Jump to content

Reprezentacija Srbije


sohorozo

Recommended Posts

Čim su u ekipi Mitar i Sergej igramo fudbal posto oni uspeju da zadrze loptu na polovini protivnika a i Đuričić ide uvek sa loptom napred sto je sve suprotno od sofijnog tandema koji je bio na terenu u nedelju. Izmena Ristic-Mladenovic nas je unazadila prilicno i dokazala da Mledenovic nema mesta u reprezentaciji. U idelanom scenariju to mesto po levom boku je idealno za Aleksu Terzica ali on sam mora to da dokaze na terenu. Maksimovic svojim kretnjama puno toga odrađuje na sredini terena a Lukic moze i bolje, zna sa loptom samo treba vise sigurnosti. Odbrana uglavnom dobra sem kod drugog gola, ne znam koje izbacivao loptu glavom ali totalno amaterski se izbacola po sredini šesnaesterca, to se uči još u pionirima. Ako ne bude povreda i bolesti tim za Škote je vec selektovan, mala dilema je Sergej ili Đuričić ali to su slatke muke. Značio bi Kostićev oporavak mnogo, dane padne sve po levoj strani na Ristića

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ovo sa Lazovicem i Risticem kao ofanzivnim bekovima odlicno deluje. 

 

Mitrovic se previse istrosi u ovim duelima da bi skoncentrisanije ulazio u sanse neke, ali brate i biju ga dosta.

 

Maksimovic je odlican na sredini, masu lopti pokupio i ne gresi u kriticnim zonama, mnogo znaci takav igrac. Presing takodje odlican s njegove strane ali i Lukic nije bio los u tom segmentu ni malo.

 

Djuricic - Ljajic razlika nebo zemlja. Odlicna mu je ova uloga, a cini mi se da je dobio i na brzini. 

 

Na kraju za neutralne mislim da je bila dobra utakmica 😄

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Don Juan said:

Preživeće 😁.

Mitrović je jako bitan pošto povlači makar dva igrača sa sobom i olaķšava drugim igračima, ako zameni Mitra, onda će i Turci "lakše" disati, a to ne sme da se desi.

Mladenović umesto Ristića i izgubismo levu stranu.

A u šteta....

Mislim da nekako nije dovoljno cijenjen kod vas (drvo i slični epiteti). U Norveškoj je vjerojatno najzaslužniji za pobjedu. Al SMS zabio 2 gola (jedan na savršenu Mitrovu povratnu iz izuzetno teške situacije) pa bio u prvom planu. Lik redovno zabija kolko, 15+ golova u Premiershipu ili Championshipu? Komotno može igrat za nekog premierligaša koji je stabilniji od Fulhama. Za CP o kojem smo pričali recimo. 

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Ma podcenjuje se cela reprezentacija jer jednostavno nisu igrali nista poslednje dve godine. Ljudi ne veruju, bilo je razocarenja previse. Plus je tu stranacki Krstajic bio pa ga dodatno pljuvali, a i realno slab je trener. Ono sto je izveo bio na SP to je vise produkt Muslina koji je bio nesto usadio u tim nego njegov pecat a i malo adrenalina zbog samog SP-a. Onda likovi poput Kokeze kao predsenik saveza i plus jos svakakve neke cudne okolnosti sa menadzerima.

 

Ova ekipa sada je selektovana bas onako kako treba. Lazovic je u dobroj formi u Italiji, Djuricic isto, Maksimovic isto u Spaniji, Mitrovic stoper mislim da je cak i kapiten Strazbura. Znaci bas onako s merom selektovana ekipa, jedino za mene iznenadjenje je Ristic jer ga nisam gledao neko veme, ali decko je odlican, ima centarsut fenomenalan i odlicno se krece. Bas je pozitivno iznenadjenje. Ali im se izgleda i poklopio mentalitet da zele nesto da urade na terenu. Ne ,da setaju i da se kriju od lopte.

 

Nije ovo sad bog zna sta, da se ne lazemo, ali je napredak. Koliko mozemo pojma nemam jer ruku na srce mi jesmo donekle limitirana reprezentacija, ali takodje mislim da Norveska i Turska uopste nisu toliko lose reprezentacije koliko su mozda nekima izgledale protiv nas u nekim trenucima zbog naseg dobrog presinga.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Bugl Khan said:

Mislim da nekako nije dovoljno cijenjen kod vas (drvo i slični epiteti). U Norveškoj je vjerojatno najzaslužniji za pobjedu. Al SMS zabio 2 gola (jedan na savršenu Mitrovu povratnu iz izuzetno teške situacije) pa bio u prvom planu. Lik redovno zabija kolko, 15+ golova u Premiershipu ili Championshipu? Komotno može igrat za nekog premierligaša koji je stabilniji od Fulhama. Za CP o kojem smo pričali recimo. 

