reda, Njegos nije taj kalibar ma koliko ga gurali i cekali prodaju, a u evromecevima lako moze da se osete sve manjkavosti zadnje linije gde stvari nisu iskristalisane i jos se probaju opcije.

Link to comment
Share on other sites

Ja sam isto mislio da Spiridonovic lom, imao je sve epitete novog Mrkelinog pulena. Nije toliko mlad, niko cuo za njega... 

Ali za sad dosta dobro deluje, samo da nastavi, mada ruku na srce Katai ima ogroman udeo tu, neverovatno koliko prostora stvara ostalima kada je lopta kod njega, svi se fokusiraju na njega a ostale ne jebe niko😂, Kanga i on kad budu na terenu Jsl  timobi nemaju sta da traze protiv nas, bice tek ogroman prostor za Spiridonovica tad, a ako nastavi ovako lepo da se krece kao juce i otvara bice od ogromne koristi.

Bas nam fali jedan krsten spic, Ugo se namece verujem da je on jos uvek odlicna opcija za nas.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Liska Manjina said:

O kakvom ti nastavku sezone pričaš? Nakon 3 meseca pauze odradili su lagane pripreme i odigrali 5 utakmica u "završetku sezone" koju ti pominješ. Na sve to došao je odmor, pa još jedna pripreme i ovo je druga utakmica drugog prvenstva. Znači u zadnjih 6-7 meseci odigrali su 7-8 utakmica i odradili cca 2 meseca priprema. Da ne pričamo o tome da svaku utakmicu promenimo kompletnu postavu. Na to sve treba dodati da 60% domaćih utakmica otaljavamo posle 40-e minute, pošto nemaju kvalitet i na sve to imamo 5 izmena. Sramotno se pozivati na nekakav umor, pošto isti može biti izazvan jedino nedostatkom fizičke spreme.

 

edit: Umal da zaboravim, pre toga je bila zimska pauza (poslednja utakmica odigrana 15.12.2019) i zimske pripreme, pa 6 utakmica i brejk zbog korone. U suštini za 8-9 meseci primadone su odigrale 12-13 utakmica i odradili 3 pripremna perioda. Zaista ne znam igrača koji nije u stanju da prođe pripremni period i valjda bi trebalo da nakon istog dođu fizički spremni za napore, a ne da ih isti iscrpi da u 8 meseci ne mogu sastaviti cca 10 utakmica. Nonsens epsih razmera, mene samo čudi kako nekom može pasti na pamet da opravdava ove izgovore na nivou osnovne škole. Više su bili na pauzi nego u trenažnom procesu!  

 

U ovome i jeste problem. Gotovo 3 meseca su bili bez ozbiljnog treninga, pa mini pripreme i nastavak sezone, pa 10 dana odmora, tri nedelje priprema i nova sezona. Nije tu samo umor, ima i do toga da neko nije spreman za ful napor, jer lako može doći do povrede. Čekaju nas i kvalifikacije, zašto bi konstantno svu isti igrači igrali, i to subota-sreda-nedelja. Ti si se verujem bavio profesionalnim sportom, pa znaš kako je to. 

Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, Green23 said:

U ovome i jeste problem. Gotovo 3 meseca su bili bez ozbiljnog treninga, pa mini pripreme i nastavak sezone, pa 10 dana odmora, tri nedelje priprema i nova sezona. Nije tu samo umor, ima i do toga da neko nije spreman za ful napor, jer lako može doći do povrede. Čekaju nas i kvalifikacije, zašto bi konstantno svu isti igrači igrali, i to subota-sreda-nedelja. Ti si se verujem bavio profesionalnim sportom, pa znaš kako je to. 

Daj, molim te! Problem je što nisu postojali individualni programi rada za svakog igrača i što su oni ležali 3 jebena meseca pa je sad problem odraditi pripreme. Prvi put u životu čujem od trenera jedne ekipe da mu je ekipa umorna sedam dana nakon okončanja priprema. Ova sezona jeste specifična, ali shodno tome je dozvoljen i veći broj izmena, odrađene su i pripreme pred nastavak sezone. O umoru se moglo pisati tamo negde u novembru kad smo igrali kvalifikacije, domaćicu, kup i LŠ. Sad pričati o umoru je degutantno, u stvari ta priča je pokazatelj da se na planu fizičke spreme nije ozbiljno radilo. Jbt kao da vodi ekipu koja je prethodne godine došla u završnicu LŠ i koja je je dala 20 reprezentativaca za EP/SP, pa kuka na početku nove sezone.

