Jump to content

Reprezentacija Srbije


sohorozo

Recommended Posts

12 hours ago, Patriota iz kauca said:

Znači bez Mitra večeras. Nema Mitra nema golova. Slika reprezentacije zadnjih 5 godina.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 

 

Mitar jeste gol igrač, ali je nama još bitniji zbog drugih stvari osim davanja golova. Naravno, govorim o zalaganju i davanju primera ostalima, kako se to igra za reprezentaciju. Mitar je na terenu lav i ostale verovatno bude sramota da šetaju i lelemudaju kad njega vide kako krvari u duelima.

 

Sinoč je na terenu bilo previše mlohavih igrača, koje očigledno nije sramota njihove nezainteresovanosti u dresu sa državnim grbom. Takve bi ja obavezno sklonio iz ekipe, jer im tu nije mesto i sasvim ozbiljno poručio, da su im vrata nazad otvorena kad u glavi raščiste neke stvari i ponovo pronađu želju za igru u reprezentaciji. Sasvim bezveze je da muče i sebe i saigrače i nas. Brate mili, ako ti se ne igra, ne dolazi i to je to.

 

Ova reciklirana imena tipa Ljajić treba nadomestiti nekim novim kadrom. 10 godina ga gledamo kako se muči, a da je u tom periodu odigrao možda 2 dobre utakmice. Dokle i zašto da se ga čeka? Kolarova bi isto ubacio u tu grupu. Za početak mu obavezno oduzeti kapitensku traku, jer je ničim nije zaslužio. Štaviše, dosta puta je pokazao koliko ga zabole, trčkaranjem prema nazad kad je protivnik bio u kontri ( ne govorim za ovu utakmicu, nego inače). Lik je tempirana bomba i samo je pitanje vremena kad če nas koštati u nekoj bitnoj utakmici.

 

Postava: Rajković, Veljković/Pavlović, Mitrović, Milenković, Kostić, Lazović, Milivojević, Maksimović/Grujić, Tadić, Đuričić/SMS, Mitrović. Dodati još nekoliko mladih momaka koji su pokazali želju i sa tim guramo.

 

Link to comment
Share on other sites

Ali to davanje trake Kolarovu je van svake pameti. Posle Vidica, Stankovica koji su bili primeri kako jedan profesionalac treba da se ponasa, primeri na terenu, davali sve od sebe pa i kad su gresili boze moj ali igraci koji su vodlili ekipe na svetska prvenstva.. ti das traku jednom Kolarovu. Koji je primer svega onoga sto ne treba da bude igrac na terenu a pogotovo vodja neke generacije. Imas Mitrovica, imas Tadica ti das traku Kolarovu. Zbog cega? Zbog godina? Ok ima tu levicu, opasan je po gol protivnika a bogami i po sopstveni, ali da mu das traku? To je bas ono u tonu sa predsednikom saveza. Kakav predsednik saveza takav i kapiten. 

 

Evo sada se vec menja prica po novinama, sada vec nije bitan poraz, tacnije nije to toliko lose palo kao da nas otrezni malo. Kako mrzim takve zakljucke. Svaki poraz je los, gubis kontinuitet. Ne postoji ekipa na svetu u sportu koja ce kalkulisati aha ova utakmica je bitna nju cu da pokidam, a sad idu ove dve nebitne njih mozemo i da izgubimo, pa onda opet ide bitna nju moramo da dobijemo. E bas kad ti bude naisla ta najbitnija i nju ces da izgubis sa takvim stavom. 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Samo uvesti red u ekipu, da se zna kako se ulazi i zaslužuje mesto u prvih 11 i stvari mogu da se pokrenu na bolje. Ako može Mitar da se bije za svaku loptu moralo bi to da radi i svaki drugi napadač a ne da čeka da ga pogodi tomahavk u pet metara od gola, Isto važi i za ostale igrače ali ovo je baš najdrastičniji primer. Tadić jeste sinoć odigrao slabije nego što može i mora ali on nam je jedini igrač sa idejom i uz Lazovića i Kostića koji se ubacuju prema napred imaće i on više prostora da pokaže svoju kreativnost. Sa ovima koji igraju "stoni fudbal" tj slabo se kreću teško se može očekivati neki rezultat. Treba im se otvoreno reći da sa takvim pristupom nemaju mesta u reprezentaciji Srbije.

