Jump to content

Reprezentacija Srbije


sohorozo

Recommended Posts

Ne mora da bude čak ni da se rade neke usluge kumu, rođaku itd u ovom slučaju. Nije isključeno da Piksi ili neko iz stručnog štaba vidi zaista veliki potencijal u Mitroviću ili bilo kom mladom igraču i da zbog toga dobije poziv. Jbg, treneri to rade i na klupskom i reprezentativnom nivou, da nekog igrača koji im se dopadne probaju da afirmišu jer jednostavno vide nešto u njemu pa sada ako prođe prođe i veliki dobitak je za tim, ako ne greška je i šta sad, i to se dešava. I ako Mitrović dobije poziv čak verovaću da je to zato što je prepoznat veliki talenat u njemu i druga stvar je da se takav talenat zaključa.  

Mi imamo sada kostur tima pred SP. Kakav je takav je, ali sada znamo da u svakoj bitnoj utakmici pod uslovom da ti igrači budu zdravi znamo sigurnih 6,7 igrača koji će igrati. Kada se to ima onda je lakše praviti neke testove sa novim imenima i ko šta može igrati.  

 

Samo nisam da se nekim medijskim ili kakvim god pritiskom neko ubacuje u tim. Kao što je to bio lsučaj sa Erakovićem ili čak i Kataijem. Nemam ništa protiv nikoga, Eraković je svakako reprezentativni prospekt, verujem da su i Mitrović i Samardžić takvi, i Katai kada je u formi može da pomogne sve to stoji, samo što se neka čudna atmosfera pravi na taj način pritiscima i onda u slučaju neespeha nekog, a u 90% slučajeva ide neuspeh nakon takvih radnji, se sve to pojača i pojača dok se sve ne razjebe. Neka ide sve svojim tokom i neće biti problema.

Edited by dzoneee
Link to comment
Share on other sites

Ako Piksi vidi kvalitet kod Mitrovića( nema gde da ga vidi) neka ga zove zbog kvaliteta a ne da ga ne ukradu Kanađani što kad se malo zagrebe vidi se da je patka da ta kombinacija lakše medijski prođe. Dakle Mitrovic mora mnogo papira da završi da pređe za Kanadu a da ne pominjem da tamo ima barem 4-5 boljih napadača od njega. Podržavam Piksija od prvog dana kad je dosao u reprezentaciju ali ovo mu je minus.

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, dzoneee said:

A jel to sigurno da on dobija poziv? Za Babića su to potvrdili ovi iz Almerije, ali za Mitrovića je za sada samo medijsko pisanje što i ne mora da bude tačno?

Videćemo ! Možda terza tvrdi pazar pošto od kataia nema ništa što se guranja u reprezentaciju tiče.

Link to comment
Share on other sites

Mali Mitrović će ako uopšte bude pozvan dres reprezentacije za sada videti u nekoj prijateljskoj utakmici,eventualno ulazak u igru u 90. minutu u LK i to ako imamo povoljan rezultat ...

Hajde da kažemo da talenat postoji,a obzirom kakvi su sve balvani pozivani u selekciju kroz istoriju ne vidim čemu ovolika buka ...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

57 minutes ago, mare80 said:

Mali Mitrović će ako uopšte bude pozvan dres reprezentacije za sada videti u nekoj prijateljskoj utakmici,eventualno ulazak u igru u 90. minutu u LK i to ako imamo povoljan rezultat ...

Hajde da kažemo da talenat postoji,a obzirom kakvi su sve balvani pozivani u selekciju kroz istoriju ne vidim čemu ovolika buka ...

Nije buka nego oprez i strah da ne ode još pre SP sve dođavola. Nije da to nismo već videli

Edited by Perkos2
Link to comment
Share on other sites

Mitrović je pozvan da bi se sprečila bilo kakva mogućnost da izabere Kanadu. Da li će ići na SP, sada nije pitanje. Kanada već par godina unazad ima kontakte i želi ga u svom u nacionalnom timu, čak su i preko Borjana vršili pritisak da prihvati ponudu. Ne jure ga za džabe, naravno. Da imaju pet boljih i talentovanijih igrača, pa i nemaju. I ako imaju dobar pomak u odnosu na zadnjih nekoliko decenija ipak su oni daleko od nekog zadovoljavajućeg kvalifeta i to žele da promene tako što će širiti bazu igrača, koja je sada više nego skromna za neki ozbiljan nivo.

Imaju Hojleta, koji je već na zalasku karijere, i Larina koji igra u Belgiji i koji im je najzvučnije ime na tim pozicijama. Ostatak popunjavaju i sa igračima koji nisu rođeni u Kanadi, ali opet koji nisu neki ne znam kakav kvalitet. Mitrović, da se odlučio za Kanadu, gotovo bi izvesno imao mesto među 26 za Katar, i ono što je najbitnije bio bi miran i bez stresa. Da sam ja na njegovom mestu, ne bih se razmišljao. 