 

Profesionalnim sportom se nikad nisam bavio (zarađivao za život), bilo je pokušaja do 18, ali sam na vreme shvatio da me bog nije za to stvori. Sad to radim iz čiste ljubavi i to često, ali i ovakav kakav sam garantujem ti da sam fizički spremniji od naših napadača (Boaći,Pavkov).

Edited by Liska Manjina
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Helmet said:

Kako to,nesto nisam u toku. Zasto ne mozemo na Marakani da igramo?

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 

Nismo samo mi u pitanju.

 

Quote

УЕФА још није саопштила, али сазнајемо да је одлука практично донета и већина екипа из овог региона, због неповољне епидемиолошке ситуације, мораће да дочекују ривале на „сигурном месту“ – Кипру!

Из ФС Кипра су дали гаранције УЕФА да су спремни да дају стадионе и организациону логистику, од клубова из овог региона на Рајском острву играли би утакмице из Србије, Босне и Херцеговине, Црне Горе, Северне Македоније и Албаније. Чека се потврда одлуке, која ће представљати огроман хендикеп за Црвену звезду, Партизан, Војводину и ТСЦ.

 

http://zurnal.rs/fudbal/srpski-klubovi-u-evropi/100589/uefa-nemilosrdna-srpski-klubovi-evro-kupove-igraju-na-kipru

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Gledajuči highlightse, primetio sam jednu stvar. Ben je ušao u igru na poluvremenu i za samo 10 minuta:

 

  • imao dobar pokušaj levom nogom iz voleja, malo pored gola (46. min)
  • dao je gol glavom ali je bio za korak u ofsajdu (52. min)
  • izbacio desnom iz prve Ivanića 1 na 1 sa golmanom (54. min)

 

Trostruka pretnja.

 

 

 

Edited by Tunji Awojobi
typo
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Igor028 said:

Ja sam isto mislio da Spiridonovic lom, imao je sve epitete novog Mrkelinog pulena. Nije toliko mlad, niko cuo za njega... 

Ali za sad dosta dobro deluje, samo da nastavi, mada ruku na srce Katai ima ogroman udeo tu, neverovatno koliko prostora stvara ostalima kada je lopta kod njega, svi se fokusiraju na njega a ostale ne jebe niko😂, Kanga i on kad budu na terenu Jsl  timobi nemaju sta da traze protiv nas, bice tek ogroman prostor za Spiridonovica tad, a ako nastavi ovako lepo da se krece kao juce i otvara bice od ogromne koristi.

Bas nam fali jedan krsten spic, Ugo se namece verujem da je on jos uvek odlicna opcija za nas.

U svemu se slazem sa tobom samo mislim da je Ugo bivsi igrac. U zadnje dve godine nema pet utakmica i jedna teska povreda.

Link to comment
Share on other sites

Neuporedive su "bazične pripreme" i individualni treninzi, posebno u fudbalu... 

I nije mit , urbana legenda i sl... Potrebno je par kola (obično 2-3) da se povrati svežina , da se dostigne maximalna fizička sprema... I da,  jesu "noge teške", posle pripremnog perioda.

 

U jednom se slažem sa Konstantinom, ili znaš ili ne znaš.

 

Na ovu ekipue, Boaci iz prve sezone bi odlično legao.

 

Za ozbiljniju evropsku priču, potreban nam je ozbiljan, iskusan i pokretljiv štoper.

 

P.S:Ovaj spisak sa igračima pod ugovorom, je za Padinjak 😴

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, Dragan Mićić said:

U svemu se slazem sa tobom samo mislim da je Ugo bivsi igrac. U zadnje dve godine nema pet utakmica i jedna teska povreda.

Ma ne mora da bude bas to Ugo, ali verujem da bi i on takav doprineo vise od trojke Boaci/Pavkov/Tomane. Najbolje resenje trenutno je Ben. 

Ne znam kakav je taj Anderson kojeg toliko dugo vezuju za nas, ali treba nam jedan igrac da ume makar da se postavi lepo u napadu, a ne kao muceni Tomane kojeg juce nigde nije bilo.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Igor028 said:

Ma ne mora da bude bas to Ugo, ali verujem da bi i on takav doprineo vise od trojke Boaci/Pavkov/Tomane. Najbolje resenje trenutno je Ben. 

Ne znam kakav je taj Anderson kojeg toliko dugo vezuju za nas, ali treba nam jedan igrac da ume makar da se postavi lepo u napadu, a ne kao muceni Tomane kojeg juce nigde nije bilo.