I da samo kažem još nešto o nebitnom porazu kako se potencira, nema nebitne utakmice a sa ovim porazom najverovatnije ćemo u niži rang da igramo sa slabijim ekipama a tako se ne postaje pravi tim. No naši "novinari" ionako nikad nisu pisali za interes srpskog fudbala već su ili klubaški ili menadžerski plaćenici.

Edited by Perkos2
  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

I ono vracanje i onoliko zadrzavanje lopte u defanzivi i kod golmana, cemu ono? Jel ne znas drugacije, pa ispucaj je bre. Jel nemamo igrace koji mogu mirno iz zadnje linije da prenesu loptu, jel nemamo veznjake koji mogu da mirno zadrze loptu i distribuiraju je napred, pa sevaj bre tu loptu onda sto daje od gola? Hrkljus hrkljus nek bude, ali ono zadrzavanje lopte onoliko pozadi i onoliko vracanje bez cilja golmanu pa i mnogo bolje ekipe bi primile gol, dovoljno je samo jedna greska, trenutak pada koncentracije da se napravi kardinalna greska za sansu protivnika. 

 

Ja ne mogu da shvatim da Farska Ostrva i Letonija (koju sam gledao prekljuce) ne vracaju loptu onoliko nazad kao mi? Sta uce ti treneri mladjih kategorija te klilnce tamo? Jel realno da je to toliko veliki problem nama ne vratiti loptu golmanu sa centra igralista? Ok nemamo igrace visoke klase na sredini, nemamo verovatno uopste takve igrace u timu, ali brate mili to uopste vise nije do toga toliko kad vidis da jedna Farska Ostrva, Jermenija, Estonija ne vracaju toliko loptu golmanu kao mi. 

Link to comment
Share on other sites

Ogromna je kriza struke u nasem savezu, ogromna. Nas savez izbacuje mlade trenere sa usadjenom dekadentnom fudbalskom filozofijom koja je odavno vec prevazidjena. Slicni smo mentalitetu rukometne reprezentacije i tog saveza.

 

Ziheraski fudbal na primljen gol manje... da postoji pobeda od 0 prema -1 mi bismo bili sampioni.

 

Ja jos ne mogu da se ocitavim kakvo sam prizemljenje sinoc doziveo, taman sam se maaaalo ponadao.  Kad ono, evo Ljajica, evo Jovica, evo splavara...

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Što pre Mitar izraste u vođu ove reprezentacija to bolje. Čoveku je stalo, bori se za svaku jebenu loptu i deluje da je odrastao i iza sebe ostavio ranorazne bubice. Očigledno da ima ljudi kojima je stalo, treba to samo uklopiti i kanalisati energiju.

 

Milivojević i Ljajić su bivši, zaista ne vidim potrebu da oni dobijaju poziv. Ovo posebno važi za Ljajića, na toj poziciji imamo mnogo bolje i mlađe igrače. Milivojević može biti rezerva rezerve (ako mu to nije ispod časti), a ukoliko se u Palasu izbori za minutažu može dobiti još koju priliku (manje bitne tekme) da se pokaže.

 

Nama je u suštini jedini problem nekompatibilnost tandema Tadić-Sergej-Mitrović pošto je evidentno da nam treba brži igrač uz njih. Nadajmo se da tu prodornost mogu doneti Lazović i Kostić sa krila. Ali opet ja bih dao priliko najzaslužnijim, pa šta bude neka bude.

Edited by Liska Manjina
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, John Terry said:

Ogromna je kriza struke u nasem savezu, ogromna. Nas savez izbacuje mlade trenere sa usadjenom dekadentnom fudbalskom filozofijom koja je odavno vec prevazidjena. Slicni smo mentalitetu rukometne reprezentacije i tog saveza.