Dao je 26 prošle sezone u Čempionšipu, a pretprošle 11 u PL, u timu koji je ispao već u decembru. Smirio je glavu, ima već podosta iskustva, jak je kao bik a tek napunio 26, slažemo se u oceni da može da igra i u jačem klubu. Napisaše već ljudi, on nama u reprezentaciji mnogo znači, samo ne valja kada se igra svede na to da ga gađaju dugim loptama, što nije njegova greška, ali po inerciji slede povici ka njemu.

 

Cenjen je on kod nas, uglavnom, samo što kod nas često ocena nekog igrača mora da prođe kroz klupske naočari (da li je igrao u Partizanu ili Zvezdi). Stoga bar polovinu negativnih komentara možeš u startu da odbaciš, a ostali su realna kritika igrača o kom je reč.

 

9 hours ago, Perkos2 said:

Odbrana uglavnom dobra sem kod drugog gola, ne znam koje izbacivao loptu glavom ali totalno amaterski se izbacola po sredini šesnaesterca, to se uči još u pionirima.

Milenković. Isto sam pomislio kada sam video na usporenom snimku. Bolje u korner da je izbacio nego što ju je poklonio.

 

Inače, mnogo je prostora bilo na tridesetak metara od gola, tu smo dosta pucali, ispred zadnje linije. 

 

Mučeni Vlahović će da se upuca, mogao je dve utakmice da preokrene. Nije njegova krivica, dobro je odigrao, samo neka nastavi da ulazi u šanse.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, Barkley#34 said:

Cenjen je on kod nas, uglavnom, samo što kod nas često ocena nekog igrača mora da prođe kroz klupske naočari (da li je igrao u Partizanu ili Zvezdi). Stoga bar polovinu negativnih komentara možeš u startu da odbaciš, a ostali su realna kritika igrača o kom je reč.

 

 

B - Kako kad. Nekad 30 a nekad (kao u ovom slučaju) 70%.

 

Spoiler

:classic_biggrin::classic_tongue:

 

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Gudelj je bolji igrač od Lukića i tu nema dileme, igra dosta u Sevilji, nije starter ali svakako da će ga igranje u takvoj ekipi dodatno oplemeniti kao igrača. Mladenović ne može i pored borbenosti, jednostavno one ima svoje limite koji su jasni svima. Dobra stvar je što do utakmice sa Škotima ima mesec dana i ima dovoljno vremena da se Lazović potpuno oporavi od povrede, pošto jedan od ključnih igrača u trenutnoj formaciji.
 

Po meni jedina dilema je koji duo izabrati od trojke Đuričić-Tadić-SMS i zaista nisam pametan. Možda čak i Tadića ostaviti na klupi, ali u pitanju je igrač koji je uz Mitrovića najviše pokaza u protekle 3-4 godine.

 

Optimista sam, jebo me pas.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Liska Manjina said:

Gudelj je bolji igrač od Lukića i tu nema dileme, igra dosta u Sevilji, nije starter ali svakako da će ga igranje u takvoj ekipi dodatno oplemeniti kao igrača. Mladenović ne može i pored borbenosti, jednostavno one ima svoje limite koji su jasni svima. Dobra stvar je što do utakmice sa Škotima ima mesec dana i ima dovoljno vremena da se Lazović potpuno oporavi od povrede, pošto jedan od ključnih igrača u trenutnoj formaciji.
 

Po meni jedina dilema je koji duo izabrati od trojke Đuričić-Tadić-SMS i zaista nisam pametan. Možda čak i Tadića ostaviti na klupi, ali u pitanju je igrač koji je uz Mitrovića najviše pokaza u protekle 3-4 godine.

 

Optimista sam, jebo me pas.

