Jump to content

Reprezentacija Srbije


sohorozo

Recommended Posts

47 minutes ago, Barkley#34 said:

Pa i ti misliš da cilj opravdava sredstvo, s tim što je tvoj cilj da Kolarov ne igra akao sredstvo je dobrodošla i zabrana putovanja.

hvala sto si mi otvorio oci. nisam imao predstavu sta zelim dok nisi mahnuo kristalnom kuglom. hvala jos jednom.

47 minutes ago, Barkley#34 said:

Pa i ti misliš da cilj opravdava sredstvo, s tim što je tvoj cilj da Kolarov ne igra akao sredstvo je dobrodošla i zabrana putovanja.

hvala sto si mi otvorio oci. nisam imao predstavu sta zelim dok nisi mahnuo kristalnom kuglom. hvala jos jednom.

Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, Perkos2 said:

Ako je do civilnih vlasti treba da interveniše šef diplomatije države Srbije, za reprezentaciju Makedonije igra par igrača iz država gde su razne mere na snazi pa nisam do sad pročitao da je nekom zabranjen dolazak u Skopje 

Englezi navodno zabranili dolazak reprezentacije Islanda u Englesku jer Island prije toga igra u Danskoj koja je jako pogođena pandemijom. Engleska moguće gubi 3 boda. Navodno ni Danci iz EPL neće ići na okupljanje.

Link to comment
Share on other sites

Ako je UEFA naložila da se igraju utakmice onda su klubovi dužni da puste igrače da idu na te utakmice. Ako neka vlada donese zakon kojim se zabranjuju putovanja onda bi savez koji je oštećen zbog nedolaska igrača trebalo da traži odlaganje utakmice zbog vanredne situacije. Ne mogu klubovi pojedinačno da odlučuju o tome niti pojedini gradonačelnici. Što bi rekla kisić-tisić  "jedno je preporuka a drugo zakon"

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Odlučila je vlada u Engleskoj. Ukinuli su poseban tretman za vrhunske sportaše. Važniji su im životi on nogometne utakmice. Za Talijane ne znam. UEFA može odgoditi utakmice, ali ljutnja na vlasti u Italiji što donose zakone da zaštite stanovništvo je promašena po meni.

EDIT: sad vidim da nije bilo nikakve zabrane Talijana u praksi

Edited by Bugl Khan
Link to comment
Share on other sites

39 minutes ago, Bugl Khan said:

Odlučila je vlada u Engleskoj. Ukinuli su poseban tretman za vrhunske sportaše. Važniji su im životi on nogometne utakmice. Za Talijane ne znam. UEFA može odgoditi utakmice, ali ljutnja na vlasti u Italiji što donose zakone da zaštite stanovništvo je promašena po meni.

EDIT: sad vidim da nije bilo nikakve zabrane Talijana u praksi

Sve je to tačno, samo da ja ponovim ono što sam rekao odavno - ova LN nije trebalo da se održi. Apsolutno su iskomplikovali stvari i sebi i državama i klubovima, a zašto?

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Bugl Khan said:

Odlučila je vlada u Engleskoj. Ukinuli su poseban tretman za vrhunske sportaše. Važniji su im životi on nogometne utakmice. Za Talijane ne znam. UEFA može odgoditi utakmice, ali ljutnja na vlasti u Italiji što donose zakone da zaštite stanovništvo je promašena po meni.

EDIT: sad vidim da nije bilo nikakve zabrane Talijana u praksi

Nema šta da se ko ljuti ili ne, svaka vlada ima pravo da donese svoje zakone ali onda UEFA treba da se organizuje i ili odloži utakmice ili donese neku odluku ko ide na završnicu EP.

Nije normalno da neka reprezentacija bude osakaćena a da njen protivnik nema kadrovskih problema zbog ove kuge koja sad hara po Evropi. Samo da važe ista pravila za sve učesnike, na to se odnosila moja "kritika" 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Perkos2 said:

Nema šta da se ko ljuti ili ne, svaka vlada ima pravo da donese svoje zakone ali onda UEFA treba da se organizuje i ili odloži utakmice ili donese neku odluku ko ide na završnicu EP.

Nije normalno da neka reprezentacija bude osakaćena a da njen protivnik nema kadrovskih problema zbog ove kuge koja sad hara po Evropi. Samo da važe ista pravila za sve učesnike, na to se odnosila moja "kritika" 

Pa kod kog da intervenira šef diplomacije? Kod UEFAe?

Link to comment
Share on other sites

Iako nije  za porediti mislim da je ovo prvi put od Duska Tosica da je neko  na svoju ruku isao kontra kluba kad je  reprezentacija u pitanju. Valjda to nesto znaci. 