 

Ziheraski fudbal na primljen gol manje... da postoji pobeda od 0 prema -1 mi bismo bili sampioni.

 

Ja jos ne mogu da se ocitavim kakvo sam prizemljenje sinoc doziveo, taman sam se maaaalo ponadao.  Kad ono, evo Ljajica, evo Jovica, evo splavara...

 

Taman sam se pitao jesam li bio jedini slepac koji se ponadao pre utakmice... :59:

 

 

Link to comment
Share on other sites

Kostić i Lazović po bokovima, Gudelj, Maksimović na centru, Tadić i Đuričić ispred Mitrovića i Sergej kao džoker. Ili Đuričić kao džoker, a Sergej kao starter. Gledam mučeni Lacio redovno, ono što Sergej tamo igra varira od očaja do sjaja, isto je tako i u reprezentaciji. On pravu poziciju nema i dok ga pod svoje ne uzme neka aždaja od trenera biće tako. Grujić je igrač kojeg treba staviti u rotaciju. Eksperimenti sa Lukićem nisu uspeli, pao je drastično u formi. Milivojević i Ljajić su bivši igrači. Gaćinović je korektna opcija za Lazovićevu zamenu i ništa više od toga. Ristiću treba dati šansu ispred Mladenovića za mesto rezervnog levog bočnog. Radonjić je igrač zadatka i njegova uloga je limitirana u ovom sistemu. Tehnički je najmanje talentovan od svih igrača iz navale, po brzini je u top pet na svetu. 

Odbrana sa Kolarovim, Mitrovićem i Milenkovićem se u praksi pokazala kao najbolje rešenje, mada svi znamo da je jedna utakmica nedovoljna za neki krajnji sud. Jedan Bane Ivanović od 36 godina je i dalje tata odbrane za svu trojicu. Pavlović se bezobrazno forsira od strane određenih huligan-menadžerskih krugova, to je sad već pomalo degutantno. Nastasića pozivi zaobilaze, Veljković je u drugom planu.

Golmani su nam konačno bolji deo tima, posle dve i po decenije svakakvih polugolmana i/ili linijaša počevši od Pandurovića, Kralja, Kocića, Jevrića i Stojkovića.

Škotsku moramo da dobijamo, u suprotnom očekujem potpuni slom fudbala u državi bez da iko preuzme odgovornost.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

E Pavlovic je bio dobar sinoc, na moje iznenadjenje, jer uvek kad sam ga gledao sto u Partizanovim evropskim tekmama, sto u nekoj od reprezentacija kiksao je bar nekoliko puta po utakmici. Bio je bolji sinoc od Milenkovica, koji je nesumnjivo overall bolji igrac. 

 

Razlika izmedju Lazovica i Kostica na toj wing-back pozciji i ostalih je nebo i zemlja. Gledam onog Mladenovica sinoc, treba mu vecnost da se pokrene.

 

A za SMS-s se bas slazem i lepo ga opisa. Gledam i ja Lacio nekada i bas je tako on odigra nekada kao top igrac lige a nekada srednje zalosno, doduse i klub mu je takav isto. Ali smatram da bi njemu mogla da odgovara ova pozicija koju je Djuricic igrao protiv Norvezana, mada bih i Djuricica forsirao i dalje jer je u dobroj formi i u klubu i igra redovno.

 

Nastasic mislim da je batalio reprezentaciju, cini mi se da je rekao nesto bio tako na tu temu, slicno kao Matic.

 

A zar Milivojevic nije kapiten Kristal Palasa? Otkud sad da se bori za minutazu tamo? Sve jedno, usporen je i nezainteresovan, dok to ne promeni ako hoce moze da se zadovolji klupom, ako ne hvala i ne bih ga vise zadrzavao.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, lajavi krelac said:

Gledam onog Mladenovica sinoc, treba mu vecnost da se pokrene

Ne može Mladenović da igra to što nam treba u reprezentaciji. Nije mogao ni u Zvezdi, a ne vidim da je nešto posebno napredovao po tom pitanju. Ristić je tu mnogo bolja opcija, ali iskreno nisam ga dugo gledao, pa nisam siguran da li može u kontinuitetu da igra na nivou drugog poluvremena protiv Norveške.