 

Gde je tu jedan Luka Milivojevic, kapiten sa klupe CP koji izvodi penale. Eto zbog cega smo pali:default_coffee:

Edited by Zvezdinho
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

Očito je da ima nekog kvaliteta i volje kod većeg broja igrača da se igra fudbal i pošteno nosi nacionalni dres. To bi tumbak trebalo da pametno iskoristi i pobedi Škote a posle neka ga i smene kao Muslina ostaće upisano da je odveo Srbiju na EP.  Sve preko toga je nerealno. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

On 10/14/2020 at 10:44 PM, mare80 said:

 

Jel gledao neko Skote protiv Ceha...kako deluju....

Upravo bila Skotska - Ceska na Bein 5, uhvatio drugo poluvreme celo i gledao.

 

Cesi bili mnogo bolji drugo poluvreme. Ono sto me je iznenadilo malo Skotska je izgubila masu vazdusnih duela, ocekivao sam da budu nesto poput Irske ali ni blizu, bar u ovoj tekmi. Skotska celo poluvreme prepustila loptu i nadali se da zavrse bez primeljenog gola. Jos nesto zanimljivo sto sam primetio da Ceska igra slican fudbal kao mi ove dve tekme sto smo igrali protiv Norvezana i Turaka. Brzo, direktno i u vecini slucajeva koriste krila u napadu, dosta toga ide preko krila. Nisam pogledao u kojoj su formaciji igrali ali mi delovalo da je moguce da su i oni koristili wing-bekove. Skoti deluju tvrdo, ali samo deluju jer igraju bunker, ali su ovoj utakmici imali vise srece nego umeca. Kako je onaj Ceh promasio gol u 80+ minutu pojma nemam, zicercina teska, bolja pozicija nego sto je Mitrovic promasio ono protiv Norvezana. Nakon toga bio je sjajan sut iz kolena Skota ali je pogodio precku, nakon toga jak sut sa ruba sensaesterca je bio Ceha i sreca po Skote sto je lopta isla po sred gola pa je golman mogao da odbrani, bio je skroz nespreman za sut i van balansa. Steta sto Ceska nije izjednacila da vidim kao bi Skoti igrali tada i da li bi menjali nesto u igri.

 

S obzirom da su Skoti skroz pustili maltene citavo poluvreme loptu Cesima i non stop ih pustali blizu njihovog gola gde bi se onda zbili u bunker i branili, a igrali su kuci, tako nesto onda ocekujem i kod nas kad dodju. Mora se paziti na taj njihov niz nepobedivosti jer sigurni nije slucajan. Oni nemaju poraz u svojoj grupi lige B, dobili Cesku u gostima, dobili Slovacku kuci, nereseno sa Izraelom u gostima i par slabijih ekipa tipa Kipar i Kazakstan cisto za podizanje forme. 

  • Like 3
  • Thanks 3
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, lajavi krelac said:

Mora se paziti na taj njihov niz nepobedivosti jer sigurni nije slucajan. Oni nemaju poraz u svojoj grupi lige B, dobili Cesku u gostima, dobili Slovacku kuci, nereseno sa Izraelom u gostima i par slabijih ekipa tipa Kipar i Kazakstan cisto za podizanje forme. 

To mene najviše brine. Očigledno znaji da igraji na rezultat i ako ih ne otvorimo na vreme, može da bude čupavo. Posebno ako dopustimo pad u igri kao protiv Turske.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Gledao sam neki skraćeni snimak utakmice Škota sa Česima. Ono što me je iznenadilo, jeste da su se Škoti prilično branili na svom terenu pri čemu su Česi stvorili dosta šansi. Isti su više puta brzom i kombinatornom igrom izmešali škotsku odbranu. Ukoliko odbrana ostane na nekom razumnom broju grešaka, mislim da to rešavamo bez problema. Zabrinjava jedino fizička sprema naših u odnosu na Škote i činjenica da većina naših igrača deluje bezopasno pred protivničkim golom sa izuzetkom SMS-a i donekle Mitrovića.