 

edit: Mislim na stav prema reprezentaiji i zelju da se napravi rezultat bez obzira na posljedice u klubu. 

Edited by Imposter
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Pa Bleki je sigurno najstandardniji (a usudio bih se reći i najbolji) odbrambeni igrač kog Srbija ima, a Vlahović je toliko bio baksuz poslednje dve tekme (stativa, skinuta lopta sa gol linije, šut za pobedu milimetar pored gola) da bi bio sevap da mu se posreći protiv Škota :18:

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Ajde da vidimo večeras da li je ova generacija igrača spremna da odigra jedan takmičarski odlučujući meč koji donosi plasman?

Tumbak koliko god ja imao primedbe na njegov rad uspeo je barem da oformi prvih 11 i večeras je jedina dilema može li Kostić nakon povrede i odsustva odmah na teren ili će tu poziciju pokrivati Ristić.

Znamo sve, kakav je savez, kakva nam je država ali reprezentacija je jedna i naravno da ću navijati da pobedimo i plasiramo se na EP, zaslužili su to EP i Mitar i Tadić i Lazović i Bleki Milenković i svi ostali igrači čak i Jović i Ljajić . Znam i  to da će ako se plasiramo krenuti i već razrađana priča o  forsiranju mladih igračia na tom EP, već su  krenuli određeni menadžeri sa tom pričom ali ipak je bolje biti na takvom takmičenju nego navijati za nekog od komšija.  Baš sam juče pročitao izjavui nekadašnjeg igrača Partizana Hristova koji kaže pred odlučujuću utakmicu Makedonije za plasman na EP " konačno je došlo vreme da navijači iz Makedonije navijaju na EP za svoju reprezentaciju a ne za komšije"

Srećno i Srbiji i Makedoniji !

Edited by Perkos2
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Steta za Luku. Dobro je sto su ostali negativni prosli na testu. Navodno dva testa su radjena i osim Milivojevica svi su negativni.

 

Skoti full samouvereni. Citao sam nekoliko intervjua njihovih igraca ukljucujuci i neke bivse igrace, selektore. Bas bas naostreni maksimalno i ono sto je zanimljivo niko od njih ne pominje da moraju da idu polako, strpljivo, da je bitno ne primiti gol a u napadu sta se uradi i te ostale ideje sto su nama svojstvene. Samo im je prolaz u glavi i maksimalno pokusavaju da skinu pritisak sa sebe govoreci kako ovu utakmicu treba gledati kao i svaku drugu i dati sve od sebe da se protivnik pobedi.

 

Pitam se sta je sa nama to i nasim fudbalom i kada cemo mi ovako uci sa takvim samopouzdanjem u neku utakmicu? Ja kroz njihove intervjue osetim bukvalno da su dosta samouvereni, da im je samopouzdanje na visokom nivou, ali i da nas nece sigurno potceniti. Koliko nama taj mentalitet u fudbalu fali. Uvek ulazimo u utakmice bojazljivo sa nekim oprezom i ako si bolji i ako nisi bolji od protivnika i odmah u startu sebi samima napravimo pritisak sa kojim se mnogo lose nosimo. 

Link to comment
Share on other sites

Veliki favoriti ste danas. Od 11 pozicija, Škoti su bolji na maksimalno 3. Mislim, za odlazak na EP trebaš pobjedit Škote doma. Lakše od toga ne ide. Norvešku koja je bolja od Škotske ste razvalili. Mogu Škoti bit naoštreni, samouvjereni itd. razlika u kvaliteti je prevelika, pogotovo na sredini terena. Čitam izjavu nekog vašeg trenera da neće bit tragedija ako ne odete i ne vjerujem šta čitam. 

Btw, šteta što vam 2 najbolja igrača u reprezentaciji igraju na istoj poziciji i treba se tražit način da su oba u igri. SMS na 8 i Tadić na 10 je po meni najbolje rješenje kad već igrate 352

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Dobro, nisu Škoti baš amateri, ali individualna kvaliteta im je bolno ograničena i daleko ispod Srbije. Nisam ih dugo gledao, al se kladim da je to i dalje uglavnom skok i duel igra. Napadi preko Robertsona i tako. S tim da se Mitrović i SMS i u skoku mogu s njima nosit. Po meni to morate dobit i nedolazak na EURO bi bio baš težak neuspjeh. 

Škoti ako prođu će uzet eventualno 1 bod u skupini (iako su domaćini). Srbija će bit legitimni kandidat za prolaz skupine. Iz tog "sebičnog" razloga bi radije da Škoti prođu, ali jednostavno ne vjerujem u takav rasplet. 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...