Link to comment
Share on other sites

Ja sam Ristica pre par godina video na poziciji centralnog veznog. Ovo recimo sto danas Gacinovic igra (kad igra) u svom klubu. Ona pozicija beka je novost za mene, ali ako moze to da igra onda super. Nisam ga gledao puno da mogu da imam neku predstavu kakav je igrac, ni koliko igra u svom klubu. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

E ali pratio sam godinama strane forume za klubove i gde igraju nasi i ovako neke, pratio sam sta su pisali za reprezentacije kad igrali, gledao sam Hrvati sta pisu za njihove... nikada nisam video da se polemise o zalaganju igraca za reprezentaciju, ali nikada nigde. Da sad vecina pisu kako ceo tim igra kao da ga boli q. Obicno to bude kad neki igrac nije spreman pa jednostavno ne moze ali je vazan pa se proba sa njim ili tako nesto, ali da sada vecina napise kako je tim izasao a da izgleda kao da ne zeli biti tu ili ako nesto sto je slucaj sa nasom reprezentacijom to ne. 

 

Kakvi su to ljudi bokte ovi nasi igraci? Jel neces da igras? Pa nemoj, bezi u q, idi odmaraj, provodi vreme sa devojkom, zenom, decom.. pusti one koji hoce da igraju, da trce niko te ne tera puskom covece bozji niti ce ti zameriti. Meni je ovo od Matica 100x postenije nego od nekih koji igraju a bukvalno kao da su puskom naterani.

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, lajavi krelac said:

Ja sam Ristica pre par godina video na poziciji centralnog veznog. Ovo recimo sto danas Gacinovic igra (kad igra) u svom klubu. Ona pozicija beka je novost za mene, ali ako moze to da igra onda super. Nisam ga gledao puno da mogu da imam neku predstavu kakav je igrac, ni koliko igra u svom klubu. 

 

I meni Ristić nekako ne paše na ove bočne pozicije. Nekako mi se čini da on nema te kretnje klasičnog bočnog igrača. Više mi paše negde u sredinu.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, L' Imperatore said:

 

I meni Ristić nekako ne paše na ove bočne pozicije. Nekako mi se čini da on nema te kretnje klasičnog bočnog igrača. Više mi paše negde u sredinu.

 Meni to isto važi za Gaćinovića. Nekako mislim da bi bio bolja zamena npr. Maksimoviću kao nekakav centralni vezni a da se na boku forsira samo zato što je zahvalan igrač i što su ga u Ajntrahtu šetali na više pozicija (između ostalog i na pomenutom boku). Istini za volju, ne znam na kojoj poziciji igra trenutno u Hofenhajmu.

Edited by drgnk
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Dzistrou said:

 Radonjić je igrač zadatka i njegova uloga je limitirana u ovom sistemu. Tehnički je najmanje talentovan od svih igrača iz navale, po brzini je u top pet na svetu. 

 

 

Edited by drgnk
Link to comment
Share on other sites

16 hours ago, lajavi krelac said:

Ja sam Ristica pre par godina video na poziciji centralnog veznog. Ovo recimo sto danas Gacinovic igra (kad igra) u svom klubu. Ona pozicija beka je novost za mene, ali ako moze to da igra onda super. Nisam ga gledao puno da mogu da imam neku predstavu kakav je igrac, ni koliko igra u svom klubu. 

Ristić je počeo kao centralni vezni i to je bila njegova prirodna pozicija. SIlom prilika je prebačen na levi bok, koliko se sećam kod Božovića, i tu se dobro pokazao, Kasnije ne znam, ali mislim da češće igra po levoj strani nego centralnog veznog.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Bugl Khan said:

Zašto vi igrate s 3 iza? Koliko sam shvatio, nemate zamjene za Kostića i Lazovića. Jel ne bi 433 imalo više smisla? 