Link to comment
Share on other sites

E pa nismo mi pali nesto drastino protiv Turaka. Mi smo kod 2:2 imali nekoliko sansi za gol, pritiskali smo, cesto bili na njihovoj polovini terena. Lukic je imao cistu sansu za sut on je odlucio da proturi loptu Djuricicu i nije proslo, ciscenje sa gol linije posle suta Vlahovica, opet tik pored stative sut Vlahovica, jos par akcija brzih ispred gola Turske u poslednjih 10 minuta. I kad je bilo 1:2 isto smo igrali i napadali ih samo sto nismo stvorili bas neku cistu sansu. Mi bi se obicno povukli posle prosutih 0:2 i branili to, a protiv Turske nismo. Znam da smo prosuli 0:2, prvi gol je bila realno vrlo dobro izgradjena akcija. Jbg moraju i oni nesto da urade ipak su pre par dana dali Nemcima tri gola. Drugi gol njihov je vec glupost teska i neuspela ofsajd zamka. Bezveze je ali te stvari se desavaju i mnogo jacim ekipama od nas. Ono sto je ohrabrujuce da mi stvarno nismo stali ni protiv Norvezana ni protiv Turske do kraja utakmice. Ni u jednoj od te dve se nismo povukli da branimo rezultat u poslednjih 15, 10 minuta, bas naprotiv protivnik se branio da ne primi gol od nas. Da se igralo jos 10ak minuta ja mislim da bi dali treci. To je mentalitet koji treba usaditi u ekipu i nastaviti tako. 

 

Poljuljani smo mi svakako posle niza cudnih stvari koje su se desile posle smene Muslina (kap koja je prelila casu), nije to bas tako lako proci kroz sve to a da se ne odrazi i na tim. Nisam imao veru u Tumbakovica, nemam ni u jednog naseg trenera, ali kad je vec nasao neku formulu kako da igramo osetno bolje neka ga. I ovako ko zna ko sledeci bi mogao da nam zapadne sa ovakvim savezom. I opet jovo nanovo i ponovo neki pocetak i gluposti. Javnost svakako nece posle ove dve utakmice da zaboravi godine i godine i kad se sve skupi i decenije gluposti koje su se pravile u reprezentacji i ne treba, ali to moze i da im pomogne da skine malo pritisak sa njih. Mada svi znamo ako se plasiramo na to EP, prvi put u istoriji, da ce to biti velika stvar i da ce se ljudi ponovo ponadati necemu. 

 

Eto koliko je cudna atmosfera oko te reprezentacije da pozitivnim utiskom moras da smatras davanje na terenu 100% od igraca, nesto sto je sasvim normalno za  verovatno 90% reprezentacija u svetu. A secam se kad smo kao od valjda 2007./'08 krenuli da igramo pod imenom Srbija kako su bile price tako je bre, sad cemo da kidamo, da se trudimo, da ginemo na terenu a u 10 godina perioda takvo zalaganje od igraca na terenu videli smo samo periodicno. Mislim da je to jedna sramota iskreno. Svaka cast igracima nasim koji imaju i dobre karijere i zgrnuli brdo para postenim radom i zalaganjem, ali stvarno ne znam koji je problem doci i odigrati utakmicu u reprezentaciji i dati maksimum. Kako to nije problem Nemcima, Spancima, Portuglacima, Francuzima, Hrvatima, Poljacima, Bosancima, Fincima, Islandjanima, Dancima. Svi uvek kad igraju trce, jure, bore se neko je jaci neko slabiji i to je uredu, ali zalaganje nikada ne nedostaje, stvarno ne znam koji je problem sa nasim igracima i mentalitetom?

 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

On 10/12/2020 at 8:37 AM, Perkos2 said:

tumbaka nikad nisam nešto posebno cenio ni kao trenera još manje kao čoveka ali za ono izdanje sinoć veća je krivica na igračima, promenio je neke igrače i dao šansu igračima sa klupe a oni  totalno nezainteresovani za igru. na poluvremenu je izvršio dve izmene što odavno nisam video kod naših trenera i pokrenuo ekipu na neki način. ubacio kasnije i drugo špica doduše ne menjajući formaciju ali ovog puta prodali su ga igrači. 

naravno da on neće smoći hrabrosti da preseče sa pojedinim "zvezdicama" i izbriše ih sa spiska, nastaviće kao da smo super odigrali.  

Definitivno moramo da nađemo ko može da odigra po desnom boku kao zamena  Lazoviću, ja i dalje verujem u Gajića da ima kvalitet za tu poziciju. 

Nije Gaja ni u CZV standardan.

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, lajavi krelac said:

E pa nismo mi pali nesto drastino protiv Turaka.

Jesmo, raspala nam se odbrana, odjednom je zujalo na sve strane, a šutevi su se ređali. Poslednjih desetak minuta su obe ekipe pre svega pokušavale da dođu do trećeg gola, moglo je da ode na obe strane. Kod prvog njihovog gola, kao i u nekoliko situacija kasnije, sve je polazilo od toga da su na tridesetak metara od našeg gola imali prostora koliko hoće da naprave šansu. Drugi gol je delom i Tumbina greška jer je promenio dva igrača, od kojih je jedan štoper, neposredno pre kornera - videlo se da smo se kolektivno zbunili.