Kanada ima slabu bazu igrača, deca se pre opredeljuju za hokej (prvenstveno), a fudbal je na niskim granama i teško je naći talentovane igrače, zato gledaju okolo.

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Ako ima želju i sigurno mesto za odlazak na SP neka ide slobodno. Kod nas nema mesto po kvalitetu to je sigurno a kao što već rekoh kombinacije, usluge i lako ćemo su upropastile srpski fudbal. Jednom je Mijat gurao kuma, posle selektor svog sina pa sin dragan svog igrača da bi sad eto pronašli mitovića koji ni u ovoj polusakatoj Zvezdi ne može u prvih 11 ali ajde da im učinimo. Možda je i boljè tako, da se barem ne nadam nekom rezultatu na SP. Kad jednom krene ta pojava uvek će još nekom zatrebati usluga i piši propalo.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Perkos2 said:

Kod nas nema mesto po kvalitetu to je sigurno a kao što već rekoh kombinacije, usluge

Ne postoji nikakva kombinacija i usluga, nego namera da se "zaključa" igrač. Piksi ga je pozvao, proceniće i ako bude smatrao da treba, ubaciće ga u igru na jednom od dva naredna meče i to je to. Ako ne, šta da radimo. 

Ja da sam na njegovom mestu (i na mestu njegovog oca), ne bih se zajebavao sa FSS i reprezentacijom Srbije i prihvatio bih ponudu Kanade, ali na njima je. Sasvim je legitimno je i da prihvate i da ne prihvate.

Ne vidim razloga da se pravi drama oko toga.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Don Juan said:

Ne postoji nikakva kombinacija i usluga, nego namera da se "zaključa" igrač. Piksi ga je pozvao, proceniće i ako bude smatrao da treba, ubaciće ga u igru na jednom od dva naredna meče i to je to. Ako ne, šta da radimo. 

Ja da sam na njegovom mestu (i na mestu njegovog oca), ne bih se zajebavao sa FSS i reprezentacijom Srbije i prihvatio bih ponudu Kanade, ali na njima je. Sasvim je legitimno je i da prihvate i da ne prihvate.

Ne vidim razloga da se pravi drama oko toga.

Koja drama ? Ja pišem na foumu o tome i možda još par forumaša misli slično a mediji u Srbiji su u službi fudbalske mafije i neće o tome pisati sigurno. Moj stav je da reprezentaciju mora da čine najbolji igrači i da nema tu mesta bilo čemu drugom. Siguran sam da je ostao j Radničkom ili otišao negde preko da ga se niko ne bi setio da ga "zaključava". Uvek se dobro nasmejem izrazima koji se koriste u srpskom fudbalu " stajanje u blok" "osigurač" " korekcija" sad i "zaključavanje" 😁 Mitrovic ne bi mogao da igra za Kanadu na ovom SP a pitanje je i koliko su oni baš zalegli za njega, no kad već može da bira i ucenjuje nadam se da će to pametno izvagati. Sve pod uslovom da se nešto pita i on oko svega toga.

Edited by Perkos2
Link to comment
Share on other sites

38 minutes ago, Sreten Žujkić, penzioner said:

Kazu Samardzic sa nama od pocetka kvalifikacija za EP. Ajde da bude tako.

To je već jedna dobra i logična situacija za novog člana reprezentacije. Što se Pavlovića tiče oj na svakoj utakmici izgara maximalno i ako tako nastavi imaće sjajnu karijeru. Otišao je u ekipu gde se igra fudbal i gde mladi imaju priliku da pokažu kvalitet 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Golmani: Vanja Milinković Savić (Torino), Marko Dmitrović (Sevilja), Marko Ilić (Kortrajk).

Odbrana: Miloš Veljković (Verder), Strahinja Pavlović (Salcburg), Stefan Mitrović (Hetafe), Strahinja Eraković (Crvena zvezda) Srđan Babić (Almerija), Filip Maldenović (Legija), Aleksa Terzić (Fiorentina), Erhan Mašović (Bohum).

Vezni red: Nemanja Gudelj (Sevilja), Sergej Milinković Savić (Lacio), Ivan Ilić (Verona), Filip Kostić (Juventus), Saša Lukić (Torino), Uroš Račić (Braga), Nemanja Maksimović (Hetafe), Andrija Živković (PAOK), Darko Lazović (Verona), Nemanja Radonjić (Torino),  Dušan Tadić (Ajaks), Filip Đuričić (Sampdorija), Stefan Mitrović (Crvena zvezda).

Napad: Aleksandar Mitrović (Fulam), Dušan Vlahović (Juventus), Luka Jović (Fiorentina).

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...