 

Zato što ni desnog ni levog beka nema ni u naznakama. Oni koji treba da zamene Rukavinu i Kolarova, "Novozelanđani" Gajić i Antonov su propali ko žeton. A ostali bekovi su još gori od njih.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Bugl Khan said:

Zašto vi igrate s 3 iza? Koliko sam shvatio, nemate zamjene za Kostića i Lazovića. Jel ne bi 433 imalo više smisla? 

Nema bekova. To je već hronična stvar koja je zahvatila i klubove i reprezentaciju. Zvezda recimo igra sa jednim levim bekom, a i on je često povređen. Sa druge strane Zvezda ima dva igrača koji igraju na poziciji desnog beka, jednog prirodnog (Gajić) i jednog priučenog (Gobeljić), ali ni jedan ni drugi nemaju kvalitet za reprezentaciju, slična situacija je i kod komšija. Zbog toga se morala promeniti formacija u 3-5-2, tj slične varijacije na temu, sa tri centralna beka. Ono što je još gore u svoj ovoj priči što smo u problemu sa bekovima i u mlađim kategorijama, tj. niko za sada ne uliva poverenje da će imati kvaliteta za A tim. Dobra stvar je što je Ristić, koliko čujem standardan, pa smo makar tu pokrili levog beka za neko vreme, dok se ne nađe zamena.

Opet ni 3-5-2 nije nasrećniji sistem pošto tu pozadi trebamo dobrog igrača sa loptom, za sada je tu Kolarov, ali i on je jako upitan i zbog godina i zbog, po nekada, problematičnog ponašanja.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Nije samo problem što nemamo klasične bekove već u 4-3-3 nema pravog mesta ni za Tadića ni za Sergeja, morali bi da izigravaju krila a oni nisu za te pozicije 3-4-2-1 i njene modifikacije su nešto što nam najviše odgovara sa ovim igračima koje imamo. Naravno treba tto sve uigrati kako treba.   

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

14 hours ago, lajavi krelac said:

Ja sam Ristica pre par godina video na poziciji centralnog veznog. Ovo recimo sto danas Gacinovic igra (kad igra) u svom klubu. Ona pozicija beka je novost za mene, ali ako moze to da igra onda super. Nisam ga gledao puno da mogu da imam neku predstavu kakav je igrac, ni koliko igra u svom klubu. 

 

14 hours ago, L' Imperatore said:

 

I meni Ristić nekako ne paše na ove bočne pozicije. Nekako mi se čini da on nema te kretnje klasičnog bočnog igrača. Više mi paše negde u sredinu.

Rile igra standardno na pomenutoj poziciji već godinu i po, ali ako na toj poziciji igra standardno u prvoj ligi Francuske (taktički i fizički zahtevna liga) onda je dovoljno dobard da bude rezerva Kostiću u reprezentaciji. Treba mu samo malo vremena da se privikne na tu poziciju obzirom da je iz sredine prekomandovan uz liniju, te na novoj poziciji nema toliko mesta kao u sredini. Odlična leva noga i sigurno neće biti igrač manje u napadu, a uz sve to deluje da se i fizički doterao.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Perkos2 said:

Nije samo problem što nemamo klasične bekove već u 4-3-3 nema pravog mesta ni za Tadića ni za Sergeja, morali bi da izigravaju krila a oni nisu za te pozicije 3-4-2-1 i njene modifikacije su nešto što nam najviše odgovara sa ovim igračima koje imamo. Naravno treba tto sve uigrati kako treba.   

 

Slažem se. Formaciju treba prilagoditi tome da izvučeš najviše od svojih ključnih igrača, to jest da njima najbolje odgovara. A ne tako da krpiš neke rupe na boku, gde je ionako svejedno dal igra ovaj ili onaj.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...