Od ove sumorne trojice mozda i bi i bio bolji 🙂 ja za Andersona nisam nikako. A mozda pogresim kao i kpd Spiridona.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Liska Manjina said:

Daj, molim te! Problem je što nisu postojali individualni programi rada za svakog igrača i što su oni ležali 3 jebena meseca pa je sad problem odraditi pripreme. Prvi put u životu čujem od trenera jedne ekipe da mu je ekipa umorna sedam dana nakon okončanja priprema. Ova sezona jeste specifična, ali shodno tome je dozvoljen i veći broj izmena, odrađene su i pripreme pred nastavak sezone. O umoru se moglo pisati tamo negde u novembru kad smo igrali kvalifikacije, domaćicu, kup i LŠ. Sad pričati o umoru je degutantno, u stvari ta priča je pokazatelj da se na planu fizičke spreme nije ozbiljno radilo. Jbt kao da vodi ekipu koja je prethodne godine došla u završnicu LŠ i koja je je dala 20 reprezentativaca za EP/SP, pa kuka na početku nove sezone.

 

Profesionalnim sportom se nikad nisam bavio (zarađivao za život), bilo je pokušaja do 18, ali sam na vreme shvatio da me bog nije za to stvori. Sad to radim iz čiste ljubavi i to često, ali i ovakav kakav sam garantujem ti da sam fizički spremniji od naših napadača (Boaći,Pavkov).

Pa igrači su najviše umorni prvih par nedelja posle priprema, jer se tada najintenzivnije trenira, a oni su za 2 i po meseca, imali pripreme od ukupno mesec dana i po dana (posle 3 meseca sitnih individualnih treninga), ligu mesec dana i 10 dana odmora. Naravno da su postojali individualni programi rada, ali šta ti možeš da treniraš u kući/stanu. Bukvalno smo najranija liga koja je krenula, totalno nepotrebno, komotno je moglo dve nedelje kasnije. 

Link to comment
Share on other sites

Zaista prijatno iznenađenje Spiridonović. Prosto da se zapitaš koje još igrače ima taj poljski klub kad su ga ovako lako pustili.

 

Elem, za juče, zaista ne znam što nije igrao Eraković umesto Pankova. Gajić treba da igra ispred Gobeljića redovno. Rodić se malo probudio.

 

Velja Nikolić pokazao veliki talenat ponovo. Krstović pokazao da je drvo bez grama ideje.

 

Ivanić se juče konačno uključio u igri i naterao me da se zaželim dana kad sam zaboravljao na terenu. Vulić po hitno umesto njega. Neverovatno je da navodno imamo igrača za kojeg se interesuju italijanski klubovi, ali ne igra on već lik kojeg pokušavaju da vrate u život već sedmi put za godinu i po dana.

 

@Константин Hvala za ovaj spisak, ali jedna napomena, nemaju svi omladinci profesionalni ugovor, ne znam ni da li imaju svi stipendijski.

 

Klinci nisu toliki problem, to su male plate čak iako su profi ugovori. Problem je 34 igrača na spisku prvog tima + 5 pod drugi tim, + njih 16 na pozajmicama od kojih njih dvojica (Pantović i Novaković) imaju talenat da nekad zaigraju za prvi tim i njih 3 u Grafičaru koji nisu prošli našu školu i takođe nemaju šansu da dođu do Zvezde (Gočobija, Fićović, Milovanović). To je 58 prvotimaca. Realnost je 25 prvi tim gde ima nekoliko klinaca koji mogu nastupati za omladince i 10-15 na pozajmicama od kojih većina može da se nada prvom timu. Znači imamo 20 velikih ugovora viška, a među najvećima je nekoliko otpisanih igrača (Kanjas, Garsija, neko od špiceva...). Ne znam kako će nesposobni Terza i Mrkela da smanje ovo, ako će uopšte da pokušaju.

 

Inače na ovom spisku ne vidim Dejana VIdića koji mislim da još ima ugovor sa nama.

 

@Markoss Videh sad na spisku Mateju Stojanovića, Velikića, Kupusovića, Piplicu koji su van svakog tima i još neke bivše talentovanije i standardnije omladince. Kakav je plan sa njima?

Link to comment
Share on other sites

Spiridonovic ili ti Spidi ako ovako nastavi do januara eto njega na dabl dabl ucinku. 😄 

 

Mislim da je 90% ciganije bilo skepticno u vezi njega, ali momak igra li fudbal igra. Podsjeca na Radonjica na momente s tim sto sam licno mislio da je sebican ali momak igra skolski, vidjecemo kakav ce da bude u kvalifikacijama kad dodje neki ozbiljniji protivnik. Juce gledam onu kontru za 2:0 i pomislim zavrsava on sam ovo a ima dva igraca sa strane kad ono pas Ivanicu i skolska akcija. 
 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...