 

Slično smo pali i u Oslu od nekog 50-55. minuta, pre svega fizički. Kasnije se to malo nivelisalo, ali je pad bio očigledan.

 

Dobra stvar je stvano to što smo i nakon izjednačenja, u obe utakmice pokušavali da iščupamo pobedu. 

 

3 hours ago, lajavi krelac said:

Svaka cast igracima nasim koji imaju i dobre karijere i zgrnuli brdo para postenim radom i zalaganjem, ali stvarno ne znam koji je problem doci i odigrati utakmicu u reprezentaciji i dati maksimum. Kako to nije problem Nemcima, Spancima, Portuglacima, Francuzima, Hrvatima, Poljacima, Bosancima, Fincima, Islandjanima, Dancima. Svi uvek kad igraju trce, jure, bore se neko je jaci neko slabiji i to je uredu, ali zalaganje nikada ne nedostaje, stvarno ne znam koji je problem sa nasim igracima i mentalitetom?

Osnovni problem je u tome što riba smrdi od glave i što se svi oni osete delom sjebano kada vide sve svinjarije saveza, guranje igrača, upliv menadžera... NIsu igrači veverice, znaju ko koliko zna, vredi i ume i ko bi trebalo da igra, dolaze iz uređenih sistema i kad na par dana dođu u javašluk naravno da potonu i štede se. Slično je i sa igrom - godinama je osim u retkim periodima vladao haos, nije se znalo šta se igra. Pričali smo o tome, sam Matić je svojevremeno izjavio da u reprezentaciji trči više nego u Čelziju ali se to ne vidi i stalno su povici zašto se ne trči. Nije se igralo pametno, nije se trčalo pametno, nije bilo sistema, terneri nisu imali autoritet i kako ti da očekuješ da zalaganje kod svih bude na nivou. Sad se lepo videlo - podignut je standard po tom pitanju protiv Norje i odmah je na prvoj sledećoj utakmici u oko upao svaki pojedinac koji je bio ispod tog nivoa. Usledile su izmene u Turskoj i već je bilo bolje. Kao što je već pomenuto, kad bi uspeo da izbriše zvezdice sa spiska i da nastavi da insistira na onima koji hoće i mogu, mislim da bi oni to poverenje potpuno opravdali odnosom prema timu.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ko je bre ovaj Ilic iz Verone sto ima 19 godina? 

 

Sad sam gledao Juve - Veronu i znam da Lazovic igra za Veronu, ali u drugom poluvremenu usao neki Ilic. Prvo sam mislio da je ili Bosanac neki ili neko iz dijaspore ali kad sam pogledao ono igrac Srbije i igrao vec za U21 ekipu.

 

Na sredini terena igrao i uopste nije bio los s obzirom da je mlad i da igrao protiv Juventusa tih 45 minuta sto odigrao igrao je vrlo dobro. Par lopti uzeo na sredini, nije gresio puno u predaji lopte. Sta znam, mozda bude zanimljiv igrac za pracenje? 

Link to comment
Share on other sites

U Siti 😄 

 

Kako se upropascavaju ti igraci pogotovo mladi kad potpisu za takvu neku azdaju koja kupuje te mlade na kilo pa ako jedan ili dva samo ispadnu da im odgovaraju oni su napravili dobar posao.

 

Ovaj Ilic u Veroni vec moze da igra, plus vidim da je trener Ivan Juric pa ce dobijati sansu 100% samo da nastavi ovako kao veceras i da napreduje iz utakmice u utakmicu. Ali mnogi igraci koji tako odu negde pa se pogube nemaju takvu srecu da upadnu u klub gde ce dobiti sansu i onda godine prolaze i onistagniraju i posle bio jednom jedan talenat 🙄

Link to comment
Share on other sites

18 hours ago, lajavi krelac said:

Ko je bre ovaj Ilic iz Verone sto ima 19 godina? 

 

Madji od brace Ilic ,bili u NAC na pozajmici prosle sezone,ove mladji u Veroni,stariji poslat u Twente ....

Prodao ih Terza Sitiju za 5,5 miliona + plivajuci zamajac za Mashin porse + godinu dana gratis skembica Mrkeli u lokalnoj kafani ...

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...